Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet ok. 3 tys. Chyba że naprawdę będzie warto to 4 tys. max.

 

Tak jak pisal kolega wyzej CASM 6. Jesli natomiast budzet wyzszy to uzywany Linn Majik DS.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho tu jak makiem zasiał. Może kilka fotek moich ETHOS ULTIMO troszkę ożywi to forum

 

Cicho bo to sezon urlopowy :)

 

W końcu porządne fotki. Świetnie się kolumny prezentują jak i reszta wraz w pomieszczeniem. Taki pokój stricte pod auto to marzenie wielu z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho tu jak makiem zasiał. Może kilka fotek moich ETHOS ULTIMO troszkę ożywi to forum

 

Rafał zdjęcia ładne. Kolumny z wyglądu też. Pokaż jeśli możesz więcej zdjęć tego pokoju odsłuchowego (łącznie z sufitem) bo widzę, że jest się czym pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale łał !!! Mnie od samego początku bardziej interesowało Twoje lokum odsłuchowe niż cały system. Kurcze. To jest naprawdę imponujące. Wierzę, że może kiedyś do tego dojdę. Wystarczy jedna marna 6 w lotto :)

 

Pozdrawiam i liczę, że kiedyś u Ciebie to zobaczę i posłucham na żywo.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to wszystko w cenie dobrej fury :)

Piękne to jest,szacun

 

Z tą różnicą że fury się psują i szybko tracą na wartości.

A dla nas zakręconych pozytywnie pokój odsłuchowy to skarb na resztę życia jest. ;-)

 

Rafale łał !!! Mnie od samego początku bardziej interesowało Twoje lokum odsłuchowe niż cały system. Kurcze. To jest naprawdę imponujące. Wierzę, że może kiedyś do tego dojdę. Wystarczy jedna marna 6 w lotto :)

 

Pozdrawiam i liczę, że kiedyś u Ciebie to zobaczę i posłucham na żywo.

 

Znajdź tylko czas i zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą różnicą że fury się psują i szybko tracą na wartości.

A dla nas zakręconych pozytywnie pokój odsłuchowy to skarb na resztę życia jest. ;-)

 

Coś w tym jest lecz nie do końca. To zależy od "odchylenia od normy". Mam kumpla, który dogadał się z żoną i rezygnując na zawsze z samochodu kupił motocykl za 120 tysi. Dokonali wyboru bo na wszystko ich nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest lecz nie do końca. To zależy od "odchylenia od normy". Mam kumpla, który dogadał się z żoną i rezygnując na zawsze z samochodu kupił motocykl za 120 tysi. Dokonali wyboru bo na wszystko ich nie stać.

 

hmmmm...szacun dla żony

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę.

 

post-63276-0-16946900-1471009213_thumb.jpgpost-63276-0-54813000-1471009228_thumb.jpgpost-63276-0-57001800-1471009235_thumb.jpgpost-63276-0-88289600-1471009242_thumb.jpgpost-63276-0-81164100-1471009251_thumb.jpgpost-63276-0-13753200-1471009268_thumb.jpgpost-63276-0-16823500-1471009274_thumb.jpg

 

 

No ku##a , brak mi słów i od razu zazdraszczam :)

 

Pod tym projektem musiało się zapisać kilka osób . Grupa czyli zaangażowany team , ludzi pasjonatów potrafią stworzyć takie dzieło . Satysfakcja z wykonanej ciężkiej pracy bardziej niż zadowalająca !

 

Gratuluję i zazdraszczam :(

 

 

P.s. Wszystko to zostaje w niezatapialnej ...

 

 

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało że akustyka pomieszczenia to dzieło sztuki i te amplifiony szok! To słuchanie takich kolumn w tym pomieszczeniu to już więcej nie można wymagać ja podziwiam i gratuluję zaangażowania bo to już jest podescjcie idealne ! Mówią ze nie ma granic, no tu jest granica i tylko słuchać i słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z ceną za te ustroje w miejscach pierwszych odbić są dyfuzory, w rogach walce prawdopodobnie rezoatory strojone na konkretne częstotliwości . Jedynie sufit to wyzwanie ,raz że mało kto robi adaptację tej powierzchni i dwa trzeba to zrobić mądrze ,suma sumarum i tak wyjdzie parę złotych plus robocizna i wiedza a to najwięcej kosztuje

Z adptacją akustyczną jest jak z kładzeniem płytek w łazience niby prosta robota ,klej fugi i narzedzia wystarczą ale nikt tego nie robi sam bo można mnustwo błędów popełnić i dlatego to kosztuje

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to adaptacja jest skrojona pod konkretny system a bardziej kolumny ...Co się stanie jeżeli paczki lub elektronika ulegnie zmianie na 360 st. ?

