Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie schodząc na ziemię, jeśli jest ktoś zainteresowany to właśnie przyszedł do mnie transport SoTm 200, mogę opisać porównanie do Sparky USBridge a w styczniu do Cayin iDap-6, o Daphile czy laptopie z Jriver mogę coś dodać.

O DACach było tu już prawie wszystko, w naszym klubie, myślę że temat bardzo ciekawy, ceny jeszcze znośne, a moim zdaniem transport ma takie samo znaczenie jak DAC.

również czekam bardzo niecierpliwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to DAC ?

W jaki sposób można to zrobić (podłączyć się do zegara z DACa ).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam Paganini i on ma wyjście .

Generalnie to jak zamieniłem daca Antylope Zodiac Gold na Dcsa to nie bylo duzego progresu. Większa różnica była jak zamieniłem transport Linna na NB. Dlatego kolega Emdester ma rację że źródło to podstawa, sam sie o tym przekonałem w swoim systemie. Co ciekawe to dopiero podłączenie pod 1 zegar daca i transportu podniosło system na następny poziom. Ja mam zewnętrzny pseudo zegar puccini u-clock i myślałem że to jego zasługa, ale podpięcie NB pod zegar Daca daje podobny efekt. Coś tam się zmienia ale nie ma przepaści jak w przypadku gdy zarówno dac jak i NB są taktowane swoimi zegarami.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez galczych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

SoTm 200 + zasilacz iFi power Sparky USBridge + zasilacz Ifi power

 

Sotm dźwięk klarowny świetna góra piękne wybrzmienia, średnica lekko wycofana Frank Sinatra nie czaruje tak jak na USBridge, bas na Sotm dobitny szybki i zwarty, USBridge bas niżej schodzi ale nie jest tak szybki, płyta Sera Una Noche na USBridge ma masę powietrza i przestrzeni, na utworze Nublado mam dreszcze, na Sotm ten sam utwór jest bardziej płasko, nie ma już takich emocji, ale znów ta świetna góra. Płyta Echoes Pink Floyd, utwór Shine On You Crazy Diamond do 4 minuty Sotm gra lepiej, potem pojedynek wyrównany.

 

Wnioski

Sotm lepsza góra, bardziej rozdzielcza, szybszy bas

USBridge dźwięk bardziej wciągający, lepszy wokal, średnica

 

W Sotm brakuje mi gładkości, gra trochę szorstko, myślę że lepszy zasilacz coś by tu poprawił

USBridge gdyby miał lepszą górę i szybszy bas byłby idealny.

Odsłuchiwane płyty

 

2057.jpg51Fp2Hgo8xL.jpgMI0001659531.jpg?partner=allrovi.com

Agnes-Obel-Aventine.jpg220px-Gladiatorsoundtrack.png5196ktLXcUL._SX300_.jpgNirvanaNevermindalbumcover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Tym bardziej, że taki szybki i przejrzysty dCS NB nie zagra wszędzie. Prawdą jest, że skubany wyciska z nagrania dużo więcej niż Auralic czy Sotm, obnaża wady systemu i akustyki.

 

Jak jest szybki i przejrzysty to powinien poprawiać wady akustyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sotm brakuje mi gładkości, gra trochę szorstko, myślę że lepszy zasilacz coś by tu poprawił

nie chcę robić tu reklamy ale polecam do SOtM (jeśli masz zwykłą wersję) UpTone LPS-1, będę go niedługo sprzedawał, u mnie grał ten zasilacz może 6 tygodni z singxer su-1.

 

Jak jest szybki i przejrzysty to powinien poprawiać wady akustyki :)

 

to niestety tak nie działa, ciemniejsze granie bez detali, dynamiki itp nie wymaga tyle od akustyki co te szybkie i przejrzyste, wiele więcej się dzieje i musi być porządek, jeśli go nie ma robi się zamieszanie i jazgot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

to niestety tak nie działa, ciemniejsze granie bez detali, dynamiki itp nie wymaga tyle od akustyki co te szybkie i przejrzyste, wiele więcej się dzieje i musi być porządek, jeśli go nie ma robi się zamieszanie i jazgot.

 

To ja mam chyba super akustykę której nie mam, u mnie jest na odwrót niż piszesz, im gra u mnie ciemniej i bez detali, tym słyszę wyraźnie braki akustyki, dźwięk zaczyna się zlewać bas buła, kiszka, im szybsze źródło lepsza dynamika, to słyszę separację bas wybrzmiewa i gaśnie wszystko pięknie poukładane, myślę że w pływ na to ma cały tor, ale nie zgodzę się że zmulony system lepiej zagra w pomieszczeniu bez akustyki. Ty nie masz akustyki dobrej, dlaczego super szybki dCS zagrał najlepiej, pisałeś że obnaża pewne nagrania, czy przy super akustyce nie będzie obnażał ?

