Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.

Sprawdzałem u siebie Morela Elite i w mojej akustyce i systemie się nie sprawdził. Wolałem Classica z jego ograniczeniami.

 

Szkoda, że się nie sprawdził, wyższe modele Moreli oferują o wiele więcej niż Classic. Miałem w swoich Minasach wszystkie trzy wymienione modele. Obecnie gram na najwyższym, Wspaniały głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgłaszam chęć przystąpienia do Klubu.

Zestaw to Cayin a55tp i Canto Grand Studio16Hertz.

Nie jestem zawodowym znawcą audio tematów a tylko jak to ładnie się nazywa wielbicielem dobrego brzmienia i muzy.

Po dwóch latach poszukiwań, przewalania używanych wzmacniaczy i kolumn trafiłem na Wasz klub.

Z uwagi na brak doświadczenia miałem trochę obaw co do lampy ale okazało się że to tylko stereotyp.

Zestaw Cayin i kolumny Studio16 dały mi w końcu spokój i ukojenie. Zacząłem w końcu ponownie słuchać muzyki a nie sprzętów.

Brzmi jak slogan reklamowy .... ale taka jest prawda. Moim zdaniem.

Poruszane w Klubie tematy pozwoliły mi się ukierunkować i wybrać opcję, która w pełni mnie satysfakcjonuje.

Podziękowania dla klubowiczów i Grzegorza za dobrą radę i cierpliwość co do "prostych, głupich" pytań.

post-67766-0-03475100-1504994295_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgłaszam chęć przystąpienia do Klubu.

Zestaw to Cayin a55tp i Canto Grand Studio16Hertz.

Nie jestem zawodowym znawcą audio tematów a tylko jak to ładnie się nazywa wielbicielem dobrego brzmienia i muzy.

Po dwóch latach poszukiwań, przewalania używanych wzmacniaczy i kolumn trafiłem na Wasz klub.

Z uwagi na brak doświadczenia miałem trochę obaw co do lampy ale okazało się że to tylko stereotyp.

Zestaw Cayin i kolumny Studio16 dały mi w końcu spokój i ukojenie. Zacząłem w końcu ponownie słuchać muzyki a nie sprzętów.

Brzmi jak slogan reklamowy .... ale taka jest prawda. Moim zdaniem.

Poruszane w Klubie tematy pozwoliły mi się ukierunkować i wybrać opcję, która w pełni mnie satysfakcjonuje.

Podziękowania dla klubowiczów i Grzegorza za dobrą radę i cierpliwość co do "prostych, głupich" pytań.

 

Witamy w klubie, fajny zestaw i bardzo ciekawy wystrój.

Miałem podobne odczucia po kontakcie z S16hz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zawodowym znawcą audio tematów a tylko jak to ładnie się nazywa wielbicielem dobrego brzmienia i muzy.Poruszane w Klubie tematy pozwoliły mi się ukierunkować i wybrać opcję, która w pełni mnie satysfakcjonuje.

No to tak jak u mnie:). Zestaw na moje potrzeby i budżet w zupełności mnie satysfakcjonuje. Jakie źródło masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgłaszam chęć przystąpienia do Klubu.

Zestaw to Cayin a55tp i Canto Grand Studio16Hertz.

Witamy w klubie. Lampa to nie stereotyp tylko zakorzeniony lęk przez niegdyś wybuchające radzieckie kolorowe telewizory ;-) a Canto to dobry wjazd na drogę pod nazwą Studio16Hertz, która dalej jadąc się poszerza i jest coraz lepsza i bardziej przyjemniejsza.

