Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorzu kiedy premiera Ethos Arctico \ Ethos Arctico Signature ?

Chyba będzie potrzebna mała elektrownia aby je zasilić?

Na jaki metraż są przewidziane? - 1,9m robi wrażenie

 

To produkt nie do promowania za pośrednictwem forum .Powstał jeden komplet jak dotąd ,mamy

do porównań kilka światowych marek w cenach sporo wyższych od tego produktu.

Być może jako ciekawostkę w przyszłym roku pokażę tutaj ale wyłącznie w temacie sponsorowanym.

 

W tematach sponsorowanych będą takze inne ciekawe wydarzenia związane z marką 16Hz.

Poczekajcie.

 

A tymczasem u mnie odbył się mały pojedynek. Minas Anor IV signature vs Canto Grand signature.

https://images90.fotosik.pl/45/29f1562f3bf6ef95.jpg

 

Miałem przyjemność gościć po raz drugi u kolegi Olka ,fajne spotkanie ,dzięki za smaczny obiad i bardzo dobre ciasto

( podziękowania i pozdrowienia dla małżonki Olka)

 

Bardzo cenne spotkanie za sprawą możliwości pożaglowania lampami we wzmacniaczu A-55TP ,posłuchaliśmy obu kolumn Minas Anor Signature i

Canto Grand Signature i fawotytem wieczoru w pomieszczeniu Olka okazały się być Canto Grand Signature zagrały tak że ja nie mogłem się oderwać

od tej prezentacji ,kompletny dźwięk przekazywał świetną muzykę Vollenveidera, Maćka Maleńczuka,FourPlay i innych artystów których słuchaliśmy .

Nie ma w tym przesady ale Olek ma bardzo dobrą akustykę swojego pomieszczenia i tutaj należy napisać iż przez ten fakt muzyka brzmi bardzo ,bardzo dobrze .

Canto Grand Signature+DAC Xindak +A55TP Cayina w tym pomieszczeniu brzmi jak wielokrotnie droższy zestaw .Minasy Signature zagrały również na wysokim poziomie

bardzo gładko ze świetnym środkiem lecz znikały ciut mniej w tym pomieszczeniu ,one były nieco za duze ,schodziły nisko dołem lecz swoboda dynamiczna była mniejsza .

 

Pewnie Olek coś doda od siebie .

 

Dzięki raz jeszcze za spotkanie .

 

Ps.Olek to pasjonat roślin ,wystroju aranżer ogrodów ,wraz z małżonką zajmują się tą profesją .Oczu nie można oderwać od pięknego ich ogrodu :-)

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czarodziejkami wieczoru były bez wątpienia Canto Grand signature :)

Poszły na pierwszy ogień i ten przekaz mnie oczarował. Piękny gładki, rozdzielczy, przekaz z piękną sceną, detalami, lokalizacją, wybrzmieniami dzwonów, strun harfy, dociążony barwnym, zróżnicowanym, pięknie prowadzonym basem.

Całkowita dematerializacja kolumn w pokoju. Zostajemy tylko z muzyką. Niesamowicie wciągająca prezentacja.

Minasy zaprezentowały troszkę inne granie. Z mniejszym basem, krótko prowadzonym ale po CGs nie zachwyciły. Trzeba przyznać, że mniejsze kolumny idealnie wpasowały się w elektronikę i pomieszczenie. Wczoraj słuchałem swoich zwykłych CG i wyraźnie było czuć jak dużo brakuje do prezentacji CGs. Większe nie znaczy lepsze.

Innym cennym doświadczeniem była zabawa z lampami sterującymi. O dziwo najlepiej zagrały oryginalne chińskie lampki fabrycznie włożone w Cayina A55TP. Mogę się pewnie tym stwierdzeniem narazić zwolennikom dobrych starych lamp ale w moim przypadku tak właśnie wyszło. Grzegorz słyszał i może potwierdzić.

