Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dla Ciebie te nowe Arcady. Gratuluję to zacne paczuszki. Warto też posłuchać topowych Ethosów i pomyśleć o godnym źródle :)

Nie wiem czy mamy na myśli te same, ale na pewno na takie czekam.

Ethosy mówisz? Wiem, że można lepiej, ale póki co Arcady to już dla mnie poważny skok i na pewno nie w bok :)

 

Ze źródłem mam o tyle problem, że:

1) Słucham plików i strumieni więc trudniej się tutaj jakością zadowolić niż w przypadku CD (a przynajmniej takie mam doświadczenia)

2) Ścierają się tu dwie istotne kwestie: jakość dźwięku i wygoda użytkowania, zgodnie z moimi preferencjami

Wiem już, że będę potrzebował odpowiedni transport i dobrego DACa i to pierwsze właśnie spędza mi sen z powiek.

Ale powolutku, po kolei.

 

Późno już, rano do roboty, a muzyka tak cieszy ucho, sprzęt nie męczy.

I znów dylemat: kłaść się spać czy posłuchać jeszcze trochę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej:) Kiedyś popiło się przez 2-3 dni i kac był jeden dzień. Dziś wypije się jeden dzień a dochodzi do siebie 3 dni;)

Tak więc jutro już będzie lepiej;)

Bo trzeba wiedzieć co się pije.

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Późno już, rano do roboty, a muzyka tak cieszy ucho, sprzęt nie męczy.

I znów dylemat: kłaść się spać czy posłuchać jeszcze trochę? :)

 

Gratulacje Konradwo, te ulotne chwile radości z nowego wzmacniacza, nowych kolumn ... bezcenne ;)

 

Ps. Nie ma to jak dobry bimberek ... z papierówek ;)

Edytowane przez wolf3

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mamy na myśli te same, ale na pewno na takie czekam.

Ethosy mówisz? Wiem, że można lepiej, ale póki co Arcady to już dla mnie poważny skok i na pewno nie w bok :)

 

Ze źródłem mam o tyle problem, że:

1) Słucham plików i strumieni więc trudniej się tutaj jakością zadowolić niż w przypadku CD (a przynajmniej takie mam doświadczenia)

2) Ścierają się tu dwie istotne kwestie: jakość dźwięku i wygoda użytkowania, zgodnie z moimi preferencjami

Wiem już, że będę potrzebował odpowiedni transport i dobrego DACa i to pierwsze właśnie spędza mi sen z powiek.

Ale powolutku, po kolei.

 

Późno już, rano do roboty, a muzyka tak cieszy ucho, sprzęt nie męczy.

I znów dylemat: kłaść się spać czy posłuchać jeszcze trochę? :)

 

Z jakim wzmocnieniem będą u Ciebie grały te Arcady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />1) Słucham plików i strumieni więc trudniej się tutaj jakością zadowolić niż w przypadku CD (a przynajmniej takie mam doświadczenia)<br />2) Ścierają się tu dwie istotne kwestie: jakość dźwięku i wygoda użytkowania, zgodnie z moimi preferencjami<br />Wiem już, że będę potrzebował odpowiedni transport i dobrego DACa i to pierwsze właśnie spędza mi sen z powiek.<br />

 

Rozumiem że kwestię DACa masz w miarę ogarniętą, dlatego pozostaje jeszcze do ogarnięcia kwestia transportu plików, tak?

Zatem jeżeli mogę coś sugerować, to wypróbuj strumieniowca Auralic Aries. Testowałem go i zrobił dobre wrażenie. Bardzo sensowna jakość dźwięku i korzystny stosunek cena/jakość. Łatwo go bezinwazyjnie upgradować podłączając dobry liniowy zasilacz zamiast tej impulsówki która jest na wyposażeniu.

Praktycznie jedyne czego bym się czepiał to wzornictwo. Wygląda toto jak jakiś router a nie jak urządzenie audio.

