Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Fajne. Nawet bardzo fajne. Pytanie do Ciebie. Czy Ty tego wszystkiego słuchasz z YouTube ?

 

 

Większość dni obecnie w roku będę przebywał na wyjeżdzie . Są tego minusy ale też i plusy . Na szczęście standardem na świecie staje się sieć WIFI przynajmniej w hotelach oraz wystawach . Ipad + słuchawki daje nieoceniony dostęp do muzyki :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. U mnie monitory Studio 16 Hertz Canto Grand zagościły na stałe:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/01/monitory-studio-16-hertz-canto-grand-w.html

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. U mnie monitory Studio 16 Hertz Canto Grand zagościły na stałe:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/01/monitory-studio-16-hertz-canto-grand-w.html

 

Fajny opis. Niestety abyś mógł opisać Ethosy trzeba by zmienić wszystko - mieszkanie, elektronikę, i mentalność.

Przepraszam za tak bezpośrednią polemikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie bezpośrednio z Chin pewnie dałoby radę z preampem.

 

http://www.cattylink.com/page407.htm

Chcą prawie 1000$ za dostawę. Jak celnicy dołożą VAT co przy tym gabarycie jest bardzo prawdopodobne to szybko przekroczymy 20kzl.

 

 

 

Fajny opis. Niestety abyś mógł opisać Ethosy trzeba by zmienić wszystko - mieszkanie, elektronikę, i mentalność.

Przepraszam za tak bezpośrednią polemikę.

Szybciej będzie podjechać do Rafała:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. U mnie monitory Studio 16 Hertz Canto Grand zagościły na stałe:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/01/monitory-studio-16-hertz-canto-grand-w.html

To czekam z niecierpliwością na test z CS55a, to może być wielkie granie

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po odsłuchach u Rafała.M nic już nie jest git.

Dobrze być jednak w tym klubie. Dobrze, że jest Grześ, Rafał, Szymon, MCgiver.

Tyle na razie :(

I mnie Piotrze było miło poznać Ciebie . Zawsze uważałem że Ślązacy , to uczciwi , pomocni i bardzo koleżeńscy kamraci. Coś o tym wiem od 1987 - 1996 zadekowałem się na kopalni KWK Zabrze-Bielszowice. To ciężka robota. Ale padom wom że nigdy późni nie trafiłem na taką brać jak była na grubie. Niestety już obie zawarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam nie wspomniał, przez skromność jak jego transport cd wraz z daciem Protaginist pokazały gdzie miejsce Linna Ikemi. Ikemi to dobry cd ale nie miał szans z klockami McGyvera. Nauki o audio nigdy za wiele, dobry transport cd to podstawa jak chce się wydobyć z daca jak najlepszy dźwięk. Taką o to lekcję dzisiaj dostałem, potwierdziły się słowa Szymona.

Dziękuję Adamie za miłe spotkanie i możliwość nabycia nowych doświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chcą prawie 1000$ za dostawę. Jak celnicy dołożą VAT co przy tym gabarycie jest bardzo prawdopodobne to szybko przekroczymy 20kzl.
Cena pre i amp na teraz 24kzł z dostawą plus cło. Amp wysyłkę ma wliczoną w cenę.

Cło też pewnie może być mniejsze, zależnie od wystawionej faktury.

Temat do ogarnięcia.

Edytowane przez TomekL3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, wielkie dzięki. Dam Ci znać jak z czasem. Szymon bardzo zachwalał mi Twój system, więc czas się "zwalić" i w końcu posłuchać. Tym bardziej, że chłopaki wyrazy uznania od kolegów z klubu nie ustają :).

Darek napisz czy już słuchałeś i jak wrażenia. Słuchasz wszak wymagającej muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek widzę jest na bieżąco :).

 

Zatem faktycznie, niedawno wróciliśmy z Arkiem'SixtySeven z przesympatycznej wizyty u Rafała. Jeszcze raz wielkie dzięki za zaproszenie i (dosłownie) gościnę! No i czekam na rewizytę :).