 

Ps.

Najlepsze zasilacze robi McGyver :)

 

I jeszcze jedno, może Sotm nie zagrał na 100% u Ciebie bo Holo nie gra dobrze po USB, tylko właśnie najlepiej po AES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat akustyki to temat rzeka.

 

U jednego jest strasznie stłumione pomieszczenie a u innego mega żwawe.

U mnie zagrał lepiej dCS, trzyma właśnie najlepiej bas ale ogólnie zagrał jaśniej, żywiej i wyżej, wybrałem go bo w muzyce jest więcej emocji, ale i przy złej akustyce gorsze nagrania zabrzmią gorzej, dlatego pisałem o korekcie wyższej średnicy, która potrafiła dokuczać.

Jeśli jest sporo więcej dźwięków i niepotrzebnych odbić to przy złej akustyce i wyższym poziomie głośności będzie się to tylko uwypuklać, jeśli będzie dobra akustyka to nie będzie nic męczyć.

 

Nie wiem czy mnie rozumiesz, temat jest bardzo złożony i u każdego może on wypaść inaczej.

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli ktoś ma np. wysokie na granicy krzykliwości to z takim źródłem ta granica zostanie przekroczona, miałem na myśli to, aby ślepo nie polecać każdemu takiego źródła.

 

I jeszcze jedno, może Sotm nie zagrał na 100% u Ciebie bo Holo nie gra dobrze po USB, tylko właśnie najlepiej po AES

 

SOtM testowany był na początku do Black Dragona.

Potem z Holo Audio Spring. Na zachodnich forach krąży mit, że Spring gra najlepiej ale właśnie nie po AES tylko po i2s, tylko z czym Ci ludzie go testowali?:)

 

Przy Auralicu po USB a Auralicu z użyciem mostu singxer su-1 po i2s (HMDI) była oczywiście różnica i najlepiej wypadało i2s, jeśli jednak wepniesz takiego SOtMa Ultra po USB to nie ma złudzeń, że wypada wiele lepiej niż wszystkie konwertery i i2s.

Jednak gdy weźmiesz takiego dCSa po AES/EBU też nie masz złudzeń co gra lepiej, oczywiście u mnie i w moim systemie.

 

Puenta jest taka, że ludzie piszą głupoty co gra lepiej a co gorzej i nie należy do końca w to wszystko wierzyć.

Testują z byle czym i później powstają mity po jakim wejściu co gra lepiej.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Nie wiem czy mnie rozumiesz, temat jest bardzo złożony i u każdego może on wypaść inaczej.

 

Rozumie ale teoria teorią, a praktyka praktyką

 

ale i przy złej akustyce gorsze nagrania zabrzmią gorzej

 

Przy dobrej akustyce też zagrają gorzej, bo on obnaża wszystko w nagraniach.

 

 

Puenta jest taka, że ludzie piszą głupoty co gra lepiej a co gorzej i nie należy do końca w to wszystko wierzyć.

 

I tu się zgadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ale teoria teorią, a praktyka praktyką

pewnie, to jest trudny temat i nie ma na to gotowej recepty

Dlaczego tak różne mamy tweetery? gust, muzyka, akustyka, reszta sprzętu.

Mi nie podobał się właśnie tak ostatnio modny beryl, ale u innych może zagrać pięknie.

Może sukcesem jest właśnie to, że NB gra ze Scan Speakem 9700?

tego nie wiem, jest tyle zmiennych, że ciężko powiedzieć.

 

Przy dobrej akustyce też zagrają gorzej, bo on obnaża wszystko w nagraniach.

Pewnie tak, tylko przy dobrej akustyce to jest znośne i można słuchać, przy złej ściszasz to od razu lub wyłączasz.

I tu się zgadzamy.

I to najważniejsze:) wskazówki na forach jakieś są, ale to nie zastąpi prób u siebie w praktyce, tak jak napisałeś teoria jest teorią a praktyka praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Pewnie tak, tylko przy dobrej akustyce to jest znośne i można słuchać, przy złej ściszasz to od razu lub wyłączasz.

 

 

To naprawdę musisz mieć skopaną akustykę :)

 

Jakbyś był w okolicy pogranicza Śląska z Małopolską to wpadnij na kawę pogadamy live

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To naprawdę musisz mieć skopaną akustykę :)

to powyżej akurat tyczyło się akustyki tak ogólnie, nie u mnie.

