Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, chciałbym oznajmić, że dołączam do grona entuzjastów głośników Studio 16Hertz. Gram właśnie z Ariesa mini z A70Tmk2 vs Sugden. Naprawdę chylę czoła Panie Grzegorzu. Na pokładzie Minas Anor IV piano white wersja podstawowa. Pozdrawiam serdecznie

 

Gratuluje i witamy!

 

A70Tmk2 vs Sugden

 

Ciekawe co wybierzesz. Sam chętnie też bym posłuchał Minasów w tymi wzmacniaczami.

 

 

Oczywiście foto mile widziane;)

 

Fotki są obowiązkowe, żeby być pełnoprawnym klubowiczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak inne gatunki muzyczne wypadają zdecydowanie na korzyść A70-tki. Spokój, detal, "smak dźwięku", wypełnienie, ugładzanie góry jest niesamowite. Wszystkim domownikom podoba się bardziej ta lampa, także sąsiedzi wskazali na Cayin ;)

Dlatego wiele osób wybiera Cayin A-70T mkII, właśnie za te emocje, gładkość, spokój, muzykalność.

Lampki, które miałeś też swoje załatwiły, a można zawsze nieco inaczej, pod swój gust w zależności od źródła.

 

Fotki są obowiązkowe, żeby być pełnoprawnym klubowiczem :)

To fakt, wpisowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, chciałbym oznajmić, że dołączam do grona entuzjastów głośników Studio 16Hertz. Gram właśnie z Ariesa mini z A70Tmk2 vs Sugden. Naprawdę chylę czoła Panie Grzegorzu. Na pokładzie Minas Anor IV piano white wersja podstawowa. Pozdrawiam serdecznie

 

Gratuluję zakupu, witaj w klubie.

Kolumny Grzegorz robi świetne to fakt.

Nie mogę doczekać się Twoich fotek zestawu.

 

Co do porównania. Jest mi trochę ciężko a mianowicie dlatego, gdyż uwielbiam Sugdena za power w muzyce filmowej. Two Steps From Hell gra atomowo ;) jednak inne gatunki muzyczne wypadają zdecydowanie na korzyść A70-tki.

 

Spoko, tylko co z czym porównujesz?

 

A70Tmk2 zacny piecyk, ale który sugden był w ringu?????

Stara tranzystorówka, Masterclass czy seria A21?

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, witaj w klubie.

Kolumny Grzegorz robi świetne to fakt.

Nie mogę doczekać się Twoich fotek zestawu.

 

 

 

Spoko, tylko co z czym porównujesz?

 

A70Tmk2 zacny piecyk, ale który sugden był w ringu?????

Stara tranzystorówka, Masterclass czy seria A21?

 

Właśnie, jaki Sugden? Bo one bywają bardzo ciekawe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto zrobię w dniu jutrzejszym ;) Co do porównania. Jest mi trochę ciężko a mianowicie dlatego, gdyż uwielbiam Sugdena za power w muzyce filmowej. Two Steps From Hell gra atomowo ;) jednak inne gatunki muzyczne wypadają zdecydowanie na korzyść A70-tki. Spokój, detal, "smak dźwięku", wypełnienie, ugładzanie góry jest niesamowite. Wszystkim domownikom podoba się bardziej ta lampa, także sąsiedzi wskazali na Cayin ;) Jestem bardzo początkujący w "te klocki", jednak spokojne kawałki doceniam bardziej na lampie. Generalnie Minasy świetnie dopełniają robotę. Dźwięk jest nienachalny i bardzo uspokojony acz szczegółowy i szybki. Podoba mi się, że muzykę słychać "przy kolumnach" a nie "przy uchu". Można dzięki temu porozmawiać a pozytywnym skutkiem tego jest fakt, że słuchanie nie męczy. I to wszystko na razie na Tidal i Aries mini.... co będzie przy dobrym dac i źródle. Szczęka opadnie chyba ....

 

Cześć CrX. Śmigałem kiedyś za małolata hondą crx II na vtec . Miałem zrobiony dolot i wydech - prawie 170 km na 925 kilo wagi - rakieta. Na ćwierć mili dymałem stare Porsche 911 praktycznie wszystkie bmw (te bez silników mpower).

