Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

Ja mam jakieś 20-22 i rozglądam się za powoli za nowymi kolumnami które mam zamiar kupić w niedalekiej przyszłości.

Nie ukrywam, że biorę pod uwagę również studio 16 Hz i właśnie model Arcada 2,5 ale cena troszkę ponad budżet, niestety :(

Widzę, że tylko Ja taki hardkorowy jestem. Arcady 3.5 w 18m2

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj długo nie wchodziłem na stronę 16hz i patrzę że napewno robi się coraz bardziej exkluzywne z powodu ceny:))ciekawe gdzie są granice cen kolumn opartych na długo znanych przetwornikach(oddzielnie nie tak drogich) 20-30-50kpln kto da więcej?:)))

Lat temu z 12 a może i dawniej . Siedzieliśmy w pokoju Ushera na Audio schow to były ich pierwsze lata wejścia do Polski . Było pusto . Rozmawialiśmy z gościem jakim cudem ich kolumny po 15 000 i 30 000 grają na najwyższym poziomie na całej tej imprezie i dlaczego nie ma tłumów odparł marka nieznana .Trochę osób jednak zauważyło i w komentarzach oceniało je jako dzwięk wystawy .

Dzisiaj można sprzedać używki drożej niż ich ceny wyjściowe lata temu .

To samo dotyczyło pokazu Minasów na AS też przebiły dzwiekiem poziomy kwotowe sporo droższych konstrukcji . Też można je dziś sprzedać używane drożej niż cena wyjściowa parę lat temu .

Można na to spojrzeć i tak to dobra inwestycja , dzwiekowo na pewno się broni . Cenowo to wyznacza ponoć niewidzialna ręka rynku :) .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem nawet sekundy wyrobów 16hz ale pamiętam jak kwękaliscie kilka lat temu jak minaski kosztowały 7kola a teraz 30 i już pupa nie boli? Oczywiście pocieszacie się nawzajem że nie mówią k 16hz na zachodzie bo to wszystko to brudny i zawistny świat gdzie przepłacane testy rządzą rynkiem audio a wy macie undergroundowe kolumny za cenę....o których nikt nie słyszał ale o czym inni mogą pomarzyć:)))

 

Minaski nie kosztują 30 tysi.Nie są to jakieś wielkie kwoty , masa Polaków wyjechała i zarabia gruby szmal.

Patrząc na minimalną krajową to napewno sporo.Ja jestem za wspieraniem Polskiej przedsiębiorczości a nie koncernów zachodnich.Jak chcesz tanio to idź do mediamarktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na YouTube film z Minasami i A70.

Co do kolumn mają wygar niesamowity. Słuchać że są nie wygrzane jeszcze ich barwa zmienia się z każdą chwilą. Bas potęga dosłownie nie słuchać a czuć w pomieszczeniu z bardzo niskim zejściem. Bałem się że może dudnić w moim pomieszczeniu lub coś ale nic z tego jest power i miły dla odbioru.

Na wysokotonowcu jest SS9700 jakoś Morela się bałem bo niby mój Dac chiński itd. Gówno prawda SS jest czasami aż za bardzo ułożony i taki z ogładą. Jedno jest pewne z przerwami dziś słuchałem cały dzień musiałem wyjść na parę minut i wracałem znów do muzyki. Dźwięk nic nie męczył. Wieczorem aż szkoda było wyłączać wzmaka.

Miałem na dziś wiele planów ale przez Arcady wszystkie odwołałem.

Co do frontów to tylko zdjęcie tak wyszło. Żona stwierdziła dziś że to najbardziej elegancki i ekskluzywny mebel w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Konradwo-mówisz że ogromna wartość dodaną w postaci kontaktu szczerego i uczciwego hahahahaha dawno nie słyszałem nic glupszego - przelej mi 30koła na konto a zapewniam że też będę odpowiadał na meile i t3lefony nawet o 4 rano.