Złe nagrania pozostaną złe i raczej nic ich nie naprawi, tylko przy dobrej są one znośne, to miałem na myśli:)

 

Jakbyś był w okolicy pogranicza Śląska z Małopolską to wpadnij na kawę pogadamy live

Dzięki, z chęcią bym kiedyś odwiedził kilka osób z tamtych stron, może latem zrobię jakąś objazdówkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

to powyżej akurat tyczyło się akustyki tak ogólnie, nie u mnie.

 

To był żarcik z uśmieszkiem

Oczywiście zapraszam Cię

 

Jutro wymiana kondów w zwrotnicy z MKP na ruskie k75.

 

 

Pierdzielnie z ruskiej armaty :)

 

@Emdester Ty słuchałeś Sotm przez sqeezelite, o dziwo tak gra lepiej niż przez MPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Muszę sprostować pewną rzecz, źle miałem podłączone USBridge podczas porównania z SOtM, mianowicie do Sparky miałem podpięty zasilacz liniowy a do USBridge iFi, ale pierw włączyłem zasilanie od USBridge, a powinno być na odwrót, i iFi zasilał przez USBridge Sparky.

Po prawidłowym podpięciu do Sparky iFi do USBridge liniowy i pierw zasilone Sparky a po załączeniu dwóch diod dopiero USBridge, stwierdzam jednoznacznie dociążenie wypełnienie dynamika gładkość ,średnica USBridge górą. Rozdzielczość wysokich tonów i szybkość basu tu przewaga SOtM 200 niewielka, ale jednak jest.

Oczywiście wszystko odbywa się na kolumnach Studio 16 Hertz logo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód na moje uszy, ja od wczoraj wygrzewam w moim DACu LKS003 wzmacniacze BURSON V06vivid, brzmienie niesamowite , 3D jak w systemach wielokanałowych ;-).

Oczywiście wszystko odbywa się na kolumnach Studio 16 Hertz ;-)))

Edytowane przez Maniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miód na moje uszy, ja od wczoraj wygrzewam w moim DACu LKS003 wzmacniacze BURSON V06vivid, brzmienie niesamowite , 3D jak w systemach wielokanałowych ;-).

Oczywiście wszystko odbywa się na kolumnach Studio 16 Hertz ;-)))

 

Widzę, że wreszcie w tej wersji zrobili frezy chłodzące.

Może wreszcie nie bedą się przegrzewać.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś radośnie posłuucha polskiego katolickiego piekiełka gdzie się bogobojni na "niby" chodzaja do kościoła . Pózniej wyrzucają dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

http://static.tojedobre.pl/0_0_0_546744518_middle.jpg

 

 

 

 

 

Będziemy zaraz sobie życzyć .itd .itp :-)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz , Rysiek Riedel to nasz zasłużony tyszanin .Dumni możemy być z takiego artysty ,człowieka .W czasach mojej szkoły podstawowej grywali także w szkołach .Pamiętam "koncert szkolny" w Zakładzie Elektroniki Górniczej przy Bielskiej 100 w Tychach .Wspaniały artysta ,samouk , pasjonat .

 

A teraz spoczywa nam na cmentarzu tyskim w Wartogłowcu tam gdzie mój tata od 1,5 roku z cytatem pięknej piosenki wykutym na nagrobku " W życiu piękne są tylko chwile..."

 

oczywiście akustyka, zaczynaj od podstaw, później reszta przy zmianach będzie bardziej cieszyć. Tym bardziej, że taki szybki i przejrzysty dCS NB nie zagra wszędzie. Prawdą jest, że skubany wyciska z nagrania dużo więcej niż Auralic czy Sotm, obnaża wady systemu i akustyki.

 

Im dłużej składam kompletne systemy tym więcej elementów składowych systemu potrafią mnie zaskoczyć .

 

Uniwersalnych urządzeń do wszystkiego nie ma .

 

Faktem jest że u Emdestera na Arcadach 2,5 z małym Revelatorem 9700 na A70Tmk2 + DCS NB odskoczył jako transport znacznie od tego czego dotychczas słuchałem pod kątem dynamiki ,szybkości ,ataku ,tutaj różnica pomiędzy NB a resztą transportów znaczna.

 

Emdester wpiął Sotm 200 ....nie uwierzylibyście jak siadło wszystko .

