Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, piorasz napisał:

 

 

 

 

 

 

I chleb ze smalcem przez 5 lat :)

 

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Piotrze. 

Słuchając tego zestawu smalec smakuje niczym kawior.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piter z napisał:

A raczej ujowy dyfuzor zrobiony dla wyglądu wbrew zasadom fizyki - ale ładny jest :D

To fakt. Jakość i poziom dźwięku uzyskany w tym pomieszczeniu, jest wbrew zasadom fizyki..

Zawsze możesz się pochwalić twoim systemem . Zobaczymy to właściwe zachowanie ,,zasad''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tb82 napisał:

Minął już tydzień od wizyty Mikołaja ;))) wypada się pochwalić w klubie co przywiózł w saniach do napędu moich Ethosów...   monobloki Amplifon SET140 w najnowszej specyfikacji, o dźwięku trudno się rozwodzić....sen na jawie od ponad tygodnia :) Andrzej to mistrz świata w swojej dziedzinie :) idę słuchać dalej... :)))

dobre.jpg

ok.jpg

Szczere gratulacje! Wygląda a zapewne i gra zawodowo. Dużo radości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MrSalieri napisał:

tb82 dasz namiary na tego Mikołaja? :))

Mikołaj musi mi jeszcze pomieszczenie docelowe przygotować :)) potem daje na miary do kluby, skorzystają wszyscy, którzy grzeczni byli ;))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sonic990 napisał:

Testował ktoś SET140 vs katiusza WM300 z Ethosami? Jaka może być tutaj różnica w brzmieniu :)?
 

Ciekawe kto to mógł testować?  Zgodnie z prośbą dodatkowe fotosy nowej wersji SET140.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tb82 napisał:

Minął już tydzień od wizyty Mikołaja ;))) wypada się pochwalić w klubie co przywiózł w saniach do napędu moich Ethosów...   monobloki Amplifon SET140 w najnowszej specyfikacji, o dźwięku trudno się rozwodzić....sen na jawie od ponad tygodnia :) Andrzej to mistrz świata w swojej dziedzinie :) idę słuchać dalej... :)))

Grubo !!!  Gratuluję. Widzę, że gonisz Rafała :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Szymon napisał:

Ciekawe kto to mógł testować?  Zgodnie z prośbą dodatkowe fotosy nowej wersji SET140.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg


Wiem jak wyglądają SET a i byłem u Rafała i wiem jaka jest jakość wykonania amplifona (katiuszy). Pomijając na chwile brzmienie to jedne z najlepszych designów jakie widziałem.

 

Co do mojego pytania to ciekawi mnie różnica w brzmieniu między SET a katiuszą.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rafał.M napisał:

To fakt. Jakość i poziom dźwięku uzyskany w tym pomieszczeniu, jest wbrew zasadom fizyki..

Zawsze możesz się pochwalić twoim systemem . Zobaczymy to właściwe zachowanie ,,zasad''.

Rafałek nie karm trolla. Psycholodzy już dawno ustalili, że niski poziom samooceny i nieudacznictwo życiowe próbują złagodzić atakując ludzi sukcesu, lub tych którym się coś w życiu udało osiągnąć. Bardzo dobrze ten proces został zobrazowany na przykładzie nienawiści do sportowców. Zapytanie o system <atak personalny> nie ma najmniejszego sensu, bo jedyne co Ci pokaże to zdjęcie z internetu. Kryje się taka miernota za anonimowością w sieci, mając żal do całego świata że musi słuchać na <zaczepka> :)

Edytowane przez plastik1989
moderacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sonic990 napisał:

Pamiętam do dziś WM300 i ethosy :)

Ma ktoś w Warszawie Gm70 + ethosy może? Będę teraz w styczniu na odsłuchu czegoś ciekawego i chciałem porównać ostatecznie, żeby zdecydować w którą stronę iść.

Najlepiej przed siebie i do celu :)

Pożycz taki zestaw do domu i posłuchaj we własnym pomieszczeniu. Drogi na skróty nie ma. Przecież u każdego zagra inaczej w zależności od sprzętu towarzyszącego, okablowania i akustyki danego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tb82 napisał:

Mikołaj musi mi jeszcze pomieszczenie docelowe przygotować :)) potem daje na miary do kluby, skorzystają wszyscy, którzy grzeczni byli ;))))))

Czekamy w takim razie na koniec projektu i nie pozostaje nic innego jak tylko być grzecznym :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szymon napisał:

Rafałek nie karm trolla. Psycholodzy już dawno ustalili, że niski poziom samooceny i nieudacznictwo życiowe próbują złagodzić atakując ludzi sukcesu, lub tych którym się coś w życiu udało osiągnąć. Bardzo dobrze ten proces został zobrazowany na przykładzie nienawiści do sportowców. Zapytanie o system trolla nie ma najmniejszego sensu, bo jedyne co Ci pokaże to zdjęcie z internetu. Kryje się taka miernota za anonimowością w sieci, mając żal do całego świata że musi słuchać na kołchoźniku :)

Miałem nadzieję że tym razem  krytyka zostanie poparta rzetelnym i fachowym wykładem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szymon napisał:

Krótko, WM300 to taki set140 z basem Krella :) Ciężko jest opisywać porównanie Ferrari i Bentleya, to po prostu trzeba przeżyć samemu.