 

Zaromoto z tobą spotkałem się podczas propozycji zakładu w sprawie "słyszenia kabli " odpadłeś ale widać że ubodło i zapamiętałeś:))

Kolejny co wszytko by zrobił lepiej, taniej, szybciej... To zrób.

 

P.S. Jesli na prawdę myślisz, ze to takie oczywiste ze ktoś bedzie odpisywał na każdego głupiego maila bo ktoś kupił od Niego cos za 30 tyś. to na prawdę nie wiem w jakim świecie Ty żyjesz. Kup sobie mieszkanie za 10x tyle, samochód za 4x tyle i zobacz jak po zakupie będą Ci „odpisywać” na maile o 4 rano... 90% sprzedawców bedzie Cie mialo w dupie - zrozumiesz to (albo i nie) jak kupisz cos za taką kwotę.

 

No i juz nie chce nawet poruszać oczywistej (dla każdego oprócz Ciebie) kwesti ze z 30tys po odjęciu podatków i vatu robi sie 20, same materiały tez kosztują 10tys wiec juz ta kwota nie robi sie taka duża. Dodaj do tego, że z tego co wiadomo to Grzesiek na maile odpisuje KAZDEJ osobie która sie zwróci do niego zapytaniem, nie ważne czy cos kupił, czy jeszcze sie waha i czy kupi glosniki za 30tysi czy za 4tys...

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że niektórym userom przesilenie wiosenne szkodzi, dlatego prosiłbym o wzajemny szacunek oraz kierowanie wpisów " na temat "

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moich dali zensor 3 blachy tak długo nie wybrzmiewają i teraz nie wiem czy tak ma być czy jednak nie

 

Zależy co lubisz :) jakbyś potrzebował sprzęt do studia to musiałbyś się zastanawiać czy to dobrze, ale do słuchania oprzyj się na ocenie czy Ci się podoba czy nie :)

 

Generalnie precyzja odwzorowania sceny muzycznej zależy głównie od przetworników wysokotonowych, fakt, że słyszysz dłuższe wybrzmienia blach świadczy raczej o tym, że przetwornik nie "gaśnie" za szybko = raczej tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przestać słuchać muzyki. Masakra

Arcady to już poważne granie Nie ma lipy.

Drive wykop i dynamika niesamowite. Od najmniejszych głośności jest power i moc.

Na górze Scan Speak 9700 pięknie i bez zbędnej i koloryzacji.

 

Nie mogę przestać słuchać muzyki. Masakra

Arcady to już poważne granie Nie ma lipy.

Drive wykop i dynamika niesamowite. Od najmniejszych głośności jest power i moc.

Na górze Scan Speak 9700 pięknie i bez zbędnej i koloryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przestać słuchać muzyki. Masakra

Arcady to już poważne granie Nie ma lipy.

Drive wykop i dynamika niesamowite. Od najmniejszych głośności jest power i moc.

Na górze Scan Speak 9700 pięknie i bez zbędnej i koloryzacji.

 

 

Miałem to samo, super sprawa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze Scan Speak 9700 pięknie i bez zbędnej i koloryzacji.

Ja mam złe wspomnienia z tym głośnikiem. Byłem na odsłuchu u kolegi forumowego i co mnie wtedy ta góra zmeczyła to masakra. Dwie godziny słuchania, dwa dni bólu głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złe wspomnienia z tym głośnikiem. Byłem na odsłuchu u kolegi forumowego i co mnie wtedy ta góra zmeczyła to masakra. Dwie godziny słuchania, dwa dni bólu głowy.

