Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co Wy z tym brakiem basu w clasycznych Minasach. Wg mnie, jest jego w sam raz. Dobre źródło dostarczy super basu. :)

Tak, basu w Minasach jest w sam raz w odniesieniu do rozmiaru dźwięku jaki prezentują Minas Anor. Minas Anor Plus to 3 drożna konstrukcja, wyższa,szersza,głębbsza kolumna o podobnej tylko nazwie.Rozmiar skrzyń jest taki sam jak w Credo, dźwięk jest duużo większy, masywniejszy, wystarczający by wypełnić 30m2 nie można w żaden sposób porównywać tych kolumn bo to poza podobna nazwą inna bajka i to o to zapewne chodziło Aqs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Nie wiem co Wy z tym brakiem basu w clasycznych Minasach. Wg mnie, jest jego w sam raz. Dobre źródło dostarczy super basu. :)

 

Imacman nie ma żadnego braku basu, jest i to bardzo dobry, Plusy mają inny potężniejszy, Aleko już to opisał

 

A to źródło dostarcza basu, nie przede wszystkim głośnik? Skoro wiele osób pisze, że Minasy mają jednak za mało basu, to pewnie coś w tym jest.

 

Źródło ma duży wpływ na bas, ludzie to by chcieli bas z kolumn 2way taki jak z kolumn 3way i to jeszcze na głośniku minimum 22cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to źródło dostarcza basu, nie przede wszystkim głośnik? Skoro wiele osób pisze, że Minasy mają jednak za mało basu, to pewnie coś w tym jest.

 

Przerobiłem parę źródeł przy Minasach, i bas był za każdym razem inny. Obecnie nie narzekam na brak basu. Jest gdy jest nagrany na płycie. :)

 

Mam taki dylemat, CG w wersji Signature czy może od razu przeskoczyć na Minas Anor, tylko że brzmienie CG bardzo mi pasuje

 

Swego czasu porównywaliśmy w moim systemie CD do Minasów. Jaki jest metraż Twojego pomieszczenia odsłuchowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Kilka słów o Canto DUO, czyli trochę suchych faktów konstrukcyjnych :D

Przetworniki nisko-średnio tonowe to 15 centymetrowy model 15W8434 Scan Speak.

Głośnik wysoko tonowy to 28 mm. tekstylny Morel.

Zwrotnica to filtry II rzędu, a terminal przyłączeniowy jest pojedynczy, można stosować wtyki bananowe, widełki jak i gołe przewody dużej średnicy.

 

13509060_1769309876671545_5973864386837404464_n.jpg?oh=6e9e7b91e96ed286844536707379ce69&oe=5A41F961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat, CG w wersji Signature czy może od razu przeskoczyć na Minas Anor, tylko że brzmienie CG bardzo mi pasuje

 

16 m2

 

Niby kolumny z tej samej stajni, a jednak się różnią. Jak zrobisz upgrade CG do Signature to zyskasz więcej szczegółów, dźwięczności, przestrzeni. Standardowe CG lubią się z jaśniejszą elektroniką to Morel Elite już lepiej się czuje z bardziej "stonowanym" towarzystwie i wtedy pokarze klasę. Jak masz gołe ściany to może być różnie. W skrócie Signature lepsze , ale i bardziej wymagające.

 

Minasy w 16m2 mogą zagrać. Ja mam podobny metraż, ale trochę otwarte pomieszczenie więc bas ucieka z pokoju. Canto mają bardziej mocny podbity wyższy bas, a Minasy lepiej go różnicują , lepsze zejście i rozciągniecie co oczywiste bo to podłogówka. Do Twojego Exposure bardziej Minasy III niż IV, choć i tak do Minasów lepsza będzie dobra lampa.

 

Jest jeszcze inna opcja. Grzesiek kiedyś pisał , że robi niedużą podłogówkę 2 drożną na tym średnio/niskotonowym co w Canto. Możesz podpytać.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !

 

Chciałbym się zameldować w klubie ze świeżymi kolumnami ARCADA 3,5.

Graja u mnie z DAC LKS 004 po usb + Krell KAV-500i.

 

Co tu dużo gadać, gra to tak, że banan nie znika mi z gęby. Nawet nie myślałem że w moim "skopanym" akustycznie salonie

będę miał taki dźwięk. W końcu jest i masa , nasycenie, piękna średnica ,barwy , świetna scena i meeeega dynamika.

Po wygrzaniu może być tylko jeszcze lepiej.

Kolumny grają od niedzieli ale wcześniej nie mogłem oderwać się od słuchania stąd post dopiero dzisiaj.

