Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nareszcie doszła paczka. I dziś testy Denafrips Pontus

Cóż mogę powiedzieć super.

Jak kogoś męczy LKS swoją narowistościa to gorąco polecam. Niesamowite jak DACi R2R grają równomiernie całym pasmem

Pontus jest niesamowity jeżeli chodzi i jakiekolwiek wyostrzenia czy dziwny niekontrolowany bas jak czasami zdarza się to w LKSie.

Mam narazie jedno malutkie zastrzeżenie mianowicie słuchać troszkę trafo bed0a0caaf09abc7a167def217b74b1e.jpgd8b4953c90ccd33b89dd66e05cbb740b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie doszła paczka. I dziś testy Denafrips Pontus

 

Oby docelowo :)

Jestem naprawdę ciekaw jak go ocenisz, nie słyszałem żadnego daka R2R ale ponoć dobry R2R pokazuję jak można grać :)

Dla mnie super jest LKS004 ale też nie okazał się docelowym, ostatnia nadzieja to R2R :)

Jak to nieraz czytam i też napiszę, skrobnij coś jak posłuchasz i będzie Ci się chciało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest świetny naprawdę. Miałem Soekrisa chwilę i to zamuł był. Bez energii bez niczego. Może wykonanie a może nie wiem co. Teraz będę i kombinował jak podłączyć po I2S RJ45

 

Jest świetny naprawdę. Teraz będę i kombinował jak podłączyć po I2S RJ45

 

Jest świetny naprawdę. Miałem Soekrisa chwilę i to zamuł był. Bez energii bez niczego. Może wykonanie a może nie wiem co. Teraz będę i kombinował jak podłączyć po I2S RJ45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie LKS na początku grał tragicznie, lipa straszna ale po wygrzaniu rewelacja, interfejs USB dopracowany do perfekcji, zero cyfry, analogowe brzmienie ale miał tak jakby podbitą wyższą średnicę przez co był trochę suchy :), żeby nie było to opis użytkownika ale trudno się z tym nie zgodzić. Chociaż z tego co pamiętam to u Ciebie zagrał lepiej jakiś na X:) Xiang czy coś takiego.

Jak się osłuchasz skrobnij coś :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam narazie jedno malutkie zastrzeżenie mianowicie słuchać troszkę trafo

 

Venom, brawo za odwagę i szczerość :)

Czyli ludzie powoli poznają się, że efekciarskie dacki im jednak nie pasują. Nie można tego do końca łączyć z Sabre, ponieważ tą kość można zaaplikować muzykalnie.

Coś mi się wydaje, że w tym temacie po kilku latach posuchy pojawiają się „nowszej” generacji lepsze DACki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest świetny naprawdę. Miałem Soekrisa chwilę i to zamuł był. Bez energii bez niczego. Może wykonanie a może nie wiem co. Teraz będę i kombinował jak podłączyć po I2S RJ45

 

Jest świetny naprawdę. Teraz będę i kombinował jak podłączyć po I2S RJ45

 

Jest świetny naprawdę. Miałem Soekrisa chwilę i to zamuł był. Bez energii bez niczego. Może wykonanie a może nie wiem co. Teraz będę i kombinował jak podłączyć po I2S RJ45

 

Może skrobniesz w wolnej chwili jakieś porównanie z LKS i Xiangsheng?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z R2R polecam posłuchać Holo Audio Spring R2R DAC. Niezwykle przejrzysty, rozdzielczy dźwięk z nutką analogowośći.
Dokładnie tak gra Denafrips.

Możesz poczytać na forach światowych. Pontus to Holo Spring Level 3 na równi bądź nawet ciut lepiej. Tak jest genialny świetny typowo audiofilska prezentacja. Zagra tak jak jest nagranie. Nic nie dodaje nic nie ujmuje. Z ciekawości podłączyłem USB i Amanero na pokładzie.

Jestem w szoku bo zawsze pliki dsd mi nie odpowiadały jakoś. A tu proszę można można.

Mam Digione i gram poprzez BNC ale Amanero nic nie odstaje od Digione. Jako transport pod Amanero Android Box Himedia Q10 Pro poprzez USB Audio Pro. Bez żadnych kompromisów.

Jak ktoś szuka DACa niesamowicie poukładanego polecam Koszt około 6000 po przeliczeniu wyszło czyli porównywalnie co LKS ale ja osobiście bym nie zamienił.

Jutro pojadę kupić goldpiny bi będę starał się i2s z maliny sygnał wypuścić. Narazie bez reclokera i izolatora.

