Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki kolor obudowy minasków jest Waszym zdaniem najpiękniejszy?

 

Dobre pytanie, niby nic nie znaczące bo nie ma wpływu na dźwięk, ale też się długo zastanawiałem nad tym.

Mi podoba się dąb naturalny bardzo na czasie kolor, w dodatku jest fajny kontrast miedzy głośnikami i obudowa, ogólnie atrakcyjny wygląd.

 

Biały tez powinien wyglądać atrakcyjnie, ale to specyficzny wygląd i nie każdy akceptuje.

 

Czarny jest uniwersalny i pasuje niemal do wszystkiego. Np. czarny dąb lub piano black. Ja piano nie akceptuje ale są gusta i guściki. W czarnych jednak brakuje mi jakiejś nutki akcentu, jakiegoś dodatku który rozweseliłby całość. Np otoczek w innym kolorze wokół głośników jak w Dynkach. Dodałoby to atrakcyjności.

 

Tradycyjne kolory odcienie drewna jak dla mnie (sorki za to co napisze) są trochę nie na czasie, ale jak komuś pasują do wystroju wnętrza to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownikami jest problem pod windows 10 i chyba 8 ale jest proste rozwiązanie i wszystko działa jak należy.

Po RCA przełącza się jednym przyciskiem i działa to bardzo fajnie i nie trzeba żadnych adapterów. Generalnie różnica jest ale ja mam za słabe ucho na to :)

 

Z jakimi kolumnami grasz ?

Minas Anos IIIs ale w planach upgrade jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjne kolory odcienie drewna jak dla mnie (sorki za to co napisze) są trochę nie na czasie

 

W piiiiiiiiiiii mam to co jest na czasie. Śzwendam się po tym świecie już dobre parędziesiąt lat, wystarczająco długo by dorobić się siwej brody i poczynić pewne obserwacje. Otóż z moich obserwacji wynika, że to co jest aktualnie "na czasie" już za pół roku będzie przestarzałe. Najbardziej ponadczasowe zwykle okazuje się wzornictwo tradycyjne, zachowawcze, nieco konserwatywne.

Nic dziwnego że już sto pięćdziesiąt lat temu Oscar Wilde zauważył że

 

"Moda jest tak nieznośną formą brzydoty, że musimy zmieniać ją co sześć miesięcy."

 

Uważam że to bardzo przytomne spostrzeżenie, i nieustannie aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piiiiiiiiiiii mam to co jest na czasie.

 

Te !! A od kedy Ty godosz po naszymu ? :)

I niy mydl tu nom oczu jakymś Oskarym bo łon tyż niy był łod nos i na modzie się niy znoł.

Edytowane przez rochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to tylko moje zdanie. Nikomu nie narzucam co ma mu się podobać. Napisałem też że wg mnie najbardziej uniwersalnie to czarne bo są i będą ponadczasowe.

Barwione kolory drewnopodobne (poza dębem, naturalny kolor drzewa) kojarzą mi się z meblami z lat 80-90 stad moje takie zdanie. Każdy dobiera kolor do pomieszczenia w którym mają bytować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to tylko moje zdanie. Nikomu nie narzucam co ma mu się podobać.

Ja też nie narzucam. Nie krytykuję tego co Ci się podoba, wyraziłem jedynie swoje zdanie odrębne.
Barwione kolory drewnopodobne (poza dębem, naturalny kolor drzewa) kojarzą mi się z meblami z lat 80-90 stad moje takie zdanie.

 

Po pierwsze nie "drzewa" tylko "drewna".

Po drugie, meble lat '80 - '90 w przytłaczającej większości były oklejane winylowymi okleinami drewnopodobnymi a nie fornirem z naturalnego drewna, więc kojarzy Ci się nieprawidłowo. Obecnie żaden model kolumn S16H nie jest wykończony okleiną drewnopodobną. Bo fornir z naturalnego drewna nie jest nigdy drewnopodobny, tylko zawsze drewniany.

Edytowane przez rochu
treść bez związku z tematem wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ponadczasowe zwykle okazuje się wzornictwo tradycyjne, zachowawcze, nieco konserwatywne.

 

Co bardziej odpowiada temu trendowi ;)

 

04fcd5b94_aeapwpq.jpg

 

czy

 

Studio16H_aeapwhh.jpg

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo fornir z naturalnego drewna nie jest nigdy drewnopodobny, tylko zawsze drewniany.

 

Fornir jest zawsze fornirem nie drewnem dla każdego kto zajmuje się drewnem. Widziałeś kiedyś czarne drewno? A może czereśniowe? I jest takie jak fornir na głośnikach? Nie bo te są barwione. Fornir to tylko paro milimetrowa naturalna okleina, wiec tyle w tym drewna że hej. W miarę naturalnie wyglada naturalny dąb nie barwiony. Jak mamy być tacy precyzyjni to głośniki nie są drewniane tylko fornirowane, a to jest różnica.

 

Porównanie do mebli z PRL bardziej kolorystyczne niż strukturowe. Tamte były na połysk te są bardziej naturalne ze słojami, ale kolory podobne.

 

Nie zmienia to faktu że wybór w okleinach jest i każdy może dobrać coś dla siebie. Moje zdanie jest jakie jest i tyle, Twoje jest inne i kolor nie ma dla Ciebie znaczenia. Tez ok.