 

Czy NB wszędzie zagra bardzo dobrze ? NIE .Pamiętam jak podłączaliśmy go do Arcaday 3,5 na berylu i .....tutaj NB jest już zbyt detaliczny ,jasny i zachwiana jest równowaga tonalna na DAC-u LKS 004 .Jestem przekonany że gdyby tylko tu zamienić dac na StelAudio 05 ten system zagrałby bardzo dobrze ,bo już takie prezentacje wykonywałem .Tam gdzie gra LKS nie gra StelAudio i odwrotnie.

 

Niby to tylko transport plików ,niby nie DAC a takie różnice brzmieniowe ,wiec kolejna lekcja że przypadkowo nie zbudujecie idealnego systemu ,albo choćby poprawnie zrównoważonego.

 

Może i Arcada 3,5 na berylu z NB zagrać znakomicie ale pod warunkiem że wzmacniacz ,DAC ,inne źródło ,kable i pokój będą uzupełnieniem ogniwa w kompletnie przygotowanym systemie .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Emdester wpiął Sotm 200 ....nie uwierzylibyście jak siadło wszystko .

 

 

Zapewne dCS NB to jeden z najlepszych transportów na rynku, ale trzeba by sprawdzić na innym DACu np LKS 004, Holo level 1 może grać słabo po USB, a Sotm ma tylko takie wyjście.

 

To jest niewiarygodne ale prawdziwe, że transport może mieć taki wpływ

 

To jak tu się mają porównania do SOTM lub Maliny.

 

 

Dokładnie, nie ma się co oszukiwać, jesteśmy daleko w tyle, nieźle się wpuściliśmy w maliny :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Może Mikołaj będzie hojny :)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Musiałbym Mikołajkę rok na rękach nosić, a i dCS musiałby mnie rozpierdzielić totalnie żebym prosił o taki drogi prezent :-)

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DCS to to jest to urzadzonko za 17 k PLN?

 

Łooooo matko za transport?

 

Też tak myślę ,cena za transport bardzo wysoka .I ja go też nie kupię choć słyszałem u Emdestera co wyprawiał z dźwiękiem :-) .Ceny w naszym hobby potrafią być wysokie ,jeszcze niedawno większość z nas sądziła ze DAC jest najważniejszy i ile tu może wnieść transport ? Szkoda że tak dużo wnosi !

 

Ja i tak bardziej płytowy jestem ,gdzieś obcowanie z płytą jest mi bliższe ,choć zapewne niedługo z plików będę grał ,tylko u mnie będzie to alternatywne granie do tego z płyty CD i płyty winylowej .

 

Nie stawiam tylko i wyłącznie na jedno źródło.

 

Ale każdy z nas w tej materii jest inny.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Też tak myślę ,cena za transport bardzo wysoka .I ja go też nie kupię choć słyszałem u Emdestera co wyprawiał z dźwiękiem :-) .Ceny w naszym hobby potrafią być wysokie ,jeszcze niedawno większość z nas sądziła ze DAC jest najważniejszy i ile tu może wnieść transport ? Szkoda że tak dużo wnosi !

 

Ja i tak bardziej płytowy jestem ,gdzieś obcowanie z płytą jest mi bliższe ,choć zapewne niedługo z plików będę grał ,tylko u mnie będzie to alternatywne granie do tego z płyty CD i płyty winylowej .

 

Nie stawiam tylko i wyłącznie na jedno źródło.

 

Ale każdy z nas w tej materii jest inny.

Ja rozumiem że coś gra dobrze a nawet b dobrze ale nie oszukujmy się to urządzenie nie jest dużo bardziej skomplikowane niż zwykły router. Skąd aż taka cena

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ty również polecasz Maline?

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Łooooo matko za transport?

To jak tu się mają porównania do SOTM lub Maliny.

Inna sprawa że tyle kasy bym nie dał za streamer

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Nijak się mają. Robiłem osobiste porównania na różnych DACach typu dCS Debussy, AN DAC4, Mytek Manhattan i Mytek 192 Stereo DSD, Weiss Engineering Minerva w obudowie WLM i ... dCS NB łoi wszystkie Luminy i LINNy. Wszystkie, nawet te topowe.

Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić Malinę ... zapraszam.

 

To najlepszy stosunek jakości do ceny jaki znam. Choć patrzac na cenę byc moźe Malina wyjdzie lepiej. Bo na jakość to nie sądzę.

Jeszcze lepiej z zewnętrznym, dobrym zegarem.

 

Pozdro

 

BTW. Grzegorz ... Wesołych Świąt i najlepszego w Nowym 2018 roku. Nowych konstrukcji i otwarcia siedziby i studio.

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.