Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, piorasz napisał:

Już się sporo napisałem w tym Klubie a posty zniknęły lub zostały przeniesione.
Nie będę się więcej produkował, gdyż nie chcę powtórki z rozrywki :)

wracasz cały czas do sytuacji która miała miejsce chyba juz ponad rok temu 

jak wiesz sytuacja nigdy wiecej się nie powtórzyła więc jaki jest sens wałkowania tego zwłaszcza  w tym klubie

jako jeden z niewielu klubów macie autora/producenta  sprzetu o którym piszecie który w dodatku chce i potrafi o tym pisać 

wykorzystajcie to , przestancie sie przepychac , osoby które nic nie wnosza do klubu a jedynie zatargi niech przemysla po co to robią i się okresla i same zdecyduja czy maja po co tu wchodzić 

w/g mnie klub najzwyklejszego  trollingu nie powinien tolerować

 

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, chyba aż tak źle nie jest jak uważasz, ja np. będę miał możliwość poznać Canto G. Signature z Cyrusem 8-2. Ja i Pan Grzegorz jesteśmy ciekawi jak to połączenie wypadnie. Wątpie, żeby ktoś w Klubie miał akurat taki system i był on "zatwierdzony". Równie dobrze Cyrus może nie zgrać się z Signature i jak tak się stanie to też o tym napiszę. Przecież to tylko nasze hobby, tylko tzw. klamoty audio hah. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Adam 38 napisał:

Piotr, chyba aż tak źle nie jest jak uważasz, ja np. będę miał możliwość poznać Canto G. Signature z Cyrusem 8-2. Ja i Pan Grzegorz jesteśmy ciekawi jak to połączenie wypadnie. Wątpie, żeby ktoś w Klubie miał akurat taki system i był on "zatwierdzony". Równie dobrze Cyrus może nie zgrać się z Signature i jak tak się stanie to też o tym napiszę. Przecież to tylko nasze hobby, tylko tzw. klamoty audio hah. 

Każda nowa konfiguracja i uwagi były, są i zawsze będą mile widziane. Znam ze 30 użytkowników kolumn 16hz i posiadają przeróżne sprzęty od Vitusa, Sansui, Maka czy Krella po Octave czy nawet Sonic Frontiers! Mogę wymienić  30-40 marek od ręki.  Jest oczywiście grupa sprawdzonych zestawień w określonych budżetach ale każdy ma prawo podążać własną drogą w audio. To czy się skorzysta z czyjegoś doświadczenia i wskazówek zależy wyłącznie od nas samych.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki , że wtrącę. U mnie gra CG ( standard ) z Lyricem. Moje uszy takie połączenie "zatwierdziły". Już kiedyś tak skromnie podpytywałem w klubie o tranzystor do tych monitorów. Niestety nie uzyskałem odpowiedzi poza propozycjami lampy. Ponieważ Lyric to dodatkowo nieaudiofilska klasa "D" i ogólnie beee to się nie odzywałem. Ale klub czytam stale. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, japs napisał:

Sorki , że wtrącę. U mnie gra CG ( standard ) z Lyricem. Moje uszy takie połączenie "zatwierdziły". Już kiedyś tak skromnie podpytywałem w klubie o tranzystor do tych monitorów. Niestety nie uzyskałem odpowiedzi poza propozycjami lampy. Ponieważ Lyric to dodatkowo nieaudiofilska klasa "D" i ogólnie beee to się nie odzywałem. Ale klub czytam stale. Pozdrawiam

Najważniejsze. że się Tobie podoba. Propozycje połączenia produktów S16hz z lampą są jak najbardziej zrozumiałe bo to po prostu bardzo dobre zestawienie. Sam się o tym przekonałem na właśnie uszy. Nie twierdzę, że z tranzystorem jest źle ale z lampą po prostu jest lepiej. Myślę, że to nie tylko moja opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piotr, chyba aż tak źle nie jest jak uważasz, ja np. będę miał możliwość poznać Canto G. Signature z Cyrusem 8-2. Ja i Pan Grzegorz jesteśmy ciekawi jak to połączenie wypadnie. Wątpie, żeby ktoś w Klubie miał akurat taki system i był on "zatwierdzony". Równie dobrze Cyrus może nie zgrać się z Signature i jak tak się stanie to też o tym napiszę. Przecież to tylko nasze hobby, tylko tzw. klamoty audio hah. 
Sam jestem ciekawy twojego zdania, bo jesteś bardzo konserwatywny zatwardziały w sobie często zamknięty na jakiekolwiek sugestie ,ale troszkę już sprzętów słuchałeś masz duże doświadczenie. A takie połączenie jak twoje może dać wiele odpowiedzi na pytania jakie ludzie mają.
Ten post w żaden sposób nie ma Ciebie obrażać wręcz przeciwnie tak z góry napiszę
Koniecznie posłuchaj również z lampą tych Canto.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MrSalieri napisał:

Najważniejsze. że się Tobie podoba. Nie twierdzę, że z tranzystorem jest źle ale z lampą po prostu jest lepiej. Myślę, że to nie tylko moja opinia. 

