Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kuźwa ludzie za waszą namową odpaliłem płytkę Cincinati Pops Orchestra i myślałem że mi głośniki rozwaliło w pewnym momencie. Ja pierdziele ale strzał poszedł. Dynamika jest niesamowita. Aż mi serce wali

Gdzie tą płytę można namierzyć? Na TIDALu nie widzę niestety. Skąd FLACa i jaki utwór?

A sprawdziłbym jak to brzmi na A88-T z Canto Grand :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Gdzie tą płytę można namierzyć? Na TIDALu nie widzę niestety. Skąd FLACa i jaki utwór?

A sprawdziłbym jak to brzmi na A88-T z Canto Grand :)

 

Jak nie ma Straussa to posłuchaj

 

http://tidal.com/album/36147752

 

Dzieje się, oj dzieje...

 

Nie sluchałem tego wydania ale Coplanda trzeba obowiązkowo poznać...

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS-55A to dynamiczny wzmacniacz. Nie będzie grał z jasnymi kolumnami .To zawodnik do ciężkich zadań. Gra dobrze z Usherami pod V601 w górę .Steruje te głośniki dobrze .Gra z ProAc Response 2,5 , gra z Akkusami F1s. Trzeba tez wzmacniacz obciążyć trudniejszym głośnikiem niżej efektywnym ale o barwie neutralnej ,wówczas steruje bez problemu taka kolumną zapewniając bardzo dobra równowagę tonalną. Gra także z Ariesami Classic .

 

Czy jakiś sklep bierze od Pana głośniki do Wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

 

Użytkownik Studio16Hertz dnia 13.01.2017 - 21:49 napisał

Żeby przesiąść się wyżej w całym zakresie brzmienia w istocie warto byłoby na Arcady lub Arcady 3 drożne które powstaną w postaci podłogówki i (lub) monitora .

 

czy coś już bliżej wiadomo odnośnie powstania takiego monitora? jaka budowa jakie przetworniki? itp

 

ciekaw jestem co jest przyczyną iż Pan Grzegorz ignoruje moje pytanie które zadawałem już kilkukrotnie?

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Studio16Hertz dnia 13.01.2017 - 21:49 napisał

Żeby przesiąść się wyżej w całym zakresie brzmienia w istocie warto byłoby na Arcady lub Arcady 3 drożne które powstaną w postaci podłogówki i (lub) monitora .

 

czy coś już bliżej wiadomo odnośnie powstania takiego monitora? jaka budowa jakie przetworniki? itp

 

ciekaw jestem co jest przyczyną iż Pan Grzegorz ignoruje moje pytanie które zadawałem już kilkukrotnie?

 

Przepraszam nie czytam całości klubu ,ostatnie strony ,musiałem przeoczyć.

 

Arcada 2,5 jest produkowana ,Arcada 3 ,0 jest w fazie powstawania .

Na tej samej technologii głośnikowej być (może ) powstanie monitor ,ale jest zbyt dużo bieżącej pracy aby myśleć czy mieć czas na kolejne nowości .Nie można wszystkiego ogarnąć. Jak na małą manufakturę tych modeli jest już dużo.

 

Arcada to model łącznik brzmieniowo pomiędzy Minas Anorem a Ethosem Ultimo ,czerpie z tego droższego trochę tej dobrej technologii na basie a posiada średnicę Minas Anorową .

Kolumna która nadal nadaje się do muzykalnych wzmacniaczy .Tu nie podłącza się wzmacniaczy typu Krell ,one są dla innych kolumn takich jak nowe CREDO R150 które graja zupełnie inaczej .

 

Jeżeli monitor będzie w technologii Arcady to głośniki dostanie z Arcady dopasowując potrzebne litraże dla stosowanych głośników . Powiem tak sporo wytwarza się kolumn dla konkretnych wzmacniaczy ,klub to pewien wycinek tego co schodzi z montowni .Dla kogoś kto ma sprecyzowane wymagania cyklicznie wytwarzamy indywidualnie wykonane kolumny .Z pewnością seryjne modele to większość ,ale specjalne są wytwarzane. A one będą priorytetem dla wykonania gdyż są już zamówione. A inne projekty które mają być wprowadzone czekają .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

link działa, ale musisz zalogować się w przeglądarce na konto tidal i dodać do ulubionych, w tedy pojawi ci się na innych urządzeniach, np Oppo, czy smartfon

 

Nie używam przeglądarki do Tidala. Zarówno na PC jak i na smartfonie używam dedykowanej aplikacji.

Poradziłem już sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za cholere nie znajduje. Na wszelakie sposoby próbuję;/

Mam tylko ten album : https://listen.tidal.com/album/4778989

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 18:30

Użytkownik morfeusz_ dnia 10.02.2017 - 17:07 napisał

Mnie za cholere nie znajduje

 

Czego wam nie znajduje?

