Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przytargałem sobie dzisiaj kav300i, raczej do zabawy (nigdy nie miałem swojego Krella :) ) albo po prostu do słuchania w tle, żeby nie męczyć Cayina i lampek po x godzin dziennie.

Taki mały, lekki, niepozorny wzmacniaczyk a ciągnie Arcady aż miło.

Klasa dźwięku nie ta co A70 z NOSami, zwłaszcza w zestawieniu z moimi paczkami ale jak na tranzystor w tych pieniądzach jest świetnie, zwłaszcza po XLRach. Egzemplarz zaś wygląda jak ściągnięty ze sklepowej półki. Fajne, szybkie basisko, sporo przestrzeni, góra detaliczna i rozdzielcza ale nic nie szczypie, nie drażni, nie doskwiera też jakaś sterylność dźwięku, mimo przełączenia z A70.

Słucham już kilka godzin i brak zmęczenia więc na dłuższą metę powinno być OK.

Inna też sprawa, że gra nie z byle czym a i krellowski wpis tutaj bo kolumny tutejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, czekam na Ciebie po Nowym Roku tak jak umawialiśmy się :-).

Ołtarzyk wzbogacił się o, na razie pożyczone od Cezarego dwa panele 1D.

Trwają negocjacje z żoną co by zostały na stałe, trochę w innej konfiguracji i rozmiarze.

post-58050-0-89093400-1513516579_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz, czekam na Ciebie po Nowym Roku tak jak umawialiśmy się :-).

Ołtarzyk wzbogacił się o, na razie pożyczone od Cezarego dwa panele 1D.

Trwają negocjacje z żoną co by zostały na stałe, trochę w innej konfiguracji i rozmiarze.

Jak wrażenia z panelami, jakie różnice?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, bajeczka, brak pogłosu odbitego od bocznych ścian, poprawa stereofonii zdecydowana. Szczegóły i wybrzmienia są super. Wszystko uległo poprawie, scena, rozmieszczenie instrumentów, dynamika systemu, kontrola basu. Warto na pewno. Teraz kwestia dobrego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, bajeczka, brak pogłosu odbitego od bocznych ścian, poprawa stereofonii zdecydowana. Szczegóły i wybrzmienia są super. Wszystko uległo poprawie, scena, rozmieszczenie instrumentów, dynamika systemu, kontrola basu. Warto na pewno. Teraz kwestia dobrego ustawienia.
I u mnie przyjdzie czas na to.

Jakie kolumny Grzegorz do Ciebie ma przytargac?

Do mnie właśnie jedzie z Arkadami 3,5 :D

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie przyjdzie czas na to.

Jakie kolumny Grzegorz do Ciebie ma przytargac?

Do mnie właśnie jedzie z Arkadami 3,5 :D

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Właśnie Arcady 3,5 :-)

 

Ładnie to wygląda, dodają uroku :) ale najbardziej to mi się Accu podoba :)

Te Dynki to Contour 30?

 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Grzegorz, czekam na Ciebie po Nowym Roku tak jak umawialiśmy się :-).

Ołtarzyk wzbogacił się o, na razie pożyczone od Cezarego dwa panele 1D.

Trwają negocjacje z żoną co by zostały na stałe, trochę w innej konfiguracji i rozmiarze.

 

Co to za Accuphase, 360? Poproś Grzeska by zabrał tez jakiegoś cayina fajniejszego i porównaj z tym accu - wnioski mogą byc ciekawe ;-)

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw rozwoju sytuacji. :)

Zwłaszcza porównania A3,5 i C30.

Czym planujesz napędzać? E-470 czy ew. zmiana pieca gdyby okazało się, że A3,5 docelowo?

Ja zestawiałem A3,5 z E-408 i było całkiem przyjemnie, choć z Cayinem A70 (na dobrych NOSach) znacznie lepiej. Dźwięk z Accu jednak nie był zły.

Streamujesz pliki z 851N?

Ten też stoi u mnie i żal się go pozbyć bo to pod wieloma względami świetne urządzenie, choć obecnie lepsze źródło sprawia, że ciężko wracać do brzmienia CA.

Grzegorz pewnie pamięta co i jak u mnie wypadało (choć akustykę i warunki odsłuchowe mamy zupełnie inne raczej).

 

Jest w powyższym chyba więcej pytań niż zdań :) ciekaw jestem jednak jak to wszystko wypadnie u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Do mnie właśnie jedzie z Arkadami 3,5 :D

 

 

Podziel się wrażeniami po odsłuchu.

 

Bardzo jestem ciekaw rozwoju sytuacji. :)

Zwłaszcza porównania A3,5 i C30.