Oj podoba i to bardzo. Z lampą pewnie lepiej tylko lampa jest nie dla mnie z wielu różnych względów , o których nie będę się rozpisywał. Z drugiej strony zwróciłem uwagę, że inni też dopytywali o tranzystory do produktów S16 i w większości kończyło się tak jak w moim przypadku. Szkoda. Kosztowało mnie to dużo poszukiwań , wypożyczania sprzętu. Ja rozumiem , że lampa ( do tego jedynie słusznej firmy ) świetnie zgrywa się z S16, Chwała producentowi i dystrybutorowi ale nic nie stoi na przeszkodzie takim osobnikom jak ja dać jakieś wskazówki, szczególnie w klubie producenta. Z drugiej strony poświęcony czas na poszukiwania nie był dla mnie stracony , doświadczenia bezcenne. Aż jestem ciekawy opinii po odsłuchach Canto Grand Sig z Cyrusem 8.2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka dobrego zestawienia z niedrogim tranzystorem to mogę polecić Xindak z serii 600 + Xindac DAC 20 + Arcada 3.5 w wersji beryllium.

Sprawdzone w dwóch miejscach.

Z kolei tranzystor Sansui AU 907 świetnie wypadł z dcs debussy + Arcada 3.5 w wersji z 9700.

Z Ethos Ultimo  dobre połączenie było z tranem d'Agostino Classic.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiele  porządnych wzmacniaczy na tym naszym rynku występuje ,zarówno lampowych jak i tranzystorowych .

Do wersji podstawowej Canto Grandów wiele razy posiadacze tych kolumn łączyli je z klasą D czy AB wzmacniaczy .
Ostatnio nawet ktoś dzwonił z informacją że podłączył Naim Unity All in one i bardzo ładnie zagrało.

Klasa D z pewnością bardziej pasuje do gęstych kolumn niekoniecznie bardzo szczegółowych, wiec należy samemu wybrać  właściwą drogę . A i tej klasy D tez nie ma co generalizować bo są przecież hybrydy z pre lampowym a te także miałem u siebie i bardziej brzmienie  zależne jest od projektu niż samego faktu że to dana klasa gra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższy ModWright najlepiej z całej czwórki ale bez szału, PKN XE 6000, Lab Gruppen IPD 2400, Monacor sta 1000DSP. Te klasy "D" tragedia. Monacor typowy siepacz, reszta bez siły. To wielkie w środku to Xindak 600, ten grał porządnie.

20170408_155912.jpg

20170610_111241.jpg

20170606_095434.jpg

20170610_111303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku Iovita mk2 bardzo dobra końcówka hybrydowa, sterowana z DCSa pokazała klasę grania. To urządzenie mogę polecić. Świetnie się zgrała z 16hz i transparentnym źródłem.

Z fabrycznego preampu zagrało dużo gorzej, dynamika mocno ucierpiała.

h1.jpg

Komplet VTLa ze średniej półki. Co prawda lampa ale zagrały naprawdę dobrze. Spokojnie mogą grać z Arcada i Ethos.

vtl1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy tu gadu gadu a człowiek musi sam tyrać przy tym audio, to znaczy siedzieć i słuchać :) Powód mojego banana na twarzy przy odsłuchach chociażby Blissa podałem w klubie Cayin'a, ponieważ wcześniej wspomniany gadżet, dotyczy tego elementu systemu. Jest moc i magia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, h3x_Lukasz napisał:

Panowie Wy tu gadu gadu a człowiek musi sam tyrać przy tym audio, to znaczy siedzieć i słuchać :) Powód mojego banana na twarzy przy odsłuchach chociażby Blissa podałem w klubie Cayin'a, ponieważ wcześniej wspomniany gadżet, dotyczy tego elementu systemu. Jest moc i magia :)

Łukasz jak już słuchasz lampek to wyśle Ci kilka do odsłuchu:-) one czynią muzykę inną !
Można w ten sposób dopasować system precyzyjniej pod siebie.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Studio16Hertz napisał:

Łukasz jak już słuchasz lampek to wyśle Ci kilka do odsłuchu:-) one czynią muzykę inną !