 

Jeśli chodzi o doznania słuchowe, to muszę przyznać, że dźwięk zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Być może Arek doda coś jeszcze od siebie. Moje wrażenia jak niżej. Cały zestaw gra w niezwykle koherentny i spójny sposób, czyli selektywnie, z wyraźnymi z wybrzmieniami, ale przy tym bez ostrości, w połączeniu z mocną, głęboką, ale i zwartą podstawą basową, a do tego co bardzo istotne, nasyconą średnicą. Nie ma natarczywości, góra jak miód z kaszanką. Słuchaliśmy non-stop ponad 4h i nie wyszliśmy zmęczeni czy ogłuszeni, ale było zwykle głośno. Jeśli ten set zagrał z mięsem, masą, wykopem i bez ostrzenia death metal, to ja nie mam pytań [u Rafała przez przypadek ostała się po innych gościach płyta Death "Symbolic", za co chwała :)]. W sumie przesłuchaliśmy chyba 3 kawałki z tej płyty bez przerwy na wysokich poziomach głośności, a Panowie choć nie przepadają za taką muzyką tylko kiwali głowami, że to nawet i niezły longplay :). Każdy za to z Was wie, że na takiej muzyce i ostrym rocku wykłada się zmasowana większość zestawów za gruube pieniądze. Słuchaliśmy praktycznie każdej muzyki, elektronika, jazz, audiofilskie, rock, pop, klasyka, a przez chwilę nawet jakieś disco :). Kolumny i cała reszta okazały się zatem bardzo uniwersalne do każdego rodzaju grania. Bardzo naturalnie wypadły kotły i inne instrumenty perkusyjne na początku (nie pamiętam co to było). Jedynie na co zwróciliśmy uwagę i trochę nas uwierało na początku, że dźwięk był podany bardzo blisko przed słuchaczem, ale to już zależy od preferencji - potem się już albo wycofał albo my się przyzwyczailiśmy :). Chciałbym jeszcze posłuchać tych paczek w innym pomieszczeniu jak budują scenę w dalszej odległości od boków kolumn. Np. taki DM "Free love" potrafi zagrać z hektarami przestrzeni po bokach kolumn - chociażby własnie u Arka.

 

W każdym razie, zacny zestaw, pomieszczenie i dźwięk na bardzo wysokim poziomie. Gdyby przenieść cały pokój i set na jakieś audio show dla wielu osób byłby to dźwięk wystawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że siedzę w domu i się kuruje to mam troszkę więcej wolnego czasu. Skorzystałem więc z okazji że dzieciaki mają szlaban na telefony i komputery zabrałem im ich laptopa i zainstalowałem na nim Windows 12 serwer R2 trial z ciekawości na to wszystko jeszcze fidelizer wersja darmowa i zacząłem testy. I kurde musze przyznać że ten Windows gra najlepiej ze wszystkich. Dźwięk dynamika i przede wszystkim przestrzeń są świetne. Ogólnie mój setup uważam już za dobrze grający mając na uwadze że gram teraz z wypożyczonym Stelaudio. Aż się chce teraz słuchać muzyki w zanadrzu jest jeszcze poprawa akustyczna pomieszczenia więc powinno być tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że siedzę w domu i się kuruje to mam troszkę więcej wolnego czasu. Skorzystałem więc z okazji że dzieciaki mają szlaban na telefony i komputery zabrałem im ich laptopa i zainstalowałem na nim Windows 12 serwer R2 trial z ciekawości na to wszystko jeszcze fidelizer wersja darmowa i zacząłem testy. I kurde musze przyznać że ten Windows gra najlepiej ze wszystkich. Dźwięk dynamika i przede wszystkim przestrzeń są świetne. Ogólnie mój setup uważam już za dobrze grający mając na uwadze że gram teraz z wypożyczonym Stelaudio. Aż się chce teraz słuchać muzyki w zanadrzu jest jeszcze poprawa akustyczna pomieszczenia więc powinno być tylko lepiej.

 

No tak. Tata chory i jeszcze dzieciakom zabawki pozbierał :)

Ja tak samo. Do końca tygodnia leżę w domu. Muzyka na okrągło leci :)

Wczoraj wsadziłem do DACa nowe kondy Obbligato. Na razie się wygrzewają. Pierwsze wrażenia (w porównaniu z Milflexami) to masa dźwięku. Barwa bardzo mi się podoba. Niestety ucierpiała nieco głębia ale liczę, że jak się wygrzeją to się poprawi. Na początku praktycznie było zero głębi. Stopniowo powraca ale jeszcze niezbyt zadowalająco. Zobaczymy za kilkanaście godzin grania (na razie gram około 8-10 h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewam wyborne whisky. Mam nadzieję że przede wszystkim solenizant w tym gustuje ;)

 

 

iojob.16yo.jpg

 

:-)

 

Skoro tak, to i ja się czymś podzielę:

 

ggtob.10yov1.jpg

 

