Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chętnie dołącze do klubu z kolumnami S16H model Encore 3. Model rzadko spotykany na rynku ze względu na ograniczoną ilość skrzynek. Kolumny graja żywo, dynamicznie z dobrze wypełnionym dołem i dobrą średnicą. Obecnie używam ze wzmacniaczem tranzystorowym Cayin 220 CU oraz odtwarzaczem Atoll CD 100,

Podziękowania dla Pana Grzegorza za profesjonalne podejście do klienta oraz dostrojenie kolumn do różnorodnego repertuaru muzycznego.

 

Pozdrawiam

post-57983-826528_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chętnie dołącze do klubu z kolumnami S16H model Encore 3. Model rzadko spotykany na rynku ze względu na ograniczoną ilość skrzynek. Kolumny graja żywo, dynamicznie z dobrze wypełnionym dołem i dobrą średnicą. Obecnie używam ze wzmacniaczem tranzystorowym Cayin 220 CU oraz odtwarzaczem Atoll CD 100,

Podziękowania dla Pana Grzegorza za profesjonalne podejście do klienta oraz dostrojenie kolumn do różnorodnego repertuaru muzycznego.

 

Pozdrawiam

 

No nareszcie wrzuciłeś fotki :) Fajnie, że zdecydowałeś się na te kolumny. Kawał skrzynki, ale metraż masz duży więc pewnie nie przytłaczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie wrzuciłeś fotki :) Fajnie, że zdecydowałeś się na te kolumny. Kawał skrzynki, ale metraż masz duży więc pewnie nie przytłaczają.

 

Posiadam kolumny minas anor w wersji 2 drożnej i zastanawiam się nad zmianą na 2.5 drogi.Czy ktoś z was dokonywał takiej zmiany i mógłby opisać czego można się spodziewać i jaki jest jej orientacyjny koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Minasów grających w towarzystwie Cayin A-55.

 

Ja gram na CD100SE i jestem zadowolony. Muzykalne brzmienie, dobra dynamika.

 

Posiadam kolumny minas anor w wersji 2 drożnej i zastanawiam się nad zmianą na 2.5 drogi.Czy ktoś z was dokonywał takiej zmiany i mógłby opisać czego można się spodziewać i jaki jest jej orientacyjny koszt?

 

Z tego do kojarzę kilka osób robiło taki upgrade i byli zadowoleni. Pewnie coś podpowiedzą. Ja robiłem odsłuch już wersji 2,5 drożnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chętnie dołącze do klubu z kolumnami S16H model Encore 3. Model rzadko spotykany na rynku ze względu na ograniczoną ilość skrzynek. Kolumny graja żywo, dynamicznie z dobrze wypełnionym dołem i dobrą średnicą. Obecnie używam ze wzmacniaczem tranzystorowym Cayin 220 CU oraz odtwarzaczem Atoll CD 100,

Podziękowania dla Pana Grzegorza za profesjonalne podejście do klienta oraz dostrojenie kolumn do różnorodnego repertuaru muzycznego.

 

Pozdrawiam

 

Bardzo ładny salon o sporej kubaturze. Tutaj mniejsze kolumny giną ,nie tylko wizualnie .Jako że mam niedaleko do miejsca w którym gościły a teraz goszczą Encore 3,0 to poeksperymentowaliśmy z elektroniką towarzyszącą i tą w kolumnach .

 

Pierwotnie do zasilania mial posłużyć Atoll IN200 skąd inąd polecany i często zestawiany z Minas Anorami .Takie zestawienie wykonuje też warszawska Planeta Dźwięku i trzeba powiedzieć sprawdza się . W tym przypadku w cięższej muzyce zabrakło prądu ,muzyka się gubiła. Wpięliśmy Cayina 220 CU gdzie dynamika i wydajność niczym KAV300i rozpędziła te kolumny nadając im szybkości .Przede wszystkim podstawa basowa ,słyszalna była w ciężkiej muzyce i wzmacniacz się nie gubił. Ciekawym dopełnieniem systemu jest odtwarzacz Atolla CD100SE ,ten pasuje do kompletu ponieważ nadaje melodyjności ,nadaje barwnego brzmienia na środku nie spowalniając przekazu muzycznego .

 

Na koniec rozmawialiśmy o motocyklach ,bardzo lubiałem je użytkować ,a także naprawiać ( kiedyś) ,choć moja edukacja skończyła się na technologii motocyklowej byłego bloku wschodniego ,a teraz wiele się zmieniło w tej materii oczywiście.