 

Sam głośnik to jak część składowej potrawy ,decyduje w umiarkowanym stopniu o smaku całej potrawy ,w tym przypadku brzmieniu całej kolumny. Wiem że ten głośnik jest w kolumnie u naszego kolegi plastika 1989 połączony ze Scan Speakiem 18W8542 (papier na piance). Tak widocznie gra :-) .Muszę Rafałowi zrobić właściwe brzmienie :-)

 

Ja też słyszałem nie raz kolumny i jedne mam nawet u siebie duńskeigo producenta gdzie 9700 "drze ryja"

 

No cóż byłem z kolumnami CREDO R150 u pewnego forumowicza ,po odsłuchu powiedział że sądził że szpilka iluminatora to zły głośnik po tym jak słuchał pewnej 3 drożnej 4 głośnikowej kolumny ,a tu w przypadku Credo nie mógł się oderwać od słuchania rozkoszując się barwą i budowaną głębią przez tą kolumnę ,pomimo iż bliżej mentalnie mu było do twardych kopułek (ceramicznych i berylowych)

 

No cóż same głośniki nie grają jak widać ,a raczej słychać :-)

 

9700 w Arcada 2,5 to piękne naturalne brzmienie aksamitne ,gładkie i przestrzenne . To fantastyczny przetwornik ,pod warunkiem że umie go konstruktor zaaplikować i wie z czym jeszcze (odpowiedni midwoofer, midrange) . Dodatkowo co rzadko taka cecha występuje ,nie posiada własnego narzuconego charakteru ,jest ultra przezroczysty ,gra tak jak jest zaaplikowany .Brzmi tak jak pozwala mu reszta toru .

 

9700 gra tak jak zaprojektowana i wykonana jest cała kolumna głośnikowa.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest całe audio, czyli wiele mitów i przekonań, po jednym kontakcie przypisuje się dane cechy do jednego klocka.

 

Oczywiście nie piszę tego bezpośrednio do @MrSalieri. Ma on prawo do takich ocen.

Piszę ogólnie, że czasem nie słusznie coś skreślamy.

Ja słyszałem już kilka kopułek i SS9700 uważam za jedne z najbardziej naturalnych i łagodnych, potrzeba do nich przejrzystych źródeł aby wydobyć z nich co najlepsze.

Może tu źródło czy wzmacniacz miały charakter mega krzykliwy, ofensywny i ziarnisty, może złe zestrojenie tej kopułki, a może wszystko na raz ponieważ to dość skrajna opinia, co razem ze złą akustyką i nieodpowiednimi kablami daje nam przepis na fatalny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wiem że ten głośnik jest w kolumnie u naszego kolegi  plastika 1989 połączony ze Scan Speakiem 18W8542 (papier na piance). Tak widocznie gra :-) .Muszę Rafałowi zrobić właściwe brzmienie :-)

O te kolumny właśnie chodzi. Grało to z Protagonistem jego kolegi na jakichś jasnych lampach stąd może ta ostrość. Zgadzam się z tym co piszecie ale jak mówię takie mam odczucia po tym odsłuchu. Nie twierdzę absolutnie że to zły, ostry głośnik. Tak po prostu grał w tym konkretnym przypadku. Wiem że plastik1989 ma inne lampy w swoim DACu ale akurat wtedy ten był uszkodzony. Wspominał że jego DAC nie gra tak ostro.

Zgadza się również że audio to dziedzina bardzo subiektywna. Dla mnie było ostro nie do przyjęcia na dłuższą metę natomiast dla kolegi plastika1988 właściciela tego Protagonista było dobrze. Taka sytuacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9700 gra tak jak zaprojektowana i wykonana jest cała kolumna głośnikowa.

 

Święte słowa, i amen.

 

O te kolumny właśnie chodzi. Grało to z Protagonistem jego kolegi na jakichś jasnych lampach stąd może ta ostrość. Zgadzam się z tym co piszecie ale jak mówię takie mam odczucia po tym odsłuchu. Nie twierdzę absolutnie że to zły, ostry głośnik. Tak po prostu grał w tym konkretnym przypadku. Wiem że plastik1989 ma inne lampy w swoim DACu ale akurat wtedy ten był uszkodzony. Wspominał że jego DAC nie gra tak ostro.

