Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Zamiast dociążać książkami kolumny , można spróbować z myszami z Entreqa.Trochę drożej niż książki , ale lepiej i estetyczniej (awangardowo).

Widziałem , słyszałem i działa .

post-21125-0-11497000-1361818184_thumb.jpg

Edytowane przez tomasz dudzinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj w klubie i dawaj zdjęcia bo Marek będzie krzyczał ;)

Wielkie dzięki za powitanie, już spieszę z fotką (mam nadzieję, że dobrze załączam, bo robię to pierwszy raz). Jak widać u mnie póki co za obciążenie do Minasów robi żyrafa (ale tylko mono;) )

 

 

...

widziałem, że coś spartoliłem - jak tylko ogarnę załączniki, to wrzucę fotkę

post-48310-0-52381800-1361819376_thumb.jpg

Edytowane przez joshua_jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie. Wywołany przez Patryka do tablicy, zgłaszam się jako posiadacz od jakiegoś czasu kolumn Aries. Przy okazji oczywiście podziękowania dla Pana Grzegorza za życzliwość i dobre rady.

 

Ariesy, to niewątpliwie najlepsze głośniki jakie miałem, a miałem ich troszkę w domu ponieważ od lat lubię wymieniać sprzęt i słuchać różnych urządzeń.

 

Tyle muzyki w pokoju jeszcze nie było. Znakomita stereofonia i przestrzeń a mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej po zakupie odpowiedniego dla nich wzmacniacza.

 

Na razie gram z tym co mam, ale widzę, że potrzebne jest inne urządzenie do współpracy z Ariesami. Wprawdzie p.Grzegorz namawia na lampę ale planuję zakup czegoś z polecanych na forum „Heglów” czy Xindaków. Dużo słucham winyli a dobre wejście gramofonowe, to niestety dzisiaj rzadkość.

 

Pozdrawiam i proszę o przyjęcie do klubu :)

Robert

 

Załączam fotki kolumn:

 

post-19194-0-51010000-1361819097_thumb.jpg post-19194-0-03313900-1361819303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam kolor ścian, apropo ścian to chociaż trochę odsuń kolumny od tylnej ściany i chociaż trochę od bocznych.

 

masz na myśli konkretne odległości? obawiam się, że przeszkadzać może: kwiatek, klatka Stefana, drzwi od komody, ale jestem otwarty na sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie. Wywołany przez Patryka do tablicy, zgłaszam się jako posiadacz od jakiegoś czasu kolumn Aries. Przy okazji oczywiście podziękowania dla Pana Grzegorza za życzliwość i dobre rady.

 

Ariesy, to niewątpliwie najlepsze głośniki jakie miałem, a miałem ich troszkę w domu ponieważ od lat lubię wymieniać sprzęt i słuchać różnych urządzeń.

 

Tyle muzyki w pokoju jeszcze nie było. Znakomita stereofonia i przestrzeń a mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej po zakupie odpowiedniego dla nich wzmacniacza.

 

Na razie gram z tym co mam, ale widzę, że potrzebne jest inne urządzenie do współpracy z Ariesami. Wprawdzie p.Grzegorz namawia na lampę ale planuję zakup czegoś z polecanych na forum „Heglów” czy Xindaków. Dużo słucham winyli a dobre wejście gramofonowe, to niestety dzisiaj rzadkość.

 

Pozdrawiam i proszę o przyjęcie do klubu :)

Robert

 

Załączam fotki kolumn:

 

post-19194-0-51010000-1361819097_thumb.jpg post-19194-0-03313900-1361819303_thumb.jpg

 

 

Kurcze piękne te paczki :), a to na górze to esotar t330?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie najlepiej słyszalne przy dość głośnych odsłuchach.

Dokładnie to się wydarzyło:-) Różnica była słyszalna, tzn. "nagrobki" bas za mordę złapały. Jedno przeniczne (jakie lubisz?) dla Cytrusa;-))). No i jeszcze, oprócz zabawy z pasywką i "aktywką" w Destiny, przesuwałem sobie fotel (przód/tył) - niepotrzebne suwaki we wzmacniaczu, jeśli oczywiście ktoś ma możliwości przestrzenne.