Wczoraj miałem okazję tylko to potwierdzić będąc na przemiłym i fascynującym spotkaniu u Grzegorza( Aqs) Przemiłym za sprawą przemiłej żony Grzegorza(dziękujemy Pani Magdo za pyszny poczęstunek, pomoc :-) i zrozumienie) a fascynujący za sprawą fascynacji Grzegorza i jego niemiłosiernie potężnego systemu, który powoduje natychmiastowe ciary na plechach! Świetnie skrojony zestaw, widać i słychać dużo nabytej wiedzy i włożonej pracy. Krell+Credo z nie dużego wąskiego pokoju zabierają nas na prawdziwy koncert live w pełnym tego słowa znaczeniu, wysokie tony są precyzyjne, niewiarygodnie szybkie a bas dosłownie kopie w klatę! Niewiarygodne że to wszystko za sprawą tylko jednego głośnika na basie, doskonała robota Grzegorzu z Tych. Po koncercie była dobra kawa i słuchane już spokojne, kameralne klimaty gdzie Credo z Krellem zmieniły się z live-owych bestii w ogarnietę,grzeczne towarzystwo sączące przyjemny bluesik. Po kawie przyszedł czas na różne konfiguracje przywiezionego sprzętu kolumny-wzmacniacze-lampy-DACi-kable-zasilacze itd,itd aż 8 godzin zleciało jak z bicza trzasł! Po takim maratonie przepinania, targania gratów każdy (bo było jeszcze dwóch forumowych kolegów, pozdrawiam McGiver i MaxiJazz) był już trochę zmęczony ale bogatszy w nowe znajomości i doświadczenie - co jest bezcenne. Zachęcam wszystkich forumowych kolegów i nie tylko do takich spotkań zamiast zwad na łamach bo to najlepszy i najtańszy sposób by podyskutować, poznać nowe, inne brzmienia, rozwiązania i konstrukcje.

 

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych.

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak u mnie:). Zestaw na moje potrzeby i budżet w zupełności mnie satysfakcjonuje. Jakie źródło masz?

 

Od jakiegoś czasu używam Tidal. CD odpoczywa. Aries Mini ze zmienionym zasilaczem od Tomanka (ten tańszy model ale u mnie zrobił już różnicę) połączony coax do Nuforce DAC80. Co do Ariesa Mini to obsługuję przez IPada, w miarę dobry router, ustawiony tylko do streamingu przez wifi na 5Ghz. Nic mi się nie wiesza. Jestem zadowolony. W sprawie dac-a nie mam doświadczenia. Wcześniej miałem Aune x1s i przejście na Nuforce to inna bajka i poziom grania. Wewnętrznego daca w Aries mini już nawet nie testowałem.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Witamy w klubie. Lampa to nie stereotyp tylko zakorzeniony lęk przez niegdyś wybuchające radzieckie kolorowe telewizory ;-) a Canto to dobry wjazd na drogę pod nazwą Studio16Hertz, która dalej jadąc się poszerza i jest coraz lepsza i bardziej przyjemniejsza.

Wczoraj miałem okazję tylko to potwierdzić będąc na przemiłym i fascynującym spotkaniu u Grzegorza( Aqs) Przemiłym za sprawą przemiłej żony Grzegorza(dziękujemy Pani Magdo za pyszny poczęstunek, pomoc :-) i zrozumienie) a fascynujący za sprawą fascynacji Grzegorza i jego niemiłosiernie potężnego systemu, który powoduje natychmiastowe ciary na plechach! Świetnie skrojony zestaw, widać i słychać dużo nabytej wiedzy i włożonej pracy. Krell+Credo z nie dużego wąskiego pokoju zabierają nas na prawdziwy koncert live w pełnym tego słowa znaczeniu, wysokie tony są precyzyjne, niewiarygodnie szybkie a bas dosłownie kopie w klatę! Niewiarygodne że to wszystko za sprawą tylko jednego głośnika na basie, doskonała robota Grzegorzu z Tych. Po koncercie była dobra kawa i słuchane już spokojne, kameralne klimaty gdzie Credo z Krellem zmieniły się z live-owych bestii w ogarnietę,grzeczne towarzystwo sączące przyjemny bluesik. Po kawie przyszedł czas na różne konfiguracje przywiezionego sprzętu kolumny-wzmacniacze-lampy-DACi-kable-zasilacze itd,itd aż 8 godzin zleciało jak z bicza trzasł! Po takim maratonie przepinania, targania gratów każdy (bo było jeszcze dwóch forumowych kolegów, pozdrawiam McGiver i MaxiJazz) był już trochę zmęczony ale bogatszy w nowe znajomości i doświadczenie - co jest bezcenne. Zachęcam wszystkich forumowych kolegów i nie tylko do takich spotkań zamiast zwad na łamach bo to najlepszy i najtańszy sposób by podyskutować, poznać nowe, inne brzmienia, rozwiązania i konstrukcje.