 

Ps czy jest ktoś kto chciałby się na testy zamienić Digione vs USB Bridge Sparky?

 

 

Może skrobniesz w wolnej chwili jakieś porównanie z LKS i Xiangsheng?

LKS to wiadomo Sabre i to wciąż słuchać . Pomimo iż jest nowa kość to jednak Sabre. Ale najbardziej wqurzal mnie bas w lks czasami jakby był za mały a za chwilę rozlazły. Mówię tu o wersji 004 o 003 nie ma co pisać poziom Xiangshenga tylko mniej muzykalnie.

Xiangsheng w swojej cenie nie ma konkurencji.

Największy wulkan nood względem dynamiki jaki słyszałem. On aż kipi werwą. Ale przez ten nadmierny testosteron czasami gubi rytm i spójność.

Dac muzykalny z potężnym basem . Nie jest tak równy jak Pontus czy 004.

W domu kolega powiedział że Xiangsheng to troszkę romantyczny dresiarz jak chce to czaruje a jak ma ochotę to przywali i ja się z tym zgadzam.

Ja ze swojej strony uważam że i tak większym i lepszym zakupem był Xiangsheng . Dlaczego?

Bo lepiej się nie da kupić w tej cenie niczego.

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędzał ktoś kiedyś Credo wzmakami z lampą 300b lub 845? Jestem ciekaw tego połączenia.

Moje Credo napędzam Cayinem a100t (8 lamp mocy) i wiadomo, tu jest doskonale jeśli chodzi o moc, wydajność itd., ale ciekawi mnie czy np. takie 10-15W z 300b lub 845 lub 2a3 dałoby ciekawy efekt z Credo. Oczywiście kosztem wysterowania i wykopu, ale może nadrobiłoby to szczegółami czy barwą.

Oczywiście nie mam zamiaru pozbywać się Cayina, jest za dobry. Ale może bym zakupił coś na 300b/845/2a3, dla czystej zabawy.

 

Zbudowałem sobie dośc mocny system w garażu ze sprzętów, których nie używam już w domu (krell 300i na monitorach Sonus Olivy, reszta w "o mnie") i zastanawia mnie, czy ogólnie praca wzmacniacza lampowego w warunkach garażu czyli większa wilgotność powietrza, jest bezpieczna. Podczas zimy temperatura spadała tam nawet do 6 stopni, obecnie jest już cieplutko, z 14-17 stopni. Krell i reszta gratów co tam mam działa normalnie, ale np. transport Meridiana jest zamulony przy mniejszej temp. i wilgotności. Działa, ale początkowo muli (np. po otwarciu szuflady trzeba wyłączyć i znów włączyć by chciał ją zamknąć:).

 

A jak wzm. lampowy w garażu przy większej wilgotności? Czy jest to bezpieczne dla lamp? Czy możliwe są problemy przy starcie? Ktoś ma wiedzę lub dośw. w tej materii? Byłbym wdzięczny za opinie. Mogę podrzucić pomiary wilgotności. :)

Pytam bo nawet w garażu bym lampkę jakaś dowalił, wolę dźwięk typu cayin 88 na 4 kt czy 6550 niż dźwięk Krella, całkiem fajny, ale brak "polotu" barwowo jak dla mnie.

 

Pozdrawiam klub. :)

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ilość mocy między 2a3, a 845 jest całkiem inna, ciężko porównywać konstrukcje oparte o tak rożnych lampach.

Trzymanie sprzętów w takich warunkach nie jest dla nich dobre i prędzej czy później coś się stanie z nimi na pewno. Niska temp, wilgoć, wysokie napięcia lampowca plus grzanie się go proszenie się o kłopoty.

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam złożone wszystkie wypowiedzi Grzegorza od 2009 r. w jednym pliku. Koło 150 stron w docx. Jakby ktoś chciał to zapraszam. Są tam odpowiedzi na wszystkie pytania z klubu.

Tak jak pisał lord_vader. Credo - mocny tranzystor (np. Krell) lub mocna lampa. Grzegorz ostatnio wspominal, że Credo świetnie zagrały na monoblokach Cayina 860 i preampie SC-10.

Do muzykalnych lamp Minas Anor, Arkady i Ethosy.