 

Pozdrowienia dla małżonki (także motocyklistki) ,proszę się pochwalić niebawem Nowym Audiofilem lub Audiofilką ,trzymam kciuki za szczęśliwe przybycie na ten nasz lekko zwariowany świat :-) . Mój syn jak już zaczął ogarniać świat dosyć szybko mówił " my nie lubimy disco polo" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik dawmiz dnia 13.10.2017 - 10:25 napisał

Witam

 

Chętnie dołącze do klubu z kolumnami S16H model Encore 3. Model rzadko spotykany na rynku ze względu na ograniczoną ilość skrzynek. Kolumny graja żywo, dynamicznie z dobrze wypełnionym dołem i dobrą średnicą. Obecnie używam ze wzmacniaczem tranzystorowym Cayin 220 CU oraz odtwarzaczem Atoll CD 100,

Podziękowania dla Pana Grzegorza za profesjonalne podejście do klienta oraz dostrojenie kolumn do różnorodnego repertuaru muzycznego.

 

Pozdrawiam

 

Bardzo ładny salon o sporej kubaturze. Tutaj mniejsze kolumny giną ,nie tylko wizualnie .Jako że mam niedaleko do miejsca w którym gościły a teraz goszczą Encore 3,0 to poeksperymentowaliśmy z elektroniką towarzyszącą i tą w kolumnach .

 

Pierwotnie do zasilania mial posłużyć Atoll IN200 skąd inąd polecany i często zestawiany z Minas Anorami .Takie zestawienie wykonuje też warszawska Planeta Dźwięku i trzeba powiedzieć sprawdza się . W tym przypadku w cięższej muzyce zabrakło prądu ,muzyka się gubiła. Wpięliśmy Cayina 220 CU gdzie dynamika i wydajność niczym KAV300i rozpędziła te kolumny nadając im szybkości .Przede wszystkim podstawa basowa ,słyszalna była w ciężkiej muzyce i wzmacniacz się nie gubił. Ciekawym dopełnieniem systemu jest odtwarzacz Atolla CD100SE ,ten pasuje do kompletu ponieważ nadaje melodyjności ,nadaje barwnego brzmienia na środku nie spowalniając przekazu muzycznego .

 

Na koniec rozmawialiśmy o motocyklach ,bardzo lubiałem je użytkować ,a także naprawiać ( kiedyś) ,choć moja edukacja skończyła się na technologii motocyklowej byłego bloku wschodniego ,a teraz wiele się zmieniło w tej materii oczywiście.

 

Pozdrowienia dla małżonki (także motocyklistki) ,proszę się pochwalić niebawem Nowym Audiofilem lub Audiofilką ,trzymam kciuki za szczęśliwe przybycie na ten nasz lekko zwariowany świat :-) . Mój syn jak już zaczął ogarniać świat dosyć szybko mówił " my nie lubimy disco polo" .

 

 

Dziękuję za dobre słowo, pozdrowienia przekazałem i oczywiście ze wzajemnością.

Co do kolumn to powiem, że od pierwszego dnia jestem zadowolony, a z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej. Nowy zestaw przegrał dopiero 60h więc finalny dźwięk dopiero nadejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdyby ktoś miał chęć na moje Minasy(czarne malowane) to są na znanym portalu aukcyjnym- po wielu zapytaniach w sprawie wysyłki przełamałem się i zdecydowałem dodać opcję wysyłki na palecie.

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe zmiany. Może nawet na stałe choć jeszcze nie wiadomo:) Wygrzewam sobie Arcady i pomaga im w tym chyba w ogóle nie znana w Pl firma robiąca wzmacniacze Karan Acoustics. Przytuliłem podstawowy ich model integry (zresztą jedyny w ofercie) KA I-180MK2. Gram zaledwie kilka godzin ale robi bardzo dobre wrażenie. Prądu to teraz kolumną nie brakuje:) Detal, energia, rozdzielczość na bardzo wysokim poziomie. Taki wzmacniacz z 'jajem'. Muszę jeszcze go potestować lepiej. Jestem ciekaw czy ktoś łączył wzmacniacze tej firmy z S16 ?

post-11813-0-44581000-1508677822_thumb.jpg

post-11813-0-12367900-1508677832_thumb.jpg

post-11813-0-69176200-1508677842_thumb.jpg

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe zmiany. Może nawet na stałe choć jeszcze nie wiadomo:) Wygrzewam sobie Arcady i pomaga im w tym chyba w ogóle nie znana w Pl firma robiąca wzmacniacze Karan Acoustics. Przytuliłem podstawowy ich model integry (zresztą jedyny w ofercie) KA I-180MK2. Gram zaledwie kilka godzin ale robi bardzo dobre wrażenie. Prądu to teraz kolumną nie brakuje:) Detal, energia, rozdzielczość na bardzo wysokim poziomie. Taki wzmacniacz z 'jajem'. Muszę jeszcze go potestować lepiej. Jestem ciekaw czy ktoś łączył wzmacniacze tej firmy z S16 ?