Istnieje też tańszy Aries Mini ale tego nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Dzięki uprzejmości Grzesia udało mi się posłuchać dzisiaj dwóch wspaniałych wzmacniaczy, jeden to legendarny Krell KAV500i, drugi to Chiński HiEnd Cayin A70mk2post-40227-0-39579200-1492889807_thumb.jpgpost-40227-0-77111700-1492889822_thumb.jpgpost-40227-0-68905600-1492889834_thumb.jpg

 

A70mk2

Grał z kolumnami już wygrzanymi Credo R150, były obawy czy A70 poradzi sobie z Credo, zwłaszcza na basie, i ku zaskoczeniu naszemu bas wypadł bardzo dobrze, zejście i potęga niewyobrażalne, gorzej było z dynamiką tu musi oddać wyższość KAV300i i oczywiście KAV500i

Wokale damskie, klasa sama w sobie, średnie tony na poziomie nie osiągalnym dla tranzystora w cenie A70

Testowane były różne lampy, tu się nie wypowiem, za dużo tego było, może Grześ coś skrobnie, powiem że niektóre wypadły słabiutko, tzn nie zagrały z Credo

 

KAV500i

Niesamowita integra, bardzo równe gładkie granie, kultura i harmonia na najwyższym poziomie, bas to temat na osobny rozdział, po prostu fenomenalny, zapas mocy tego pieca jest zadziwiający, nie wiem czy są jakieś kolumny których nie wysteruje.

Wniosek jest taki że Credo R150 zagrają z dobrą lampą(czarująca średnica świetny bas) a z mocnym tranzystorem swoją potęgą brzmienia, wyrafinowaniem, rozdzielczą górą i monumentalnością, zawstydzą wszystkie kolumny dostępne na rynku w przybliżonej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumię :) Nie słuchałem wprawdzie tych Credo jeszcze, ale myślę że dosyć dobrze znam tą sygnaturę SS. Barwa jaka płynie z tej 18'tki jeśli jest prawidłowo wysterowania jest niesamowita. Dodatkowo ten "duży" głośnik basowy pewnie robi swoje. Najważniejsze jednak jest, że GR ten model wykonuje już wiele lat i dzięki temu jest to dojrzała i dopracowana konstrukcja. Gdybym miał sobie teraz zamówić nowe kolumny z S16 Hertz, to właśnie wybrałbym Credo, bo ta skrzynka nawet mi bardziej się podoba niż zaokrąglone obudowy. Jest to oczywiście rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Grzesia udało mi się posłuchać dzisiaj dwóch wspaniałych wzmacniaczy, jeden to legendarny Krell KAV500i, drugi to Chiński HiEnd Cayin A70mk2

 

Dzięki Grzegorz za spotkanie ,wizyta u Ciebie jest pełnym relaksem ,pozdrowienia dla całej rodzinki.

 

Trochę posłuchaliśmy od godziny 15.00 hajendu polskiego ,chińskiego i amerykańskiego :-)

 

Ciekawe spostrzeżenia ,byliśmy zgodni co do cech brzmieniowych urządzeń,każde z nich musiało się rozgrzać aby zaprezentować potencjał swoich możliwości .

Graliśmy z DAC-a Oppo Sonica ,bardzo rzetelne granie ,dokładne ,czyste i precyzyjne . A mieliśmy ostatnio kilka DAC-ów na prezentacji .Na dzisiejszym spotkaniu DAC Sonica zaprezentował się bardzo dobrze . KAV 500i jest gładszy na średnicy od KAV300i ,ja to wiem bo kilka lat temu porównywaliśmy te wzmacniacze z tybero i to samo słyszeliśmy . KAV300i basem korzystniej się wpisał w tor aqs-a ,bas jest bardziej konturowy więc ten zakres przetwarzany jest dokładniej .KAV500i gra obszerniej dołem ,nie w każdym materiale muzycznym dół był zaletą ,ale oba Krelle to wzmacniacze które sterują niemal wszystko co po ziemi chodzi. Potencjał dynamiczny duży ,tutaj lampa rocka na tak wysokim poziomie głosności nie odtworzyła ,ale mimo wszystko jestem zaskoczony rownomiernościa ,czystością basu w połączeniu z CREDO R150 ,przeciez ten wzmacniacz nie jest dedykowny tym kolumnom a rytmika basu bardzo dobra .Depeche Mode z nowej płyty wypadł rewelacyjnie .Średnica góra i czystość górnego zakresu zostawiała w tyle oba Krelle ,choć 500-tka z racji lepszego środka od 300i starała się ten poziom trzymać blisko.