Sam sie zastanawiam w jakim kierunku iść. Jak Grzegorz wyrzeźbi jedne i drugie to posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zauroczony Denafripsem

Pontus jest świetny polecam

 

Oby nie minęło :), ja jeszcze szukam ale już jestem blisko :), jak trafię na pewno będzie koniec poszukiwań, nie chciałbym zmieniać w nieskończoność :). Przepraszam, poszedłem w prywatę :)

 

Venom co tam są za kostki? Gdzieś widziałem jakiegoś R2R na Sabre9038pro ale nie wiem czy są w ogóle takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oby nie minęło :), ja jeszcze szukam ale już jestem blisko :), jak trafię na pewno będzie koniec poszukiwań, nie chciałbym zmieniać w nieskończoność :). Przepraszam, poszedłem w prywatę :)

 

Venom co tam są za kostki? Gdzieś widziałem jakiegoś R2R na Sabre9038pro ale nie wiem czy są w ogóle takie?

Jak jest R2R to jak ma być Sabre

Akurat ja Sabre omijam z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest R2R to jak ma być Sabre

 

No właśnie też się zdziwiłem ale gdzieś mi coś takiego przemknęło, może wersja special edition multi-bit :)

 

Akurat ja Sabre omijam z daleka.

 

Kwestia aplikacji :)

 

To co tam jest w środku? No bo chyba jakieś kości są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zauroczony Denafripsem

Pontus jest świetny polecam

 

Panowie miło czytać że testujecie coraz lepsze DAC-i . Jak tylko macie taką możliwość to na pewno jest to bardzo cenne doświadczenie ,zwłaszcza że bazowo LKS 003 z model lub LKS004 to bardzo dobre DAC-i .Emil ma tu doświadczenie co do nich .

 

Holo Audio Level 1 ,2 ,3 podobno bardzo udane . I teraz Denafrips Grzegorz mi mówił że świetny .

 

Przetworniki D/A jak widać rozwijają się ,nie zapomnijcie o naszym krajowym Protagoniście i Stel Audio też mają dobrą pozycję.

 

Napędzał ktoś kiedyś Credo wzmakami z lampą 300b lub 845? Jestem ciekaw tego połączenia.

Moje Credo napędzam Cayinem a100t (8 lamp mocy) i wiadomo, tu jest doskonale jeśli chodzi o moc, wydajność itd., ale ciekawi mnie czy np. takie 10-15W z 300b lub 845 lub 2a3 dałoby ciekawy efekt z Credo. Oczywiście kosztem wysterowania i wykopu, ale może nadrobiłoby to szczegółami czy barwą.

Oczywiście nie mam zamiaru pozbywać się Cayina, jest za dobry. Ale może bym zakupił coś na 300b/845/2a3, dla czystej zabawy.

 

Niestety takie lampy jak 300B, 2A3 ,805,845,211 ,GM70 nie nadają się do CREDO I. Dźwięk jest zbyt wolny ,nie ma zróżnicowania basu ,nie ma nawet jego ataku i szybkości .Nie ma korzyści z takiego połączenia w ogóle ,mało ekspresyjna jest nawet średnica pasma .

 

Tu jak pamiętam grały tylko wulkany energii jak :monobloki 860 Cayina, A100T ,ewentualnie A88T na lampach 6550 Sovteca lub Electro Harmonicsa .

 

przymiarki były z rożnymi wzmacniaczami ,grały zadziorne modele Krell - a jak KAV 300i ,KAV 500i ,końcówki 250 itp.

---------------------------

Post audiostereo Napisano 20.01.2005 - 23:41 andrea29 odsluchy-w-gliwicach-lub-okolicy

 

I najprzyjemniejszy moment dla mnie. Pod cudo-wzmaka, Grzegorz podłączył dwa 50kg (?) słupy słusznej postury i wyglądu - kolumny "Credo".

A potem popłynął dźwięk. "7 niebo" - jak głosi pewna reklama i tak było w istocie. Bas był najlepszy, jakiego moje audiofilskie uszy w życiu słuchały. Był poteżny, zróżnicowany, swobodnie wybrzmiewający, wyśmienicie artykułowany i kontrolowany. I to na jakim poziomie... BTW: ogromne brawa dla tak udanej lampowej konstrukcji wzmaka i moje uznanie dla ucha/ gustu/umiejętności Grzegorza. Eeech, musielibyście sami tego posłuchać, bo trudno mi wyobrazić/przypomnieć lepszy.