 

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych.

 

Bardzo dziękuję za spotkanie, było super (Aleko Twoje whisky zwaliło mnie z nóg, wyborne ;)) jutro napiszę coś więcej, dzisiaj nie dam rady...

 

Ps. Minasy trójdrożne, pierwsza klasa, Mingda na KT120 zjawiskowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Melduję się na pokładzie z Canto Grand Signature :)

Kolumny grają z Cayinem A50T na lampach 12ax7 Full Music, 12ax7 Full Music i El 34 Svetlana C. Postanowiłem złożyć całkowicie analogowy system tak więc za źródło służy gramofon Pro-Ject Debut Carbon DC i przedwzmacniacz Yaqin MS 22B riaa na lampach 12ax7 Tung Sol Gold.

Jako że niem mam jeszcze zbyt dużej kolekcji vinyli, a płyt CD nazbierałem sporo puki co używam też odtwarzacza CD.

Audio jaskinię urządziłem sobie w piwnicy. Zagraciłem pomieszczenie czym się dało i teraz całkiem przyjemnie się słucha muzyki.

Pozdrawiam

Georg

post-65483-0-01642900-1505144585_thumb.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw to Cayin a55tp i Canto Grand Studio16Hertz.

 

Witamy w klubie. To dobre i sprawdzone połączenie. Bardzo dobrze je wspominam.

 

Audio jaskinię urządziłem sobie w piwnicy. Zagraciłem pomieszczenie czym się dało i teraz całkiem przyjemnie się słucha muzyki.

 

Fajną masz tą jaskinie. Też mi się marzy osobne pomieszczenie pod audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę osób się zapisało do klubu to ja się przypomnę, bo zapisałem się tu na początku tego roku ale nie dawałem zdjęć, bo mieliśmy dom w przebudowie i wszystko było ustawione prowizorycznie. teraz już jest wszystko tak jak powinno być ale zdjęć nie udało mi się tu zamieścić, bo są za duże a ja niestety jestem bardzo słaby z komputera i nie wiem jak je pomniejszyć nawet chyba nie mam do tego odpowiedniego programu.

więc opiszę mój system;

kolumny Canto Grand Premium,

wzmacniacz Cayin MT35S

gramofon PRO-JECT DEBUT CARBON z wkładką Ortofon BRONZE

preamp CAMBRIDGE AUDIO

zestaw gra w salonie 27m2, który jest otwarty- połączony z drugim salonem 42m2

Jestem z Rudy śląskiej i jak mieszka ktoś niedaleko to może mógł by wpaść do mnie na odsłuch i doradzić co by tu poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja już tu któryś rok w tym klubie i żadnej fotki nie wrzuciłem, więc czas nadrobić... Wizyta u Aqs-a zaowocowała też zmianą lokum, więc wrzucę i ja fotkę...i tak że brakuje mi teraz stolika jak u IcMan-a. Potrzebny stolik i ktoś z mikrofonem pomiarowym z okolic Łodzi :-)

Od lewej: tak było - po prawo: tak od dzisiaj

post-61356-0-01295600-1505162647_thumb.jpg

post-61356-0-30070300-1505162662_thumb.jpg

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Kurde ja już tu któryś rok w tym klubie i żadnej fotki nie wrzuciłem, więc czas nadrobić... Wizyta u Aqs-a zaowocowała też zmianą lokum, więc wrzucę i ja fotkę...i tak że brakuje mi teraz stolika jak u IcMan-a. Potrzebny stolik i ktoś z mikrofonem pomiarowym z okolic Łodzi :-)

Od lewej: tak było - po prawo: tak od dzisiaj

 

Przemek, teraz wygląda czadowo :) zainspirowałeś mnie do zmian, TV na projektor

 

Wracając do soboty

Słuchaliśmy LKS DAC 004, Xiangsheng dac 05, malutki DAC lampowy cytrynka czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie.