 

Też jestem ciekaw :)

Myślę że Accu E470 będzie ciężki do pobicia przez A70mkII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to za Accuphase, 360? Poproś Grzeska by zabrał tez jakiegoś cayina fajniejszego i porównaj z tym accu - wnioski mogą byc ciekawe ;-)

 

470

 

Bardzo jestem ciekaw rozwoju sytuacji. :)

Zwłaszcza porównania A3,5 i C30.

Czym planujesz napędzać? E-470 czy ew. zmiana pieca gdyby okazało się, że A3,5 docelowo?

Ja zestawiałem A3,5 z E-408 i było całkiem przyjemnie, choć z Cayinem A70 (na dobrych NOSach) znacznie lepiej. Dźwięk z Accu jednak nie był zły.

Streamujesz pliki z 851N?

Ten też stoi u mnie i żal się go pozbyć bo to pod wieloma względami świetne urządzenie, choć obecnie lepsze źródło sprawia, że ciężko wracać do brzmienia CA.

Grzegorz pewnie pamięta co i jak u mnie wypadało (choć akustykę i warunki odsłuchowe mamy zupełnie inne raczej).

Jest w powyższym chyba więcej pytań niż zdań :) ciekaw jestem jednak jak to wszystko wypadnie u Ciebie.

 

Piec chce zostawić docelowo, jest ok.

CA używam tylko do słuchania Radia internetowego w tej chwili. Zamieniłby w sumie na coś co ma Radio internetowe i DAB i FM, ale nie wiem na co.

Jeśli słucham Tidala to tylko z kompa przez DP-560, ma rewelacyjny DAC.

Generalnie jestem konserwa w tym temacie, CD, Vinyl, przedziera się TIDAL ale w sumie do przesłuchania tylko co bym chciał kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Accu E470 będzie ciężki do pobicia przez A70mkII

 

Można się zdziwić :)

Nie wiem jak się ma E-470 do E-408 ale z Arcadami 3,5 A70 zagrał lepiej niż E-408

Accu nie wypadło źle (lepiej pokazuje moim zdaniem gitary), zaś A70 więcej gęstości, wypełnienia, barwy, wokal zdecydowanie lepiej na lampowcu

(obsadzony mam amperexami, raytheonami i tungsolami 6550).

Całościowo lepsze granie mam z A70 ale wydaje mi się, że tym przypadku to też kwestia synergii.

Np. z Kappami 8.2 lepiej gra Accu.

 

Piec chce zostawić docelowo, jest ok.

CA używam tylko do słuchania Radia internetowego w tej chwili. Zamieniłby w sumie na coś co ma Radio internetowe i DAB i FM, ale nie wiem na co.

Jeśli słucham Tidala to tylko z kompa przez DP-560, ma rewelacyjny DAC.

Generalnie jestem konserwa w tym temacie, CD, Vinyl, przedziera się TIDAL ale w sumie do przesłuchania tylko co bym chciał kupić.

Ja też CA to słuchania w tle, jak zaś poważniej to przez lepszego DACa, z innego transportu.

Tidala chciałem bardzo, ale posłuchałem trochę i podobnie jak ze Spotify - jakość nie ta co z dobrego pliku.

Traktuję jak poznawanie muzyki i wróciłem do Spotify - taniej a więcej "mojej" muzyki i dopasowania działają świetnie (w tidalu co i ile bym nie słuchał to w propozycjach ciągle tylko hamerykański rap i współczesne "gwiazdy" dla nastolatek, promowane na siłę.

 

Napisz proszę jakie będą Twoje spostrzeżenia, bardzo jestem ciekaw.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to jakies posty z przyszłości ,nie ma jeszcze 23ej a tu Capricorn pisze 17min po 23ej ������

Sory za OT

O mój też z przyszłości

 

Od paru dni tak jest, ja myślałem że coś u mnie tylko

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja upchalem arcady 3.5 w 18m2 :) z szerszym przejsciem do kuchni. Latwo nie bylo.Tragedii również. Na poczatku mialem problem z basem. Troche "dudnil". Kolumny sie wygrzewaja i bas staje sie coraz lepszy. Zaczyna grac w pokoju a nie za miejscem odsluchowym na schodach:) Slychać że kolumny zmieniają się z każdą godziną grania. Scena szeroka, dźwięk oderwany od kolumn. Tutaj nie ma żadnego problemu nawet w 18m2. Pewnie w 34m2 bedziesz mial lepsze pole do popisu;) Nie wszyscy moga miec taki przywilej:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie tyle co u mnie, i podobnie wąsko, jak jest możliwość to posłuchaj Credo, bas wciska w fotel :)

 

Nie jest wąsko, tylko przeszkadza mi cholerny kominek, mam 5,5 x 6m. Ale już niedługo, Rada Miasta Krakowa mi pomogła ustawą o zakazie palenia w kominkach od 2019, więc szykuje młot udarowy ;-).

