Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Ariesy słuchałem nie raz - accutony jednak są po prostu lepsze (nie ujmując niczego, to moje subiektywne zdanie). Poza tym, mam małe pomieszczenie, w których rzeczone kolumny nie miały by szansy zagrać, a mieszkania póki co nie planuję zmienić :). Grzegorz pewnie ten wzmacniacz będzie miał u siebie za jakiś czas (prosi o pożyczenie) więc jak go znam, to mój wzmacniacz i z Ariesami zagra.

A pamiętasz który model ariesów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koobal, pełen szacunek, pięknie to wygląda ( ehh, się rozmarzyłem, że może kiedyś też tak będę umiał ), a jeśli gra tak jak wygląda to tylko pozazdrościć.

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie już zawitał prezent mikołajowy i się wygrzewa. Gra fantastycznie i nie ma porównania z tym co dotychczas miałem (mimo, że miałem wiele). W najbliższym czasie jeszcze testy na monitorach Studio16Hz, zobaczymy czy też będzie tak fajnie jak na accutonach.

 

Krzysiek .wiesz że zęby szczerzę na ten Twój wzmacniacz. Posłuchać ,potestować ,skonfigurowac trzeba będzie .Bliżej wiosny będzie zapewne mozna posłuchac Ariesów w konfrontacji z kolumną 16 Hz opartą o dwa głosniki Accutona ceramiczne C173+C30 .Accutony nie sa do wszystkiego ,to głośniki do wyselekcjonowanej elektroniki i pozycjonowane zwykle w wysokich pułapach cenowych .U nas w oficjalnej sprzedaży pojawi się tylko 3 way na 22cm hexagonalnym Etonie+ ceramik Accuton C158+C30.Nie pytajcie o cenę na teraz. Poświęcę im więcej czasu aby dopracowac ten projekt.

 

 

Być może będzie okazja zestawić Koobalową Gm-kę z GM 70 Abraxasa,cenne doświadczenie .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie już zawitał prezent mikołajowy i się wygrzewa. Gra fantastycznie i nie ma porównania z tym co dotychczas miałem (mimo, że miałem wiele). W najbliższym czasie jeszcze testy na monitorach Studio16Hz, zobaczymy czy też będzie tak fajnie jak na accutonach.

 

Koobal - kto jest autorem projektu obudowy?

Wiele widuje się różnego typu urządzeń diy na forum i ogólnie w sieci ale to co pokazałeś na zdjęciach to mistrzostwo świata wzmacniacz prezentuje się fenomenalnie.

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koobal bardzo ładne kolumny, kształt, fornir, po prostu wszystko. Czy ich autorem przypadkiem nie jest McGyver ?

 

 

Skrzynki do kolumn Koobala wykonywał p.Henryk Piątek z Krakowa.Po długich bojach i wrecz flustracji Krzyska udalo mu się je skonczyć .Pierwotnie w tych skrzyniach pracowały głośniki :ScanSpeak na piance 18W8542 oraz kopułka Ceramiczna Accutona C25. Wstępnie stroił je McGyver ale Krzysiek zdecydowal sie na 17 tke Accutona w miejsce scanspeak ,który trafił do monitora pokazanego obok. Konstrukcję na Accutonach stroił Marcin Bała ,znany jako Labyrynthos. Krzysiek ma nieco inną koncepcję na czas obecny 3 way na C158 accutona ,dwa głosnioki C158 8 ohm na bas ,jeden C158 4 ohm na srednicę i C25 na górę .wszystko na ferrytowych magnesach głośników accutona.

 

Pamiętacie zapewne konstrukcje którą wystawiałem na audioshow 2008 ,gdzie w tamtych czasach sam te skrzynki osobiście wykonałem.Te skrzynki i Koobalowe nawiązaują do Avalona ,takich skrzyń budowanych było sporo,wszystko fascynacją Avalonem. Głośniki w moich to Usher i tweerter Etona 25sd1.

post-15230-0-78712800-1358413014_thumb.jpg

post-15230-0-17403200-1358413029_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowo grają u mnie kolumny w oparciu o accutony, ale mam jeszcze monitory, które stoją w moim "biurowym" pokoju - takie jak w załączonych fotkach.

