Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz możliwość to wyjedź z nimi na pokój...

 

Niestety w obecnej sytuacji jest to niemożliwe - jak wyjadę z nimi do przodu, to żona nie zajrzy więcej do komody, a Stefan nie wyjdzie z klatki:) Tak na poważnie, dzięki za rady, ale będę mógł je dopiero przetestować, mam nadzieję, że już w kwietniu - wtedy postawię Minaski w duużym pokoju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie w weekend miało nie być a potem miałeś się odezwać ;)

ja natomiast w tym czasie zdobywałem nowe doświadczenia z kolumnami visatona a dokładnie odsłuchiwałem konstrukcje 3 way podobną do tej która mi się zamarzyła tzn conga z 25cm wooferem :D to co usłyszałem z trochę mniejszej konstrukcji w pełni dało mi obraz tego co mogę usłyszeć z większej ale to oczywiści może być złudne. Musimy się umówić konkretnie na jakiś termin i być może będę się rozglądać za wymarzonymi minasami. Czekam też na wizytę Pana Grzegorza w Warszawie :D

 

Jutro się odezwę, i fakt w weekend mnie nie było, później odwiedziny teściowej i wiesz jak jest,człowiek zapomniał. Dogadamy się może na ten weekend', albo w tygodniu jak Ci będzie wygodniej

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariesy, to niewątpliwie najlepsze głośniki jakie miałem, a miałem ich troszkę w domu ponieważ od lat lubię wymieniać sprzęt i słuchać różnych urządzeń.

 

Arieski wiadomo fajne ale jeśli możesz zdradzić co to za super wiosło stoi obok nich ? Żeby nie zaśmiecać tematu może być wiadomość na PW .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laska posłuchaj też ariesów,lepsze zejście na basie

 

Miałem budować ILD12 lub ILR12 Akustyka lecz konstrukcja 2 drożna nie napędzi dobrze mojego pomieszczenia. Zawsze chciałem słuchając cicho mieć wrażenie, że dźwięk jest duży i ma odpowiednią masę. Lubię słuchać głośno i bardzo głośno ale moja partnerka niekoniecznie. Jak będzie odpowiednia masa i potencjał to nie będzie konieczności odkręcania gały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem budować ILD12 lub ILR12 Akustyka lecz konstrukcja 2 drożna nie napędzi dobrze mojego pomieszczenia. Zawsze chciałem słuchając cicho mieć wrażenie, że dźwięk jest duży i ma odpowiednią masę. Lubię słuchać głośno i bardzo głośno ale moja partnerka niekoniecznie. Jak będzie odpowiednia masa i potencjał to nie będzie konieczności odkręcania gały :)

nie wiem jak duży masz pokój ale nie ma co gdybać jak nie posłuchasz i sam stwierdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za powitanie, już spieszę z fotką (mam nadzieję, że dobrze załączam, bo robię to pierwszy raz). Jak widać u mnie póki co za obciążenie do Minasów robi żyrafa (ale tylko mono;) )

 

Witaj w Klubie, dzięki za "wpisowe zdjęcie" :)

 

obecnie stoją po 20-25 cm odsunięte od tylnej oraz bocznej ściany. Jeśli są dalsze możliwości poprawienia ich działania w moim pomieszczeniu, to nadstawiam oboje uszu (oczu) i uważnie słucham (czytam)

 

Jakie wymiary ma Twój pokój? Zaglądałeś do zakładki AKUSTYKA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma Twój pokój? Zaglądałeś do zakładki AKUSTYKA?

 

Wymiary pokoju to 510 cm x 325 cm. W zakładce Akustyka byłem, ale widząc Twoje pytanie, stwierdzam, że nie znalazłem tego, co powinienem. Szczerze mówiąc możliwości przesuwania, ustawiania itd. są mocno ograniczone ze względu na meble, kwiatki, klatkę wspomnianego wcześniej Stefana. Na poważnie zacznę o tym myśleć po przeprowadzce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary pokoju to 510 cm x 325 cm. W zakładce Akustyka byłem, ale widząc Twoje pytanie, stwierdzam, że nie znalazłem tego, co powinienem. Szczerze mówiąc możliwości przesuwania, ustawiania itd. są mocno ograniczone ze względu na meble, kwiatki, klatkę wspomnianego wcześniej Stefana. Na poważnie zacznę o tym myśleć po przeprowadzce.