 

Chciałbym tu oficjalnie podziękować Grzegorzowi ze Studio 16 Hertz za doskonały produkt (kolumny marzeń), za

zaangażowanie i profesjonalizm w podejściu do klienta, którego próżno szukać u dystrybutorów i naganiaczy najróżniejszych

zagranicznych tworów za pierdylion dolarów. Zdrowe podejście, doradztwo na najwyższym poziomie, pomoc w zgraniu całego systemu

- i wreszcie ja - zadowolony z efektu końcowego w moim salonie . (choć wiem że można wiele jeszcze z ARCAD wycisnąć poprawiając akustykę)

Słucham głównie rocka - także polecam ARCADY + KAV-500i - połączenie petarda.

 

Pozdrawiam i lecę dalej słuchać.

 

Gratulacje. Wreszcie się doczekałeś :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Chciałbym się zameldować w klubie ze świeżymi kolumnami ARCADA 3,5.

Graja u mnie z DAC LKS 004 po usb + Krell KAV-500i.

 

Co tu dużo gadać, gra to tak, że banan nie znika mi z gęby. Nawet nie myślałem że w moim "skopanym" akustycznie salonie

będę miał taki dźwięk. W końcu jest i masa , nasycenie, piękna średnica ,barwy , świetna scena i meeeega dynamika.

Po wygrzaniu może być tylko jeszcze lepiej.

Kolumny grają od niedzieli ale wcześniej nie mogłem oderwać się od słuchania stąd post dopiero dzisiaj.

 

Chciałbym tu oficjalnie podziękować Grzegorzowi ze Studio 16 Hertz za doskonały produkt (kolumny marzeń), za

zaangażowanie i profesjonalizm w podejściu do klienta, którego próżno szukać u dystrybutorów i naganiaczy najróżniejszych

zagranicznych tworów za pierdylion dolarów. Zdrowe podejście, doradztwo na najwyższym poziomie, pomoc w zgraniu całego systemu

- i wreszcie ja - zadowolony z efektu końcowego w moim salonie . (choć wiem że można wiele jeszcze z ARCAD wycisnąć poprawiając akustykę)

Słucham głównie rocka - także polecam ARCADY + KAV-500i - połączenie petarda.

 

Pozdrawiam i lecę dalej słuchać.

jakiego masz wysokotonowca?

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Chciałbym się zameldować w klubie ze świeżymi kolumnami ARCADA 3,5.

Graja u mnie z DAC LKS 004 po usb + Krell KAV-500i.

 

Co tu dużo gadać, gra to tak, że banan nie znika mi z gęby. Nawet nie myślałem że w moim "skopanym" akustycznie salonie

będę miał taki dźwięk. W końcu jest i masa , nasycenie, piękna średnica ,barwy , świetna scena i meeeega dynamika.

Po wygrzaniu może być tylko jeszcze lepiej.

Kolumny grają od niedzieli ale wcześniej nie mogłem oderwać się od słuchania stąd post dopiero dzisiaj.

 

Chciałbym tu oficjalnie podziękować Grzegorzowi ze Studio 16 Hertz za doskonały produkt (kolumny marzeń), za

zaangażowanie i profesjonalizm w podejściu do klienta, którego próżno szukać u dystrybutorów i naganiaczy najróżniejszych

zagranicznych tworów za pierdylion dolarów. Zdrowe podejście, doradztwo na najwyższym poziomie, pomoc w zgraniu całego systemu

- i wreszcie ja - zadowolony z efektu końcowego w moim salonie . (choć wiem że można wiele jeszcze z ARCAD wycisnąć poprawiając akustykę)

Słucham głównie rocka - także polecam ARCADY + KAV-500i - połączenie petarda.

 

Pozdrawiam i lecę dalej słuchać.

 

Bardzo fajnie zrobiony pokój. Możesz cofnąć dyfuzory 1D trochę do tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szybkie ogłoszenie:)

 

Po przesiadce na Arcada 3.5 sprzedam swoje Aries Reference w kolorze palisander.Morel Elite na pokładzie. Stan praktycznie sklepowy, kartony.

Świetne kolumny w świetnej cenie.

Więcej info na PW.

 

Pozdrawiam

post-11813-0-02238200-1505581297_thumb.jpg

post-11813-0-02238200-1505581297_thumb.jpg

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę, napiszcie na czym stawiacie swoje kolumny. Czy stosujecie kolce, czy stawiacie na granitowych podstawach, czymś innym, a może bezpośrednio na podłodze. Ostatnio zastanawiałem się nad wywaleniem granitowych płyt.

 

U mnie najlepiej było jak monitory z standami wyposażonymi w kolce stały na granitach które z kolei podklejone były w narożnikach kawałkami filców.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szybkie ogłoszenie:)

 

Po przesiadce na Arcada 3.5 sprzedam swoje Aries Reference w kolorze palisander.Morel Elite na pokładzie. Stan praktycznie sklepowy, kartony.

Świetne kolumny w świetnej cenie.

Więcej info na PW.

 

Pozdrawiam

 

Ma czym stoją Twoje kolumny ze zdjęcia? Co to za drewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.