Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dlaczego nikt nie szuka sprzętu, który gra "w sam raz" lub "jest wystarczająco dobry" a właśnie tego "lepszego"?

 

Zdziwiłbyś się ile osób nie wie czego szuka lub jeżeli wiedzą to tylko im się tak wydaje ... Jest jeszcze silna potrzeba zmiany i spróbowania czegoś podobnie a jednak trochę inaczej ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że klubowicze słyszą jaka jest przepaść pomiędzy głośnikami wysokotonowymi Dynaudio a Morel w kwestii soczystości zostawiając szczegół na boku.

 

Jeżeli nie proponuje się udać do pierwszego lepszego salonu gdzie jest możliwość posłuchania monitorów np. dm 2/7.

 

Takie doświadczenie może zmienić nasz światopogląd jeżeli chodzi o firmę Morel jako konkurującą z Dynaudio w sferze jakości wysokich tonów.

 

Polecam nie złośliwie ale od serca.

 

Miałem Dunaudio dm 2/7 przez kilka lat. Grały z różnymi wzmacniaczami. Teraz mam Minas Anor z Morelem. Potwierdzam tę "przepaść" między wysokotonowcem Dynaudio w dm 2/7 i Morel w Minas Anor. Ta "przepaść" była dla mnie jedną z głównych zalet Minasów w stosunku do udanych Dynaudio dm 2/7 (no ale gdzie im tam do Minasów). To oczywiście moje osobiste, subiektywne odczucie -- odczucie użytkownika jednych i drugich kolumn.

Edytowane przez greg18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Jeżeli kogoś moje opinie zdenerwowały to z góry przepraszam.

Oczywiście zapomniałem dopisać na końcu IMHO moja wina przyznaję.

 

Pozdrawiam klubowiczów.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardzo ciekawi opinia porównawcza Credo do Arcada 2.5, sporo czasu upłynęło, technologia poszła do przodu a jak z brzmieniem ??

Od pewnego czasu czytuje temat i jakoś zadowolonego użytkownika Credo tutaj nie widzę !

Słyszałem różne opinie na ich temat w większości niezbyt pochlebne.

Sam sobie odpowiedziałeś, sporo czasu upłynęło, a technologie idą do przodu.

Zauważmy jaki jest rozwój modelu Minas Anor na przełomie kilku lat !

Co do brzmienia - pewnie ze wcześniejszej epoki, skoro producent już ich nie wytwarza, a powstały nowsze pewnie i lepsze konstrukcje np takie jak Arkada, Encore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu czytuje temat i jakoś zadowolonego użytkownika Credo tutaj nie widzę !

Słyszałem różne opinie na ich temat w większości niezbyt pochlebne.

Sam sobie odpowiedziałeś, sporo czasu upłynęło, a technologie idą do przodu.

Zauważmy jaki jest rozwój modelu Minas Anor na przełomie kilku lat !

Co do brzmienia - pewnie ze wcześniejszej epoki, skoro producent już ich nie wytwarza, a powstały nowsze pewnie i lepsze konstrukcje np takie jak Arkada, Encore.

 

drogi perwersie,

zadałem pytanie użytkownikowi, który miał oba modele, zarówno Credo jak i Arcada 2.5, pozwól więc, że poczekam na jego wypowiedź jako osoby mającej chyba największe prawo do wypowiadania się w tym temacie.

w związku z zaznaczoną częścią twojej wypowiedzi uważam, że nie powinieneś w ogóle zabierać głosu bo nic to nie wniesie do tematu. Myślę, że mnie rozumiesz.

 

Jako, że słyszałem bardzo dobrze zestawione Credo, u znajomego, który o wymianie kolumn nawet nie myśli i wiem co te kolumny potrafią z chęcią zapoznam się z opinią osoby, która miała Credo i ma Arcady, tylko tyle.

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu czytuje temat i jakoś zadowolonego użytkownika Credo tutaj nie widzę !

Następny bączusia puścił. Strona 15, 221 + Lord Vader, okulary założyć i czytać, nie głupoty pisać.

 

Słyszałem różne opinie na ich temat w większości niezbyt pochlebne.

To ci, którzy próbowali napędzić Credo wzmacniaczami 'pierdziawkami', tutaj jest moc i siła potrzebna, wzmacniacz z trafo najlepiej 800W, lub mocna lampa Cayin A-88 a jeszcze lepiej monobloki 8xKT88.

 

mnie bardzo ciekawi opinia porównawcza Credo do Arcada 2.5, sporo czasu upłynęło, technologia poszła do przodu a jak z brzmieniem ??

