Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Studio16Hertz czy Amplifon SET42 napędzi Credo R150? Jak zagra takie połączenie względem Krella KAV500i

 

Jak dostane swojego SET42 -czekam na niego - :-)

 

to podjadę do Ciebie z nim i posłuchamy,Twoje kolumny są już wygrzane i na takich sens jest największy sprawdzić to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.pro-hifi-hoehn.de/neuigkeiten/

 

teaserbox_56641553.jpg?t=1484045030

 

to jest współpraca Polsko niemiecka?

 

340Euro za głośniki i zwrotnicę za sztukę

 

No to Ci sami Niemcy robią dobra przebitkę 14 do 16 tyś euro za parę kolumn ba buraczkach .

 

http://soundrebels.com/odeon-otello/

 

 

Minas już chyba się nieco różni na pochyloną frontową ściankę i od roku czarne głośniki .Buraczkowych już nie ma w ofercie i okazja nie kosztuja 14 do 16 tys euro jako gotowy produkt a trochę taniej :-)

 

Zagadka :

Który produkt wcześniej powstał ?

 

I dopowiem Niemcy się spóźnili z takim projektem ,Minas II na buraczkach powstał w 2006 roku głośniki te posiada niemiecki dystrybutor ScanSpeaka pan Gerd i tylko on zaopatruje niemieckie firemki w te głośniki ,nie kupił by ich od ScanSpeaka gdyby nie fakt iż zamawia minima logistyczne,ScanSpeak mu je wykona i może owe firmy zaopatrywać .On ma jeszcze inne modele specjalne ,Niemcy to jednak duży rynek zbytu ,ale w tym wypadku wzorują się na ....napewnio nie Niemcach :-)

 

Głośników jest wiele na świecie, Krell posiadał niegdyś kolumny na średnio tonowym czarnym buraczku model Resolution 2 ,głośnik pochodził jeszcze z Tymphany ( Vify) na koszu serii XT.

post-15230-0-23718200-1506410991_thumb.jpg

post-15230-0-40760600-1506412202_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci sami Niemcy robią dobra przebitkę 14 do 16 tyś euro za parę kolumn ba buraczkach .

 

http://soundrebels.com/odeon-otello/

 

 

Minas już chyba się nieco różni na pochyloną frontową ściankę i od roku czarne głośniki .Buraczkowych już nie ma w ofercie i okazja nie kosztuja 14 do 16 tys euro jako gotowy produkt a trochę taniej :-)

 

Zagadka :

Który produkt wcześniej powstał ?

 

I dopowiem Niemcy się spóźnili z takim projektem ,Minas II na buraczkach powstał w 2006 roku głośniki te posiada niemiecki dystrybutor ScanSpeaka pan Gerd i tylko on zaopatruje niemieckie firemki w te głośniki ,nie kupił by ich od ScanSpeaka gdyby nie fakt iż zamawia minima logistyczne,ScanSpeak mu je wykona i może owe firmy zaopatrywać .On ma jeszcze inne modele specjalne ,Niemcy to jednak duży rynek zbytu ,ale w tym wypadku wzorują się na ....napewnio nie Niemcach :-)

 

Głośników jest wiele na świecie, Krell posiadał niegdyś kolumny na średnio tonowym czarnym buraczku model Resolution 2 ,głośnik pochodził jeszcze z Tymphany ( Vify) na koszu serii XT.

należałoby oba te produkty przesluchać, a nie takie internetowe bicie piany

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należałoby oba te produkty przesluchać, a nie takie internetowe bicie piany

 

Grać będą różnie to inne aplikacje ,inne wysokotonówki ,inne strojenia . Tu padł tylko projekt jako podobieństwo do innych kolumn ,a mianownikiem wspólnym jest tylko ten sam midwoofer 18W8522G01 co w Minas III s.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać będą różnie to inne aplikacje ,inne wysokotonówki ,inne strojenia . Tu padł tylko projekt jako podobieństwo do innych kolumn ,a mianownikiem wspólnym jest tylko ten sam midwoofer 18W8522G01.

dokladnie tak jest, za często padają uproszczenia - widzę buraczki, widzę układ głośników i już padają zarzuty

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to skomentować wczoraj wieczorem ale nie chciałem niczego przekręcić i wolałem zaczekać aż Grzegorz wyłoży konkrety. I wyłożył. :)

 

dokladnie tak jest, za często padają uproszczenia - widzę buraczki, widzę układ głośników i już padają zarzuty

 

Otóż to.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci sami Niemcy robią dobra przebitkę 14 do 16 tyś euro za parę kolumn ba buraczkach .

