Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem niech będzie plecionka z miga,ważne,że to bardzo przyzwoity przewód sygnałowy jaki głośnikowy,jakby był dostępny to bym z chęcią wypróbował go w podwojonej grubości jako głośnikowy abo w bi

 

małe sprostowanie posta 4950-zwrotnoca jest wolna od drgań bo w ariesach jest na dole osobna komora a nie dlatego, że ją wyciągam z obudowy :)

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po wczorajszego dnia , bym zapomniał , byłem gościnnie w ''świątyni akustyki''.

Zaszło trochę zmian wizualno słuchowych, na korzyść oczywiście .Z tego co wychwyciłem , poprawiała się definicja basu i rozdzielczość góry .Klimat adaptacji nie odda żadne podrasowane zdjęcie , nawet z aparatu za dużą kasę :) Trza być i zobaczyć .

Co prawda skupiliśmy się większości na odsłuchach słuchawkowych , ale ogólnie kilka godzin spędzonych w bardzo miłej atmosferze , za co bardzo dziękuję Markowi i Jego drugiej Połowie zapadnie na długo w pamięci.

 

Tomku, to ja Tobie dziękuję za wizytę i ciekawe "wynalazki" które przywiozłeś ze sobą. Dziękuję też za miłe słowa oceny adaptacji, to motywuje do dalszej mojej pracy nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy krok w kierunku bi wire zrobiony,zakupiłem MIT-a terminatora 5,bardzo mi się podoba góra w tym drucie ,zobaczymy jak się spisze w parze z YP Sound Argentum na dole ,osobno wiem jak grają w moim systemie,w przyszłym tygodniu przyjdzie Mit to poeksperymentuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy krok w kierunku bi wire zrobiony,zakupiłem MIT-a terminatora 5,bardzo mi się podoba góra w tym drucie ,zobaczymy jak się spisze w parze z YP Sound Argentum na dole ,osobno wiem jak grają w moim systemie,w przyszłym tygodniu przyjdzie Mit to poeksperymentuję

 

Paweł w Twoich Ariesach można wstawić podwójny terminal ,który zakryje otwór ,ten oryginalny ,czyli puszka z tworzywa z grubymi nakrętkami ,wygląda to tak: blacha anodowana z aluminium ,złącza satynowe lub złocone ,mostki także satyna lub złocone złączone razem .

Bardzo dobry wyrób. Dostawca Parts Express.

post-15230-0-40340500-1359099257.jpg

post-15230-0-33855100-1359099264.jpg

post-15230-0-20171200-1359099271.jpg

post-15230-0-87862900-1359099277.jpg

post-15230-0-37829100-1359099284.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Tomek!Miałeś Sennheiser HD650?Wyprzedaż w Media-może gdzieś się w koszu poniewierają-to przygarnę.albo AKG Q zielone.

 

Sennheisery HD650 nie raz słuchałem . Dla mnie za ciemne , takie misiowate. AKG Q701 to bardzo przyzwoite słuchawki ,z wszystkich dynamików , jedne i jedyne z którymi mógłbym żyć .Jednak moje uszy stanowczo i definitywnie powiedziały dynamikom NIE . Nawet Grado PS100 , Sennheiser HD800 czy bayerdynamic T1 nie są w stanie pokazać muzyki w taki sposób jaki lubię , niż to robią amerykańskie otodynamiki .Jest to powrót z lat 70-tych.

 

Dla Ciebie Andrzej polecał bym SkullCandy Lowraider , nie wyrwią podszewki z portfela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora żebym i ja zaktualizował informacje o systemie.

Po trzech latach przyszła pora na wymianie sprzętu.

 

Na wstępie chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować Panu Grzegorzowi za poświęcony czas, uwagę i jak zwykle profesjonalne, ale i ludzkie podejście do klienta. Miło jest przeprowadzać transakcję nie tylko z fachowcem, ale i prawdziwym pasjonatem i miłośnikiem dźwięku.