 

Przy takim pokoju można lepiej ustawić, oczywiście jak ma się więcej miejsca i mniej rzeczy stojących na drodze. Trochę szkoda, że u Ciebie nie ma możliwości "wyjścia" z kolumnami na pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość nagrania jest niezła-sybilanty w głosie Patricii męczą,czyste blachy dobry bas.muzyka jest wtórna-nie łykam już więcej jak 3 tracki naraz. Marek miał fajną płytę,skandynawskiej wokalistki Inger Marie Gundersen-mooże gdzieś trafię audiofilskie wydanie,widziałem chyba hybrydowe SACD.

 

Edytowane przez triode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,to zdjęcie a propos naszej rozmowy:

 

Fajne te Krell Resolution 3

post-1391-0-91268600-1361902467_thumb.jpg

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim pokoju można lepiej ustawić, oczywiście jak ma się więcej miejsca i mniej rzeczy stojących na drodze. Trochę szkoda, że u Ciebie nie ma możliwości "wyjścia" z kolumnami na pokój.

 

... Ale może jesteście w stanie wyrazić swoje zdanie na temat rozplanowania przyszłego mieszkania (nie mam pewności, czy nie powinienem wrzucić tego do działu Akustyka). Odległość do ściany za kolumnami około 40 cm, resztę wymiarów chyba zamieściłem na rzucie. Czekam na sugestie odnośnie rozmieszczenia.

post-48310-0-71079800-1361902599_thumb.jpg

Edytowane przez joshua_jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża asymetria lewo/prawo ,ja bym rtvkę z kolumnami ustawił na lewej ścianie a stół w jej miejsce, ale tym samym narożna sofa odpada,a jak układ przedstawiony przez Ciebie ma zostać to bym próbował tą asymetrię ograniczyć zmniejszając bazę i max przesuwając całość w prawo i oczywiście wyjazd z kolumnami do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bym próbował tą asymetrię ograniczyć zmniejszając bazę i max przesuwając całość w prawo i oczywiście wyjazd z kolumnami do przodu

 

Myślę, że to będę w stanie zrobić. Masz na myśli zmniejszenie bazy do jakiejś konkretnej wartości? Pytam, bo raczej postanowione, że RTV'ka na 200 cm, no chyba, że masz na myśli kolumny ustawione przed RTV'ką...

 

Teoretycznie/praktycznie można po prawej wstawić "ściankę działową" w postaci regału na książki, jeśli oczywiście nie zaburzy to czyjejś koncepcji...;-)))

 

No to już pędzę z wyjaśnieniem, że tylko teoretycznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przesunąć całość rtv + kolmny max w prawo na ile pozwoli prawa strona i będzie przy okazji dobrze wyglądać,natomiast efekt końcowy, czy te zabiegi złamią asymetrię audio, może nie wystarczyć ,nawet przy zmniejszeniu bazy.Jak sie już przeprowadzisz sam sprawdzisz,masz duże pole do manewrów,a kolumny do przodu -zawsze słychać różnicę,pojawi się głebia na scenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vincenty

 

Hej,

Twój post spadł mi jakby z nieba:) Od niedawana jestem użytkownikiem Minas Anor Premium (produkcja 2009) na Esotec'u D260. Póki co gra to w tymczasowym mieszkaniu (a konkretnie pomieszczeniu ok. 20 m2). "Za chwilę" przeprowadzam się do innego mieszkania i Minasy będą musiały grać w pomieszczeniu około 35 - 40 m2. Z opisu Twojego profilu wywnioskowałem, że u Ciebie grają w około 30 m2. Mam lekkie obawy czy sobie poradzą w tak dużym pomieszczeniu, dlatego pytanie do Ciebie czy dają radę (w szczególności pod kątem basu)? Ewentualnie szukam pocieszenia w zapewnieniu, że upgrade zwrotnicy to 2,5 way w tej materii wiele pomoże:) możesz potwierdzić lub też rozwiać moje nadzieje?

Myślę, że to będę w stanie zrobić. Masz na myśli zmniejszenie bazy do jakiejś konkretnej wartości? Pytam, bo raczej postanowione, że RTV'ka na 200 cm, no chyba, że masz na myśli kolumny ustawione przed RTV'ką...

 

 

 

No to już pędzę z wyjaśnieniem, że tylko teoretycznie;)

 

Sorki że tak długo nie odpowiadałem,chciałbym rozwiać twoje obawy smiało mozesz byc pewny poprawy ,u mnie nic nie zmieniałem po wymianie zwrotnic a basu wiecej i lepiej kontrolowany reszta tak jak napisałem wcześniej : )

Edytowane przez Imacman
Podwójny wpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.