Credo znasz, to potęga i rozmach zróżnicowanego basu i SS węglówka na średnicy czyli barwnie, kolorowo, gęsto, pięknie brzmiące wokale zarówno męskie jak i damskie, tego się słucha i słucha, tutaj nie szuka się detalu i przestrzeni to jest esencja muzyki w muzyce. Pamiętam opis mocnego spotkania sprzed lat, gdzie Grzegorz Credo prezentował, to słuchaczom się koszule na brzuchach marszczyły w czasie odsłuchu:-)

Nowe trendy i nowe wyzwania, Arcada to krok naprzód, na średnicy nowe wydanie 'buraczka' szybki i nasycony dźwięk z przestrzenią i trójwymiarowością, doładowany Revelatorem na basie. Dwa szybkie przetworniki, wybornie się uzupełniające, tworzą spójną scenę z punktowym basem rozciągniętym do poziomu trzęsących się nogawek spodni. Łatwość tworzenia sceny, odseparowane instrumenty, ładnie rysowane krawędzie, duże źródła pozorne, scena lekko przesunięta ku tyłowi i rozciągnięta poza kolumny i wszystko uzupełniają mikrodetale. Te kolumny nie oszukują, Credo bardzo dużo wybaczały, tutaj ze słabymi realizacjami nie jest już tak kolorowo. Łatwe do napędzenia, dedykowane nawet pod słabe lampy. To kolumny, przy których zacząłem słuchać klasyki. Zapraszam do Warszawy:-), musisz uzupełnić rejestr odsłuchanych kolumn ze Studia 16Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny bączusia puścił. Strona 15, 221 + Lord Vader, okulary założyć i czytać, nie głupoty pisać.

 

To ci, którzy próbowali napędzić Credo wzmacniaczami 'pierdziawkami', tutaj jest moc i siła potrzebna, wzmacniacz z trafo najlepiej 800W, lub mocna lampa Cayin A-88 a jeszcze lepiej monobloki 8xKT88.

 

Credo znasz, to potęga i rozmach zróżnicowanego basu i SS węglówka na średnicy czyli barwnie, kolorowo, gęsto, pięknie brzmiące wokale zarówno męskie jak i damskie, tego się słucha i słucha, tutaj nie szuka się detalu i przestrzeni to jest esencja muzyki w muzyce. Pamiętam opis mocnego spotkania sprzed lat, gdzie Grzegorz Credo prezentował, to słuchaczom się koszule na brzuchach marszczyły w czasie odsłuchu:-)

Nowe trendy i nowe wyzwania, Arcada to krok naprzód, na średnicy nowe wydanie 'buraczka' szybki i nasycony dźwięk z przestrzenią i trójwymiarowością, doładowany Revelatorem na basie. Dwa szybkie przetworniki, wybornie się uzupełniające, tworzą spójną scenę z punktowym basem rozciągniętym do poziomu trzęsących się nogawek spodni. Łatwość tworzenia sceny, odseparowane instrumenty, ładnie rysowane krawędzie, duże źródła pozorne, scena lekko przesunięta ku tyłowi i rozciągnięta poza kolumny i wszystko uzupełniają mikrodetale. Te kolumny nie oszukują, Credo bardzo dużo wybaczały, tutaj ze słabymi realizacjami nie jest już tak kolorowo. Łatwe do napędzenia, dedykowane nawet pod słabe lampy. To kolumny, przy których zacząłem słuchać klasyki. Zapraszam do Warszawy:-), musisz uzupełnić rejestr odsłuchanych kolumn ze Studia 16Hz.

 

Czyli Credo to jednak zabytek !

Skoro były takie dobre to wytłumacz mi dlaczego się ich pozbyłeś i użytkujesz inne nowsze konstrukcje 16-ki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Credo to jednak zabytek !

Skoro były takie dobre to wytłumacz mi dlaczego się ich pozbyłeś i użytkujesz inne nowsze konstrukcje 16-ki ?

Kurcze co za pytania?

Perwers to ty jeszcze nie wiesz, że to wciąga. Nie dążysz do rozwoju? Zatrzymałeś się w miejscu ze wszystkim :)

Zrozum jeszcze jedno, że jednemu podoba się to innemu to. Primazen dał ci do zrozumienia, że to zupełnie różne kolumny i inne granie.

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wiedzieć czy według posiadaczy Minasów denon dobrze się z nimi zgrywa?

 

Miałem przez jakiś czas Minasy połączone z Denonem PMA1500R i spokojnie dawał radę ale wiadomo, że nie jest to takie granie jak z lampą.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pozwole sobie zapytać :)

Co myślicie o tym Arcamie? Ktoś z was miał, podpasuje do Minas Anor i Caiyna A70?

http://allegro.pl/arcam-fmj-cd23t-dcs-ring-dac-hdcd-top-model-i5130358794.html

Edytowane przez choina

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego Arcam'a - gra bardzo precyzyjną sceną, którą rysuję "cienką kreską", dobra dynamika oraz kontrola na basie - ten z kolei nie schodzi zbyt nisko. Sprzedałem bo brakowało mi wypełnienia, gęstości w dźwięku. (cena jak na 2nd hend za wysoka).

Nie wiem jak zagra w Twoim systemie - najlepiej przesłuchać przed zakupem.

 

pzdr

Szymon

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym odtwarzaczem jaki miałem był stosunkowo tani audio note cd2 i zmienię go tylko jak znajdę audio note cd3 (Koobal chyba na nim słucha o ile dobrze kojarzę ). Miałem sporo znacznie droższych i jednocześnie słabszych odtwarzaczy . Ostatnio pogonił ayona cd1 nie w moim systemie.

