Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham sobie teraz systemu świeżo wpiętego w listwę Furutecha TP80E. Kurcze bas się troszkę poprawił, poprawiła się spójność dźwięku - wszystko się tak jakby dotarło. Jest strasznie wciągająco. Nie ma "dramatycznych różnic" ale... - właśnie strzeliła 9 godzinka słuchania :) i nie chce się iść spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soro przepraszam, nie zauważyłem Twojego wpisu. Tak - głównie słucham w nocy. Mam troszkę porąbaną sytuację w domu - żona w ciąży, a rocznemu dzieciakowi zęby idą strasznie boleśnie i z racji tzw. czuwania do tej 4-5 rano słucham sobię te 4-8 godzin dziennie :) Minus jest taki, że nie mogę zbyt głośno słuchać, a plus - nikt mi głowy głupotami nie zawraca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wybrac sie do Tych i osobiscie posluchac. Pan Grzegorz jak przypuszczam ciagle ma MA na kt88 wiec moglbys posluchac interesujaca Cie kombinacje. Ja sluchalem MA kt88 z MIMO i gralo bardzo dobrze. Napewno Minas Anor z kt88 to dobre polaczenie, ale czy przypadnie Ci do gustu tego juz nie wiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć

Jakie głośniki są standardowo montowane w MIMO? Firma podobno robi kilka konfiguracji pod klienta, ale chodzi mi o te katalogowe. To jest morel i vifa, czy seas i vifa?

Ta vifa która jest na nisko-średniotonowcu to jest to ten podobny model co w Dali450 tyko po odświeżeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minas Anor po tuningu to zanczy co dokladnie zostalo zmeinione? Zwrotnica?

 

 

MIMO katalogowo ma na dole vife xt18, na gorze zas siedzi morel mdt29. Po pierwsze nie ma zadnych wersji Mimo ani Minasow wedlug mnie, tylko poprostu polskie manufaktury maja ten plus, ze duzo latwiej mozna osiagnac synergie systemu dzieki wlasnie zmianie np w Mimo czy Minasach ktoregos z glosnikow. Pan Grzegorz jest bardzo elastycznym czlowiekiem i jesli chcialbys aby Ci zrobil powiedzmy Minasy, ale zamiast vify dal jakiegos Seasa to pewnie tak zrobi, ale wedlug mnie nie beda to juz Minasy. Wiekszosc dalej mowi na takie kolumny Minasy tylko, ze w innej wersji i z tad opinia, ze jest wiele wersji tych kolumn. Wedlug mnie jest jedna wersja, jednak na zyczenie klienta konstruktor moze modyfikowac itp.

Ja np. kupilem wmiare tanio Mimo od producenta i jak policze to jesli by sie smaemu robilo Mimo to by sie nie zmiescilo w tej kwocie, przynajmniej wedlug oficjalnych cen przetwornikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - też bym chciał taką radośc ze słuchania o jakiej w Klubie się czyta (że aż się zataczają z radości i łzy szczęścia lecą w trakcie wielogodzinnych euforycznych odsłuchów...), ale co drugi to po jakimiś tjuningu a nie z oryginałem, więc jak to jest, jak to się osiąga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyjechał ode mnie Grzesiek Rogala. Nie po raz pierwszy skorzystałem z Jego uprzejmości. Tym razem chodziło o zabezpieczenie kopułek D-260 . Bezpłatnie wymienił mi fronty w wysokotonowcach na stosowane w monitorach studyjnych Dynaudio Acoustics ( 3-cie zdjęcie). Teraz wygląda to tak :

post-17951-100005040 1263737832_thumb.jpg

post-17951-100005041 1263737832_thumb.jpg

post-17951-100005042 1263737832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem zainteresowany zakupem MIMO i zasięgnąłem języka u Pana Rogali to pragnę was poinformować że MIMO posiadają już 3 odsłonę. Zbudowanie każdej z nich jest możliwe, a ceny naprawdę zróżnicowane.

Wkleję samą śmietanę którą otrzymałem z 16Hz

"Pierwsze zbudowane były w oparciu o głosniki M18WH i Morela MDT29.

Drugie XT18WH i Morela MDT 29

Trzecie XT18WO i Morela CAT 298.

 

Obecne Mimo kosztują 4,5 tys/para

W wybranych fornirach mozemy zaproponowac je w cenie 3,7 kzł/para.

 

Mozemy Panu zaproponowac MIMO I generacji ,zbudujemy je indywidualnie poniewaz sa dostepne jeszcze przetworniki .Cena 2,7 kzł/para"

 

Tak że uwaga na kolumny z drugiej ręki gdyż warto dopłacić i kupić coś bezpośrednio u producenta. Wówczas mamy pewność jakie komponenty są w nich zastosowane. Ja właśnie szykuję się do odwiedzenia Tych i pogadania o tych 1 generacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew, 16 Sty 2010, 14:43

 

>No właśnie - też bym chciał taką radośc ze słuchania o jakiej w Klubie się czyta (że aż się

>zataczają z radości i łzy szczęścia lecą w trakcie wielogodzinnych euforycznych odsłuchów...), ale

>co drugi to po jakimiś tjuningu a nie z oryginałem, więc jak to jest, jak to się osiąga...