 

https://listen.tidal.com/search/albums/STRAVINSKY

 

chodzi o ten album http://tidal.com/album/36147752

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS-55A to dynamiczny wzmacniacz. Nie będzie grał z jasnymi kolumnami .To zawodnik do ciężkich zadań. Gra dobrze z Usherami pod V601 w górę .Steruje te głośniki dobrze .Gra z ProAc Response 2,5 , gra z Akkusami F1s. Trzeba tez wzmacniacz obciążyć trudniejszym głośnikiem niżej efektywnym ale o barwie neutralnej ,wówczas steruje bez problemu taka kolumną zapewniając bardzo dobra równowagę tonalną. Gra także z Ariesami Classic .

 

A z 2,5 albo 3 drożnymi da radę? Te wymienione są 2 drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z 2,5 albo 3 drożnymi da radę? Te wymienione są 2 drożne.

 

Sam fakt iż kolumna jest 3 drożna o niczym nie mówi co do jej wysterowania . Owszem sygnał przechodzi przez większą indukcyjność cewki w sekcji basowej ,ale to nie jest duży problem.

Mówi fakt w jakie głośniki jest wyposażona aby je wysterować (na basie ) .Sterowanie średnicą znaczenia nie ma ponieważ sygnał przechodzi przez filtr przepustowy na środku pasma (I lub II rząd zwykle od dołu filtrowania średniotonowego) .Może tu być nawet Iluminator 18cm scanspeaka .Kolumna nie widzi tego jako trudny głośnik do wysterowania gdyż podział pasma przebiega wyżej ,zwykle powyżej 150Hz .Chodzi o głośniki basowe .My się tutaj poruszamy wśród głównie głośników skandynawskich renomowanych producentów przetworników elektroakustycznych i wśród nich są głośniki o różnej masie membrany ,różnej wielkości ceki drgającej ,różnej podatności obu zawieszeń ,siły układu magnetycznego etc.

 

Te głośniki basowe które schodzą nisko ,mają duże wychylenie liniowe ,większe cewki drgające 42-50mm grają basem obszernie ,mocno i sama energia jest duża ,ale wymagają mocnego prądowo wzmacniacza . CS55A wysteruje taki głośnik 21cm scanspeaka classic, 22cm głosnik discovery scanspeaka bez większego problemu w sposób przyzwoity . Te najmocniejsze wzmacniacze lampowe Cayina jak A-100T ,monobloki 860 , A-88T tą prace wykonają jeszcze lepiej ,gdyż oparte są w swojej budowie na prostowniku krzemowym jak CS-55A a mają mocniejszy zasilacz i większe transformatory głośnikowe.

 

Ale co do CS-55 A polecałbym taką kolumnę na większym 22cm basowcu scanspeaka 3 - drozną . Wzmacniacz wysteruje taką kolumnę prawidłowo.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecałbym taką kolumnę na większym 22cm basowcu scanspeaka 3 - drozną . Wzmacniacz wysteruje taką kolumnę prawidłowo.

Tak. Mogę w 100% to potwierdzić na podstawie tego iż miałem Minas Anor i kolejnym krokiem do przodu jest właśnie taka konstrukcja, jaką tu Grzegorz opisał czyli np. Minas Anor Plus 3Way, Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu tych że kolumn i muszę powiedzieć że z 22cm. ScanSpeakiem na basie i w większej obudowie dźwięk jest potężniejszy i obszerniejszy przy zachowaniu najlepszych cech protoplasty a we wzmacniaczu nie zauważyłem większego wysiłku jeśli chodzi o napęd tej konstrukcji względem Minasów 2,5R. Teraz myślę o bardziej wymagających kolumnach, może właśnie będzie to Arcada 3way lub inna konstrukcja ze Studia 16 Hertz, no ale uzasadniam to tym że moja jednostka napędowa to KT 120, 2x 110watt w ultralinear i osobne zasilanie każdego z kanałów. Ze wzmacniaczem, który ma na pokładzie KT88 zostałbym przy "lekkiej" kolumnie trójdrożnej jak np. Minas Anor Plus. Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mogę w 100% to potwierdzić na podstawie tego iż miałem Minas Anor i kolejnym krokiem do przodu jest właśnie taka konstrukcja, jaką tu Grzegorz opisał czyli np. Minas Anor Plus 3Way, Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu tych że kolumn i muszę powiedzieć że z 22cm. ScanSpeakiem na basie i w większej obudowie dźwięk jest potężniejszy i obszerniejszy ...

 

Jeżeli ktoś jest w posiadaniu większego pomieszczenia powiedzmy grubo powyżej 20m.kw. i przyzwoicie zaadaptowanego to wydaje mi się iż jak najbardziej ma to sens tzn. Minas Plus 3 Way . Wydajny prądowo wzm. tutaj jest myślę jak najbardziej pożądany zwłaszcza iż na basie Scanspeak 22 cm a one jak wiadomo lubią prąd , prąd i prąd ;)

 

W moich 17 m.kw. grają Minasy Premium z Cayin CS88 a źródło to Marantz SA 14 S1.