 

http://www.audiostereo.pl/odsluchy-w-gliwicach-lub-okolicy_14571.html/page__st__60

 

To był wtedy A88T z zadziornie brzmiącymi lampami mocy ,pasował do nich

 

--------------------------------

 

Ethos Artico :)

 

Grzegorz, uchyl rąbka tajemnicy :)

 

Tu na razie nic więcej nie zdradzę ,kolumna powstaje 1,90 m wysokości .

 

----------------------

Potwierdzam bo to u mnie słuchaliśmy Credo D 400 + Cayin 860 + SC-10 + MBL 1531.

 

Tego słuchałem u Lorda Vadera ,kapitalnie grający system ,preamp SC-10 gra znakomicie ,przygotowany pod triodowe końcówki mocy Cayina ,sterowal tetrodowe końcówki mocy i robił to wyśmienicie .A teraz podłączony jest pod końcówki triodowe Opera Consonance na lampie 211 w Single Ended u Imacmana i gra wyborowo ,może Marek coś wpisze więcej .

------------------------

 

wydaje mi się, że Calida to wcześniejszy Minas Anor Grand 60 z 21cm basowcem

 

Tak ,model Minas Anor Grande 60 nie do końca mi odpowiadał ,jest zbyt wolny basem. Tu został wykorzystany głośnik basowy OEM produkcji ScanSpeaka który to opierał się o kiedyś produkowany głośnik Vify M21WO 39-08 . Za wszelką cenę chciałem celulozowy głośnik basowy w większym Minas'ie a ten to papier powlekany z solidnym 110 mm układem magnetycznym ,umiarkowaną wielkością cewki drgającej ,wysoka efektywnością i impedancją 8 ohm . Głosnik ten stosowany był także w DALI GRAND ,tam też nie miał poparcia szybkiego basu. Niestety równocześnie powstawał model Calida 100 ,nieco szersza o 10 mm kolumna z większym pochyleniem frontowej ścianki oparta o woofer 22cm ScanSpeaka serii Discovery z membraną z włókna szklanego 4 ohmowy-zdeklasował tego wyżej wymienionego ,więc go zastępuje .Głośnik wysoko tonowy tez jest inny pochodzi od ScanSpeaka ,posiada aluminiowy front i 26mm membranę . To kolumna w ofercie pomiędzy Minas Anorem a Arcadą ,mająca zalety w nagłośnieniu dużego pomieszczenia ok.35m2 grąjąca swobodnie i dynamicznie .Przestrzeń jest również bardzo dobra .

post-15230-0-37721200-1526109887_thumb.jpg

post-15230-0-14000300-1526109892_thumb.jpg

post-15230-0-56296300-1526109896_thumb.jpg

post-15230-0-32284700-1526109902_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było sporo muzyki.

Nie wiem czy to Pontus czy Arcady. A może cały system się wygrzewa bo nowy DAC i nowe kolumny w parze. Ale przekaz jest świetny dziś sytuacja niespotykana siedzieliśmy z dziećmi przez ponad 2 h i słuchaliśmy muzyki. Dzieciaki nawet zapomniały o smartfonach. Siedziały i słuchały. Ich repertuar był oczywiście brany pod uwagę. Moje dzieciaki to takie małe konesery muzyczne. Bo nie można inaczej nazwać faktu że 9 latek mówi tata teraz czas na Knopflera Bon Jovi potem Dr Dre i 2 Pac.

Każdy gatunek dziś leciał. I u nas w domu są takie emocje aż mi dziś ciarki po plecach latały.

Można powiedzieć że system jest na tę chwilę zamknięty. Zostały jedynie zabawa z transportem i może kablami. Ale klocki zostaną na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mająca zalety w nagłośnieniu dużego pomieszczenia ok.35m2 grąjąca swobodnie i dynamicznie .Przestrzeń jest również bardzo dobra .

Grają jak marzenie!!! Myślę, że i z większym salonem nie powinny mieć problemów. I tak tylny bas refleks jest nadal zatkany bo już za dużo tego było ;)

Poprzednio mieliśmy przez prawie 7 lat Minasy. Grały świetnie, jak to Minasy, ale niestety w naszym salonie się trochę gubiły. Za to Calidy to już inna masa dźwięku. Nadal się wygrzewają ale już jest potęga. I ta scena...w głąb i wszerz....można pływać :)

 

A tak wyglądają w czasie pracy:

post-54908-0-23047300-1526290272_thumb.jpg

post-54908-0-62834100-1526290283_thumb.jpg

post-54908-0-58468300-1526290293_thumb.jpg

post-54908-0-92443400-1526290530_thumb.jpg

Edytowane przez klinek

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.