Załączone miniatury

 

Załączona grafika: moje-sprzeta2.jpg

 

Kolumny piękne, ale dlaczego potraktowane tak trochę po macoszemu i wstawione do kąta :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest zwykły potek - to shunt, czyli daje zmienne obciążenie dla źródła. 50k to on ma jak jest max ściszony a 500k jak jest odkręcony. Dużo źródłe nie będzie chciało współpracować z takim potkiem, z jednym może być dobrze, z innym beznadziejnie. A najgorszą wadą jest to, że trzeszczy chyba najgorzej ze wszystkich potkow jakie słyszałem ( i z tego co można poczytać, nie tylko ja mam taki problem) - w tej cenie to niewybaczalne! Zaleta - bardzo ładnie wygląda i jest dobrze zrobiony pod kątem mechanicznym.

 

jakie obciazenie ma ten potek ? 50 - 100 k ? na jakich rezystorach jest ?

 

czytalem sporo o tym khozmo i pisalem do ludzi . co do trzeszczen to gdzies juz zdazylo sie to i ktos oddal na reklamacje i przyszedl juz dobry .

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, nudzą mnie już wpisy całkowicie nie na temat kolumn! Gdzie faktyczne opisy/sugestie tak wspaniałych kolumn Studio 16Hz giną w gąszczu Waszych wpisów zapewne wartościowych ale... osoba chcąca poczytać typowo o kolumnach musi z 50% wpisów nie na temat czytać (może przenieśmy Wasze spostrzeżenia na priv lub zapraszam do zakładki o Lampach)

 

A w ogóle to chciałem oznajmić iż także dołączyłem do osób którym pięknie muzykę przedstawiają produkty Studio 16Hz. W moim przypadku Minas Anor IIIr.

 

W skrócie.... dzięki uprzejmości salonu ELEKTROPUNKT miałem tą przyjemność odsłuchać Minas Anor III oraz końcówkę mocy która mnie także interesuje Xindak PA-M.

Za pre robił Audiolab 8200A , odtwarzacz CD Audiolab 8200CD, jako końcówki w/w Xindak PA-M, mój Atoll IN200 i Roksan Caspian M2 (grał jako intergra gdyż nie można go wpiąć jako końcówkę).

 

Według porównań to jak zagrały MInaski i końcówa XIndaka w klasie A to było granie ajjj :)

 

Każdy ma inne gusta oczywiście i oczekiwania. Ale w moim przekonaniu to zestawienie rozłożyła Caspiana M2 i Atolla IN200!

 

Na szybko:

MInas + Atoll IN200 = szybko, mocno, neutralnie.

Minas + Caspian M2 = bardzo mało góry, słaby rozlazły bas i średnica która nakładała się na pozostałe zakresy i wychodziła taka ciapka i strasznie nie wyraźny przekaz.

Minas + Xindak PA-M = o k...a :)

Chłopaki jak to zagrało uuuu wysokie były czytelne wyraźne, nie ostre, niesamowita ilość szczegółów, góra była lekka/zwiewna, scena czy to w głąb/boki/przód/pomiędzy kolumnami rewelacyjna.

 

Średnica czytelna, ale i łagodna w przekazie zarazem, słyszalne całe spektrum tego zakresu, bez żądnych kompresji czy spowolnień. Jak zapewne wiecie Minasy grają pięknie wokalem. Wraz z klasą A dogrzało i jest fenomenalnie, ta barwa i nasycenie ach.

 

Niskie tony miały największy wolumin i najniżej schodziły z całej trójki wzmaków. Było wielowarstwowo, pomimo że XIndak to klasa A to jednak tranzystor i uderzenie także dobre w rocku, szybko, jędrnie nie tracąc na potędze i zejściu.

 

Wiedziałem że to jest to, kolejnym krokiem było sprawić by i u mnie zagościł takiej klasy dźwięk.

 

Sprzedałem Atoll-a, kolumny Usher V604, zbierałem grosz do grosza i... kolumny są u mnie, Xindak ze względu na opóźnienie będzie na początku lutego :)

Wtedy nakreślę coś więcej.