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pozwole sobie zapytać :)

Co myślicie o tym Arcamie? Ktoś z was miał, podpasuje do Minas Anor i Caiyna A70?

http://allegro.pl/arcam-fmj-cd23t-dcs-ring-dac-hdcd-top-model-i5130358794.html

 

Zależy kto czego słucha i co ma w systemie. Ja w każdym razie nie słyszałem lepiej brzmiącego cedeka w tej klasie. I wcale nie brakowało mi wypełnienia, po prostu 23T gra na dole bardzo liniowo, niczego sztucznie nie dopalając, jak to robi masa tańszych cedeków. Oczywiście dużo zależy od reszty systemu, z jazgotliwymi kolumnami i rachitycznym wzmacniaczem nie będzie dobrego efektu. W takich przypadkach potrzeba w bardzo dużym uproszczeniu "boomboxowego" brzmienia cedeka, coby zrównoważyć jazgot reszty. Stąd też mogą się brać błędne, moim zdaniem, głosy o braku niskiego zejścia na basie? To chyba reszta systemu nie wyrabiała... U mnie trip hop i Nils Peter Molvaer brzmiały jak nigdy przedtem. Dlatego moim zdaniem naprawdę warto go spróbować w Twojej konfiguracji. Ale nie za te pieniądze, co w aukcji, do której link podesłałeś. Warto dać max 2 koła, ale jeżeli 23T będzie w dobrym stanie, to naprawdę warto. Omijaj tylko handlarzy!!! Wyłącznie zakup z pierwszej ręki, max z drugiej od zaufanego forumowicza, przez zaprzyjaźniony salon, itp. Inaczej wpakowanie się na minę (może nie od razu, ale po jakimś czasie wyjdą pewne kwiatki) jest jak 9 do 10. Pozdrawiam, Tomek.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili w domu cd23 wraz ze wzmakiem a22 i potwierdzam, że gęstości i dociążenia na dole brakuje. Ale chyba bardziej wzmakowi nic odtwarzaczowi. Po podpięciu cd23 do Vincenta 226 ten aspekt brzmienia zdecydowanie się poprawił. Odtwarzacz sam w sobie bardzo dobry.

To moje drugie podejście do elektroniki arcama.

Ze swej strony proponuję posłuchać Primare D30.2 w podobnych pieniądzach można nabyć, a brzmi on bardziej 'analogowo', że tak górnolotnie powiem.

 

tapnięte z Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go miałem z arcamem a22 i z focusami,pozniej zamienilem na MF A300 więc raczej nie byl to jazgotliwy system.Slyszałem minasy z lampą cayin-a myśle ,ze napewno warto go przesłuchać w swoim systemie.U mnie tego arcama wygryzl po paru taktach AA paganini i szybko o nim zapomnialem.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za rady. Wolę bardziej dociążone, analogowe i spokojne brzmienie, dlatego dam na wstrzymanie i szukam dalej. Tym bardziej, że ciężko go znaleźć w dobrym stanie, a odsłuchu to juz mogę zapomnieć. Z tych starszych używek to raczej i tak będę musiał w ciemno w razie co brać.

A Marantz 67SE, którego posiadam to po ciepłej stronie jest czy jasnej? Bo z a70 i Minasami jest dosyć przyjemnie.

Wg. mnie chyba rozjaśnia bo rotel 975 z caiynem A55 i Minasami wszystko zaokrąglił a z marantzem było szczuplej i ostrzej. Tylko z tego co pamiętam Rotel był na jakiś sterydach i może dlatego.

Edytowane przez choina

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o CD chodzi to wiele przerzucilem i ostatecznie pozostały dwa :

 

Naim CD5X + Teddy Cap

Naim CDX2

 

 

REWELACYJNE to źródła są i co najważniejsze grają zawsze i wszędzie , no może CDX2 troszkę bardziej wymagający.

 

CD5X jak dobrej klasy gramofon , CDX2 bardzo detaliczny ze swietnie kontrolowanym basem i niektórzy zarzucają mu pewną surowość ale to dotyczy ze żle dobranym resztą toru .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicz dopiero po zamieszczonych fotkach kolumienek, więc czekamy cierpliwie, heheh.

 

Patryk, widzę w opisie, że masz kabelki Equilibrium, min. Turbine. Napisz proszę jak je oceniasz, mi na priv., by nie zaśmiecać wątku.

 

 

Klubowicz dopiero po zamieszczonych fotkach kolumienek, więc czekamy cierpliwie, heheh.

 

Patryk, widzę w opisie, że masz kabelki Equilibrium, min. Turbine. Napisz proszę jak je oceniasz, mi na priv., by nie zaśmiecać wątku.

 

 

Moje minasy :o)

post-47943-0-24943200-1425124362_thumb.jpg

post-47943-0-24943200-1425124362_thumb.jpg

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cd5i cd5x. To dobre odtwarzacze grając na cd5x miałem jednocześnie nada cd542 i słychać było zdecydowaną wyższość naima. Miałem iść w cdx2 ale przypadkowo kupiłem An cd2 i wszystko się odmieniło.

Cd2 da się kupic za ok 2 tyś zł cd 3 widywałem dwa razy w okolicach 4 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.