Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, artur 1984 waw napisał:

ja te monitory (r300) dalej mam, nie pozbyłem się, grają w drugim zestawie, w gabinecie i z zatkanym bass reflexem zaskakująco spokojnie grają w mniejszym, aczkolwiek mocno wytłumionym pomieszczeniu (z 10 m2). Słucham cicho, służa jako monitory średniego pola. W swojej kwocie uważam nadal, że to sensowny zakup, szczególnie, iż następca R3 jest pierońsko drogi.

Wracając do Minasów, Panowie, poszedłem za ciosem i podmieniłem transport w torze. Idzie: Denon 1600 DCD - Audionemesis DC1 upgr - AS1100 - Minasy IV. Jest naprawdę rewelka.

Teraz z każdym lepszym klockiem będzie progres. Minasy sporo potrafią i świetnie różnicują podłączoną elektronikę.

 

7 godzin temu, dedal75 napisał:

Z Mazur Kolego @Szymon.

Czas na wizytę w centralnej Polsce! Najbliżej Ciebie jest chyba azis_light, wspaniały człowiek i klubowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2018 o 19:53, dedal75 napisał:

Witam Panowie, najlepsze pytanko u źródła :-) . Jak wygląda współpraca canto Grand (ogólnie monitorów od 16hz) z atoll 200. Rożnie jest  z rozmową na temat 16hz,mam nadzieję że tu będzie miło. Pozdrawiam Marek

Canto Grand +Atoll IN200 będzie dobrym połączeniem pod warunkiem podłączenia szybkiego odtwarzacza CD lub źródła jak DAC-i R2R  (Holo Audio itp),lub szczuplej i przestrzennie grającego CD jak Creek Evo .

Natomiast Atoll IN200 najczęściej łączony jest z Minas Anorami ,ponieważ one są ultra szybkie i tutaj połączenie jest bardziej właściwe .Z monitorów świetnie grają z Aurum III s te monitory także są ultra szybkie i punktowe .Ze starszych naszych kolumn model MIMO  pasował dobrze do Atolla IN100/IN200.

Canto Grand same w sobie są bardziej obszerne dołem wiec elektronika szybka tutaj bardziej pasuje . Ale gra i tak cały system więc źródło i akustyka może sporo zmian tutaj wnieść.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkryłem niezłą synergię ze wzmacniaczami Audia Flight. Gęsto grająca integra - zagrała z Canto Grand BAJECZNIE... Zatem jeśli szukacie tranzystorów pod S16Hz to włoszczyzna gra z tym wyśmienicie.

Co nie zmienia faktu że chcę czegoś na BERYLU.

 

Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcin_Sz napisał:

Ostatnio odkryłem niezłą synergię ze wzmacniaczami Audia Flight. Gęsto grająca integra - zagrała z Canto Grand BAJECZNIE... Zatem jeśli szukacie tranzystorów pod S16Hz to włoszczyzna gra z tym wyśmienicie.

Co nie zmienia faktu że chcę czegoś na BERYLU.

 

 

Cytat

 

Gęsto grający wzmak do CG? To ciekawa sprawa,

E: Słuchałem ostatnio iluminatora 12cm + beryl. Niesamowicie realna gitara akustyczna. Nie wiedziałem, że może być tak duża różnica. Teraz płyta Napiórkowskiego w domu brzmi jakbym słuchał zza ściany. :)

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marcin_Sz napisał:

Co nie zmienia faktu że chcę czegoś na BERYLU.

 

Mam je wszystkie trzy coś tam znaczące :Revelator ,Iluminator ,SB Satori .Do wyboru ,do koloru .