Miałem sungdena a21 w a klasie dobry wzmacniacz ale nie zagrał na poziomie cayina a88t czy jadisa orchestra reference. Radzę pokombinować z lampami.

 

Piszesz że muzykę słychać przy kolumnach. Zawsze wydawało mi się ze sztuką jest stworzenie takiego systemu gdzie "kolumny stają się niewidoczne" jest tylko scena muzyczna a muzyka wypełnia całe pomieszczenie. Być może się mylę w sumie mam mini wieżę Sharpa tam słychać dźwięk przy głośnikach a idąc dalej tym tropem wzorcem jest radio kuchenne dźwięk całkowicie przyklejony do głośnika i rozmawia się przy tym genialnie ba nawet można pomlaskać jedząc zupę i takie mlaskanie nie zakłóci na odbioru :). Oczywiście podstawą w uzyskaniu "sceny" jest akustyka pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć CrX. Śmigałem kiedyś za małolata hondą crx II na vtec . Miałem zrobiony dolot i wydech - prawie 170 km na 925 kilo wagi - rakieta. Na ćwierć mili dymałem stare Porsche 911 praktycznie wszystkie bmw (te bez silników mpower).

Miałem sungdena a21 w a klasie dobry wzmacniacz ale nie zagrał na poziomie cayina a88t czy jadisa orchestra reference. Radzę pokombinować z lampami.

 

Piszesz że muzykę słychać przy kolumnach. Zawsze wydawało mi się ze sztuką jest stworzenie takiego systemu gdzie "kolumny stają się niewidoczne" jest tylko scena muzyczna a muzyka wypełnia całe pomieszczenie. Być może się mylę w sumie mam mini wieżę Sharpa tam słychać dźwięk przy głośnikach a idąc dalej tym tropem wzorcem jest radio kuchenne dźwięk całkowicie przyklejony do głośnika i rozmawia się przy tym genialnie ba nawet można pomlaskać jedząc zupę i takie mlaskanie nie zakłóci na odbioru :). Oczywiście podstawą w uzyskaniu "sceny" jest akustyka pomieszczenia.

Piękna ironia i sarkazm :) nawet z nutą prześmiewczości. Ale spoko nie robi to na mnie wrażenia.

Moje odczucia, wypowiedzi na temat Studio16Hz i Cayin/Sugden są subiektywne. Poza tym nawet nie wiem czy można słowami w pełni opisać dźwięk i wrażenia. Wychodzą wtedy takie zwroty jak "smak dźwięku" które każdy inaczej zinterpretuje :)

Jak bym do tego nie podchodził to Sugden a21 po prostu nie ma szans. A kosztuje mniej więcej tyle samo....Nie jest w połowie tak dobry jak Cayin A70Tmk2 z lampami Amperex/philips. To trzeba podkreślić, że standardowe lampy ECC83/82 Electro Harmonix znacząco obniżają jakość dźwięku A70tki. Dzięki uprzejmości Emdestera udało mi się jednak pożyczyć jego w pełni przygotowaną A70tkę to wypróbowania. Wyposażona w lampy mocy TungSol 6550 i lampy ECC83/82 Amperex/Philips po prostu miażdży Sugdena a21. I jest to moje subiektywne zdanie, biorąc pod uwagę sprzęt, kable, warunki akustyczne pomieszczenia. Ktoś może mieć inne i mi to nie przeszkadza ;)

Jeśli chodzi o "wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem" to też jest kwestia subiektywna. Ja lubię nie mieć tego wypełnienia, gdyż po prostu po 1-2h grania ekscytacja z mocy i dynamiki po prostu przechodzi w zmęczenie słuchu. A taki Cayin gra w sposób gładki i nie męczący. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównania, opis wrażeń i dźwięku słowami wbrew pozorom jest bardzo ciężki, tym bardziej dla osób początkujących, bardziej doświadczonym również często sprawia wiele kłopotu.

 

Oderwanie dźwięku od głośników w dużej mierze zależy od akustyki, ale też oderwanie te nie musi powodować efektu grania na twarz, czego osobiście też nie lubię. Lubię jak to co ma być przed głośnikami tam jest, coś jest na lini a kolejne plany w głębi za głośnikami. Myślę, że CrX chodziło o to, że ten zestaw nie gra ofensywnie, natarczywie, czy krzykliwie, zwał jak zwał, ale taki dźwięk nie męczy.

