Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki dziś pech Amprerex BB 12ax7 się skończył właśnie

Długo je miałeś?

Ja prawdopodobnie będę sprzedawał swoje, nie mam już od jakiegoś czasu A70.

Na razie zastanawiam się czy w przyszłości nie będą mi znów potrzebne, tak jak napisałeś to świetne lampki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo je miałeś?

Ja prawdopodobnie będę sprzedawał swoje, nie mam już od jakiegoś czasu A70.

Na razie zastanawiam się czy w przyszłości nie będą mi znów potrzebne, tak jak napisałeś to świetne lampki:)

A jaki masz teraz wzmacniacz?

Spójrz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś napiszę.

 

Gra naprawdę dobrze ,powiem szczerze znając 211-tki w układzie Signgle Ended sądziłem że nie będzie dużej różnicy w brzmieniu. Jest ogromna. Dynamika tego wzmacniacza spora. Muzykalność i brzmienie średnicy to jest to co triody posiadają najlepszego .Przekaz jest nadwyraz kulturalny ,bas i jego atak oraz zróżnicowanie bardzo dobre . Tutaj pod każdym względem CS-845 jest lepszy od A70 ,w basie zdecydowanie . A70 -tka primazena jest doinwestowana ,są tam miedziowe kondensatory sprzęgające Jansena ,lampy 12ax z getterem 45 stopni Valvo ,gra lepiej niż katalogowa A70 ,ale ten 845 to naprawdę świetny dźwięk .Siedzieliśmy 1,5 godziny po czym musiałem go spakować i pojechać do domu . Klasa wyżej niż A70 która gra bardzo dobrze i co do tego nie ma wątpliwości.

 

To wyraźnie droższy wzmacniacz w ofercie Cayina wiec nic w tym dziwnego że lepszy ,a może jednak bo czasem droższe nie zawsze są lepsze ,albo lepsze ale nie w każdym aspekcie .Jak będę miał chwilkę załączę go z Minas Anorami IV . W zasadzie to wzmacniacz do każdych sensownie skutecznych kolumn, jak by zagrał na 3 drożnych Credo tego nie wiem ,przeznaczenie jednak triodowego wzmacniacza jest przypisane w miarę efektywnym kolumnom.

 

Grzegorz, nie myślałem o tym, żeby Credo napędzać wzmacniaczem CS-845A, choć jestem ciekawy czy dałby radę.

Z opisu wynika, że jego przeznaczeniem jest linia dźwięku Minas Anor -> Arcada -> Ethosy.

Kiedyś wspominałeś o CS-120SA w wersji specjalnej do Credo. Czy coś się już wyklarowało w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, nie myślałem o tym, żeby Credo napędzać wzmacniaczem CS-845A, choć jestem ciekawy czy dałby radę.

Z opisu wynika, że jego przeznaczeniem jest linia dźwięku Minas Anor -> Arcada -> Ethosy.

Kiedyś wspominałeś o CS-120SA w wersji specjalnej do Credo. Czy coś się już wyklarowało w tej materii?

Na Arcadach skończą sę możliwości wysterowania przez 845

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, nie myślałem o tym, żeby Credo napędzać wzmacniaczem CS-845A, choć jestem ciekawy czy dałby radę.

Z opisu wynika, że jego przeznaczeniem jest linia dźwięku Minas Anor -> Arcada -> Ethosy.

 

Tak dokładnie te kolumny ma sterować z naciskiem na Mians Anor IV oraz Arcada 2,5 .

 

To jest sprawdzone i gra bezbłędnie.

 

Nie wiem czy wysteruje Arcadę 3,5 ,teraz nie mam czasu ale z pewnością też sprawdzę to połączenie .

 

 

Kiedyś wspominałeś o CS-120SA w wersji specjalnej do Credo. Czy coś się już wyklarowało w tej materii?

 

CS-120 SA to spory tranzystor który gra w stylu lamp ,muzykalnie i analogowo ,ale bez takiego kopa i zaciętości ,to raczej klarowny wzmacniacz .Ja to mam w lampach a lampa emocje przekaże i tak lepiej w tej sygnaturze brzmieniowej ,więc....

 

Jedną sztukę tego modelu dałem mojemu zdolnemu serwisantowi aby przerobił końcówkę mocy w nim ,a przede wszystkim dwa pierwsze stopnie sterujące bo one są tu najważniejsze na brzmienie dynamiczne ,zadziorne w stylu Krella KAV 500i , KAV 250 etc .Potencjał CS-120 SA jest spory zobaczymy co z tego wyjdzie . To byłoby do kolumn w stylistyce CREDO R150.