Edytowane przez skiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze piękne te paczki :), a to na górze to esotar t330?

 

Najpierw był Esotar T300 D, teraz jest Morel CAT 328, panel pozostał 140 mm - to eksperymenty p.Grzegorza :)

 

 

Witaj!

Widzę, że kolega nie tylko "bierze" z muzyki, ale również "daje". Co to za piękne wiosełko na fotkach?

 

To elektro - klasyczna Yamaha Silent, bardzo fajna gitarka do nocnego grania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wszelkie audiofilskie reguły łamiesz tym pokrętełkiem ;P

 

Podobno po to są :D

 

Jakby nie było czy nazwiemy czynność obracaniem, tune'owaniem, adjust'owaniem, korekcją - efekt końcowy jest ten sam - a to chyba się liczy... przynajmniej według mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak czytam wasze wpisy o Minas Anor (2,5way) i jakoś u mnie nie mogę znaleźć tego odzwierciedlenia w basie jak w waszych postach. Czy przyczyną może być wzmacniacz Heed Obelisk MK2 bez zasilacza X2 ? Pan Grzegorz zrobił dla mnie też zakrycie materiałem takim jak na maskownice w tunelu bas reflex na końcu , może to też być przyczyną ze tego basu u mnie jest mało ? Nie chciałbym tego demontować z względu na dzieci. Oczywiście na bas teraz nie narzekam bo wspomagam się subwooferem , i jest wszystko ładnie ze sobą zgrane. A może ja wcale nie mam 2,5way zwrotki jak to mogę sprawdzić ? Choć nie wierzę , że Pan Grzegorz by mnie okłamał.

 

Pozdrawiam Piotr

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za powitanie, już spieszę z fotką (mam nadzieję, że dobrze załączam, bo robię to pierwszy raz). Jak widać u mnie póki co za obciążenie do Minasów robi żyrafa (ale tylko mono;) )

 

 

...

widziałem, że coś spartoliłem - jak tylko ogarnę załączniki, to wrzucę fotkę

Masz najgorsze z możliwych ustawień,potencjał tych paczek jest niewykorzystany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, miałeś mnie odwiedzić i posłuchać Minasów 2,5 drogi i co??

Ciebie w weekend miało nie być a potem miałeś się odezwać ;)

ja natomiast w tym czasie zdobywałem nowe doświadczenia z kolumnami visatona a dokładnie odsłuchiwałem konstrukcje 3 way podobną do tej która mi się zamarzyła tzn conga z 25cm wooferem :D to co usłyszałem z trochę mniejszej konstrukcji w pełni dało mi obraz tego co mogę usłyszeć z większej ale to oczywiści może być złudne. Musimy się umówić konkretnie na jakiś termin i być może będę się rozglądać za wymarzonymi minasami. Czekam też na wizytę Pana Grzegorza w Warszawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz najgorsze z możliwych ustawień,potencjał tych paczek jest niewykorzystany

 

Dlatego też z chęcią posłucham wskazówek bardziej doświadczonych. Jak sugerował kolego "lupo" zorganizowałem im więcej przestrzeni - obecnie stoją po 20-25 cm odsunięte od tylnej oraz bocznej ściany. Jeśli są dalsze możliwości poprawienia ich działania w moim pomieszczeniu, to nadstawiam oboje uszu (oczu) i uważnie słucham (czytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też z chęcią posłucham wskazówek bardziej doświadczonych. Jak sugerował kolego "lupo" zorganizowałem im więcej przestrzeni - obecnie stoją po 20-25 cm odsunięte od tylnej oraz bocznej ściany. Jeśli są dalsze możliwości poprawienia ich działania w moim pomieszczeniu, to nadstawiam oboje uszu (oczu) i uważnie słucham (czytam)

 

Jak masz możliwość to wyjedź z nimi na pokój ,zyska scena i stereofonia,bas powinien sie mniej wzbudzać i zyska na szybkości,ja preferuję ustawienie wg Cardasa ale to problematyczne ustawienie bo wymusza odsłuch w polu bliskim w niedużych pomieszczeniach,generalnie warto eksperymentować z ustawieniem a na panele nagrobki warto zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.