Do miękko brzmiącej  elektroniki polecam aplikacje na berylu, potrafi zagrać a metalowe instrumenty brzmią , do precyzyjnych źródeł R2R nie polecam ,poleje się krew z uszu .Wszystko kwestią z czym to ma być łączone.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Klubowicze, zwracam się z pytaniem bardziej doświadczonych właścicieli (względnie posiadaczy ;) S16, w szczególności Minas Anorów.
Pojawiła się u nas w domu kwestia... sygnalizowana już - kina domowego. Jaką stosujecie kolumnę centralną odpowiadającą jakości i charakterystyce dźwięku do tych kolumn ? Oczywiście pod warunkiem, że Wasze zestawy stereo są wpięte w jakieś KD. A może rezygnujecie z centralki ?
Własnie ! Obejrzeliśmy z Żoną dwa filmy (rzecz jasna wydania BD: Mad Maxa: The fury Road i Dunkierkę "Nolana") - oba nadają się świetnie do testowania KD. Stwierdziliśmy zgodnie z żoną, że stosowana wcześniej kolumna centralna KEF IQ60c (skądinąd baaaardzo fajna, to już poważny, niezły sprzęt, trojdrożny, ciężki, z trzema przetwornikami z przodu) "odstaje", ale jakością dźwięku (a mniej jego charakterystyką) od "Minasów.
Opcje były takie:
- z centralką KEF IQ60c + Minasy IV na froncie (B&W 686S2 jako efektowe) - poprawie ulega jedynie precyzja lokalizowania dialogów i efektów kanału centralnego. W sensie, że są one fizycznie odrywane przez kolumnę centralną. Dźwięk jest jednak niższej klasy niż z Minasów;
- wywalenie centralki z KD i puszczenie kanału centralnego przez fronty, czyli Minasy (efektowe rzecz jasna dalej B&W 686S2) - może szersza scena dialogów (mniejsza precyzja w lokowaniu ich centralnie pod TV) i efektów centralnych, minimalnie mniejsze łupnięcie ( w końcu o jedną kolumnę mniej), ale zdecydowanie wyższa "jakość" dźwięku, w szczególności... dialogów.
Stąd "jedziemy" teraz na konfiguracji 4,0 (subwofera nie mam i nie czuję potrzeby kupować).
Jakie są Wasze doświadczenia ? S16 nie robi chyba kolumn centralnych. Stosuje ktoś takie rozwiązanie ? Po tym doświadczeniu nawet żona uwierzyła w jakość dźwięku z Minasów "czwórek" ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, artur 1984 waw napisał:

Jakie są Wasze doświadczenia ? S16 nie robi chyba kolumn centralnych. 

Z tego co wiem to robi głośniki centralne z serii Minas. Do tego kompletu nie widzę nic innego aby utrzymać jakość i spójny wygląd całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2018 o 19:53, dedal75 napisał:

Witam Panowie, najlepsze pytanko u źródła :-) . Jak wygląda współpraca canto Grand (ogólnie monitorów od 16hz) z atoll 200. Rożnie jest  z rozmową na temat 16hz,mam nadzieję że tu będzie miło. Pozdrawiam Marek

Pytasz o Atoll in200 (integra) ? Czy może samą końcówkę mocy ?Doczytałem zbyt późno aktualizację wątku.. więc nie pytanie nieaktualne.

Dodam, że Atoll in200 Signature dobrze zagrał z Canto Grand Signature. Bardzo dynamicznie i przestrzennie. Prowadzi te monitory bez najmniejszego problemu. Nie ma takiego detalu w całym paśmie jakie dostałem z lampy Cayina ale nie ma też suchego, płaskiego brzmienia.

Warto wypróbować samemu. U mnie wciąż do posłuchania (i ew. zakupu) in200 Singature :)

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, artur 1984 waw napisał:

A może rezygnujecie z centralki ?

