Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście...

Brak miejsca to taki niuans

Następny etap... :)

 

Set42 bardzo chetnie bym kiedys posluchal. Caly czas pamietam o nim. Problem w tym ze szanse sa nikłe(mieszkam w Uk i chyba nie ma zadnego wlasciciela set42).

Z tego co mi wiadomo szykuje się dystrybutor w UK więc niezbadane są wyroki...

post-58347-0-95640500-1508861891_thumb.jpg

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Następny etap... :)

 

Z tego co mi wiadomo szykuje się dystrybutor w UK więc niezbadane są wyroki...

A to ciekawe. Jezeli beda mieli demo sztuke to chetnie bym posluchal i sprawdzil ten wzmacniacz.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, rozważam możliwość dołączenia do klubu z kolumnami Aries Reference. Przed zakupem Dręczy mnie jednak to, ze ich nie słyszałem. Czy może ktoś w okolicach Bielska-Białej ma takowe i umożliwił mi posłuchanie ich. U mnie miałyby zagrać z Naim NAP200/NAC202.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, rozważam możliwość dołączenia do klubu z kolumnami Aries Reference. Przed zakupem Dręczy mnie jednak to, ze ich nie słyszałem. Czy może ktoś w okolicach Bielska-Białej ma takowe i umożliwił mi posłuchanie ich. U mnie miałyby zagrać z Naim NAP200/NAC202.

Te Naimy mają sporo prądu więc powinno jakoś zagrać. Jak duże masz pomieszczenie? Osobiście celowałbym jednak w nowsze Arcady. Tomek miał sporo Naimów to poleci coś od siebie. Mieszka blisko Ciebie więc może zaprosi na odsłuch Ethosów, Arcady grają w podobnym klimacie tylko nieco mniejszą skalą dźwięku. Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

Te Naimy mają sporo prądu więc powinno jakoś zagrać. Jak duże masz pomieszczenie? Osobiście celowałbym jednak w nowsze Arcady. Tomek miał sporo Naimów to poleci coś od siebie. Mieszka blisko Ciebie więc może zaprosi na odsłuch Ethosów, Arcady grają w podobnym klimacie tylko nieco mniejszą skalą dźwięku.

Teoretycznie powinno to zagrać. Nie słyszałem jednak tych kolumn i pomimo bardzo dobrych opinii, wolałbym nie kupować w ciemno. Czekam na odpowiedź lokalnych klubowiczów, może uda się posłuchać.

Pomieszczenie mam dosyć duże, ale trudne. Jakimś punktem odniesienia może być to, że małe monitory ASW Cantus dają w moim salonie wystarczającą/lekko małą ilość basu, a Klipsche cornwall udusiły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkady chętnie rozwaźę jako kolumny docelowe w późniejszym terminie. Obecnie są ponad moim budżetem. Na razie chcę kupić coś tańszego na przeczekanie 1-2 lat nim przygotuję się do zakupu droższych.

Jak cierpisz na brak basu to z pewnością Ariesy Cię usatysfakcjonują. W cenie do 10kzł za używane to wyśmienity wybór. Piękne, barwne i dociążone granie. Potrzeba tylko konkretny i szybki piecyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cierpisz na brak basu to z pewnością Ariesy Cię usatysfakcjonują. W cenie do 10kzł za używane to wyśmienity wybór. Piękne, barwne i dociążone granie. Potrzeba tylko konkretny i szybki piecyk.

Tak właśnie myślę. Naim jest szybki, nie jestem pewien, ale chyba wystarczająco wydajny. A podłogówki lepszej klasy powinny dać więcej basu niż tanie monitory. Boję się trochę przesądzenia z ilością basu, ale z Ariesami powinno być OK. Nie są to wielkie kolumny. Zaskakujesz mnie pisząc, o ile dobrze to odczytałem, źe Arkady maja mniej basu niż Ariesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślę. Naim jest szybki, nie jestem pewien, ale chyba wystarczająco wydajny. A podłogówki lepszej klasy powinny dać więcej basu niż tanie monitory. Boję się trochę przesądzenia z ilością basu, ale z Ariesami powinno być OK. Nie są to wielkie kolumny. Zaskakujesz mnie pisząc, o ile dobrze to odczytałem, źe Arkady maja mniej basu niż Ariesy.

To są zupełnie inne szkoły przetwarzania tego zakresu. To po prostu trzeba usłyszeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że miałem trochę wolnego czasu dziś spłodziłem interkonekt i kabelek głośnikowy. Użyłem do tego Duelund DCA16GA. Zaciekawiły mnie te opinie:

 

https://positive-feedback.com/audio-discourse/duelund-coherent-audio-dca16ga-premium-tinned-copper-vintage-tone-cable/

 

http://theaudiobeatnik.com/?s=duelund

 

Dam im trochę czasu (tak zalecają w/w linkach) i zobaczymy co z tego będzie.

Wiem że ktoś w klubie używa jako głośnikowe.

Są inni użytkownicy tego kabla? Wrażenia?

 

Pozdrawiam

post-11813-0-20817300-1509821899_thumb.jpg

post-11813-0-47779300-1509821906_thumb.jpg

post-11813-0-73663000-1509821914_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kurcze synuś zrobił nam dużą niespodziankę tym, że przyszedł na świat 4 tyg wcześniej i miała być dziewczynka :)

 

No to najlepsze gratulacje !!!!