 

 

 

Tylko, że ten zestaw do samodzielnego wykonania kosztuje 350Euro inklusiwe zwrotnica plus obudowa exstra

 

oszczędni audiofile mogą samodzielnie wykonać kolumny za normalne pieniądze. Wprawdzie i tak podepną do wzmacniaczy lampowych co uśredni brzmienie a potem i tak kabelkami będą wyczarowywać przestrzeń i w końcu wmontują beryla by wszystko znowu kosztowało fortunę. Można by tanio i dobrze ale audiofil lubi komplikować.

 

dokladnie tak jest, za często padają uproszczenia - widzę buraczki, widzę układ głośników i już padają zarzuty

 

na stronie piszą że jest super.

 

nie zarzucają złego brzmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędni audiofile mogą samodzielnie wykonać kolumny za normalne pieniądze. Wprawdzie i tak podepną do wzmacniaczy lampowych co uśredni brzmienie a potem i tak kabelkami będą wyczarowywać przestrzeń i w końcu wmontują beryla by wszystko znowu kosztowało fortunę. Można by tanio i dobrze ale audiofil lubi komplikować.

 

 

Taka to już jest natura audiofila. Jest super, dobrze.... a jednak ma się ochotę sprawdzić coś innego, nie zawsze lepszego, ale jak gra inaczej i daje radość ze słuchania po raz setny tej samej płyty, to dlaczego nie?

Dla jednych niewielka zmiana w brzmieniu lub żadna, dla innych może być kolosalna i mieć to "coś" - wyższy poziom zadowolenia z systemu.

 

Przy okazji czy mógłbyś zaproponować dobre wzmacniacze tranzystorowe tak do 4 tys. (używane), które warte są wpięcia w system w celach poznawczych?

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jest, za często padają uproszczenia - widzę buraczki, widzę układ głośników i już padają zarzuty

Zarzutem i sporym uproszczeniem, jest też wg mnie wydawanie wszelkich sądów przed faktycznym porównaniem i odsłuchem.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji czy mógłbyś zaproponować dobre wzmacniacze tranzystorowe tak do 4 tys. (używane), które warte są wpięcia w system w celach poznawczych?

 

Czy nie zastanawia fakt, że prawdziwe firmy jak Marantz, Onkyo i inne oferują jedynie wzmacniacze półprzewodnikowe bez transformatorów wyjściowych. Ja wiem, i jestem fanem wzmacniaczy lampowych ich wyglądu, nostalgii jakie one we mnie wzbudzają a w szczególności lampa ECC83 jaką użyłem w moim pierwszym odbiorniku radiokomunikacyjnym. Rok później był to już BC107c tranzystor i to w klasie A jako wtórnik emiterowy. Ludzie jak chcecie sobie coś polepszyć to są przedwzmacniacze takie jak "ART Tube MP Studio V3" tam jest takie pokrętło do polepszania Hajendowego albo program "Antares Warm."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostane swojego SET42 -czekam na niego - :-)

 

to podjadę do Ciebie z nim i posłuchamy,Twoje kolumny są już wygrzane i na takich sens jest największy sprawdzić to .

 

Będzie szansa, żeby w Tychach posłuchać tą lampę z Arcadami/Ethosami?

Ciekawi mnie czy różnica będzie spora w odniesieniu do pokoju Rafała.

 

Do dziś mam w głowie dźwięk gitary elektrycznej :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie szansa, żeby w Tychach posłuchać tą lampę z Arcadami/Ethosami?

Ciekawi mnie czy różnica będzie spora w odniesieniu do pokoju Rafała.