Kolumny Credo R150, Minas Anor Plus

Wzmocnienie Krell KAV250a z pre KRC3, Mingda na KT120

 

Nie będę się wypowiadał na temat mojego zestawu, napiszę co mi się podobało z przywiezionego sprzętu, mianowicie

 

Minasy zagrały bardzo równo, z potężnym kopnięciem na basie, bardzo szybki bas, nie gubi się, średnica jak to z buraczka, można by rzec idealnie skrojona, góra szczegółowa z dobrymi wybrzmieniami, kolumny zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Cena jakość wybitna.

 

Xiangsheng dac 05 dla mnie słabo, dlaczego, dominacja basu, za ostra wyższa średnica, to ta sama kość co w Protagonist DAC, ale prezentacja nagrań zupełnie inna, Protagonista nie ma co nawet porównywać, to zupełnie co innego, nie ten poziom

 

DAC lampowy cytrynka, został przepięty po Xiangshengu, ja poczułem ulgę, piękne wokale, gładki nic mnie nie męczyło, wysokie namacalne, świetny, jedynie przy bardzo bardzo szybkich kawałkach zaczynał się lekko gubić na basie

 

Mingda KT120 dynamit, do tego barwa, wybrzmienia instrumentów, wysoki poziom prezentacji, bomba :)

 

Wszystkie DACi grały po USB z maliny z zasilaczem liniowym

 

Jeszcze raz dziękuję za spotkanie i przemiło spędzony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XiangSheng ma podwyższoną górę to fakt co do basu dziwne bo ja nie mam i nie miałem z tym problemu.

Z górą u mnie w sumie też nie ma jakiegoś problemu bo A70 trzyma za mordę braki DACa. Nie oszukujmy się to jest DAC za 1000 złotych

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Z górą u mnie w sumie też nie ma jakiegoś problemu bo A70 trzyma za mordę braki DACa. Nie oszukujmy się to jest DAC za 1000 złotych

 

 

Po prostu nie wpasował się w resztę toru, odnośnie basu Minasy Plus mają go więcej niż Minasy bez plus, stąd dominacja, co do góry Aleko ma metalową kopułkę, i z lampowym DAC gra super.

 

Venom nie mam wątpliwości że u Ciebie Xiang gra świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, teraz wygląda czadowo :) zainspirowałeś mnie do zmian, TV na projektor

 

Wracając do soboty

Słuchaliśmy LKS DAC 004, Xiangsheng dac 05, malutki DAC lampowy cytrynka czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie.

Kolumny Credo R150, Minas Anor Plus

Wzmocnienie Krell KAV250a z pre KRC3, Mingda na KT120

 

Nie będę się wypowiadał na temat mojego zestawu, napiszę co mi się podobało z przywiezionego sprzętu, mianowicie

 

Minasy zagrały bardzo równo, z potężnym kopnięciem na basie, bardzo szybki bas, nie gubi się, średnica jak to z buraczka, można by rzec idealnie skrojona, góra szczegółowa z dobrymi wybrzmieniami, kolumny zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Cena jakość wybitna.

 

Xiangsheng dac 05 dla mnie słabo, dlaczego, dominacja basu, za ostra wyższa średnica, to ta sama kość co w Protagonist DAC, ale prezentacja nagrań zupełnie inna, Protagonista nie ma co nawet porównywać, to zupełnie co innego, nie ten poziom

 

DAC lampowy cytrynka, został przepięty po Xiangshengu, ja poczułem ulgę, piękne wokale, gładki nic mnie nie męczyło, wysokie namacalne, świetny, jedynie przy bardzo bardzo szybkich kawałkach zaczynał się lekko gubić na basie

 

Mingda KT120 dynamit, do tego barwa, wybrzmienia instrumentów, wysoki poziom prezentacji, bomba :)

 

Wszystkie DACi grały po USB z maliny z zasilaczem liniowym

 

Jeszcze raz dziękuję za spotkanie i przemiło spędzony czas

a jak na tle innych źródeł zaprezentował się LKS004?

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

a jak na tle innych źródeł zaprezentował się LKS004?

 

 

W LKS wszystko jest jak na dłoni, słyszysz gdzie stoi wokalista, gdzie reszta zespołu, świetna separacja, do tego piękna barwa, gładkość, przestrzeń i scena, wszystko bardzo dobre, ale nie można porównywać go do DAC za 1k czy1,5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda czadowo :) zainspirowałeś mnie do zmian, TV na projektor

Tak, pokój wymaga adaptacji akustycznej, długo broniłem się przed przeprowadzką bo jest w nim roboty pod względem akustyki. Dywany, zasłony sobie zrobię ale chciałbym zaprosić kogoś z mikrofonem i zrobić to po nieomacku.

malutki DAC lampowy cytrynka czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie.