Wtedy wszystko się ładnie poszerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja upchalem arcady 3.5 w 18m2 :)

To pokazuje, że nie ma innej drogi jak próby we własnym pokoju, metraż oczywiście ma znaczenie ale są one tak różne jeśli chodzi o akustykę, że trzeba koniecznie słuchać w swoich ścianach.

 

Tak w skrócie, do Czerwca były u mnie Canto Grand Signature, a potem cierpliwie podszedłem do tematu aby sprawdzić coś innego. Dalej myślałem o monitorach, miałem sprawdzić u siebie kilka modeli, myślałem o Firefly Twonka, które zresztą świetnie grały na AS, ale zdecydowałem się że poszukam czegoś z większą skalą dźwięku, tym bardziej, że niebawem czeka mnie przeprowadzka do trochę większego pokoju.

 

Przy okazji zaglądał do mnie Grzegorz i tak przez wiele miesięcy udało się sprawdzić Minas Anor, Arcady 3,5, 2,5.

Na wysokich był też grany beryl, SB Acoustic Satori a skończyło się na tym, że na tych moich trudnych dwudziestu paru metrach będzie Arcada 2,5 z SS 9700.

Stary 9700 zagrał u mnie i dla mnie najbardziej naturalnie, w połączeniu z przejrzystym źródłem (dCS NB) wypada znakomicie.

Jak widać nie zawsze to co droższe wypada najlepiej, dlatego zachęcam do prób u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, odsluch w swoim pomieszczeniu to podstawa. Problem w tym ze nie zawsze to sie udaje...

U mnie w sumie nie ma szczelnie zamknietego 18m2. Mam otwarte przejscie(jest bez drzwi ponad 1m szerokosci) na kuchnie i przejscie na pietro rowniez bez drzwi. Mysle ze to troche pomaga w moim przypadku.

Choc wiadomo chcialbym miec ok 25-30m2 i pewnie wtedy arcady zagraly by na 100%.

 

Inna sprawa ze ja nie przywiazuje sie do cd i wzmacniaczy zbyt mocno 2-3 lata max i mnie kreci na cos innego:) Zreszta z kolumnami jest podobnie.

 

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa ze ja nie przywiazuje sie do cd i wzmacniaczy zbyt mocno 2-3 lata max i mnie kreci na cos innego:) Zreszta z kolumnami jest podobnie.

No niestety mam tak samo:)

Chciałoby się skończyć ale ciągle chce się lepiej albo inaczej, kiedyś może nadejdzie taki dzień że powiem stop;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Z tym basem to bardzo ciekawie bywa, miałem kolumny 2way basreflex z przodu, w pokoju odsłuchowym basu mało, 8 metrów po skosie od kolumn w kuchni bas jak z suba, żadne ustawienie kolumn, nie poprawiło mi basu, zmieniłem piec na KAV300i bas się objawił szybki zwarty ale nie za dużo, nie było z czego jedna 18cm. Po zmainie kolumn na Credo, basisko w pokoju odsłuchowym burzy mi fryzurę :) taki rozmach, w kuchni nic nie dudni nie ma suba, gra normalna muzyka, bez zniekształceń. W Credo basreflex z tyłu

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś w oczekiwaniu na Arcady dzięki uprzejmości Grzegorza wypożyczyłem kolumny Mimo. Patrząc na tak małe paczuszki zastanawiałem się jak będą grać. I mega zaskoczenie kolumny Studio 16 Hertz zawsze grają zacnie nie ważne jaki model. Jestem w szoku jak świetnie one grają 8250f8fc28652129126f2944f7482ed3.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, odsluch w swoim pomieszczeniu to podstawa. Problem w tym ze nie zawsze to sie udaje...

U mnie w sumie nie ma szczelnie zamknietego 18m2. Mam otwarte przejscie(jest bez drzwi ponad 1m szerokosci) na kuchnie i przejscie na pietro rowniez bez drzwi. Mysle ze to troche pomaga w moim przypadku.

Choc wiadomo chcialbym miec ok 25-30m2 i pewnie wtedy arcady zagraly by na 100%.

 

Inna sprawa ze ja nie przywiazuje sie do cd i wzmacniaczy zbyt mocno 2-3 lata max i mnie kreci na cos innego:) Zreszta z kolumnami jest podobnie.

To i tak dlugontrzymasz sprzet. Ja przez 3 lata od eltaxa i denona 1513 przeszedlem na to bede mial teraz.

 

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo - najdłużej właśnie 3 lata mam lampe unisona i cd esoteric.

Wcześniej tak średnio co rok lub dwa wymieniałem.

Idę w dobrym kierunku- im dłużej trzymam to znaczy że coraz lepszy sprzęt mam- dla mnie oczywiście:)

 

Co do kolumn to kilka zmieniłem...

Arcady mogą być tymi które również na dłużej zostaną... a może docelowo? Kto wie. Zależy czy będę miał nawrót choroby ''nervosa''...:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.