 

Po długich namysłach, rozważaniach i negocjacjach zdecydowałem się zakupić:

nowe kolumny MINAS ANOR IIIr (scan-speak, morel 2,5 whey)

wzmacniacz lampowy Cayina a88t (kt-88).

 

Dźwięk do systemu dostarcza DAC (by McGyver) Crystal plus stopień analogowy lampy.

Sprzęt zastąpił Minasy Anor IIIs (Peerless, morel 2 whey) i Denona pma-1500AE.

 

Ogólna charakterystyka nowego systemu poniżej.

Wysokie tony dźwięczne, szczegółowe, detaliczne pozbawione grama szorstkości czy natarczywości, ale niewycofane.

Średnica żywa, energetyczna o przyjemnej barwie, miła dla ucha.

Bas konturowy, punktowy i świetnie kontrolowany, naprawdę szybki twardy, mocny i zbity.

Nie ma śladu mulenia czy podbarwiania niskich tonów.

Dźwięk wspaniale odrywa się od kolumn (szczególnie niesamowicie brzmią wokale), scena jest bardzo szeroka, zarówno w głąb jak i w szerz a dźwięk jest bardzo przestrzenny.

Sprzęt bardzo naturalny, niczego nie podkolorowuje, woli raczej zagrać coś bardziej zachowawczo niż przerysować.

 

Fantastycznie brzmi płyta z soundtrackami z filmu ,,Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides'' (Hans Zimmer, Rodrigo Y Gabriela).

Niesamowite bogactwo głębia i nasycenie dźwięku. Świetna przestrzenność i stereofonia.

Imponująca dynamika, naprawdę nie potrzeba subwoofera no chyba, że do kina domowego, jeśli ktoś ma 35m2 salonu. Ta płyta zdecydowanie pokazuje, że basu kolumny mają pod dostatkiem. Mimo tego, że jest on szybki i konturowy nie brakuje mu potęgi, gęstości i niskiego zejścia. Wyśmienicie brzmią gitary akustyczne, mają piękną barwą i szczegółowością. Słychać każde szarpniecie struny, która pięknie wybrzmiewa. Dźwięk ma bardzo dobrą rozdzielność i klarowność.

Z pewnością takiemu efektowi sprzyja szybkość kolumn, każdy dźwięk ma swój wyraźny początek i koniec. Dzięki temu muzyka brzmi bardzo szczegółowo i klarownie.

W utworze ,,Zapal Świeczkę'' Dżemu gitara akustyczna jest nie do przelicytowania. Dźwięk plastyczny, wciągający z przepiękną barwą. Wokal tak żywy, naturalny energetyczny aż ciarki przechodzą ;)

Tak samo utwory Marli Glen, wokal pierwsza klasa, jest siła i pazur.

Rammstein kawałek ,,Los'' ściana dźwięku, hektary przestrzeni, szerokość sceny i siła dźwięku. Ten kawałek przy odpowiedniej głośności potrafi wgniatać w fotel i masować mostek. Nic się przy tym nie muli, nie zlewa i nie kuje w uszy.

Kawałki ACDC, Deep Purple, czy ZZ Top również ściana dźwięku, można poczuć się jak na koncercie Live. Gitary eklektyczne naprawdę z powerem i życiem. Gitarom Scorpions naprawdę nie brakuje ,,mięsa''.

Kawałki Marcusa Millera - wzorcowy dźwięk gitary basowej, jest ogromna dynamika, bas szybki świetnie kontrolowany nic się nie ciągnie nie muli.

Metalica, Iron Maiden fmmmm tutaj dźwięk stał się jeszcze bardziej surowy i brutalny, sprzęt niczego nie podkoloryzuje, więc płyty ze słabą realizacją mogą trochę zmęczyć.

Gdy zamknę oczy Leonard Cohen osobiście pojawia się w pokoju ;) wokal brzmi fantastycznie (no dobra może trochę efekciarsko).