Ten malutki DAC to Citrone Tube DAC- http://www.highfidelity.pl/@main-2087&lang= właśnie się dziwiłem że tyle tu pisane o DAC-ach a nikt o nim nie wspomina - nie zna...Moja to jedna z pierwszych odsłon Tomka - konstruktora, teraz robi o wiele bardziej złożone, rozbudowane przetworniki. Pozytywnie zakręcony facet a kontakt z nim pierwsza klasa. Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do soboty

Słuchaliśmy LKS DAC 004, Xiangsheng dac 05, malutki DAC lampowy cytrynka czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie.

Kolumny Credo R150, Minas Anor Plus

Wzmocnienie Krell KAV250a z pre KRC3, Mingda na KT120

 

Xiangsheng dac 05 dla mnie słabo, dlaczego, dominacja basu, za ostra wyższa średnica, to ta sama kość co w Protagonist DAC, ale prezentacja nagrań zupełnie inna, Protagonista nie ma co nawet porównywać, to zupełnie co innego, nie ten poziom

 

Xiangsheng dac 05 jest to po prostu tania alternatywa, DAC, który może sprawdzić się na początku, jak kupujemy kolumny, wzmacniacz, a na źródło brak kasy. Za 1,3 tys. może to być jedno z lepszych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiangsheng dac 05 jest to po prostu tania alternatywa, DAC, który może sprawdzić się na początku, jak kupujemy kolumny, wzmacniacz, a na źródło brak kasy. Za 1,3 tys. może to być jedno z lepszych źródeł.

Zgadza się, jest świetny w swojej cenie i gra świetnie ale z ciepłą elektroniką i kolumnami, które mają niedomagania z basem inaczej jest ostro sucho na górze i przewalony bas. Wiem bo słuchałem go już w kilku systemach.W dwóch przypadkach było WOW! a w pozostałych został wypięty po kilku testowych kawałkach bez entuzjazmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jest świetny w swojej cenie i gra świetnie ale z ciepłą elektroniką i kolumnami, które mają niedomagania z basem inaczej jest ostro sucho na górze i przewalony bas. Wiem bo słuchałem go już w kilku systemach.W dwóch przypadkach było WOW! a w pozostałych został wypięty po kilku testowych kawałkach bez entuzjazmu.

 

U mnie na szczęście wpasował się Xiangsheng, jednak Protagonist bez dwóch zdań lepiej grał i lepiej pasuje do mojego systemu, ale to już zupełnie inna kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, jest świetny w swojej cenie i gra świetnie ale z ciepłą elektroniką i kolumnami, które mają niedomagania z basem inaczej jest ostro sucho na górze i przewalony bas. Wiem bo słuchałem go już w kilku systemach.W dwóch przypadkach było WOW! a w pozostałych został wypięty po kilku testowych kawałkach bez entuzjazmu.
Ja mam raczej ciepło grający system i jest ok fakt że czasami wydaje mi się że mogło by tv więcej ciepła ale zmodyfikowałem to lampami

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolumny Credo R150, Minas Anor Plus

Minasy zagrały bardzo równo, z potężnym kopnięciem na basie, bardzo szybki bas, nie gubi się, średnica jak to z buraczka, można by rzec idealnie skrojona, góra szczegółowa z dobrymi wybrzmieniami, kolumny zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Cena jakość wybitna.

 

 

Barco ciekawią mnie te Minasy Plus. Czuję, że w 25m2 by się lepiej wpasowały niż moje Minas Anor. Szkoda, że Grzegorz nie ma ich na stanie do posłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barco ciekawią mnie te Minasy Plus. Czuję, że w 25m2 by się lepiej wpasowały niż moje Minas Anor. Szkoda, że Grzegorz nie ma ich na stanie do posłuchania.

Jeśli barco Cię interesują możesz posłuchać ich u mnie, co prawda póki co w "gołej" akustyce ale i tak nie jest źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.