 

 

 

Na Arcadach skończą sę możliwości wysterowania przez 845

 

I takie też było założenie .845 ma być przeznaczeniem do kolumn o podobnym stopniu trudności sterowania co Arcada, Minas . I to wystarczy w zupełności . Ja nie będę do 845 podłączał Iluminatorów przecież :-)

 

Nie byłbym taki kategoryczny w sądach. Byłem świadkiem odsłuchów Ariesów plus z monoblokami na 845 SE, które to zamiatały nimi jak chciały.

 

Krzysiek to wydarzenie chyba należy traktować jako ewenement ,ja też na nim byłem i słyszałem monobloki Jarka ,dwa duże monobloki zrobione pod zamówienie na unikatowych częściach ,transformatorach gdzie w stopniu końcowym była tylko jedna lampa 845 i pomiatała Ariesami Plus (dwa Iluminatory) że aż miło . Takie bezkompromisowe monobloki .Na pewno w tym pomieszczeniu zagrały ja żadne inne.

 

Ale pamiętam też jak grał wzmacniacz Mastersoud 845 też na jednej lampie na kanał, jakoś grał na średnicy i górze nawet nieźle ,ale basem do tych kolumn klapa na całego .Nawet nie sterował ten wzmacniacz pojedynczego scan speaka na piance 18W8542 ,grzały się wszystkie trzy transformatory jak diabli :-)

 

Cayin CS-845 A to rzetelny barwny wzmacniacz i aby cieszyć się muzyką z tą ładną barwą i przy okazji mieć temperament i dynamikę w muzyce sądzę ze te kolumny w stylu Minas ,Arcada to optymalny partner do współpracy obu urządzeń. Powinien też zagrać dobrze z wieloma szeroko -pasmowcami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nareszcie nowe Amperexy.

Kolumny od razu zniknęły w pomieszczeniu.

To jest nieprawdopodobne jak te małe lampki zmieniają dźwięk.

 

 

To prawda . Bywam często u pasjonatów dobrej muzyki i jak słyszę że ktoś czuje tą muzykę na całego ,słyszy wszelkie zmiany które w systemie zachodzą to pokazuję na swoich lampach co jeszcze można ze wzmacniacza wycisnąć ,a można sporo .Lampki wejściowe mają spory wpływ na brzmienie ,a właściwie na jego kształtowanie . Potrzebujecie więcej przestrzeni -są takie lampki ,potrzebujecie mięsistego brzmienia -są takie lampki ,potrzebujecie przyciemnić brzmienie -są takie lampki .

 

Do własnego systemu który już poukładaliście akustyką ,kablami ,ustawieniem ,można jeszcze doszlifować lampami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już raczej oficjalnie mogę się pochwalić nowym nabytkiem. Cayin A55TP zagościł na stałe w moim systemie.

Brzmienie firmowe S16hz cieszy moje uszy :)

http://ifotos.pl/zobacz/DSC5296JP_qeheppr.jpg

DSC5296JP_qeheppr.jpg

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już raczej oficjalnie mogę się pochwalić nowym nabytkiem. Cayin A55TP zagościł na stałe w moim systemie.

Brzmienie firmowe S16hz cieszy moje uszy :)

 

Lamki... mam do nich słabość, pięknie świecą gratuluje :) Ogrzeję się przy nich mam nadzieję chociaż chwilę w weekend.

 

Salier co oznacza "brzmienie firmowe" S16hz ? Firmowe producenta Cayin w dystrybucji S16hz tak :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salier co oznacza "brzmienie firmowe" S16hz ? Firmowe producenta Cayin w dystrybucji S16hz tak :) ?

Brzmienie firmowe w rozumieniu zestawienia produktów s16Hz z produktami Cayina, co w opini wielu użytkowników wypada bardzo dobrze.

Nie czepiaj się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich lampek szukacie Panowie do swoich wzmacniaczy? Mam pozostałości pounisonie: amperexy bugle boy ecc82 i philips miniwatt ecc82. 8 i 5 sztuk bodajze.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamki... mam do nich słabość, pięknie świecą gratuluje :) Ogrzeję się przy nich mam nadzieję chociaż chwilę w weekend.

 

Salier co oznacza "brzmienie firmowe" S16hz ? Firmowe producenta Cayin w dystrybucji S16hz tak :) ?

Łukaszku, może Ty się pochwalisz swoim firmowym brzmieniem i wkleisz zdjęcie swojego systemu.Bo zauważyłem że coś Cię uwiera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.