 

Być może Rafał zostanie z tak genialnym systemem i pomieszczeniem na lata ale w tej branży i innej cały czas dąży się do "doskonałości" i czegoś nowego. Nie wiem dlaczego ale człowiek ciągle szuka co rusz to nowych "lepszych" i innych rozwiązań .

 

Trudno to jednoznacznie określić a zwłaszcza wyznaczyć granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to adaptacja jest skrojona pod konkretny system a bardziej kolumny ...Co się stanie jeżeli paczki lub elektronika ulegnie zmianie na 360 st. ?

 

Być może Rafał zostanie z tak genialnym systemem i pomieszczeniem na lata ale w tej branży i innej cały czas dąży się do "doskonałości" i czegoś nowego. Nie wiem dlaczego ale człowiek ciągle szuka co rusz to nowych "lepszych" i innych rozwiązań .

 

Trudno to jednoznacznie określić a zwłaszcza wyznaczyć granice.

 

Zawsze można coś , ,,doszlifować '' Ale system jako całość to spełnienie moich marzeń .Tak ,masz rację . To system docelowy, na lata. Jeszcze raz to podkreślę , że miałem to szczęście poznać ludzi z ogromnym doświadczeniem w dziedzinie audio ,szczerych i uczciwych ,którzy tworzą rzeczy wyjątkowe . To co robią powinno być chlubą dla nas, Polaków.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Proponuję sprawdzić czy wszystko u nas z systemem a dokładnie z ustawieniem kolumn jest OK.

Ja wczoraj na nowo jeździłem po pokoju z kolumnami i jak na razie zamierzonego efektu niestety nie osiągnąłem.

Dziś będę walczył dalej.

Do rzeczy.

Otrzymałem od kolegi plik wav. Nagranie przedstawia dźwięk werbla w różnych miejscach na scenie (nie Chesky).

Przy prawidłowo ustawionych kolumnach dźwięki mają być słyszalne:

1. z przodu lewej kolumny

2. w lewej kolumnie

3. tuż na prawo od lewej kolumny

4. na środku między kolumnami

5. tuż na lewo od prawej kolumny

6. w prawej kolumnie

7. z przodu prawej kolumny

 

Niestety u mnie pkt 1 i 7 słychać w kolumnach a nie przed. Jak wyżej pisałem będę dziś jeszcze próbował.

Wiem, że wielu z Was robiło sobie kiedyś takie testy podobnie jak ja leczy warto czasem do nich wrócić gdyż w naszych pokojach mogło się wiele pozmieniać.

 

Poniżej link do pliku.

Moderację z góry informuję, że plik jest z legalnego, darmowego źródła i nie jest objęty prawami autorskimi.

 

http://chomikuj.pl/piorasz/Prywatne/7+werbli,5509014090.wav(audio)

 

Miłej zabawy i piszcie o wynikach..

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał zdjęcia pokoju robią duże wrażenie . Ciekawie fotograf uchwycił detale, zwłaszcza zdjęcie panoramiczne super jest wykonane.

 

No cóż mężczyzna moim zdaniem powinien mieć hobby ,niektórych stać na kilka zainteresowań . Zwykle facet jak nie posiada zainteresowań przebywa w pijalni piwa:-)

 

Zatem kochane małżonki zrozumcie nas choć w połowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle facet jak nie posiada zainteresowań przebywa w pijalni piwa:-)

 

Grześku,

rodzajem doznań i smaków ostatnimi czasy piwo dorównuje winu. Co Ci będę pisał, pogadaj z Krzyśkiem.

Ale przenośnia fajna. ;)

serdeczne pzdr

Wu

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z przodu lewej kolumny

2. w lewej kolumnie

3. tuż na prawo od lewej kolumny

4. na środku między kolumnami

5. tuż na lewo od prawej kolumny

6. w prawej kolumnie

7. z przodu prawej kolumny

 

 

Zrobiłem ten test na 2 systemach.

Jeden to moje głośniczki Logitech-a z boku monitora, dokładnie tak jak napisałeś, 1,2,3 symetrycznie względem głośniczka (5,6,7 zresztą też). Pomijając 4, werbel słychać bardzo blisko głośniczków, ale precyzyjnie jest zlokalizowany i nie zlewa się.

 

Drugi, na którym słucham.

1 wychodzi poza kolumnę, 2 w kolumnie, za to 3 jest odsunięty bardziej od kolumny niż 1. Jest jakaś asymetria. Podobnie 5,6,7 nie jest symetryczne. Pytanie jak ma być, bo Logitecha jakoś nie traktuję jako wzorzec, choć przyznać muszę, że zaskakuje precyzją budowania sceny, ale tylko sceny.

 

Zrobiłem eksperyment, skierowałem kolumny bardziej na siebie (zogniskowałem w punkt gdzie słucham), werbel przestał wychodzić poza kolumnę (1 i 7). Może idź tym torem, nie skręcaj kolumn do siebie za mocno.

 

Miłego.

Irek.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.