Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aqs

(Konto usunięte)

Za ustawienie i akustykę muszę Cię opierdzielić :)

Aż dziwne że to gra :) Kolumny właśnie przesunąłem bardziej w prawo i szerzej rozstawiłem, wysunąłem też bardziej do przodu, scena urosła, jest ok, fotka zniekształca trochę tak źle nie było jak na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że to gra :) Kolumny właśnie przesunąłem bardziej w prawo i szerzej rozstawiłem, wysunąłem też bardziej do przodu, scena urosła, jest ok, fotka zniekształca trochę tak źle nie było jak na zdjęciach.

Nie wyobrażasz sobie jak one by zagrały w optymalnej akustyce i dobrym źródłem. Teraz to jest 40% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając ze słońca za oknem pstryknąłem dzisiaj parę fotek

 

To teraz jeszcze powiedz jaki to fornir? Przy zamawianiu kolumn będę miał jeden dylemat mniej :)

 

 

A do reszty klubowiczów pytanie z gatunku 'być albo nie być?' ... problem jest ...

 

1. Lampa docelowa - A88-T

2. Kolumny tymczasowe - Canto Grand

3. Źródło tymczasowe - dramat ... Philips AEA2700 do Tidala (hehe ... ciekawe kto z Was wie co to bez googlowania)

4. Źródło docelowe - chyba ... Cocktail X40 (jeśli coś lepszego znacie co ma FM, CD, Tidal, DAC, riper - i za komplet nie zapłacę więcej niż 6kPLN to śmiało dawajcie)

5. Kable głośnikowe - Van den Hul CS-122 Hybrid

6. Kolumny docelowe - i tu jest problem ... Minas Anor 2.5R ... czy Minas Anor 3 Way?

 

Ciągle staram się pospinać budżet. Czy granie z Minas w wersji 3 Way będzie aż tak inne jakościowo (i w jakich obszarach)? Bo przeskok cenowy jest znaczny :)

Grać ma to na poddaszu, jakieś 45m2 po podłodze, ale odsłuch jakieś 3m od kolumn. Grzegorz poleca 3Way :) Ja szukam czegoś z dołem fajniejszym niż z Canto Grand w tak dużym pomieszczeniu.

 

Tak naprawdę, to już sam nie wiem czy ciągle się zastanawiam, czy tylko szukam argumentów żeby żonę poinformować o zmianie budżetu na kolumny :)

Edytowane przez jerry.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze powiedz jaki to fornir? Przy zamawianiu kolumn będę miał jeden dylemat mniej :)

 

 

A do reszty klubowiczów pytanie z gatunku 'być albo nie być?' ... problem jest ...

 

1. Lampa docelowa - A88-T

2. Kolumny tymczasowe - Canto Grand

3. Źródło tymczasowe - dramat ... Philips AEA2700 do Tidala (hehe ... ciekawe kto z Was wie co to bez googlowania)

4. Źródło docelowe - chyba ... Cocktail X40 (jeśli coś lepszego znacie co ma FM, CD, Tidal, DAC, riper - i za komplet nie zapłacę więcej niż 6kPLN to śmiało dawajcie)

5. Kable głośnikowe - Van den Hul CS-122 Hybrid

6. Kolumny docelowe - i tu jest problem ... Minas Anor 2.5R ... czy Minas Anor 3 Way?

 

Ciągle staram się pospinać budżet. Czy granie z Minas w wersji 3 Way będzie aż tak inne jakościowo (i w jakich obszarach)? Bo przeskok cenowy jest znaczny :)

Grać ma to na poddaszu, jakieś 45m2 po podłodze, ale odsłuch jakieś 3m od kolumn. Grzegorz poleca 3Way :) Ja szukam czegoś z dołem fajniejszym niż z Canto Grand w tak dużym pomieszczeniu.

 

Tak naprawdę, to już sam nie wiem czy ciągle się zastanawiam, czy tylko szukam argumentów żeby żonę poinformować o zmianie budżetu na kolumny :)

Do 45m2 to wyłącznie 3 way i to ze sporym basowcem. Źródło w Twojej koncepcji wyraźnie odstaje od reszty. Taniej to SB classic + Tomanek za resztę dobry daczek. Głośnikowe to weź na początek tego Jantzena w taśmie. Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

o teraz jeszcze powiedz jaki to fornir? Przy zamawianiu kolumn będę miał jeden dylemat mniej :)

 

Nie sugeruj się fotkami, one nic nie oddają, jak S16Hz przysłał mi fotkę Credo to żona była załamana :) Jak przyjechały było wow, piękne

To Palisander santos alpi

 