Wszelkie płyty testowe: Marantza, nagrane przez Blue Note Records czy inne sample bez zarzutu, szczególnie fajnie słucha się solówek na perkusji.

 

Sprzęt gości u mnie od tygodnia, więc tak w skrócie tyle udało mi się posłuchać, jak się porządnie wygrzeje będzie pewnie jeszcze lepiej.

Poniżej wrzucam kilka fotek.

post-18751-0-65548400-1359226260_thumb.jpg

post-18751-0-00267100-1359226281_thumb.jpg

post-18751-0-24607900-1359226298_thumb.jpg

post-18751-0-91193100-1359226308_thumb.jpg

post-18751-0-21768800-1359226325_thumb.jpg

post-18751-0-44848600-1359226335_thumb.jpg

post-18751-0-61867300-1359226350_thumb.jpg

post-18751-0-16267900-1359226361_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny opis - gratuluję, ja nie potrafię tak pisać o tym co usłyszę :).

 

Czas teraz na lekką adaptację akustyczną pokoju, wtedy dopiero szczęka opada jak się słucha Minasów :)

 

U mnie grają prawie identyczne Minasy.

 

P.S. Jak sprawuje się DAC McGayvera?

post-11945-0-74967600-1359227578_thumb.jpg

Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł w Twoich Ariesach można wstawić podwójny terminal ,który zakryje otwór ,ten oryginalny ,czyli puszka z tworzywa z grubymi nakrętkami ,wygląda to tak: blacha anodowana z aluminium ,złącza satynowe lub złocone ,mostki także satyna lub złocone złączone razem .

Bardzo dobry wyrób. Dostawca Parts Express.

Jak sie sprawdzi bi to będziemy działać,tylko będę chciał rozdzielić obie sekcje i umieścić na osobnych płytkach lutując punkt-punkt, u mnie te sekcje są tak wielkie,że trzeba będzie połączyć je do terminala dodatkowymi przewodami ale to rzecz wtórna,bardzo przyzwoite te terminale

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich kolegów klubowiczów, wszystkich właścicieli i sympatyków produktów Studio 16 Hertz. Witam serdecznie również Pana Grzegorza a żeby się nie powtarzać, pozwolę sobie zacytować słowa kolegi „adamszaj” zamieszczone parę postów wcześniej.

 

„Na wstępie chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować Panu Grzegorzowi za poświęcony czas, uwagę i jak zwykle profesjonalne, ale i ludzkie podejście do klienta. Miło jest przeprowadzać transakcję nie tylko z fachowcem, ale i prawdziwym pasjonatem i miłośnikiem dźwięku."

 

Nic dodać nic ująć.

 

Pierwszy raz z kolumnami tej manufaktury zetknąłem się latem ubiegłego roku w salonie ELEKTROPUNKT w Bydgoszczy. Wpadliśmy tam z kolegą Patrykiem ,żeby posłuchać końcówki mocy PA-M Xindaka. Końcówka zagrała pięknie ale to nie ona była dla mnie „gwiazdą” tego popołudnia lecz ……wyroby Studia 16 Hertz kolumny- Minas Anor IIIs.

Mijały miesiące a ja miałem cały czas w swojej głowie dźwięki z tamtego odsłuchu-współczesna medycyna w tego typu przypadkach używa terminu „wariatus completus”. Nie było innego wyjścia, trzeba się było zacząć leczyć a jedynym sposobem na pokonanie każdej choroby jest……odpowiednio dobrany lek.

Jak już wiecie (wpis na forum) kolega Patryk zażył lekarstwo o nazwie Minas Anor IIIr ja zdecydowałem się na trochę inne ale równie skuteczne, o nazwie MIMO IIIs. Oba leki zadziałały doskonale. Po chorobie nie ma już śladu. Jest za to ……piękny dźwięk, zadowolenie i radość ze słuchania.

