Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś szukał dobrych tanich kabli które na pewno zgraja sie z Minasami i co by tam do nich nie podłączyć jako napęd. Czary mary i trafiłem na OLX, są też wystawione na giełdzie hifi. Warte kazdego zeta, a może da sie coś z ceny jeszcze urwać.

http://olx.pl/oferta/kable-glosnikowe-oehlbachkabel-ls-214-superflex-2x3m-oehlbach-CID99-IDdukmF.html

 

brać i potem sześciopak piwa mi dosłać :)

To mój Braciak sprzedaje heheheeh

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś szukał dobrych tanich kabli które na pewno zgraja sie z Minasami i co by tam do nich nie podłączyć jako napęd. Czary mary i trafiłem na OLX, są też wystawione na giełdzie hifi. Warte kazdego zeta, a może da sie coś z ceny jeszcze urwać.

http://olx.pl/oferta/kable-glosnikowe-oehlbachkabel-ls-214-superflex-2x3m-oehlbach-CID99-IDdukmF.html

 

brać i potem sześciopak piwa mi dosłać :)

Dla posiadaczy Minasów superprice (pisać):

http://allegro.pl/oehlbachkabel-ls-214-superflex-2x3m-zamiana-i5944238388.html

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach u mnie moje też będą szukać domku gdzie ucieszą słuchacza i dwa bliźniaki :)

Mam krótkie odcinki 2 x 220cm więc i cena była by krótka :D

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw bierze że są na świecie ludzie także z branży wg których zdjęcie kolumn z granitu poprawia dzwięk jeżeli ktoś tak twierdzi to śmiem twoerdzić że mają zrypany system albo słuch

 

Poważnie ?? A będąc u mnie Grzegorz, właśnie po zdjęciu kolumn w granitów sam stwierdził, że jest dużo lepiej/przyjemniej w odbiorze i Minasy przez kolejny czas grały właśnie bez nich.... więc chyba Twój wpis nie ma potwierdzenia... :)

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze napisał odnośnie tych granitów. Jak miałem panele pływające na podłodze bas potrafił jak podłoga pływać, teraz mam klejoną litą dechę i już nic nie pływa, granity też nie potrzebne są. Więc podstawki nie są remedium na całe zło, wszystko zależy od pomieszczenia. Powtarzam po raz setny, mieszkanie najdroższym elementem toru audio jest najczęściej ;)

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Zdjęcie kolumn z granitu może powodować subiektywnie cieplejszy i bardziej milusi dźwięk. W kategoriach obiektywnych będzie on jednak jakościowo gorszy. Pytanie czego kto oczekuje, maksymalnej wierności i ekstremalnej przejrzystości czy słodkiego czarowania;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka to nie magia tylko nauka tak samo jak fizyka drgań jeżeli brak izolacji drgań do podłoża powoduje że jakiś aspekt przekazu subiektywnie się poprawi tzn że coś nie bangla w torze i/lub akustyce pomieszczenia bo najzwyczajniej część energi zamiast być wykorzystana na falę dzwiękową w głośnikach jest rozpraszana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam coś w temacie granitów - zresztą już wcześniej o tym pisałem.

jak ktoś ma za dużo basu lub problem z jego kontrolą postawienie kolumn z kolcami a granicie jest jednym z pomocnych elementów.

u mnie ten zabieg (jeszcze jak grałem minasami) powodował przesunięcie energii do górnej części pasma, można by napisać odciążał dźwięk. co nie do końca mi siedziało. dodał że grałem w ten czas Cayinem a88t. aktualnie (z supernaitem) zapewne kolumny stały by na kolcach bo naim na basie daje ostro po garach :)

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

To nie jest przesunięcie energii do wyższego zakresu pasma tylko raczej linearyzacji pasma promieniowania głośników. Niestety znaczna część płyt jest skopana realizacyjnie i wtedy po prostu zaczyna być słychać niedostatki basu i ostrość nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Nie do końca jest tak na granitach poprawia się bas, jego faktura, punktowosc , precyzja, ład ,dźwięk staje się bardziej uporzątkowany, precyzyjny dokładny.Przerabiałem to wiem.

Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziewczyny wyjechały na dwa tygodnie. Zostałem sam na sam z Minasami i wreszcie trochę będę mógł je rozgrzać :)

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To nie jest przesunięcie energii do wyższego zakresu pasma tylko raczej linearyzacji pasma promieniowania głośników. Niestety znaczna część płyt jest skopana realizacyjnie i wtedy po prostu zaczyna być słychać niedostatki basu i ostrość nagrania.

Wreszcie ktoś to napisał...właśnie tak...suwaczki nastawione na "głośno" to i wznak wzmocni to jeszcze bardziej...I robi się hałas zamiast dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granit, marmury wszelakie to nie jest dobre środowisko do propagacji dźwięku takiego do słuchania i cieszenia się nim. Nawet taki w małych ilościach pod kolumnami. To jest materiał twardy akustycznie. Czasem podłożenie granitowych płyt subiektywnie wnosi poprawę, ale też z powodu oddalenia kolumn od podłoża, czyli podniesienia ich o parę centymetrów które bywa, że gra duża rolę. Wiadomym jest jak konstruktorzy starannie dobierają wysokość kolumn, ułożenia przetworników, a tu podniesienie skrzyni może w jakiś sytuacjach niweczyć cały chytry plan projektanta :)

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przesunięcie energii do wyższego zakresu pasma tylko raczej linearyzacji pasma promieniowania głośników. Niestety znaczna część płyt jest skopana realizacyjnie i wtedy po prostu zaczyna być słychać niedostatki basu i ostrość nagrania.

 

zgadzam się w 100% - opisałem tylko zjawisko, które właśnie tak można odebrać w sensie uszczuplenia basu, odchudzenia dźwięku. W zamian dostaje się m.in. więcej powietrza, przestrzeni. Tak jak napisałeś - łatwiej zdemaskować gorsze realizacje.

Ale całość odbioru zależy, jak wiemy, od masy czynników i w niektórych przypadkach po prostu będzie lepiej bez granitów.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Duża ilość basu oraz wolniejsze jego wybrzmiewanie są subiektywnie odbierane jako ocieplenie. Klasycznym przykładem kolumny Ethos Virgo, na których dało się posłuchać z przyjemnością płyty S&M Metalliki. U mnie jest to trudne;-)

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja =reakcja, coś z tą niepożądaną energią trzeba zrobić. Twoje kolumny mimo już sporej masy dalej się przemieszczają rozmywając obraz i dla tego kolce i granit to taki hamulcowy dla układu generującego szkodliwe fale.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Twoje kolumny mimo już sporej masy dalej się przemieszczają rozmywając obraz

 

To zjawisko dotyczy każdych kolumn, istotna jest relacja pomiędzy powierzchnią czyli w efekcie siłami generowanymi przez głośniki a wielkością i ciężarem obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zjawisko dotyczy każdych kolumn, istotna jest relacja pomiędzy powierzchnią czyli w efekcie siłami generowanymi przez głośniki a wielkością i ciężarem obudowy.

 

Prawie każdych! Nie dotyczy go układ głośników analogicznie działających jak układ cylindrów w silniku samochodu typu bokser gdzie przesuwające się masy dwóch układów drgających są idealnie zrównoważane. Kolumnami z dwoma głośnikami niskotonowymi na przeciwległych bokach obudowy są znane ale to z innych przyczyn nie moja bajka :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Piano miał takie przed MBL-ami, teraz pewnie już wiesz

 

Jesteś pewien że w Cardeasach sekcja basowa tak działa? Ja nie mam pewności. W Calderach też są głośniki basowe porozwalane po całej obudowie ale nie wydaje mi się żeby grały w push-pullu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy go układ głośników analogicznie działających jak układ cylindrów w silniku samochodu typu bokser gdzie przesuwające się masy dwóch układów drgających są idealnie zrównoważane.

Trochę motocykli już objeździłem łącznie z ze starymi BMW boxerami z czasów wojny jak i nowszym była okazja. Nie znam silnika co bardziej sprzętem na boki rzuca :) Tak na marginesie ;) Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wydaje mi się żeby grały w push-pullu.

 

I słusznie :) bo układ push-pul to takim w którym jeden głośnik jest ustawiony we wspólnej komorze za drugim i pcha w fazie ten głośnik wychodzący na zewnątrz. Fajna sprawa do najniższych częstotliwości przy wolnych przetwornikach.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.