 

Pierwszy raz słyszę o Karan Acoustics. Możesz napisać jaki wzmacniacz został wygryziony?

Nie wiem jaka jest aktualna cena, ale ta, którą znalazłem pasuje do Arcad idealnie :-)

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wygryzł mojej lampy:) Unison s9 gra trochę inaczej. To jednak tran vs lampa. Jeden i drugi prezentują bardzo wysoki poziom. Który lepszy to kwestia gustu już. Żaden nie jest ułomny. Chciałem zobaczyć jak zagrają arcady z mocnym muzykalnym tranzystorem. Dają radę:) W niedługim czasie będę musiał zdecydować co mi bardziej odpowiada i pożegnać się z jednym.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe zmiany. Może nawet na stałe choć jeszcze nie wiadomo:) Wygrzewam sobie Arcady i pomaga im w tym chyba w ogóle nie znana w Pl firma robiąca wzmacniacze Karan Acoustics. Przytuliłem podstawowy ich model integry (zresztą jedyny w ofercie) KA I-180MK2. Gram zaledwie kilka godzin ale robi bardzo dobre wrażenie. Prądu to teraz kolumną nie brakuje:) Detal, energia, rozdzielczość na bardzo wysokim poziomie. Taki wzmacniacz z 'jajem'. Muszę jeszcze go potestować lepiej. Jestem ciekaw czy ktoś łączył wzmacniacze tej firmy z S16 ?

Piękne Kolumny, świetne źródło, do szczęścia brakuje jedynie seta 42SE :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie bardzo dobrze ale porownujac do karana, unison jest wolniejszy na basie. To zauwazylem rowniez po zakupie - schodzilem z trana roksan platinum. Tam tez bylo szybciej na basie. Unison gra wolniej, dostojniej, ma lepsza (dla mnie) barwe, w kierunku plastycznosci i slodkosci. Zauroczyla mnie lampa wlasnie ta plastycznoscia i plynnoscia przekazu. Wokal jest rowniez plusem w unisonie. Ale zeby nie bylo to metallica rowniez daje rade na unisonie.

 

Karan jest mega szczegolowy, jeszcze tak podsnej muzyki nie slyszalem na zadnym wzmacniaczu, kazdy instrument slychac bardzo wyraznie, nic sie nie zlewa ale zachowuje muzykalnosc. Czuc tez zapas mocy. Im bardziej go odkrecam to arcady bardziej sie usmiechaja do mnie:) Karan jest bardziej neutralny/naturalny z minimalna cieplota. Unison gra po cieplejszej stronie. Detalu mu rowniez nie brakuje. Ogolnie bardzo ciezki wybor miedzy tymi dwoma wzmacniaczami. Kazdy ma swoje mocne strony.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe zmiany. Może nawet na stałe choć jeszcze nie wiadomo:) Wygrzewam sobie Arcady i pomaga im w tym chyba w ogóle nie znana w Pl firma robiąca wzmacniacze Karan Acoustics. Przytuliłem podstawowy ich model integry (zresztą jedyny w ofercie) KA I-180MK2. Gram zaledwie kilka godzin ale robi bardzo dobre wrażenie. Prądu to teraz kolumną nie brakuje:) Detal, energia, rozdzielczość na bardzo wysokim poziomie. Taki wzmacniacz z 'jajem'. Muszę jeszcze go potestować lepiej. Jestem ciekaw czy ktoś łączył wzmacniacze tej firmy z S16 ?

 

Na świecie dużo jest urządzeń nieznanych w naszym kraju ,zapewne dużo z nich brzmi fantastycznie . Nie sposób aby były wszystkie urządzenia ,a szkoda bo wielu na pewno warto byłoby posłuchać . Unison Research S9 to też kawał wzmacniacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Set42 bardzo chetnie bym kiedys posluchal. Caly czas pamietam o nim. Problem w tym ze szanse sa nikłe(mieszkam w Uk i chyba nie ma zadnego wlasciciela set42).

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.