 

Jakew, ja mam w tej chwili kolumny Minas Anor w wersji sklepowej i słucham od ok. 3 do 10 godzin dziennie z wielką przyjemnością. Pobawiłem się trochę kablami i jest naprawdę jak dla mnie (choć nie tylko) "ochowo" i "achowo" :)

Prawdopodobnie w tym tygodniu będę miał okazję gościć Pana Grzegorza i esoteci. Tak szczerze to trochę ciężko jest mi sobię wyobrazić, że może być lepiej niż teraz jest z tym Morelem. Wiem - esotec legenda itp. ale kombinacjami kablowymi, ustawianiem kolumn itp. uzyskałem efekt, który mnie w sumie satysfakjonuje w pełni więc te legendy będą musiały się postarać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gościłem kolegę z branży artystyczno-rozrywkowej. W 2009 roku miał ponad 240 występów na scenie. Piliśmy zacne trunki i słuchaliśmy zacnej muzyki. Kolega kupił sobie pod choinkę jakiś strasznie wypasiony zestaw do kina domowego za kosmiczne pieniądze i nie mógł uwierzyć, że to co słyszał u mnie wychodzi tylko z 2 głośników. Biegał i sprawdzał czy nie jest robiony w ... :) Potem trochę humor mu się skroplił, a ja miałem ubaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2x3=6 głośników, nie z dwóch Rebciu;). Żebyś jeszcze przy tych kablach nie grzebał:). No ale jednak uspokajasz mnie i zachęcasz do tych wspaniałych kolumn Minas Anor. Z Morelem chcę, bo mi niespecjalnie zależy na wysokich, a efekty przestrzenne (na tym mi zależy) jak widzę z Twej relacji (tej o dezorientacji posiadacza systemu kina domowego) Morel zapewnia, pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie scena i przestrzen to glownie wysokotonowiec, i o ile Morel nie jest zly w detalicznosci i scenie to Esotec jest w tym mistrzem ;] Wedlug mnie jest to bardzo bezpieczna wymiana bo maja podobny styl prezentowania wysokich, poprostu wchodzi sie o poziom wyzej. Bo np jakby ktos przestwail sie z ring revelatora na morela czy esoteca to moglby byc zdziwiony tak rozna prezentacja wysokich ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żywe,sugestywne brzmienie z mocnym szybkim i konturowym basem.Najwyższej jakości tekstylny tweeter tworzy soczyste, przestrzenne i wielobarwne odtwarzanie średnicy, bez popadania w męczącą nachalność." Koniec cytatu ze strony producenta nt. Minas Anor.

 

 

No właśnie to b.ciekawe że ten mały tweeter odpowiada i za wysokie tony (o których producent jak widać powyżej niestety nic nie wspomina) i nawet za średnicę!

Co te dwa duże woofery tam, w Minas Anor, robią, tylko bas?

 

 

ps. Dzięki Soro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew, 21 Sty 2010, 14:19

 

>No właśnie to b.ciekawe że ten mały tweeter odpowiada i za wysokie tony (o których producent jak

>widać powyżej niestety nic nie wspomina) i nawet za średnicę!

>Co te dwa duże woofery tam, w Minas Anor, robią, tylko bas?

>

>

>ps. Dzięki Soro.

 

Nic nie zastąpi kontaktu namacalnego z kolumnami i to najlepiej ze swoim sprzętem do grania. Jedni lubią to, inni co innego. Kolumny reagują na zmiany komponentów w systemie (nawet kable) więc można sobie "modelować" barwę dźwięku, a że konstruktor nie wspomniał o wysokich tonach to może oznacza, e nie ma się do czego przyczepić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, oczywiście że tak jak piszesz kontakt organoleptyczny z kandydatem jest najlepszy, ale jednak nie zawsze do niego dochodzi przed zakupem, np. mnie to by się w ogóle nie chciało do domciu na próbny odsłuch sćiagac kolumn (a tylko tak można mieć 100% bo nawet posluchanie w salonie to nie to - dlatego cieszę się z istnienia forum:) i bardziej precyzjnie może niż średnia omawiam sprawy bo nie odzywa mi się z tytłu głowy - a ... nieważne co napiszę i co napiszą bo przecież i tak odsłuch sobie zrobię.

 

No jak z tymi głośnikami - tweeter/woofers, rzeczywiście taki jest podział pracy między nimi jak wyżej napisano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.