 

Do dziś mam w głowie dźwięk gitary elektrycznej :)

 

Czekam na Amplifona SET 42 SE ,kiedy będzie nie wiem ,może za ok.2 miesiące. Wzmacniacze są w produkcji obecnie .

 

Studio będzie w Mysłowicach 29m2 także za ok.2-3 miesiące.

 

Lampowców będzie dużo od kwot relatywnie niewysokich na EL34 push pull do Amplifona SET-a 42 SE ,z czasem gościnnie będą monobloki SET 140 ,te nie mają sobie równych w skali bezwzględnej.

 

Dźwięk wynikać będzie z konfiguracji sprzętowej ,na pewno systemów będzie kilka w różnych przedziałach cenowych aby pokazać możliwości brzmieniowe kolumn czy całych systemów dopasowując elektroniką towarzyszącą w zbliżonej cenie co kolumny.

 

Zawsze można zorganizować spotkanie albo cyklicznie organizować spotkania odsłuchowe dla pasjonatów muzyki w nowym miejscu ,ale napisze gdy to wszystko będzie gotowe .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czekam na Amplifona SET 42 SE ,kiedy będzie nie wiem ,może za ok.2 miesiące. Wzmacniacze są w produkcji obecnie .

 

Studio będzie w Mysłowicach 29m2 także za ok.2-3 miesiące.

 

Lampowców będzie dużo od kwot relatywnie niewysokich na EL34 push pull do Amplifona SET-a 42 SE ,z czasem gościnnie będą monobloki SET 140 ,te nie mają sobie równych w skali bezwzględnej.

 

Dźwięk wynikać będzie z konfiguracji sprzętowej ,na pewno systemów będzie kilka w różnych przedziałach cenowych aby pokazać możliwości brzmieniowe kolumn czy całych systemów dopasowując elektroniką towarzyszącą w zbliżonej cenie co kolumny.

 

Zawsze można zorganizować spotkanie albo cyklicznie organizować spotkania odsłuchowe dla pasjonatów muzyki w nowym miejscu ,ale napisze gdy to wszystko będzie gotowe .

 

Fajna koncepcja prezentacji kolumn Studia16Hertz.

Sam pamiętam, że dopiero w Tychach poznałem potencjał Minas Anor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na Amplifona SET 42 SE ,kiedy będzie nie wiem ,może za ok.2 miesiące. Wzmacniacze są w produkcji obecnie .

 

Studio będzie w Mysłowicach 29m2 także za ok.2-3 miesiące.

 

Lampowców będzie dużo od kwot relatywnie niewysokich na EL34 push pull do Amplifona SET-a 42 SE ,z czasem gościnnie będą monobloki SET 140 ,te nie mają sobie równych w skali bezwzględnej.

 

Dźwięk wynikać będzie z konfiguracji sprzętowej ,na pewno systemów będzie kilka w różnych przedziałach cenowych aby pokazać możliwości brzmieniowe kolumn czy całych systemów dopasowując elektroniką towarzyszącą w zbliżonej cenie co kolumny.

 

Zawsze można zorganizować spotkanie albo cyklicznie organizować spotkania odsłuchowe dla pasjonatów muzyki w nowym miejscu ,ale napisze gdy to wszystko będzie gotowe .

 

O to mi chodziło :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam lampy ecc83 czy 12ax7 to nie ważne do niedawna był jeszcze widoczny napis Philips ale nie mogę za nic w świecie ustalić co to za Philips. Jedyną wiedzę jaką posiadam to taka że grają lepiej niż wszystkie inne lampy.

Kod na.lamoach mam delta912 lub delta 9L2. Przy starcie wzmacniacza lampy rozbłyskuja bardzo mocno na ułamek sekundy by potem już świecić normalnie.

Moje indywidualne śledztwo natrafia na trop że to Miliard Philips. Proszę o pomoc

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, jakie plany na Audio Show w tym roku?