Dzięki Grzegorz za odwiedziny, cenne doświadczenia i progres w dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Grzegorzu kiedy jakieś wyczynowe podstawki w stylu Ethos do małych (18 m2 )pokoi? :) Takie na bogato:)

 

Panie Arturze myślę o monitorze Top w serii Ethos ,takie bardzo na bogato ,prototypy też już były, minn. 3 way monitor na pojedynczym revelatorze 18W na basie ,ale to nie to do końca o co mi chodzi w brzmieniu wyszło finalnie ,stąd pomysł na inne głośniki ,inną konfigurację aby uzyskać brzmienie bardziej zbieżne ze stylistyką Ethosa Ultimo. To prawdopodobnie będzie jednak 3 way ale na innych głośnikach niz to co mam w prototypach , tu chcę Was zaskoczyć brzmieniem .

 

Czas pokaże ,napewno trochę zmian będzie w przyszłym roku ,będą nowości ,odświeżone modele ,nowe terminale ,zmiany skrzynek i zmiany w samych zwrotnicach .Będą to ukłony w wersjach standardowych kolumn które nawiązywać będą w części brzmienia do wersji droższych Premium i Signature .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3way monitor. Brzmi super!!!

 

Panie Arturze myślę o monitorze Top w serii Ethos ,takie bardzo na bogato ,prototypy też już były, minn. 3 way monitor na pojedynczym revelatorze 18W na basie ,ale to nie to do końca o co mi chodzi w brzmieniu wyszło finalnie ,stąd pomysł na inne głośniki ,inną konfigurację aby uzyskać brzmienie bardziej zbieżne ze stylistyką Ethosa Ultimo. To prawdopodobnie będzie jednak 3 way ale na innych głośnikach niz to co mam w prototypach , tu chcę Was zaskoczyć brzmieniem .

 

Czas pokaże ,napewno trochę zmian będzie w przyszłym roku ,będą nowości ,odświeżone modele ,nowe terminale ,zmiany skrzynek i zmiany w samych zwrotnicach .Będą to ukłony w wersjach standardowych kolumn które nawiązywać będą w części brzmienia do wersji droższych Premium i Signature .

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dopieszczony monitor w ''obudowie'' i stylistyce ethos byłby super. Ethosy są naprawdę bardzo ładne ale to już duża kolumna. Taki ethos mini + ew dedykowane standy również w tej stylistyce + topowe przetwoniki i zwrotnica hmm było by pięknie.

 

Panie Arturze myślę o monitorze Top w serii Ethos ,takie bardzo na bogato ,prototypy też już były, minn. 3 way monitor na pojedynczym revelatorze 18W na basie ,ale to nie to do końca o co mi chodzi w brzmieniu wyszło finalnie ,stąd pomysł na inne głośniki ,inną konfigurację aby uzyskać brzmienie bardziej zbieżne ze stylistyką Ethosa Ultimo. To prawdopodobnie będzie jednak 3 way ale na innych głośnikach niz to co mam w prototypach , tu chcę Was zaskoczyć brzmieniem .

 

Czas pokaże ,napewno trochę zmian będzie w przyszłym roku ,będą nowości ,odświeżone modele ,nowe terminale ,zmiany skrzynek i zmiany w samych zwrotnicach .Będą to ukłony w wersjach standardowych kolumn które nawiązywać będą w części brzmienia do wersji droższych Premium i Signature .

Tak, dopieszczony monitor w ''obudowie'' i stylistyce ethos byłby super. Ethosy są naprawdę bardzo ładne ale to już duża kolumna. Taki ethos mini + ew dedykowane standy również w tej stylistyce + topowe przetwoniki i zwrotnica hmm było by pięknie.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym spytać szanownych klubowiczów co sądzicie o połączeniu CG signature z końcówką mocy pass aleph 5? Z tego co widzę najczęściej te kolumny grają z lampą a ja jednak nie chcę zmieniać pieca.

Dodam jeszcze że pokój to 15 M2 średnio zaadoptowany poprzednio grałem na monitorach z OZ więcz z basem nie było problemu,czy tu CG nie będą miały zbyt mało miejsca ?

Z góry pozdrawiam idziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym spytać szanownych klubowiczów co sądzicie o połączeniu CG signature z końcówką mocy pass aleph 5? Z tego co widzę najczęściej te kolumny grają z lampą a ja jednak nie chcę zmieniać pieca.