 

Ale... przyjechałem z lampami mocy nie tungsola ,ubolewam że ich nie miałem były Genelexy Gold Liony KT88 i na tych graliśmy ,a 12ax miałem: raytheony na czarnej anodzie,siemensy,psvane, telefunkeny, 12au : amperexy,raytheony, rca clear top. W systemie Grześka róznice miedzy lampami O G R O M N E .Dźwięk od wycofanej średnicy z barwą mocno przeciętną do fantastycznej barwy i nasyconej średnicy. Najlepsza kombinacja lamp na Credo R150 to 12AX telefunkena i 12AU- Raytheona. I nic z moich lamp temu duetowi nie podskoczyło.

 

Dzięki za spotkanie ,do następnego gdzieś u kogoś ....

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz za spotkanie ,wizyta u Ciebie jest pełnym relaksem ,pozdrowienia dla całej rodzinki.

 

Trochę posłuchaliśmy od godziny 15.00 hajendu polskiego ,chińskiego i amerykańskiego :-)

 

Ciekawe spostrzeżenia ,byliśmy zgodni co do cech brzmieniowych urządzeń,każde z nich musiało się rozgrzać aby zaprezentować potencjał swoich możliwości .

Graliśmy z DAC-a Oppo Sonica ,bardzo rzetelne granie ,dokładne ,czyste i precyzyjne . A mieliśmy ostatnio kilka DAC-ów na prezentacji .Na dzisiejszym spotkaniu DAC Sonica zaprezentował się bardzo dobrze . KAV 500i jest gładszy na średnicy od KAV300i ,ja to wiem bo kilka lat temu porównywaliśmy te wzmacniacze z tybero i to samo słyszeliśmy . KAV300i basem korzystniej się wpisał w tor aqs-a ,bas jest bardziej konturowy więc ten zakres przetwarzany jest dokładniej .KAV500i gra obszerniej dołem ,nie w każdym materiale muzycznym dół był zaletą ,ale oba Krelle to wzmacniacze które sterują niemal wszystko co po ziemi chodzi. Potencjał dynamiczny duży ,tutaj lampa rocka na tak wysokim poziomie głosności nie odtworzyła ,ale mimo wszystko jestem zaskoczony rownomiernościa ,czystością basu w połączeniu z CREDO R150 ,przeciez ten wzmacniacz nie jest dedykowny tym kolumnom a rytmika basu bardzo dobra .Depeche Mode z nowej płyty wypadł rewelacyjnie .Średnica góra i czystość górnego zakresu zostawiała w tyle oba Krelle ,choć 500-tka z racji lepszego środka od 300i starała się ten poziom trzymać blisko.

 

Ale... przyjechałem z lampami mocy nie tungsola ,ubolewam że ich nie miałem były Genelexy Gold Liony KT88 i na tych graliśmy ,a 12ax miałem: raytheony na czarnej anodzie,siemensy,psvane, telefunkeny, 12au : amperexy,raytheony, rca clear top. W systemie Grześka róznice miedzy lampami O G R O M N E .Dźwięk od wycofanej średnicy z barwą mocno przeciętną do fantastycznej barwy i nasyconej średnicy. Najlepsza kombinacja lamp na Credo R150 to 12AX telefunkena i 12AU- Raytheona. I nic z moich lamp temu duetowi nie podskoczyło.

 

Dzięki za spotkanie ,do następnego gdzieś u kogoś ....

 

jak wygląda pozycjonowanie modelu Credo względem Arcady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam Aqs, o to jak oceniasz oba Krelle ? Słuchałem kilka razy 300i, szybkość i energia ogromna, stopy same podskakują z radości w rytm muzyki. Ale po którymś razie zauważyłem, że brakuje w tym wyrafinowania, subtelności ... Czy 500i ma to coś, czy oba grają podobnie ?

 

Gratulacje uniwersalnych kolumn, u mnie A70t nie poradziła sobie z Ariesami plus.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje w tym wyrafinowania, subtelności

 

Może to być w pierwszej kolejności wina źródła. Niestety, ale większości streamerów, przeciętnych DAC z komputerem i CD za kilka tys dużo brakuje aby pokazały możliwości kolumn czy nawet pełnoletnich Krelli.

Edytowane przez ROXY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.