Niezwykle doświadczona osoba jaką znam osobiście w temacie nagłośnienia koncertów, obiektów itd, właściciel firmy Exaecom nie stosuje głośnika centralnego w instalacjach kina domowego u swoich klientów. Zdania oczywiście w tym temacie mogą być podzielone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Roxy napisał:

Niezwykle doświadczona osoba jaką znam osobiście w temacie nagłośnienia koncertów, obiektów itd, właściciel firmy Exaecom nie stosuje głośnika centralnego w instalacjach kina domowego u swoich klientów. Zdania oczywiście w tym temacie mogą być podzielone :)

No właśnie ! Ja już też sporo o tym czytałem i zawsze uważałem, że centralny pełny bardzo ważną role w zestawie KD. Tyle, że tu chodzi o taką sytuację, w ktorej kolumny centralne są, jak sądzę, jednak wyższej klasy niż głośnik centralny i wiem co słyszę w domu - dźwięk bez kolumny centralnej jest poprostu lepszy, jedynie nieco (bo nawet nie diametralnie) gorzej pozycjonowany.
Na dzień dzisiejszy nawet nie czuję potrzeby szukania centralki, chociaż z P. Grzegorzem pewno będę się kontaktował, nawet z ciekawości ile takie ustrojstwo by kosztowało pasujące do Minasów. U nas jest też taka sprawa, że w sumie bardzo mało korzystamy z KD; generalnie muzyka, ale i TV idzie przez "czyste" stereo. Amp KD mam stary (Onkyo SR 707) a i więcej miejsca się zrobiło na szafce.

20181216_231812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, h3x_Lukasz napisał:

 

Dodam, że Atoll in200 Signature dobrze zagrał z Canto Grand Signature. Bardzo dynamicznie i przestrzennie. Prowadzi te monitory bez najmniejszego problemu. Nie ma takiego detalu w całym paśmie jakie dostałem z lampy Cayina ale nie ma też suchego, płaskiego brzmienia.

Warto wypróbować samemu. U mnie wciąż do posłuchania (i ew. zakupu) in200 Singature :)

Twoje CGs chyba nawet obserwuje jednak na dzień dzisiejszy cena nie dla mnie. Ale postaram się posłuchać po nowym roku wszystkie monitory które mam na liście, Pozdrawiam 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dedal75 napisał:

Twoje CGs chyba nawet obserwuje jednak na dzień dzisiejszy cena nie dla mnie. Ale postaram się posłuchać po nowym roku wszystkie monitory które mam na liście, Pozdrawiam 

Nie mam CGS, testowałem na wypożyczonych dzięki uprzejmości @MrSalieri z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, artur 1984 waw napisał:

No właśnie ! Ja już też sporo o tym czytałem i zawsze uważałem, że centralny pełny bardzo ważną role w zestawie KD. Tyle, że tu chodzi o taką sytuację, w ktorej kolumny centralne są, jak sądzę, jednak wyższej klasy niż głośnik centralny i wiem co słyszę w domu - dźwięk bez kolumny centralnej jest poprostu lepszy, jedynie nieco (bo nawet nie diametralnie) gorzej pozycjonowany.
Na dzień dzisiejszy nawet nie czuję potrzeby szukania centralki, chociaż z P. Grzegorzem pewno będę się kontaktował, nawet z ciekawości ile takie ustrojstwo by kosztowało pasujące do Minasów. U nas jest też taka sprawa, że w sumie bardzo mało korzystamy z KD; generalnie muzyka, ale i TV idzie przez "czyste" stereo. Amp KD mam stary (Onkyo SR 707) a i więcej miejsca się zrobiło na szafce.

20181216_231812.jpg

Miałem wypasioną Yamahe do kina. Dawało po garach z subwooferem. Ale od kiedy porównalem ilość basu z tego kina z samym stereo (Minasy) uznałem że nie ma dużej różnicy. Co do centralnego - tam są głównie dialogi wiec jeśli centralny jest słaby to ich poprostu nie ma. Proponuję przesiąść sie na samo stereo... A 5.1 czy 7.1 okaże się zbędne przy dobrym rozstawieniu glośników. Monad to jak puszczasz muzyke nawet przez wyjścia PRE w ampli to już tracisz na jakości stereo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli centralny jest słaby to może i lepiej z niego zrezygnować , ale jeśli byłby już klasy frontów to moim zadaniem jest lepiej z głośnikiem centralnym. Inna sprawa , że trzeba go mieć gdzie postawić. Osobiście z kina domowego zrezygnowałem bo nie byłem jakimś "kino maniakiem" i wolałem się skupić na lepszym stereo. Artur jeśli mało korzystasz z kd to faktycznie możesz odpuścić głośnik centralny. Jeśli kupować centralny to klasy frontów. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz porządnie rozwijać kd czy skupiasz się stereo , a kino schodzi na drugi plan. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Silver_85 napisał:

Jeśli centralny jest słaby to może i lepiej z niego zrezygnować , ale jeśli byłby już klasy frontów to moim zadaniem jest lepiej z głośnikiem centralnym. Inna sprawa , że trzeba go mieć gdzie postawić. Osobiście z kina domowego zrezygnowałem bo nie byłem jakimś "kino maniakiem" i wolałem się skupić na lepszym stereo. Artur jeśli mało korzystasz z kd to faktycznie możesz odpuścić głośnik centralny. Jeśli kupować centralny to klasy frontów. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz porządnie rozwijać kd czy skupiasz się stereo , a kino schodzi na drugi plan. 

Ja bym na miejscu Artura najpierw zmienił wzmacniacz :)

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qot napisał:

Monad to jak puszczasz muzyke nawet przez wyjścia PRE w ampli to już tracisz na jakości stereo...

Nie puszczam muzyki przez AMP KD. Jest pre-out na wzmak stereo /AS 100/, który obsługuje wszystkie źródła do muzyki i TV.
Zmianę wzmaka mam na dalekim horyzoncie. Podjąłem decyzję, że obecnie takie KD wystarczy. Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tb82 napisał:

Minął już tydzień od wizyty Mikołaja ;))) wypada się pochwalić w klubie co przywiózł w saniach do napędu moich Ethosów...   monobloki Amplifon SET140 w najnowszej specyfikacji, o dźwięku trudno się rozwodzić....sen na jawie od ponad tygodnia :) Andrzej to mistrz świata w swojej dziedzinie :) idę słuchać dalej... :)))

dobre.jpg

ok.jpg

Trafa zapewne już nawijane prze samego Pana Andrzeja. Precyzja w każdym calu. 

Gratulacje. Chyba warto było tyle czekać.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, piorasz napisał:

Trafa zapewne już nawijane prze samego Pana Andrzeja. Precyzja w każdym calu. 

Gratulacje. Chyba warto było tyle czekać.. 

Oj było warto Piotrze, niesamowita robota, efekt końcowy mnie po prostu zaszokował, wszystkie płyty odkrywam na nowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, venom200 napisał:

System petarda. Konfiguracja petarda. Aby posiadać taki system trzeba już dużo wyrzeczeń, przede wszystkim pomieszczenie dedykowane

Na tym poziomie to już podstawa.

Zgromadzone klocki wybitne. Zapowiada się kolejny niesamowity system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tb82 napisał:

Minął już tydzień od wizyty Mikołaja ;))) wypada się pochwalić w klubie co przywiózł w saniach do napędu moich Ethosów..

 

 

Myślałem, ze to mnie Mikołaj rozpieścił w tym roku :) Szacunek i gratulacje. Piękny zestaw. Mimo wszystko wracam również do mojego teatru... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tb82 napisał:

Minął już tydzień od wizyty Mikołaja ;))) wypada się pochwalić w klubie co przywiózł w saniach do napędu moich Ethosów...   monobloki Amplifon SET140 w najnowszej specyfikacji, o dźwięku trudno się rozwodzić....sen na jawie od ponad tygodnia :) Andrzej to mistrz świata w swojej dziedzinie :) idę słuchać dalej... :)))

dobre.jpg

ok.jpg

Tomcio.

Gratulacje ,prezentuje to się pięknie na tym etapie ,wiem że to lokum przejściowe . A jak ukończysz dedykowane pomieszczenie ,to dopiero będzie jazda.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.