Zgadza się również że audio to dziedzina bardzo subiektywna. Dla mnie było ostro nie do przyjęcia na dłuższą metę natomiast dla kolegi plastika1988 właściciela tego Protagonista było dobrze. Taka sytuacja :)

 

Widać, odpowiednia aplikacja przetworników to nie taka prosta sprawa. Jeżeli chcesz usłyszeć prawdziwe brzmienie tej kopułki to zapraszam do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

Ja mam złe wspomnienia z tym głośnikiem. Byłem na odsłuchu u kolegi forumowego i co mnie wtedy ta góra zmeczyła to masakra. Dwie godziny słuchania, dwa dni bólu głowy.

Nie tylko Ciebie, mnie też ;-)

Swojego DACa załatwiłem grzebiąc w nim głupio jak byl włączony, wyładowanie elektrostatyczne - przeskoczyła iskra ze mnie i pechowo paliła układ wm8805. Z racji tego, że byliśmy umówieni, a ja zostałem akurat bez DACa, poratował kolega który ma znacznie ciemniejszy system i u siebie w DACu ma jaśniejsze kondy i lampy philips sq by to zrównoważyc. Dodatkowo spielismy to srebrnym kimberem i faktycznie efekt byl taki, że ciężko to bylo słuchać, a po 15 minutach mnie też już głowa bolała ;-)

 

W kazdym razie, jedno jest pewne: jak ktoś zakocha sie w np. Morelu to zawsze bedzie miał obiekcje do ss9700 i vice versa.

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ciebie, mnie też ;-)

Swojego DACa załatwiłem grzebiąc w nim głupio jak byl włączony, wyładowanie elektrostatyczne - przeskoczyła iskra ze mnie i pechowo paliła układ wm8805. Z racji tego, że byliśmy umówieni, a ja zostałem akurat bez DACa, poratował kolega który ma znacznie ciemniejszy system i u siebie w DACu ma jaśniejsze kondy i lampy philips sq. Dodatkowo spielismy to srebrnym kimberem i faktycznie efekt byl taki, że ciężko to bylo słuchać, a po 15 minutach mnie też już głowa bolała ;-)

 

W kazdym razie, jedno jest pewne: jak ktoś zakocha sie w np. Morelu to zawsze bedzie miał obiekcje do ss9700 i vice versa.

 

Rafał bliżej lata do Ciebie przyjadę i przerobię Ci te kolumny ,tylko trzymaj mnie za słowo i mi przypominaj się bo ja z tym czasem to sam wiesz gdzieś on jest ale złapać go się nie da.

 

Głośnik to tylko element składowy kolumny ,a kolumna częścią całego systemu stereo. Więc w Twoim przypadku zmiennych jest wiele .Przede wszystkim ja nie aplikuję głośnika 18W8542 z 9700 (pomijam Studio 100 ) bo to dwa różne głośniki brzmieniowo,pierwszy nasycony ,muzykalny lecz nie rozciągnięty basem w dół nadający się tylko do skrzyń 10-13 litrów wentylowanych ,ten drugi szybki ,przezroczysty . Nie łączyłbym tych głośników razem to po pierwsze . Po drugie DAC-i lampowe w tym Protagonist "nie lubią się " z 9700.

 

DAC LKS004 z 9700 wręcz się uwielbiają .Dotyczy to gęstości zakresu średnio-wysokotonowego .

 

Do lampowych DAC-ów Morele są korzystniejsze.

 

To samo tyczy wzmacniaczy .Byłem u klienta z Vincentem SV 700 a to hybryda z ilością basu że wiaderkami można wynosić i średnica także gęsta wiec 9700 nie gra w takim połączeniu .Na siłę zagra ale z przestrojeniem zwrotnicy zdecydowanie wyżej ok.3,5kHz ,ale i tak do takiego zestawu jak SV 700 wpięty Morel CAT 328 zagrał korzystniej .

 

Jednak z najlepszym źródłem (nie tanim, nie lampowym ) 9700 pokaże więcej zarówno w zakresie otwartości góry ,pięknego wybrzmienia ,a przede wszystkim nie słodzi ,przekaz jest ultra czysty i przezroczysty .Takiego przekazu góry a co za tym idzie świetnej stereofonii ,świetnej lokalizacji instrumentów forumowiczom ,klubowiczom życzę.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

W kazdym razie, jedno jest pewne: jak ktoś zakocha sie w np. Morelu to zawsze bedzie miał obiekcje do ss9700 i vice versa.