Grzegorz cała przyjemność po mojej stronie :) aż strach myśleć jakie są kombinacje w konfiguracji i jaki potencjał drzemie w takim Cayin. Wysłać jak wysłać ale na kawę z nimi zawsze zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Panowie Wy tu gadu gadu a człowiek musi sam tyrać przy tym audio, to znaczy siedzieć i słuchać :)

Nie sam, nie sam bo ja też dobre 5 godzin dziś pograłem. Ciekawy jestem tych Twoich lampek bardzo. Mnie też korci coś pokombinować. Doszły mnie słuchy że Grzegorz ma być w połowie stycznia w Krakowie to może by zajechał na małe testy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MrSalieri napisał:

Ciekawy jestem tych Twoich lampek bardzo

Czuje, że to Twój klimat grania.  Zresztą coś mi mówi, ze długo czekać na mały odsłuch nie musisz ;)

I dobrze, że słuchasz muzyki. Sugeruję zachowanie proporcji 90/10. 90 słuchamy, 10 odwiedzamy forum dzieląc się doświadczeniem :)

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piorasz przestań wylewać swoje gorzkie żale, narzekać, napisz wreszcie coś metorycznego na temat jakiegoś produktu S16hz to może wtedy nic nic nie zniknie. Skarżysz się jak małe dziecko w przedszkolu. Masz coś do Grześka to wal do Grześka masz coś do Szymona wal do Szymona a nie rób tutaj publicznie swoich wypominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piorasz odkąd wrócił Szymon mam wrażenie , że szukasz z Nim zaczepki. Proszę Cię nie stań się z porządnego forumowicza takim hi_aro , który lata tylko na forum za Szymonem i na tym się ogranicza Jego "działalność" tutaj. Jeśli masz coś do Grześka to masz zapewne do  Niego numer bo pewnie nie ram dzwoniłeś. Zadzwoń wyjaśnij i tyle. 

 

 

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
piorasz odkąd wrócił Szymon mam wrażenie , że szukasz z Nim zaczepki. Proszę Cię nie stań się z porządnego forumowicza takim hi_aro , który lata tylko na forum za Szymonem i na tym się ogranicza Jego "działalność" tutaj. Jeśli masz coś do Grześka to masz zapewne do  Niego numer bo pewnie nie ram dzwoniłeś. Zadzwoń wyjaśnij i tyle. 
 
 
 
Zupełnie masz złe wrażenie.
Mogę się jednak z nie wszystkim zgadzać o czym pisze. Mam do tego prawo i czasem z niego korzystam. Myślę, że temu służy forum. Jeśli bezgranicznie wierzysz w to co pisze Szymon to Twoja osobista sprawa. Też masz do tego prawo i ja się tego nie czepiam.

Do Grzegorza mam tylko jeden żal za to co zrobił wczoraj. Usunął moje posty nikogo nie krzywdzące. To stare metody w tym Klubie.
Gospodarzem wątku powinna być zupełnie inna osoba z poza branży. Takie jest moje zdanie. A dlaczego właśnie tak? Niech każdy sobie sam odpowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, piorasz napisał:

Offtopem w tym wątku jest wszystko co nie dotyczy samych kolumn. Rozmowy o tym z czym grają kolumny 16Hz są skrupulatnie cenzurowane. Tak przynajmniej było kiedyś. Trauma jednak pozostała i nie dziwię się, że wielu klubowiczów powstrzymuje się lub unika tych tematów. Chyba, że dotyczą one "zatwierdzonych" standardów.

piorasz to czy ja zgadam z Szymonem czy nie, nie ma tu znaczenia. Mam wrażenie , że Ty przechodzisz "od miłości do nienawiści" odnośnie Szymona i Grzegorza. Nie wiem jakie posty zniknęły , ale pytanie czy wnosiły coś merytorycznego do wątku czy były to kolejne żale ? 

 

Wracasz, jak w cytacie powyżej, do sytuacji gdzie Twoja dyskusja w dacu, która została przeniesiona do wątku McGyver-a. Chyba najbardziej miało znaczenie do jakiego wątku zostało to przeniesione. Tamta dyskusja przeciągnęła się bardzo i kila osób zwracało na to uwagę. Czym innym jest krótka wymiana postów z czym kolumny grają (co wile osób robi) , a czym innym kilkustronicowa dyskusja o szczegółach związaną z budową itp. Wystarczyło założyć klub lub osobny wątek i w ten sposób wesprzeć producenta. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.