 

Słucham teraz CS88 na trybie EL34 z lampami EH 6ca7. Najniższy bas zauważalnie stracił na impecie w stosunku do Tungsol 6550 ale za to mam cieplejszą "oszukaną" średnicę co zwłaszcza w wokalach wypada korzystnie ...no i góra łagodniejsza , słodsza . Dałem tez wspaniały interkonekt van den hul orchid miedzy Marantz a Cayin .

 

 

Lampy wejściowe Sylvania 6sl7 dodały w stosunku do rosyjskich większą rozdzielczość i otwartość.

 

Jest teraz git , jest moc jest super lecz trzeba było nieco popracować nad akustyką aczkolwiek myślę iż w minimalnym z mojej strony zaangażowaniu tak aby Minasy się mogły nieco rozwinąć :-)

 

 

Udało się wreszcie załączyć poglądową fotkę

 

 

 

 

Sinatra wreszcie śpiewa mi zadowalająco dobrze , bardzo dobrze ;)

 

 

Na bardziej rock - owych klimatach jak moich ulubionych poniżej lepiej to gra na Tungsol 6550

 

 

Dlatego uważam iż Cayin CS88 to bardzo uniwersalny wzmacniacz.

post-46973-0-51925800-1486832314_thumb.jpg

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli ktoś jest w posiadaniu większego pomieszczenia powiedzmy grubo powyżej 20m.kw. i przyzwoicie zaadaptowanego to wydaje mi się iż jak najbardziej ma to sens tzn. Minas Plus 3 Way . Wydajny prądowo wzm. tutaj jest myślę jak najbardziej pożądany zwłaszcza iż na basie Scanspeak 22 cm a one jak wiadomo lubią prąd , prąd i prąd ;)

 

W moich 17 m.kw. grają Minasy Premium z Cayin CS88 a źródło to Marantz SA 14 S1.

 

Słucham teraz CS88 na trybie EL34 z lampami EH 6ca7. Najniższy bas zauważalnie stracił na impecie w stosunku do Tungsol 6550 ale za to mam cieplejszą "oszukaną" średnicę co zwłaszcza w wokalach wypada korzystnie ...no i góra łagodniejsza , słodsza . Dałem tez wspaniały interkonekt van den hul orchid miedzy Marantz a Cayin .

 

 

Lampy wejściowe Sylvania 6sl7 dodały w stosunku do rosyjskich większą rozdzielczość i otwartość.

 

Jest teraz git , jest moc jest super lecz trzeba było nieco popracować nad akustyką aczkolwiek myślę iż w minimalnym z mojej strony zaangażowaniu tak aby Minasy się mogły nieco rozwinąć :-)

 

 

Udało się wreszcie załączyć poglądową fotkę

 

 

Sinatra wreszcie śpiewa mi zadowalająco dobrze , bardzo dobrze ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=8tbP3f3i03ENa bardziej rock - owych klimatach jak moich ulubionych poniżej lepiej to gra na Tungsol 6550

 

 

Dlatego uważam iż Cayin CS88 to bardzo uniwersalny wzmacniacz.

Zajebiste zdjęcie i setup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj u mnie wyjątkowy gość, Grzegorz ze swoim najmłodszym dzieckiem, Credo R150, powiem tyle, jak to kurw... gra, to ja pier..., a na serio to, ach niesamowite doznania, niewiarygodne, Grzegorz spisałeś się na złoty medal.

 

post-40227-0-81606000-1486839536_thumb.jpgpost-40227-0-96907800-1486839659_thumb.jpg

 

No to masz prze...ne :) Teraz już się nie wykręcisz :)

Melduję się u Ciebie. Wyznacz tylko datę. Tylko soboty.

Ciekaw jestem jak to zagra z Krellem KAV 300i.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moich 17 m.kw. grają Minasy Premium z Cayin CS88 a źródło to Marantz SA 14 S1.

 

 

 

Jest teraz git

 

 

 

Sinatra wreszcie śpiewa mi zadowalająco dobrze ,

 

Na bardziej rock - owych klimatach jak moich ulubionych poniżej lepiej to gra na Tungsol 6550

 

 

 

Dla mnie po odsłuchach u Rafała.M nic już nie jest git.

Dobrze być jednak w tym klubie. Dobrze, że jest Grześ, Rafał, Szymon, MCgiver.

Tyle na razie :(

 

 

 

 

Miałeś już nie słuchać 3way :)

Dam znać jak przyjadą ponownie za tydzień, pomożesz wnosić, sztuka waży z 50kg, ledwo żeśmy je wtargali

 

Trzymam za słowo i oczywiście pomogę wnosić :)

Tylko pamiętaj, że w moich uszach poprzeczka poszła mocno w górę :)

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.