 

Nie do końca się zgodzę. Wg mnie oba te głośniki są godne uwagi ale oba muszą spełniać inne warunki.

Pomijając aplikacje oraz resztę toru, która jest oczywistym składnikiem dobrego grania tych głośników bardzo istotne jest pomieszczenie (akustyka).

Ss9700 w zbyt mocno wytłumionym pomieszczeniu nie pokaże swoich pełnych zalet. Morel jest w tym względzie trochę mniej wybredny.

Wg moich obserwacji Ss9700 świetnie się "czuje" gdy podłoga jest o dość dużej powierzchni bez jakiś dywanów czy innych pochłaniaczy. Gdy do tego dodamy w odpowiednich miejscach rozpraszacze - mamy dźwięk jak malowany nawet w niezbyt dużych pomieszczeniach.

Przykad u Rafała. M z nieco droższym Ss9900.

U kolegi forumowego Mircysko Ss9700 w Salonie około 40 m z gołą podłogą (panele podłogowe) oraz tłumieniem za kolumnami już też te głośniki rozwijają skrzydła. A pokój wcale nie jest jakoś super zaadoptowany. Ale jest odpowiednio duży aby te przetworniki rozwinęły skrzydła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, odpowiednia aplikacja przetworników to nie taka prosta sprawa. Jeżeli chcesz usłyszeć prawdziwe brzmienie tej kopułki to zapraszam do mnie.

Dzięki, ale raz że trochę daleko a dwa to podejrzewam, że po tej wizycie pogorszeniu mógłby ulec mój stan psycho-fizyczny :)

Audio trudna i bardzo subiektywna sprawa niestety.

 

Rafał bliżej lata do Ciebie przyjadę i przerobię Ci te kolumny ,tylko trzymaj mnie za słowo i mi przypominaj się bo ja z tym czasem to sam wiesz gdzieś on jest ale złapać go się nie da.

To może przy okazji zawitał by Pan do mnie i posłuchał czy warto myśleć o wersji premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są dostępne wykończenia S16HZ CG? Bo tak widziałem na stronie trzy, wiem też że można na życzenie zrobić biały lub czarny gloss. Ładny fornir widziałem w tym klubie CG palisander santos czy jakoś tak i jeszcze jeden ciemny bardzo na stronie stereo i kolorowo (też ładny).

Ten fornir amerykański orzech różni się od tego Santosa? Bo na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie.

Przepraszam że pytam w klubie o to a nie bezpośrednio u producenta ale tu są wszyscy użytkownicy razem więc może ktoś podrzuci jakiś pomysł.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są dostępne wykończenia S16HZ CG? Bo tak widziałem na stronie trzy, wiem też że można na życzenie zrobić biały lub czarny gloss. Ładny fornir widziałem w tym klubie CG palisander santos czy jakoś tak i jeszcze jeden ciemny bardzo na stronie stereo i kolorowo (też ładny).

Ten fornir amerykański orzech różni się od tego Santosa? Bo na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie.

Przepraszam że pytam w klubie o to a nie bezpośrednio u producenta ale tu są wszyscy użytkownicy razem więc może ktoś podrzuci jakiś pomysł.

 

W standardzie w cenie katalogowej są trzy : orzech ameryk. ,czarny dąb, czereśnia.

 

Za dopłatą : high gloss czarny i biały ,oraz palisander .

 

Ceny ? wg regulaminu publicznie podać ich nie można ,więc na maila .

post-15230-0-72805300-1521660305_thumb.jpg

post-15230-0-90470800-1521660314_thumb.jpg

post-15230-0-83219900-1521660320_thumb.jpg

post-15230-0-45915700-1521660330_thumb.jpg

post-15230-0-04204600-1521660337_thumb.jpg

post-15230-0-72478200-1521660469_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.