 

Moje MIMO IIIS grają (od tygodnia) z Heglem H70 w pomieszczeniu 18 m2 .Według mnie to wzmacniacz ,który doskonale zgrywa się z MIMO - to przykład pełnej symbiozy.

 

Nie będę opisywał co słyszę, po włączeniu zestawu, bo musiałbym przepisać prawie post-32476-0-48874600-1359405999_thumb.jpgpost-32476-0-09063400-1359406014_thumb.jpgsłowo w słowo wpis kolegi adamszaj a to mogłoby być uznane za plagiat .

 

Żeby kolega Marek był zadowolony zamieszczam parę fotek zakupionych kolumn- takich „rozbieranych”

 

pozdrawiam

Edytowane przez jery23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kolega Marek był zadowolony zamieszczam parę fotek zakupionych kolumn- takich „rozbieranych”

 

Gratuluję zakupu, witamy w Klubie, dziękujemy za zdjęcia (ja szczególnie, bo lubię fotografować na równi ze słuchaniem). :)

Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jery23 również się przyłączam-gratuluję i witamy w naszym klubiku,Marek u nas, i nie tylko,jest specjalistą od adaptacji akustycznych i dlatego lubi oglądać fotki :)

Czarnych kolumn od Grześka jeszcze nie widziałem i bardzo mi się podobają,te buraczkowe membrany fajnie w nocy odbijają światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Czas teraz na lekką adaptację akustyczną pokoju, wtedy dopiero szczęka opada jak się słucha Minasów :)

P.S. Jak sprawuje się DAC McGayvera?''

 

 

Jeśli chodzi o DAC McGayvera to zakupiłem go jakieś 3 lata temu.

Jest to jedyny taki egzemplarz na świecie ;) gdyż miałem pewne zastrzeżenia do ówczesnego modelu seryjnego (chociaż nie wiem czy to i tak nie było wtedy DIY).

Odwiedziłem osobiści Konstruktora i modyfikowaliśmy DACa pod moje preferencje. Początkowo była jedna lampa, potem dodaliśmy drugą. McGyver stroił go z 2 godziny, wymieniając mu różne bebechy tak, aby dźwięk mi odpowiadał.

Przepraszam za dygresję, ale właśnie zagrał kawałek Dire Straits - Money For Nothing - szczęka opada, to jest dopiero dźwięk z rozmachem.

Wracając do DACa to gra on bardzo czysto, naturalnie i kulturalnie. Dźwięk jest przestrzenny i neutralny. Nie jest on może gigantem dynamiki, w sumie to mógłby mieć trochę więcej basu, za to dźwięk jest bardzo szybki, zbity i spójny (nie ma szans żeby coś się zmuliło). Porównywałem go kiedyś z DACkiem Stelmacha. Mój grał czyściej i bardziej szczegółowo, tamten miał za to więcej powera i grał z większą potęgą.

 

Opis delikatnej adaptacji akustycznej pokoju zamieściłem tutaj: http://www.audiostereo.pl/nasze-adaptacje-akustyczne-galeria_91231.html/page__st__510__gopid__2712415#entry2712415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, jestem/byłem alergikiem - minęło 4 lata temu jak rzuciłem palenie. PT80 odpowiednio zabezpieczone nie pyli.

..jakim cudem rzuciłeś? jakoś na mnie nic nie skutkuje.Jak zorganizujesz kolejne udane spotkanie,a Grzegorz zaprezentuje kolejne udane kolumny,to dobijemy zapewne do 250 000 odsłon.niedowiary-niewiele brakuje do ćwierć miliona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

triode -widzę, że nie jestem osamotnionym palaczem ze słabą wolą rzucenia nałogu :(

nałóg kpi sobie z moich postanowień!

 

Super, to ja przygotuje też sprzęcik foto aby uwiecznić premierę!

może zdąży przylecieć najnowsza płyta Patricii Barber Smash,mam kupioną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.