 

Dziękuje za uwagę hehe :)

 

pzdr.

post-11746-0-69749000-1358435435_thumb.jpg

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie witamy,foty widzę już są to i Marek się nie przyczepi,my to już stare zrzędy jesteśmy,wybór kolumn mamy już za sobą i tak se pitolimy w klubie,ja mogę wkleić sowje foty jak testowałem kondy w zwrotce tylko mnie zaraz wyślesz do klubu DIY :)

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk ,zatem po raz pierwszy ja osobiście zapraszam do klubu ,teraz to czynię .Witamy. Cieszy mnie fakt że miałeś okazję trochę tych gratów zestawić u siebie i w sklepie i to jest trafna informacja że trzeba to dobrze zestawić aby dostać to co chcemy od dźwięku. Szkoda tylko ze ta końcowka Xindaka jest tak słabo dostępna i taki długi czas oczekiwania na nią .Sam się z nią zapoznam gdy będzie taka możliwość . Użytkowałem niegdyś A klasowego Cayina 265ai a teraz gra na nim mój znajomy i to fantastyczny dźwięk po jego właściwym rozgrzaniu ok. 1 godziny .Jak wiadomo A klasowiec potrafi się rozgrzać do stopnia takiego iż trudno go dotknąć za radiatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmero

 

Dorwałem i jest uczta muzyczna :)

 

Corradolicious

 

Zgadza się poszły do Sławka, a teraz u Ciebie - zadowolenia i dobrego grania życzę z Nimi :)

 

Rezyslaw

 

Dziękuje za miłe przywitanie ;)

 

Elektropunkt

 

Jeśli będzie lampa i XIndak to można posłuchać.

Aż boje się konfrontacji...

 

Studio16Hertz

 

W końcu jestem. Ale to zasługa Twoich projektów i salonu Elektropunkt :) dziękuje.

 

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał wstąpić do klubu, a nie stać go było na nowe paczki, to szczerze polecam moje Minasy Premium:

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/kolumny-podlogowe/minas-anor-premium-iii-studio-os94412.html

 

Kolumny były wcześniej własnością Rezyslawa, więc źródło pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie elektroniki chciałbym wymienić moje RothOli40 na coś więcej, nie wiem czy te dużo więcej wniosą a nie mam jak teraz podjechać do Wawy (krk) by posłuchać...

 

Jednak warto posłuchać przed zakupem. Za dużo zmiennych w tym równaniu :) aby zdawać się tylko na przypadek lub opinie.

 

Oficjalnie witamy,foty widzę już są to i Marek się nie przyczepi

 

Brakuje trochę rozbieranych zdjęć Minasków :). Witaj Patryk w Klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomo mi wyglada ten kabel . ic tez z niego zrobiles ? co to za przewód ?

 

 

 

z innej beczki

 

gdzies kiedys wyczytalem ze ktorys producent jakis kolumn ma specjalna przegrode dla zwrotnic oddzielona od reszty pudła . Czyzby zwrotnice sa podatne warunki panujace w obudowach |?

Edytowane przez DJ_Achmed

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ariesach tak jest,dlatego terminal ze zwrotką mągą być wyjęte z obudowy podczas grania,wówczas zwrotnica jest wolna od drgań pochodzących z wnętrza obudowy,trzeba tylko dobrze uszczenić otwory wraz z przechodzącymi przewodami w podłodze wewnętrznej,ja do uszczelnienia użyłem specjalnego silikonu, który nie wiąże z teflonem,przewody na zdjęciach to srebrzona miedź w teflonie wyjęta z radzieckiego miga 21-znana na forum jako warkocze Dudzińkiego :) (pozdrowienia dla Tomka)

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Paweł , z tymi warkoczami to bym takiej nazwy nie przylepiał do nich , bo co niektórzy pomyślą ,że producent ze mnie :)

Dzięki za pozdrowienia .Jak będziesz przejeżdżał , zapraszam serdecznie.

A pro po wczorajszego dnia , bym zapomniał , byłem gościnnie w ''świątyni akustyki''.

Zaszło trochę zmian wizualno słuchowych, na korzyść oczywiście .Z tego co wychwyciłem , poprawiała się definicja basu i rozdzielczość góry .Klimat adaptacji nie odda żadne podrasowane zdjęcie , nawet z aparatu za dużą kasę :) Trza być i zobaczyć .

Co prawda skupiliśmy się większości na odsłuchach słuchawkowych , ale ogólnie kilka godzin spędzonych w bardzo miłej atmosferze , za co bardzo dziękuję Markowi i Jego drugiej Połowie zapadnie na długo w pamięci.

Edytowane przez tomasz dudzinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.