 

W tym roku nie będzie mnie na Audio Show tak jak i w zeszłym . Pracy jest wyjątkowo dużo ,a na przygotowanie się na wystawę potrzebne są ze 2 tygodnie . Piszę tu o przygotowaniu systemu nie jakiegoś bardzo ambitnego. Poza tym są braki towarowe ,słowem za bardzo nie ma się z czym wystawić .

 

Ale myślę ze w przyszłym roku będę ,jak się uda to wezmę salkę w Sobieskim na niskim piętrze. W końcu warto dla uścisku dłoni forumowiczów,klubowiczów przyjechać i zamienić kilka zdań. Najcenniejsze dla mnie to własnie spotkanie z klubowiczami ,forumowiczami portalu audio stereo .A i posłuchać zapewne będzie można czegoś nowego ,na wystawę lubię nowe rzeczy specjalnie przygotować ,a po nieobecności 2 letniej tym bardziej warto się czymś nowym pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam lampy ecc83 czy 12ax7 to nie ważne do niedawna był jeszcze widoczny napis Philips ale nie mogę za nic w świecie ustalić co to za Philips. Jedyną wiedzę jaką posiadam to taka że grają lepiej niż wszystkie inne lampy.

Kod na.lamoach mam delta912 lub delta 9L2. Przy starcie wzmacniacza lampy rozbłyskuja bardzo mocno na ułamek sekundy by potem już świecić normalnie

 

Philipsy tak rozbłyskują, to normalne.

Tutaj sprawdź http://www.tube-classics.de/TC/Tubes/Valvo%20ECC83/ECC83.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na Amplifona SET 42 SE ,kiedy będzie nie wiem ,może za ok.2 miesiące. Wzmacniacze są w produkcji obecnie .

 

Studio będzie w Mysłowicach 29m2 także za ok.2-3 miesiące.

 

Lampowców będzie dużo od kwot relatywnie niewysokich na EL34 push pull do Amplifona SET-a 42 SE ,z czasem gościnnie będą monobloki SET 140 ,te nie mają sobie równych w skali bezwzględnej.

 

Dźwięk wynikać będzie z konfiguracji sprzętowej ,na pewno systemów będzie kilka w różnych przedziałach cenowych aby pokazać możliwości brzmieniowe kolumn czy całych systemów dopasowując elektroniką towarzyszącą w zbliżonej cenie co kolumny.

 

Zawsze można zorganizować spotkanie albo cyklicznie organizować spotkania odsłuchowe dla pasjonatów muzyki w nowym miejscu ,ale napisze gdy to wszystko będzie gotowe .

 

Coś czuję, ze po takiej zachęcie to nie będziesz miał czasu na produkcje kolumn, bo codziennie ktoś będzie chciał przyjechać do Ciebie na odsłuchy sprzętu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam lampy ecc83 czy 12ax7 to nie ważne do niedawna był jeszcze widoczny napis Philips ale nie mogę za nic w świecie ustalić co to za Philips. Jedyną wiedzę jaką posiadam to taka że grają lepiej niż wszystkie inne lampy.

Kod na.lamoach mam delta912 lub delta 9L2. Przy starcie wzmacniacza lampy rozbłyskuja bardzo mocno na ułamek sekundy by potem już świecić normalnie.

Moje indywidualne śledztwo natrafia na trop że to Miliard Philips. Proszę o pomoc

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

kod delta oznacza fabrykę w Herenven.

jak wklepiesz w google: kody lamp Philips to znajdziesz datę produkcji.

dla ortodoksów-lampy nie pochodzą z jednej serii,ani z jednego roku.

moim prywatnym zdaniem,lampy z tej fabryki przed 1960r są jednymi z najlepszych na rynku lamp NOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
kod delta oznacza fabrykę w Herenven.

jak wklepiesz w google: kody lamp Philips to znajdziesz datę produkcji.

dla ortodoksów-lampy nie pochodzą z jednej serii,ani z jednego roku.

moim prywatnym zdaniem,lampy z tej fabryki przed 1960r są jednymi z najlepszych na rynku lamp NOS.

Z tego ci się dowiedziałem już z Google to są lampy poniżej 1960. Chciałem ustalić dokładnie jaka to seria. Niestety nie mogę odnaleźć dokładnego rocznika

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.