Szymon przecież u Rafała Ethosy dostają ok 100W z bloków ,jak dobrze pamiętam, więc jak to jest? Śmiem podejrzewać że z triody średnica będzie bardziej wyśrubowana i napisz co się zmieniło w 833 względem poprzedniej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niespełna dwóch tygodniach grania na Arcadach 2,5 Signature Custom odświeżę informację o moich odczuciach z odsłuchów.

Arcady ewidentnie się dotarły (lub nadal docierają). Grają jeszcze swobodniej w niskich rejestrach, mruczą, stukają czy tez kopią niezależnie od głośności ustawionej na wzmacniaczu. Są to dźwięki bardzo przyjemne, niewyobrażalnie precyzyjne, nie sklejone z kolumnami i bardzo zróżnicowane w swej barwie. Wysokie dźwięki jakie wydobywają się z tych kolumn to dla mnie mistrzostwo świata. Są lekkie, łagodne, trójwymiarowe, pojawiają się precyzyjnie w przestrzeni. Przy tym można słuchać ich godzinami bez zmęczenia.

Kolumny dostały dodatkowe 15cm przestrzeni przez wysunięcie ich do przodu co wpłynęło na głębię sceny i to już chyba maks na co mogę sobie pozwolić w tym pomieszczeniu. Scena budowana jest naprawdę perfekcyjnie. W domu mówię, że idę na teatrzyk idąc posłuchać muzyki. To najlepsze określenie, tego co dzieje się w tych skromnych 13m2 po włączeniu wzmacniacza :)

Moja kolekcja płyt zaczyna mieć bardziej stanowczy podział na płyty, które brzmią i niestety na te, które słucha się z mniejszą przyjemnością . Na szczęście na razie przeważają nowe odkrycia brzmień i pozytywne zaskoczenia. Choćby dziś wrzucając kiedyś rekomendowaną przez znajomego ale odłożoną  na półkę gdyż trochę nudziła, najnowszą płytę Bjork Utopia, dostałem klasycznego opadu szczęki. Przesiedziałem całą płytę wgapiony przed siebie jak w trzecim rzędzie teatru, szukając wzrokiem tego co raz po raz pojawia się w przestrzeni. Kolumn nie ma w pokoju. Dźwiękowo nie da się ich wskazać. Stwierdzam, że przesłuchałem ją „poprawnie” pierwszy raz mimo kilku wcześniejszych prób. Klasyczny jazz zaczął mnie lekko nudzić, brzmi poprawnie, pięknie ale od tego zestawu chce się dostać więcej doznań. Stąd zmiany w kolejności płyt po, które sięgam. Tu musi się dziać trochę więcej. Kroke, Acoustic Alchemy, Skalpel, filmówka (piraci z Karaibów!), Vangelis, VooVoo, Oldfield, Jarre, Ripingtons. To przykłady grania, które dużo bardziej mnie przyciągają obecnie. Przynajmniej do czasu, aż się zachłysnę pełną gamą dźwięków z Arcad i zapragnę odpocząć znów przy samej trąbce, basie itp.
 
Jestem też obecnie w trakcie testów podstawek/kolców. Dostałem standardowe miedziane kolce z podkładkami oraz stopki Soundcare. Po pierwszych testach najlepiej brzmieniowo wypadają Soundcare ale z usunięciem spod nich granitowych płyt, na których dotychczas stały kolumny. Bas na granitach i podstawkach Soundcare zbyt się wyszczuplił. Znowu na samych Soundcare’ach w mojej opinii bardzo delikatnie zyskał na ciężarze. Również przez ściągnięcie ich z granitów słyszę trochę wyraźniej dźwięk w wyższym paśmie (nie wiem jak to tłumaczyć, możliwe, że to efekt  odpowiedniej wysokości kolumn czyli pozycji wysokotonowca względem siedzącego). Zaznaczam, że są to subtelne różnice a testy na razie trwały nie dłużej niż 2h.

Podtrzymuję swoje zachwycenie obecnie posiadanym systemem a wręcz je pogłębiam. Arcady są wypełnieniem mojego skromnego systemu o element, który namacalnie daje konkretne doznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rezyslaw napisał:

Szymon przecież u Rafała Ethosy dostają ok 100W z bloków ,jak dobrze pamiętam, więc jak to jest?

Nie wiem ile dostają u Rafała, nie mierzyłem. Wiem że ponad 100W oddają w klasie A, wiem też z porównania że 1200W wzmacniacz w klasie AB lub 4000W w klasie D mogą im lampy czyścić :)

Sprawdzone na moich  "maluszkach" o impedancji 2 Ohm.

