Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.Jak już wiadomo z poprzednich relacji kawa stale w tym domu smakuje znakomicie ,

ciasto również, a jako że Pani Łukasza wybornie gotuje to nawet nie wyobrażajcie sobie jak smakuje obiad .

 

Grzegorz, dzięki za miłe słowa w Naszym imieniu, zdrowia życzę tak dla rodziny jak i pupili. Będzie dobrze!

 

P.S. Dobrze, że mój Mikołaj nie wpadł na pomysł realizacji prezentu z klocków lego ;)

 

Gratulacje dla nowego uzytkownika Arcady. Widać że rośniemy w siłę i wyprzedzamy Credo-użytkowników :)

 

Dzięki, Credo też fajne paczki. Nie słyszałem ale wizualnie prezentują się bardzo solidnie.

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Święte słowa, wełna i gąbki + SS9700 = tragedia...

Sam 9700 to tragedia a plus wełna i gąbki to mega tragedia...czy nie słyszeliście na żywo trabek, saxów i napietych do bólu metalowych strun gitary akustycznej z jej dynamiką?..sorry ale z 9700 i 9900 to zagrzeczny, nieprawdziwy przekaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sam 9700 to tragedia a plus wełna i gąbki to mega tragedia...czy nie słyszeliście na żywo trabek, saxów i napietych do bólu metalowych strun gitary akustycznej z jej dynamiką?..sorry ale z 9700 i 9900 to zagrzeczny, nieprawdziwy przekaz.

 

Ktos lub coś w systemie ew. akustyce musiało bardzo skrzywdzić Twoje ucho skoro taka opinia. Akurat struny gitary ich szelest przy przesuwaniu palcy jak i napiecie uderzenia kostki na piecu lampowym sa mi znane. Wszystko to czuje bardzo emocjonalnie w obecnej konfiguracji systemu.

 

Zdradzisz w jakich kolumnach sluchales tych przetwornikow i z czym ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali grand, Ethos ultimo, od tranów po SETa 140

Napisał Aleko, :

Lubię muzykę i sprzęt audio, bawię się nim z przerwami od ponad 20-stu lat. Począwszy od Amatora,Zodiaka przez Technicsy, Marantze itp,itd. Ostatnimi czasy pochłonęło mnie to bez reszty, dużo słuchałem, dużo zmieniałem i obstałem jednak przy lampach, piękna barwa z NOS , towarzyszący im czar , powiew historii i lekki trzask czarnej płyty. To wszystko tworzy niepowtarzalny klimat.. taki jak lubię.

 

Faktycznie, trochę tego sprzętu przesłuchałeś. <zaczepka>

Edytowane przez plastik1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam 9700 to tragedia a plus wełna i gąbki to mega tragedia...czy nie słyszoeliście na żywo trabek, saxów i napietych do bólu metalowych strun gitary akustycznej z jej dynamiką?..sorry ale z 9700 i 9900 to zagrzeczny, nieprawdziwy przekaz.

A z jakiej kopułki jest prawdziwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam 9700 to tragedia a plus wełna i gąbki to mega tragedia...czy nie słyszeliście na żywo trabek, saxów i napietych do bólu metalowych strun gitary akustycznej z jej dynamiką?..sorry ale z 9700 i 9900 to zagrzeczny, nieprawdziwy przekaz.

Dali grand, Ethos ultimo, od tranów po SETa 140

Bardzo ciekawa opinia, chętnie dowiem się w jakim konkretnie zestawie słuchałeś Ethosów i Setów 140 u Siebie? Jaką wersję Ethosów i monobloków miałeś pożyczoną?

Nie żebym Ci nie wierzył ale jakieś zdjątko z tych odsłuchów poproszę, tak dla formalności. Koledzy z klubu mogą być niedowiarkami.

Bardzo bym prosił o wskazanie obecnego zestawu, który pozwoli odtworzyć te do bólu napięte struny w sposób referencyjny. Chętnie się czegoś nowego nauczę. Czy będzie można kiedyś podjechać do Ciebie na niezobowiązujący odsłuch? Chciałbym wiedzieć na jaki zestaw w przyszłości zmienić swój aby mieć struny jak żyleta i blachę live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek ,

 

Pamiętaj że Twój Manley Chinook wciąż jest u mnie ,a co do preampów gramofonowych są na horyzoncie lepiej brzmiące ,ale o tym innym razem .

To tak jak Debussego porównywaliśmy z Vivaldim -pamiętasz ? nie zapomniane takie zabawy dużych chłopców :-)

Pochwal się nową zabawką ,o ile staną już u Ciebie te kolosy triodowe. Mikołaj do Ciebie to chyba nie saniami pojedzie bo jak by mu skrzynie spadły to by było ......

 

Witaj Grzegorz, pamiętam o Chinooku, zgłoszę się jeszcze przed świętami to pogadamy co tam na horyzoncie jest ciekawego ;)

Te porównania to coś pięknego, bo naprawdę trudno zebrać sprzęty tej klasy w jednym miejscu w dobrej akustyce :), jak tylko prezenty dojadą i Mikołaj pomoże je wnieść na miejsce zrobię im sesję Bożonarodzeniową :)))

 

Dali grand, Ethos ultimo, od tranów po SETa 140

 

Widzę że kolega osłuchany, to co lepiej zagrało w jakiej konfiguracji i jakiej akustyce? Myślę, że nie będzie problemów również z zaprezentowaniem swojej koncepcji i porównaniem w kontrolowanych warunkach, człowiek uczy się całe życie jak to mawiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...czy nie słyszeliście na żywo trabek, saxów i napietych do bólu metalowych strun gitary akustycznej z jej dynamiką?..sorry ale z 9700 i 9900 to zagrzeczny, nieprawdziwy przekaz.

