Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromną prośbę, napiszcie na czym stawiacie swoje kolumny. Czy stosujecie kolce, czy stawiacie na granitowych podstawach, czymś innym, a może bezpośrednio na podłodze. Ostatnio zastanawiałem się nad wywaleniem granitowych płyt.

 

U mnie najlepiej Minasy się sprawdziły na granitach 6 cm z oryginalnymi kolcami. Świetna kontrola basu i (dzięki grubym granitom ) scena ułożona nieco wyżej co wg mnie dało bardzo pozytywne zmiany. Mam bardzo wysoką kanapę, więc podwyższenie kolumn było wskazane.

Granity do Minasów (piękne ) mam na zbyciu bo słucham teraz innych kolumn. Gdyby ktoś podjechał... i zabrał... to oddam w dobrej cenie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na podłodze na Superspike

 

Marcin wszystko zależy od rodzaju podłogi. Z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że superspike dobrze się sprawdza na panelach/parkietach ale jeszcze lepiej na tych podłogach wypadają soundcare.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dźwięczeć jak np sztywne materiały, podobnie do szkła lub stali. Zapewne czym grubsza płyta, tym mniej drga.

 

Możesz być pewien, że w przypadku Minasów ten problem nie występuje.

Oczywiście po odpowiednim wypoziomowaniu a co za tym idzie równomiernym rozłożeniem sił docisku.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem trzy pary Minasów :), ale też czytałem o drganiach sztywnych materiałów.

 

No tak. A czy nie lepiej samemu sprawdzić ?

Ja jakiś czas temu odszedłem od "czytałem gdzieś" :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drewno to dab. Odpady z blatu kuchennego na testy:)

Szukalem czegokolwiek aby podniesc ariesy. U mnie ariesy podniesione o 10cm zagraly lepsza scena, zrobilo sie bardziej przestrzennie.

 

Arcady sa na superspike. Nie mam odniesienia jak by zagraly bez kolcow czy na granicie.

Podloga to panele.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dźwięczeć jak np sztywne materiały, podobnie do szkła lub stali. Zapewne czym grubsza płyta, tym mniej drga.

 

wielu moich anglosaskich znajomych wskazuje na ta przypadłość granitu peawodopodobnie wynikająca z twardości materiału i efekt o którym piszesz (ringing). Niektórzy przerzucili sie na marmur twierdząc ze jest lepiej....indywidualna kwestia percepcji zapewne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu moich anglosaskich znajomych wskazuje na ta przypadłość granitu peawodopodobnie wynikająca z twardości materiału i efekt o którym piszesz (ringing). Niektórzy przerzucili sie na marmur twierdząc ze jest lepiej....indywidualna kwestia percepcji zapewne.

 

Ja się zastanawiałem nad płytami z piaskowca, lub twardego drewna. Ewentualnie połączeniem twardych materiałów z miękkimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba M8 - Grzegorz musi potwierdzić jaki jest tam gwint

 

Od połowy 2009 roku we wszystkich kolumnach Studia 16 są kolce z gwintem M8 .

Wcześniej były M6 i M8 .

W Minasach, Arcadach ,Ethosach są głębokie nawiercenia bez problemu chowa się cały długi gwint M8 Soundcare SuperSpike Jupiter.

 

 

Czy jest jakaś strona internetowa gdzie można obejrzeć wszystkie dostępne modele Studio 16 HZ? Firmowa jest cały czas w przebudowie :) chciałbym się zapoznać trochę z ofertą producenta, poczytać itd.

 

Budowa trwa .Przysiądę i dokończę opisy kolumn ,ruszy wtedy szybko .

 

 

Czy jakiś produkt Studio 16 Hertz odtwarza te 16Hz?

 

16Hz to umowna granica progu słyszalności człowieka ,stąd nazwa firmy .W muzyce w tym zakresie niewiele się dzieje co do brzmienia instrumentów. Częstotliwość 16Hz jest jak najbardziej możliwa do uzyskania w kolumnach lecz z określonym spadkiem ,czasem bardzo dużym. Im większa powierzchnia membrany głośnika ,jego niska częstotliwość rezonansowa tym możliwe uzyskanie niskiej częstotliwości granicznej kolumny z relatywnie małym spadkiem w dB. Najszybciej uzyskać można w obudowach B-R i liniach transmisyjnych . W OZ spadek zaczyna się zwykle sporo wyżej ,za to lagodnie opada charakterystyka.

 

 

Moje gratulacje, Arcady pięknie się wkomponowały w pokój, a jednak Krell :) jest moc.

 

Masz rację Grzegorz ,moc i wydajność to cecha wpisana w walory brzmieniowe ''starego prawdziwego Krella '' ,a reszta pasma w tym oderwanie dźwięku od zestawów głośników na wysokim poziomie.

 

 

Kilka słów o Canto DUO, czyli trochę suchych faktów konstrukcyjnych :D

Przetworniki nisko-średnio tonowe to 15 centymetrowy model 15W8434 Scan Speak.

Głośnik wysoko tonowy to 28 mm. tekstylny Morel.

 

Kolumna Canto DUO będzie na nowej stronie ,strony jeszcze nie ma a już kolejna para tych kolumn w orzechu amerykańskim wyjeżdża do naszego klienta .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Masz rację Grzegorz ,moc i wydajność to cecha wpisana w walory brzmieniowe ''starego prawdziwego Krella '' ,a reszta pasma w tym oderwanie dźwięku od zestawów głośników na wysokim poziomie.

 

 

Grzegorz jak mnie odwiedzisz, to usłyszysz coś jeszcze, czego nie było wcześniej... i nie chodzi tu o jeszcze większą potęgę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu za rzadko się odkażasz i Cię bierze :)

 

Trafiłeś Grzegorz w sedno ,nie pamiętam jak smakuje alkohol :-)

Musiała by mnie żona przywieź do Ciebie to bym przywiózł załączniki których w domu nagromadziło się nieco :-)

Temat do wdrożenia w rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu za rzadko się odkażasz i Cię bierze :)

Tak, miał być kiedy byłem u Ciebie ale jednak nie dał rady...to teraz ma katarek a nas nic nie bierze!...wniosek jeden trzeba jak najwięcej spotkań, zwłaszcza w te nadchodzące jesienne dni. Pozdrawiam zaziębionych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś Grzegorz w sedno ,nie pamiętam jak smakuje alkohol :-)

Musiała by mnie żona przywieź do Ciebie to bym przywiózł załączniki których w domu nagromadziło się nieco :-)

Temat do wdrożenia w rzeczywistość.

 

I klub miłośników 16Hz powoli przekształcił się w klub miłośników dobrego alkoholu :-P

Trzeba tylko uważać aby się nie zmienił na klub AA default_ph34r.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I klub miłośników 16Hz powoli przekształcił się w klub miłośników dobrego alkoholu :-P

Trzeba tylko uważać aby się nie zmienił na klub AA default_ph34r.png

To może to tylko przykrywka (S 16 HZ)? Bo ja jak pojechałem posłuchać innych kolumn to mnie taksówką odwieźli. Zdążyłem się zorientować o Canto Grand że swietne połączenie z CS55A. Jakie jeszcze mogą być podstawkowe kolumny do tego wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja je słyszałem z Xavian XN 250 i podobało mi się bardzo. ostatnio łączyłem A88T z Diapason Adamantes i baaardzo mi się pdobało, na tyle, że chyba tak zostanie. A88T słuchałem z JMR Silver Bliss kóre też bardzo dobrze brzmiały.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.