Nie trzeba mieć głowy na scenie wśród talerzy i instrumentów, moim zdaniem lepiej stać przed tą sceną a nie w jej środku. Jeden lubi siedzieć w pierwszym rzędzie, inny w dziesiątym;)

Czasem bliżej nie oznacza lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys porównał 88t z Jadis? Sugden 21 to inna półka cenowa... ale Masterclass to nie wiem :)

 

Zależy z którym jadis. Miałem trzy Jadisy i tylko jednego cayina.

Porównując A88t do orchestra reference cayin gra lepszą dynamiką i ma więcej "prądu". orchestra ma cieplejszą barwę ale mniejszego kopa. Da50 wydajnością dorównuje a88t mimo mniejszej mocy gra mniej barwnie od orchestry. Orchestry fajniej się słucha niż da50 ale Da50 ogólnie gra wierniej z lepszą dynamiką.

Jadisy wyglądają pięknie ale "złocenia" to tragedia widać każdy odcisk palca , złocenia się przecierają. Kupując jadisa trzeba dokupić bawełniane rękawiczki. Kiedyś w pierwszych amplifonach była fajna złocona szczotkowana blacha - nic się nie wycierało nie zostawały takie ślady po paluchach.

Trzeba brać pod uwagę zmiany jakie wprowadzają lampy sterujące i mocy i pewne cechy można we wzmacniaczu lampowym zmienić/poprawić wymianą lamp.

Crx z tym radiem to żartowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info :) jak zawsze rzeczowo. Szukałem wiecej informacji o jadisie,ale ciezko o to,więc przepraszam za wtracenie w klubie 16hz... 88 ma opinie grania tranzystorowego i raczej nie brałem pod uwage tego wzmaka,ale Jadis to własnie przyjemność słuchania jak sie słyszy,tylko info mało a chinczyki w natarciu :) miałes Jadisy z jakims głośnikiem 16hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni grają u mnie takie cudeńka , które zastąpiły w moim systemie CREDO ( CREDO I ).

CREDO D 400 - to nazwa tego modelu. Na razie są na etapie wygrzewania ale już teraz są powody do radości.

Wyśmienicie wpasowały się w resztę toru godnie zastępując poprzednie konstrukcje.

Zastosowane przetworniki to Scan Speak z serii Classic na basie i średnicy oraz Dynaudio D 260 Esotec Plus na "górze".

Obudowy to podwójny MDF, obudowa kompozytowa, szereg wieńców, unikatowe wytłumienie, m.in.4 mm maty bitumiczne i 10 mm mocno sprasowany filc. Całość pokryta fornirem palisander santos.

Wymiary: wysokość 112cm, szerokość 25 cm, głębokość 48 cm.

Waga jednej kolumny to 65 kg !!!. Jedna osoba przy tych gabarytach nie ma szans wnieść ich na cokół granitowy.

Komponenty zwrotnicy również z "górnej półki ".

Więcej informacji udzieli Grzegorz o co go serdecznie proszę.

 

Świetnie wyglądają. Gratulacje. Czekamy na opis wrażeń po wygrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni grają u mnie takie cudeńka , które zastąpiły w moim systemie CREDO ( CREDO I ).

CREDO D 400 - to nazwa tego modelu. Na razie są na etapie wygrzewania ale już teraz są powody do radości.

Wyśmienicie wpasowały się w resztę toru godnie zastępując poprzednie konstrukcje.

Zastosowane przetworniki to Scan Speak z serii Classic na basie i średnicy oraz Dynaudio D 260 Esotec Plus na "górze".

Obudowy to podwójny MDF, obudowa kompozytowa, szereg wieńców, unikatowe wytłumienie, m.in.4 mm maty bitumiczne i 10 mm mocno sprasowany filc. Całość pokryta fornirem palisander santos.

Wymiary: wysokość 112cm, szerokość 25 cm, głębokość 48 cm.

Waga jednej kolumny to 65 kg !!!. Jedna osoba przy tych gabarytach nie ma szans wnieść ich na cokół granitowy.

Komponenty zwrotnicy również z "górnej półki ".