2 godziny temu, Rezyslaw napisał:

Śmiem podejrzewać że z triody średnica będzie bardziej wyśrubowana i napisz co się zmieniło w 833 względem poprzedniej wersji?

Większość zmian dotyczy genialnych traf na japońskich blachach ale to długa historia. Odnoście grania to znaczący postęp w stosunku do wersji pierwszej. Trzeba pożyczyć i posłuchać, opis w tym przypadku jest zbędny tym bardziej że to klub kolumn 16hz. 

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Rafałek nie karm trolla. Psycholodzy już dawno ustalili, że niski poziom samooceny i nieudacznictwo życiowe próbują złagodzić atakując ludzi sukcesu, lub tych którym się coś w życiu udało osiągnąć. Bardzo dobrze ten proces został zobrazowany na przykładzie nienawiści do sportowców. Zapytanie o system nie ma najmniejszego sensu, bo jedyne co Ci pokaże to zdjęcie z internetu. Kryje się taka miernota za anonimowością w sieci, mając żal do całego świata że musi słuchać na  :)


Szkoda mi trochę tego wątku.
Było zawsze miło, przyjemnie i naprawdę klubowo.
Pisząc w taki sposób ignoruje się pozostałych klubowiczów a nawet wręcz deprymuje pozostałych członków.
System Rafała znam i jest naprawdę świetny, wręcz referencyjny jeśli chodzi o zestawienie z 16hz. Uważam jednak, że hejtując każdy inny system - w sposób jaki robi to Szymon szkodzi tylko klubowi oraz samej marce.
Dziwię się, że gospodarz w ogóle nie reaguje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś w razie pytań zamiast do mnie i moich znajomych zwróć się do przemiłego trolla z 4 wpisami, który wpada w wątek klubowy z wulgaryzmami po czym znika jak kamfora.

Wiem, że nie możesz przeżyć mojego zdania o wybranych JBLach ale prosiłbym o minimum obiektywizmu.

Czy posiadasz jakikolwiek produkt 16hz,  że chciałbyś zarządzać ów wątkiem?

Osobiście pozostawiam decyzję klubowiczom i właścicielowi marki kto ma pisać w tym klubie.

Pozdrawiam Serdecznie.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szymon napisał:

prosiłbym o minimum obiektywizmu.

Czego życzę również Tobie. 

JBL to nie koniec świata tak jak i 16hz. Dziś te - jutro być może inne. Mam jednak wrażenie, że Twój agresywny sposób marketingu działa w odwrotnym kierunku. 

Mimo Wszystko życzę powodzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś cóż ja mogę na dzisiejszy świat poradzić, napiszesz dobrze - marketing, napiszesz źle trolling :) Pozostają jedynie obiektywne gazety!

Gdzie się podziała w ludziskach czysta audiofilska pasja, mi jej jeszcze dużo zostało a Tobie? Otwórz umysł, walnij flachę i do przodu.

Mam nadzieję, że już powróciłeś do zdrowia czego Ci serdecznie życzyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klub nosi nazwę "klub miłośników Studio16Hz"  a więc głównie wypowiadają się w nim posiadacze produktów tej że firmy lub osoby które miały z produktami tej firmy coś do czynienia.

Jeśli ktoś nie posiadający żadnego produktu S16hz tutaj grzecznie o coś pyta przeważnie dostaje odpowiedź. 

Jeśli ktoś tutaj wpada jak piter z i ni z gruchy ni z piertuchy puszcza bąka to ktoś pewnie i zareaguje. A że ten wpis bezpośrednio dotyczy Szymona to i zareagował. 

Przypominam, że był kiedyś bardzo ciekawy wątek o nazwie "Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M" który został zniszczony przez troli i audio gołębi którzy nigdy tam nie byli ale wszystko wiedzieli najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szymon napisał:

Gdzie się podziała w ludziskach czysta audiofilska pasja, mi jej jeszcze dużo zostało a Tobie?

To obecnie moja jedyna pasja i każdy wolny czas jej poświęcam (ku niezadowoleniu mojej żonki) wiec o to możesz być spokojny. Patrzę na to oczami zupełnie z innej strony niż Ty i nie ma się co na ten temat zbytnio rozpisywać. 

Kiedyś pisałem w jaki sposób Grzegorz przyciągnął mnie do swojej marki (kto czytał ten pamięta - nie będę się powtarzał). Mogę powiedzieć tylko tyle, że bardzo mi się ten sposób podobał. Nie krzwdził nikogo próbując zaskarbić sobie moje serce do marki. Wiem, że w końcu musiał nastać czas aby marketingiem zajął się ktoś inny. No i wybrał Ciebie...

Zaczynam się martwić o losy firmy. Wiem - w sumie nie moja sprawa. Jakiś jednak sentyment mi pozostał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.