Dziesięcioletnia whisky single malt z regionu Speyside. Ma pewne cechy zbieżne z naszymi ulubionymi kolumnami, są to bardzo dobry stosunek cena/jakość oraz ponadprzeciętna łatwość "używania". Wrażenia organoleptyczne: gładkość, naturalność, zrównoważenie, brak nachalności i natarczywości, choć moc jest. Czyli całkiem jak nasze ulubione kolumny default_tongue.png. Ponadto, jeżeli zachowa się zdrowy rozsądek, to po użyciu nie napieprza czerep default_wink.png

Obecnie do nabycia w dobrej cenie w delikatesach centrum. Polecam do oblewania udanych zakupów kolumn S16H oraz lampowców Cayina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wsadziłem do DACa nowe kondy Obbligato. Na razie się wygrzewają. Pierwsze wrażenia (w porównaniu z Milflexami) to masa dźwięku. Barwa bardzo mi się podoba. Niestety ucierpiała nieco głębia ale liczę, że jak się wygrzeją to się poprawi.

Widzę że są pierwsze wzmianki o kondziach, które zakupiłeś, ja w sobote byłem u kolegi ,gdzie słuchaliśmy Amplifona SET 42 z, którym to przyjechał konstruktor i rozmowa w kwestii kondesatorów tak się rozwinęła że chyba zmienię wzmacniacz a nie kondensatory :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się czyta że coś naszego ma duże uznanie wśród tak wielu znawców dobrego dźwięku.Jeżeli będę zmieniał coś w swoim zestawie(najchętniej cały) to z pewnością i zaciekawieniem odsłucham produkt studio 16hz.A tymczasem Życzę firmie samych pozytywów i Pozdrawiam!!

 

Jeśli chodzi o doznania słuchowe, to muszę przyznać, że dźwięk zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Być może Arek doda coś jeszcze od siebie. Moje wrażenia jak niżej. Cały zestaw gra w niezwykle koherentny i spójny sposób, czyli selektywnie, z wyraźnymi z wybrzmieniami, ale przy tym bez ostrości, w połączeniu z mocną, głęboką, ale i zwartą podstawą basową, a do tego co bardzo istotne, nasyconą średnicą. Nie ma natarczywości, góra jak miód z kaszanką. Słuchaliśmy non-stop ponad 4h i nie wyszliśmy zmęczeni czy ogłuszeni, ale było zwykle głośno. Jeśli ten set zagrał z mięsem, masą, wykopem i bez ostrzenia death metal, to ja nie mam pytań [u Rafała przez przypadek ostała się po innych gościach płyta Death "Symbolic", za co chwała :)]. W sumie przesłuchaliśmy chyba 3 kawałki z tej płyty bez przerwy na wysokich poziomach głośności, a Panowie choć nie przepadają za taką muzyką tylko kiwali głowami, że to nawet i niezły longplay :). Każdy za to z Was wie, że na takiej muzyce i ostrym rocku wykłada się zmasowana większość zestawów za gruube pieniądze. Słuchaliśmy praktycznie każdej muzyki, elektronika, jazz, audiofilskie, rock, pop, klasyka, a przez chwilę nawet jakieś disco :). Kolumny i cała reszta okazały się zatem bardzo uniwersalne do każdego rodzaju grania. Bardzo naturalnie wypadły kotły i inne instrumenty perkusyjne na początku (nie pamiętam co to było). Jedynie na co zwróciliśmy uwagę i trochę nas uwierało na początku, że dźwięk był podany bardzo blisko przed słuchaczem, ale to już zależy od preferencji - potem się już albo wycofał albo my się przyzwyczailiśmy :). Chciałbym jeszcze posłuchać tych paczek w innym pomieszczeniu jak budują scenę w dalszej odległości od boków kolumn. Np. taki DM "Free love" potrafi zagrać z hektarami przestrzeni po bokach kolumn - chociażby własnie u Arka.

 

W każdym razie, zacny zestaw, pomieszczenie i dźwięk na bardzo wysokim poziomie. Gdyby przenieść cały pokój i set na jakieś audio show dla wielu osób byłby to dźwięk wystawy.

 

A czy można zdradzić zaciekawionemu jaka była cała konfiguracja w/w sprzętu.Coś niesamowitego,przeżyć oczekiwane przez zestaw dźwięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy można zdradzić zaciekawionemu jaka była cała konfiguracja w/w sprzętu.Coś niesamowitego,przeżyć oczekiwane przez zestaw dźwięki!

 

Kolumny 16 Hz Ethos Ultimo , monobloki Amplifon WM300, dac dcs debussy, rozbudowany 3 częściowy PC , pełna adaptacja akustyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.