3dr http://allegro.pl/studio-16-hertz-minas-anor-plus-okazja-i6717091900.html dziwie się że one jeszcze się nie sprzedały, wymienić górę na morel elite i jazda

 

Wielu by chciało mieć takie 40% :)

 

Żeby sobie ktoś nie myślał, Panowie ja mam 20 letniego Krella który jest tańszy od nie jednej waszej lampy, za transport dałem 100zł na którym mam Daphile, reszta to chińskie kabelki głośnikowe i zasilające, XLR to Proel Die Hard DAC też Chiński

To taki tani HiEnd :)

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się fotkami, one nic nie oddają, jak S16Hz przysłał mi fotkę Credo to żona była załamana :) Jak przyjechały było wow, piękne

To Palisander santos alpi

 

3dr http://allegro.pl/studio-16-hertz-minas-anor-plus-okazja-i6717091900.html dziwie się że one jeszcze się nie sprzedały, wymienić górę na morel elite i jazda

 

 

 

Żeby sobie ktoś nie myślał, Panowie ja mam 20 letniego Krella który jest tańszy od nie jednej waszej lampy, za transport dałem 100zł na którym mam Daphile, reszta to chińskie kabelki głośnikowe i zasilające, XLR to Proel Die Hard DAC też Chiński

To taki tani HiEnd :)

 

 

Masz Credo i Krella?

 

Skąd jestes :) ?

 

Walnij jeszcze fotke z frontu, chce zobaczyć przetworniki w całej swej okazałosci :)

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3dr http://allegro.pl/studio-16-hertz-minas-anor-plus-okazja-i6717091900.html dziwie się że one jeszcze się nie sprzedały, wymienić górę na morel elite i jazda

 

A ja sie dziwie ze ktoś kupuje takie kolumny we wrześniu i juz je sprzedaje. Może i są zacne, ale na pewno trudniejsze do napędzenia i zaadoptowania akustycznie.

Pytanie wiec czy warto pchać się w 3drozne, bez bardzo dobrej akustyki pomieszczenia. Silnik z F1 w Peugeot 206 tez cudów by nie zdziałał :)

Edytowane przez Grafii_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się tak nie napalał. Trzeba liczyć siły na zamiary. Dużo zależy jakie mamy pomieszczenie, wzmacniacz, źródło itd. Dużym paczką trzeba stworzyć odpowiednie warunki, żeby rozwinęły skrzydła. I nie ma co się czarować, że chodzi też o kasę. Minasy kosztują połowę tego co Credo czy Arcada. Sądzę, że w pewnych warunkach Minasy mogą wypaść lepiej niż Credo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik aqs dnia 21.02.2017 - 08:34 napisał

 

3dr http://allegro.pl/studio-16-hertz-minas-anor-plus-okazja-i6717091900.html dziwie się że one jeszcze się nie sprzedały, wymienić górę na morel elite i jazda

 

A ja się dziwie ze ktoś kupuje takie kolumny we wrześniu i juz je sprzedaje. Może i są zacne, ale na pewno trudniejsze do napędzenia i zaadoptowania akustycznie.

Pytanie wiec czy warto pchać się w 3drozne, bez bardzo dobrej akustyki pomieszczenia. Silnik z F1 w Peugeot 206 tez cudów by nie zdziałał :)

Bzdura. Toż to nie Grand Utopia.. Wcześniej miałem Minas Anor i tez nie dłużej czasu mineło jak sprzedałem..Po prostu kupiłem kolumny o większym dźwięku i był to krok na przód a teraz doszedłem do wniosku że pójdę jeszcze wyżej..jeden zostaje przy tym co ma i pisze dyrdymały że wszystko inne jest bee, drugiemu by zrozumieć że można lepiej zajmie to trzy lata a mnie zajmuje nieco krócej...problemem jest tylko kasa..

A propos to kiedyś był mały Peugeot 205 Turbo i kładł wszystkich rywali na łopaty..

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy

1845 postów

Rejestracja: 01.12.2011

Napisano dziś, 21:24

Użytkownik Grafii_ dnia 21.02.2017 - 20:32 napisał

Pytanie wiec czy warto pchać się w 3drozne, bez bardzo dobrej akustyki pomieszczenia.

 

Warto, nawet bez jakiejkolwiek adaptacji, to inna bajka a Scan Speak Revelator na basie jest tu mistrzem świata

Dokładnie, a przy okazji bardzo chciałbym drogi aqs poprosić Cię o zaproszenie, jeśli to możliwe bo jeśli mój wzmacniacz da sobie radę z Credo to mam już faworyta. Może być ciekawie..mocna lampa + Credo..

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.