Dodam jeszcze że pokój to 15 M2 średnio zaadoptowany poprzednio grałem na monitorach z OZ więcz z basem nie było problemu,czy tu CG nie będą miały zbyt mało miejsca ?

Z góry pozdrawiam idziękuję za pomoc.

 

Witaj, ja grałem CG Sig. z tranzystorem (niestety nie z Alephem więc o tym połączeniu się nie wypowiem) jak również z lampą w 14m2, było bardzo dobrze, jedyne co sugeruje to dać trochę przestrzeni wokół tym kolumnom, u mnie grały wyraźnie lepiej mocno odsunięte od tylnej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc max ile mogę odsunąć od tylnej ściany to 50-60cm z boków jest wystarczajaco miejsca

Im więcej im dasz miejsca wokół siebie i do tyłu tym odwdzięczyczą Ci się głębią i szerokością sceny. U mnie grają 90 cm od tylnej ściany licząc do przodu kolumny. Głębia sceny przekracza tą odległość :)

Najlepiej posłuchać u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch u siebie odpada więc raczej jak już to zakup w ciemno z drugiej ręki i odsłuchem u sprzdajacego jak kolumny trafią w mój gust oczywiście. Od przodu kolumn do tylnej ściany u mnie to 60-70cm z boków jest wystarczajaco przestrzeni.Czy ktoś porównywał może te paczki z rls Neraida lub ATC scm 19 starszej serii?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek miałem okazję sprawdzić CG signature w swoim systemie niestety w moich warunkach 15m2 było ich "za dużo" i nie był to mój dźwięk z pewnością to zacne paczki ale u mnie po prostu niezagrały.Moglo byc to spowodowane wieloma czynnikami o który teraz nie będę się rozpisywał jednakże Klubowiczom chcialbym podziękować za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś gościłem po raz pierwszy Grzegorza Rogale.

Chciałem aby mnie odwiedził i posłuchał mojego setupa ,co by można jeszcze zmienić dopieścić itd.

Opinia takiego fachowca jest dla mnie b cenna.

I zostałem utwierdzony w przekonaniu że jednak mam dobrze skonfigurowany sprzęt za w miarę rozsądne pieniądze.

Najlepsza była odpowiedź Grzegorza na pytanie co mogę jeszcze poprawić.

Odpowiedział nic nie zmieniaj bo jest świetnie.

Jako że Grzegorz zna b dobrze Arcady jak i Cayina uwaga była skupiona na Denafrips Pontus.

I fachowiec potwierdził jak świetna jest to "skrzyneczka".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś gościłem po raz pierwszy Grzegorza Rogale.

Chciałem aby mnie odwiedził i posłuchał mojego setupa ,co by można jeszcze zmienić dopieścić itd.

Opinia takiego fachowca jest dla mnie b cenna.

I zostałem utwierdzony w przekonaniu że jednak mam dobrze skonfigurowany sprzęt za w miarę rozsądne pieniądze.

Najlepsza była odpowiedź Grzegorza na pytanie co mogę jeszcze poprawić.

Odpowiedział nic nie zmieniaj bo jest świetnie.

Jako że Grzegorz zna b dobrze Arcady jak i Cayina uwaga była skupiona na Denafrips Pontus.

I fachowiec potwierdził jak świetna jest to "skrzyneczka".

 

Tyle lat znajomości k**wa mać był u Ciebie a do mnie nie wpadł :/

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk jakby Grzesiek miał odwiedzać wszystkich znajomych to by mu czasu brakło na produkcję i sprzedaż a ryżu do miski trzeba wsypać jak to mawia pewien premier kraju leżącego nad Wisłą

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk jakby Grzesiek miał odwiedzać wszystkich znajomych to by mu czasu brakło na produkcję i sprzedaż a ryżu do miski trzeba wsypać jak to mawia pewien premier kraju leżącego nad Wisłą

Zgadza się tyle że już parę razy był w pobliżu, nawet rozmawialiśmy o tym na tygodniach/nawet na dniach że następnym razem, a tu taki klops ehh...

 

Ja jestem 6 km od zjazdu z autostrady a Ty?

Taka derbowa zaczepka hehehe

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.