 

Sam jestem ciekaw, które wg. Ciebie twittery dają przekaz, o którym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam 9700 to tragedia a plus wełna i gąbki to mega tragedia...czy nie słyszeliście na żywo trabek, saxów i napietych do bólu metalowych strun gitary akustycznej z jej dynamiką?..sorry ale z 9700 i 9900 to zagrzeczny, nieprawdziwy przekaz.

Ok, z tą mega tragedią to przesadziłem,trochę podkręciłem cytowanego tb82, a w drugiej części wypowiedzi należało dodać " zagrzeczny jak dla mnie" bo nieprawdziwy to wiadomo każdy jest.

Faktycznie, trochę tego sprzętu przesłuchałeś. Czy Pan jesteś forumowy,, gołąb''.

Uważa Pan że jeśli się nie przepycham z Wami w forumowych utarczkach, nie wstawiam zdjęć z wizyt u Pana, to już niczego nie widziałem, nie słuchałem i nie mogę mieć własnego zdania?...Otóż zapewniam że Ethosy są nie tylko w Łodzi a Set140 w Bełchatowie...

Napisałem od czego zacząłem i to było ćwierć wieku temu w drugiej części zdania jest napisane na co stawiam i w jakim kierunku podążam, pewnie mógłbym się tym podzielić ale widząc z góry ten prześmiewczy ton nie mam zamiaru w tym uczestniczyć.

 

Użytkowników 9700 l 9900 przepraszam jeśli uraziłem ale szmaciane kopułki to nie moja bajka, więc już się nie wtryniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudło nie pudło, uderz w stół a nożyce same się odezwą, przesłanie było jasne i widać o kogo chodziło...

 

Tomasz - niedowiarek nie pasuje ani imię ani avatar :D Nie, nie doczekasz się i już mnie tu nie ma...nic się nie zmieniło.

 

Tak się składa że grono posiadaczy zestawów Ethos+Set140 jest niewielkie i nam znane i akurat Szymek jest osobą, która WSZYSTKICH tych zestawów słuchała. Proponuję się nie rozpędzać na przyszłość w opowieściach, będzie po prostu wiarygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy więcej luzu. Każdy ma prawo do własnej oceny. Wiele osób postrzegam inaczej brzmienie niż my. Nie wiem z czego to wynika. Kwestia słuchu, przyzwyczajenia. Dla mnie kopułka 9900 u Rafała brzmi mega dobrze , detalicznie i ma dużo informacji , przestrzeni, a przy okazji nie ma jazgotu.To też oczywiście zależy też od realizacji. Właśnie saksofon mi się bardzo podobał.

 

To jest w końcu ktoś w Bełchatowie z Ethosami + Set140 czy nie ? Bo może bym się po nowym roku wybrał posłuchać, drugiego systemy z S16Hz i Amplifonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tą mega tragedią to przesadziłem,trochę podkręciłem cytowanego tb82, a w drugiej części wypowiedzi należało dodać " zagrzeczny jak dla mnie" bo nieprawdziwy to wiadomo każdy jest.

Uważa Pan że jeśli się nie przepycham z Wami w forumowych utarczkach, nie wstawiam zdjęć z wizyt u Pana, to już niczego nie widziałem, nie słuchałem i nie mogę mieć własnego zdania?...Otóż zapewniam że Ethosy są nie tylko w Łodzi a Set140 w Bełchatowie...

Napisałem od czego zacząłem i to było ćwierć wieku temu w drugiej części zdania jest napisane na co stawiam i w jakim kierunku podążam, pewnie mógłbym się tym podzielić ale widząc z góry ten prześmiewczy ton nie mam zamiaru w tym uczestniczyć.

 

Użytkowników 9700 l 9900 przepraszam jeśli uraziłem ale szmaciane kopułki to nie moja bajka, więc już się nie wtryniam.

 

Nie ma co się obrażać. Wystawiłeś kategoryczną notę tym przetwornikom, z czym się nie zgadzam. Przy 9900/9700 trzeba spełnić dwa warunki; po pierwsze primo, wiedza konstruktora w jej aplikacji . Ale przede wszystkim ,po drugie primo , zapewnienie ,,Jej" odpowiedniej adaptacji akustycznej w pomieszczeniu. Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego że nie jest to proste ,i w 99% kończy się to tym o czym piszesz . Moim zdaniem to nie jest głośnik dla amatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy canto one zagrają ze wzmacniaczem klasy D? czy tylko lampa dla nich jest najlepsza

 

Canto One -te pierwszez 2012 r. zagrają z klasą D ,AB. Canto One New trzeba by sprawdzić ,nie są to trudne monitorki ,one grają z różną elektroniką zarówno tranzystorową i lampową .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyte wczoraj Minas Anor IV. Słabo wytłumiony pokój, ale bass reflex z przodu to dla mnie zbawienie. Grają z AS 1100. Siedzę i się wsłuchuję. ;)

To nie zasługa położenia bas reflexu. Te kolumny bardzo dobrze grają w słabo wytlumionych pomieszczeniach. Bas w nich jest szybki a to pomaga w takich sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.