Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano wczoraj, 19:36

 

Wyświetl postUżytkownik Vincenty dnia 28.02.2013 - 19:13 napisał

po wymianie zwrotnic a basu wiecej i lepiej kontrolowany

 

U mnie po wymianie zwrotnic zmieniło się prawie wszystko, to nie są te same kolumny.

 

Mam nadzieję, że spośród tego prawie "wszystkiego" nie było nic co zmieniło się na gorsze... nie chciałbym (ewentualnie) wpaść z deszczu pod rynnę - jeśli w ogóle mogę obecną sytuację porównać do deszczu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe słowa, staram aby jakoś to wyglądało. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko porządnego DAC , bo w tej chwili strumieniuje muzykę do Apple Airport Express ,a ten podłączony jest analogowo do Heeda. Kwestię braku basu rozwiązałem subwooferem, wszystko ładnie się ze sobą zlepia. Być może ten brak basu jest winą braku porządnego DAC lub pomieszczenia, sam nie wiem dopóki nie zakupie DAC to się nie przekonam.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe słowa, staram aby jakoś to wyglądało. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko porządnego DAC , bo w tej chwili strumieniuje muzykę do Apple Airport Express ,a ten podłączony jest analogowo do Heeda. Kwestię braku basu rozwiązałem subwooferem, wszystko ładnie się ze sobą zlepia. Być może ten brak basu jest winą braku porządnego DAC lub pomieszczenia, sam nie wiem dopóki nie zakupie DAC to się nie przekonam.

Czy dobrze pamiętam,że małeś tv wieszać na tej drewnianej ściance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze pamiętam,że małeś tv wieszać na tej drewnianej ściance?

 

Tak dobrze pamiętasz, lecz tego maleństwa nie wieszam bo będzie wyglądał jak znaczek pocztowy, czekam aż uzbiera się większa gotówka i powieszę tam min 55" bo w chwili obecnej to jest stare 32"

 

Dzisiaj moja wpadła na pomysł aby przed kluczem wiolinowym zrobić z listewek pięciolinie lub trzy linię :) Kobiety mają jednak głowę do pomysłów :)

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z tego jaka sonata wyjdzie :)

 

Ja swoją raczę ustrojami akustycznymi metodą małych kroczków

 

Jak sie uda ,za zgodą kieroniczki salonu, to wkomponuję za kolumnani jakieś regały niby na graty i książki ale tak naprawdę to chcę tam wełnę Isovera PT80 powciskać,sprawa jest rozwojowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym z chęcią za kolumnami umieścił jakieś panele ale raczej rozpraszające bo u mnie nic nie dudni. Lecz po prawej stronie skutecznie to uniemożliwia grzejnik i z paneli nici. W zasadzie to nie wiem co więcej wymyślić aby było ładnie i zarazem lepiej... Zastanawiam się czy umieszczenie paneli ściennych na tylnej ścianie za kanapą (3d,drewnianych, itp.) coś wniesie i czy np. pod te panele włożyć jakąś wełne mineralną typu PT80

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy umieszczenie paneli ściennych na tylnej ścianie za kanapą (3d,drewnianych, itp.) coś wniesie i czy np. pod te panele włożyć jakąś wełne mineralną typu PT80

 

Jak siedzisz w pewnej odległości od ściany, to można zastosować rozpraszanie za miejscem odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak siedzisz w pewnej odległości od ściany, to można zastosować rozpraszanie za miejscem odsłuchu.

 

Zaraz wrzucę fotkę jak to wygląda. Chciałbym zastosować rozpraszanie z tlumieniem, bo zawsze będzie mniej słychać na piętrze muzykę.

 

 

 

Jak siedzisz w pewnej odległości od ściany, to można zastosować rozpraszanie za miejscem odsłuchu.

 

Zaraz wrzucę fotkę jak to wygląda. Chciałbym zastosować rozpraszanie z tlumieniem, bo zawsze będzie mniej słychać na piętrze muzykę.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kolumnami miedzy nimi czli w miejscach pierwszych odbić rozpraszanie wskazane a zakolumnami bezpośrodnio za to tłumienie bo rozpraszacze tu nie zadziałają ze względu na kąt padania fali dzwiękowej czyli 90 st. a za Tobą tak jak Marek pisał

 

Jeżeli wizualnie nie przeszkadza Ci zasłonięcie grzejnika to mozna tam ustawić PT80 np gr 10cm ,który odsunięty od ściany na 10 cm będzie działał jak 20cm

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym użyć jakiś ozdobnych paneli , mogą być akustyczne czy inne aby były ładne i w jakiś sposób wpływały pozytywnie na dźwięk. Nie wiem co lepiej zastosować tłumienie ,rozpraszanie w którym kierunku iść. Panele mają być od drzwi do samej góry na piętro.

 

A tam gdzie jest zdjęcie dziecka chce powiesić coś takiego i czy jest sens w środek pakować tam wełnę ? A może inna propozycja ? http://www.mohka.co.uk/products/365136-electic.aspx

post-36427-0-34799000-1362239124_thumb.jpg

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzałbym z prądożernością Aries-zwłaszcza,że te kolumny najlepiej wypadają w pomieszczeniach 18-30m.Raczej zastanawiałbym się nad rzeczywistą wartością współczesnych wzmacniaczy za 2-5tys zł.Stary Krell kav 300i na ich tle wypada zaskakująco.

 

a takie sobie sprawiłem drobiazgi

 

dwie inne nowości płytowe sprawdzimy być może w ``świątyni akustyki``

Andrzej czy te drobiazki pod kolumny to super spikei?zapomniałem zapytać stąd mały poślizg casowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie są panele na podłodze więc można by te spikei dać pod nagrobki ,z doświadczenia wim ,że najgorsza pdłoga to decha na legarach z pustką powietrzną,potem panele i na końcu parkiet,zauważyłem ,że nie wszyscy kontrują kolce w kolumnach i to jest bolączka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie są panele na podłodze więc można by te spikei dać pod nagrobki ,z doświadczenia wim ,że najgorsza pdłoga to decha na legarach z pustką powietrzną,potem panele i na końcu parkiet,zauważyłem ,że nie wszyscy kontrują kolce w kolumnach i to jest bolączka

 

A mógłbyś to Pawle rozwinąć, bo szczerze mówiąc ja też nie kontruję i co to zmienia??

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie są panele na podłodze więc można by te spikei dać pod nagrobki ,z doświadczenia wim ,że najgorsza pdłoga to decha na legarach z pustką powietrzną,potem panele i na końcu parkiet,zauważyłem ,że nie wszyscy kontrują kolce w kolumnach i to jest bolączka

 

U Mnie jest takowa podłoga i dopiero gdy dalem pod kolumny ciezkie " Kamienie " uslyszalem prawdziwa muzyke

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.