Edytowane przez Grafii_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej odpowiada temu trendowi ;)

 

04fcd5b94_aeapwpq.jpg

 

czy

 

Studio16H_aeapwhh.jpg

 

Te czarne piano wypisz wymaluj do mojego pomieszczenia. Jednak to sporo kosztuje i dla tego mam to w piiiiiiiiiiiiiii bo naturalny fornir w kolorze orzecha amerykańskiego też u mnie pasuje :)

Edytowane przez rochu
wulgaryzm; uprasza się o zaniechanie tego typu praktyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wszelkie kolumny lakierowane na srebrno nieodmiennie budzą we mnie odruch wymiotny. W kolorze srebrnym toleruję tylko metal.

A są w ogóle takie? Tez uważam że źle by to wyglądało.

Co innego drobne wstawki jak samo mocowanie głośnika w kolorze szarym itp. Do ciemnych kolumn mogłoby to pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... a widziałeś kiedyś czarne drewno?

Widziałem. Heban. Mówi Ci to coś?

I jest takie jak fornir na głośnikach?

Znane mi są głośniki firmy JVC z membranami wykonanymi z naturalnego drewna. Nie z pulpy drzewnej, tylko z litego drewna właśnie.

Fornir to tylko paro milimetrowa naturalna okleina, wiec tyle w tym drewna że hej.

Mylisz się. W tym jest właśnie sto procent drewna, w przeciwieństwie do winylowej okleiny drewnopodobnej w której jest zero procent drewna.

Jak mamy być tacy precyzyjni to głośniki nie są drewniane tylko fornirowane, a to jest różnica.

Jak już wspomniałem, znam głośniki z membranami wykonanymi z litego drewna. Natomiast z głośnikami z membranami fornirowanymi nigdy w życiu się nie spotkałem.

kolor nie ma dla Ciebie znaczenia.

Nigdy czegoś takiego nie twierdziłem.

 

A są w ogóle takie? Tez uważam że źle by to wyglądało.

Niestety są.

Co innego drobne wstawki jak samo mocowanie głośnika w kolorze szarym itp.

Jeżeli są wykonane z anodowanego aluminium lub stali nierdzewnej na przykład, to nie mam nic przeciwko temu. Jeżeli jednak jest to lakierowany plastik lub lakierowany MDF, to wygląda to ohydnie. W ogóle pomysł by lakierować plastik jest z natury kretyński. Zwłaszcza na pilotach i w samochodach. Wkrótce oblezie i będzie wyglądać jak kupa nieszczęścia. Z przewagą kupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy S16Hz można zamówić z drewna hebanowego? Mac zapędziłeś się nie potrzebnie bo pytanie było o Minasy. :) To że fornir jest z drewna to ja wiem, branża drzewna jest mi znana. Nie powiesz jednak że Minasy są z drewna bo są tylko fornirowane jak większość głośników. Mam wyobrażenie o cenach litego drewna, w dodatku powstałoby pewnie sporo problemów z dokształcaniem drewna itp. Ważne ze każdy ma to co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy S16Hz można zamówić z drewna hebanowego? Mac zapędziłeś się nie potrzebnie bo pytanie było o Minasy. :)

W litym drewnie hebanowym zapewne nie można, ale w fornirze hebanowym przypuszczam że dałoby się.

Nie powiesz jednak że Minasy są z drewna bo są tylko fornirowane jak większość głośników.

Po pierwsze, głośniki nie są fornirowane. Fornirowane mogą być ich obudowy.

Po drugie, istnieje bardzo istotna różnica pomiędzy obudowami fornirowanymi naturalnym drewnem, a obudowami oklejanymi plastikową okleiną drewnopodobną. I o tym cały czas konsekwentnie piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wysłałem ci info na priv

 

Tez poprosze, przyda się na przyszłość.

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni wersja Premium Minasów od wersji Signature ?

 

W Signature wszystkie kondensatory to Audyn Plusy 800V, kable głośnikowe 6N, terminale głośnikowe , przełącznik w trybie serwisowym filtru dolnoprzepustowego 6 i 12dB/oct w zakresie basu .

Głośniki buraczkowe zamienione na czarne membrany scanspeaka. Inny materiał wytłumienia minn . gruby filc +gąbka profilowana.

Głosnik Elitte jest znany z wersji Premium. Cewki powietrzne I.T 1,4mm2 montowane są w Minasach od Standard do Signature w standardzie.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W litym drewnie hebanowym zapewne nie można, ale w fornirze hebanowym przypuszczam że dałoby się. Po pierwsze, głośniki nie są fornirowane. Fornirowane mogą być ich obudowy.

Ehh MacGyver ja myślałem że Ty poważny człowiek jesteś, a widzę ze z Ciebie profesor j.polskiego. Napisałem wyraźnie że Minasy nie są z drewna, a Ty mi filozoficzne wywody o tym że to obudowy są fornirowane a nie głośniki. Dzięki za wyjaśnienie, ja myślałem że ten fornir jest tez na wysokotonowcu i wtedy lepiej śpiewa.

Rozumiem zatem że Minasy to nie głośniki? To pewno zestaw odpowiednio dobranych głośników w fornirowanej obudowie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego że jestem poważny staram się dbać o staranność języka mówionego, a tym bardziej pisanego, i sprzeciwiam się bylejakości oraz niechlujstwu.

 

To są głośniki:

DSC_63342.JPG

 

 

 

A to:

 

Kopia+P4210011.JPG

 

są zespoły głośnikowe potocznie zwane kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Signature wszystkie kondensatory to Audyn Plusy 800V, kable głośnikowe 6N, terminale głośnikowe , przełącznik w trybie serwisowym filtru dolnoprzepustowego 6 i 12dB/oct w zakresie basu .

Głośniki buraczkowe zamienione na czarne membrany scanspeaka.

 

A w premium są buraczkowe głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 17

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.