 

Zdrowie ,zdrowia i jeszcze raz zdrowia Zgrywusowi życzę ;-)

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Naimy mają sporo prądu więc powinno jakoś zagrać.

 

IMO nie zagrają.

Miałem Aries Plus z Naimem z serii XS a potem przejściowo właśnie z NAP200/NAC202.

To połączenie się nie sprawdziło.

Nieco sucho, nad wyraz szczegółowo, bez wypełnienia, ze schowaną średnicą i co najważniejsze - brakowało pary. Niestety amplifikacja nie dawała sobie rady z tym obciążeniem.

Sytuację nieco ratowało wprowadzenie kabli Chorda w miejsce kabli Naim'a - ale to niewiele.

Naim w wersjach podstawowych (XS czy tańsze elementy serii Classic) do sprzęt do niedużych pomieszczeń i raczej do łatwych w prowadzeniu głośników.

 

Jeżeli ma być Naim to lepiej poszukać brytyjskich kolumn z niskotonówką na polipropylenie albo starych Focali/JmLab z membraną W, a najlepiej leciwych kolumn Naima do postawienia bezpośrednio plecami do ściany.

Jeżeli natomiast ma zostać Aries to trzeba szukać raczej czegoś innego niż Naim.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słuchałem Naima ze Studio16Hertz Tirion (taka sama obudowa jak Aries, taki sam tweeter Morel Elite, ale inny model "18" Scan-Speaka, dzięki czemu są dużo łatwiejsze do napędzenia). I Naim bez problemu sobie z nimi poradził, grało dynamicznie, z werwą i soczystością. Ale i tak wolę lampę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie zagrają.

Miałem Aries Plus z Naimem z serii XS a potem przejściowo właśnie z NAP200/NAC202.

To połączenie się nie sprawdziło.

Nieco sucho, nad wyraz szczegółowo, bez wypełnienia, ze schowaną średnicą i co najważniejsze - brakowało pary. Niestety amplifikacja nie dawała sobie rady z tym obciążeniem.

Sytuację nieco ratowało wprowadzenie kabli Chorda w miejsce kabli Naim'a - ale to niewiele.

Naim w wersjach podstawowych (XS czy tańsze elementy serii Classic) do sprzęt do niedużych pomieszczeń i raczej do łatwych w prowadzeniu głośników.

 

Jeżeli ma być Naim to lepiej poszukać brytyjskich kolumn z niskotonówką na polipropylenie albo starych Focali/JmLab z membraną W, a najlepiej leciwych kolumn Naima do postawienia bezpośrednio plecami do ściany.

Jeżeli natomiast ma zostać Aries to trzeba szukać raczej czegoś innego niż Naim.

Plusy są na dwóch 18 a Ariesy reference na jednej. Dlatego Naim powinien jakoś je ogarnąć. Bez odsłuchu w konkretnym pomieszczeniu to zgadywanka. Osobiście wolę Arcady 3.5 + lampka ale to inna cena.

Tych Plusów słuchałeś w ogarniętym akustycznie pomieszczeniu?

 

Ale i tak wolę lampę :)

Trudno się dziwić.

 

z niskotonówką na polipropylenie

Nie toleruję takich przetworników. Z tego nigdy prawdziwego basu z konturem nie będzie. To raczej takie uśredniacze - przymilacze do przypadkowych akustycznie pokoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w systemie Naim'a kolumny S16hz, natomiast nie są to ariesy tylko minasy.

Jak już nie jeden raz pisałem uważam takie zestawienie za bardzo udane - jest wyrafinowanie, szczegół, barwa i co najważniejsze porywająca dynamika.

Uważam, że jeżeli ktoś nie miał okazji posłuchać Naim'a odpowiednio zasilonego (mam na myśli głównie zasilacze do pre i źródła + odpowiednio dobrane kable zasilające, głośnikowe) to nie może wiedzieć na co stać "anglika"

Jak dla mnie dopiero set42, którego miałem okazję posłuchać u Tomka (tb82) byłby dla mnie krokiem do przodu w dziecinie wzmocnienia ale to nie ta liga kasowa... może kiedyś ;-)

Bardziej szczegółowo konfig s16hz + Naim opisałem tutaj http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-dobrych-konfiguracji-sprzetowych-za-rozsadne-pieniadze_133658.html/page__st__120#entry4137548

 

pzdr

S.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już większą jasność w temacie. Bez posłuchania tych kolumn z moim sprzętem, a najlepiej w moim pomieszczeniu, wybór jest ryzykowny. Postaram się wiec umówić na odsłuchy Ariesow i dla porównania Minasow, Arcad i Canto.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 x 18cm basowce do 2x 18cm basowce nijak ma sie do mowienia ze to jest to samo i nie zagra z okreslonym wzmacniaczem. Ariesy reference ktore sa w temacie graly u mnie bardzo dobrze z lampa 30w se. Nie czulem zadnego niedomagania na basie. Takze do dwoch revelatorow nie potrzeba az tak wiele jakby sie wydawalo. Przyzwoity wzmacniacz wydajny pradowo i jest granie:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.