Więcej informacji udzieli Grzegorz o co go serdecznie proszę.

 

Gratulacje lord_vader :) Piękne kolumny! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym Ty te monstra napędzasz ?;)

Chyba raczej nie lampą ?

 

Jak będę miał chwilkę opiszę brzmienie tego zestawu. Te monstra zasilają monobloki Cayiba 860 na 4 lampoach 6550 na kanal (podobne jak Ty Grzegorz miałeś w Tritonie)

 

Bas......to jeden z najlepszych zakresów jakie można uszyszeć z tego zestawu.Wyśmienita kontrola ,kapitalnie gradowany na podzakresy basu ,rytmika niebywała ,atak kapitalny i to wszystko z lampy .....nie wziąłem swojego Krella KAV500i ale szans by nie miał. Pamiętam jak na CREDO I świetny Sugden Masterclass sie wyłożył. Napewno pokój pomaga ,w nim dobrze brzmi dół pasma ja to wiedziałem po Credo I jak grały wcześniej ,tu gra jak z najlepszej obudowy zamkniętej. Fani szybkiego basu i przeciwnicy scanspeka przecierali by oczy ze zdumienia . Atak wyższego basu stopy powalający:-)

 

Tu jest dobry wzmacniacz,dobre źródło CD MBL-a ,dobre kablowisko i dobry pokój akustycznie ,dlatego kolumna pomimo iż bezkompromisowo wykonana gra dołem wyśmienicie .Cała reszta PASMA nie gorsza od dołu.

 

Niech się koledze wygrzeje tor i jak ktoś ma blisko do Rzeszowa to Bogdan zaprasza na odsłuch. A Bogdan nie tylko słucha muzyki jak my większość przyjemnej ale i metalu ciężkiego !

 

Zabrałem z sobą preamp lampowy CS-10 . zagrał lepiej niż Bogdanowy i to na fabrycznych ECC88, a Lorda jest na amperexach12AU i 12AX 7.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za gratulacje ;)

Kolumny wyglądają naprawdę zjawiskowo grają równie pięknie, pomimo że jeszcze nie wygrzane.

Jestem pewien że po wygrzaniu będzie jeszcze lepiej.

Mieliśmy obawy z Grześkiem czy moje monobloki poradzą sobie z tymi basowcami ale pierwsze rytmy rozwiały te wątpliwości.

Potwierdzam to co napisał Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

nie wziąłem swojego Krella KAV500i ale szans by nie miał.

 

Jak kupię KAV500i to się wybiorę do Rzeszowa, sprawdzimy :)

 

Mieliśmy obawy z Grześkiem czy moje monobloki poradzą sobie z tymi basowcami ale pierwsze rytmy rozwiały te wątpliwości.

 

Ja kocham ten bas z Credo:), u Ciebie jest go x2, to musi być jak dobry sex :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni grają u mnie takie cudeńka , które zastąpiły w moim systemie CREDO ( CREDO I ).

CREDO D 400 - to nazwa tego modelu. Na razie są na etapie wygrzewania ale już teraz są powody do radości.

Wyśmienicie wpasowały się w resztę toru godnie zastępując poprzednie konstrukcje.

Zastosowane przetworniki to Scan Speak z serii Classic na basie i średnicy oraz Dynaudio D 260 Esotec Plus na "górze".

Obudowy to podwójny MDF, obudowa kompozytowa, szereg wieńców, unikatowe wytłumienie, m.in.4 mm maty bitumiczne i 10 mm mocno sprasowany filc. Całość pokryta fornirem palisander santos.

Wymiary: wysokość 112cm, szerokość 25 cm, głębokość 48 cm.

Waga jednej kolumny to 65 kg !!!. Jedna osoba przy tych gabarytach nie ma szans wnieść ich na cokół granitowy.

Komponenty zwrotnicy również z "górnej półki ".

Więcej informacji udzieli Grzegorz o co go serdecznie proszę.

 

Piękne!

Patrząc na to zdjęcie po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że palisander santos to dobry wybór i... już nie mogę się doczekać swoich!

Wprawdzie ja w inną stronę bo Arcady 3,0 ale trochę cech wspólnych będzie... ;)

Można prosić w wolnej chwili zdjęcie z maskownicą, z podobnym kadrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.