Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Model Mimo 
1546545546046103.thumb.jpg.6fe0c366ad966a74ab45793f89cd1396.jpg
154654554650442.thumb.jpg.98cfdbdb6cda4000ac3d205100ad37af.jpg
Ja miałem Mimo kilka miesięcy. I to są kolumny który mnie zaskoczyły najbardziej pozytywnie ze wszystkich kolumn jakie słuchałem. Wygląd i skromna konstrukcja wydawać by się mogło że nie grają ale jest z goła odtwortnie. Piękna barwa super średnica i wbrew pozorom świetny bas. Oczywistym jest że pokój musi być za ogromny ale miałem je w salonie 40 MK2 plus kuchnia plus przedpokój całość około 65 MK2 i grały a basu nie miały na pewno za mało. Wystarczyło je postawić bezpośrednio na podłodze bez kolców .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, venom200 napisał:
2 godziny temu, Marianus napisał:
Model Mimo 
1546545546046103.thumb.jpg.6fe0c366ad966a74ab45793f89cd1396.jpg
154654554650442.thumb.jpg.98cfdbdb6cda4000ac3d205100ad37af.jpg

Ja miałem Mimo kilka miesięcy. I to są kolumny który mnie zaskoczyły najbardziej pozytywnie ze wszystkich kolumn jakie słuchałem. Wygląd i skromna konstrukcja wydawać by się mogło że nie grają ale jest z goła odtwortnie. Piękna barwa super średnica i wbrew pozorom świetny bas. Oczywistym jest że pokój musi być za ogromny ale miałem je w salonie 40 MK2 plus kuchnia plus przedpokój całość około 65 MK2 i grały a basu nie miały na pewno za mało. Wystarczyło je postawić bezpośrednio na podłodze bez kolców .

U mnie grają w 16stu metrach i jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z kablami głośnikowymi Furutecha alpha 36 occ ewentualnie u 2T,chodzi o Ariesy Referentz, korci mnie na zmianę kabli tej firmy bo Rcm za miedzą a kiedyś miałem u siebie na próbę Furukawę aidę i było zacnie,jedynie Furutech ma podobne

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, gabler napisał:

Ma ktoś doświadczenie z kablami głośnikowymi Furutecha alpha 36 occ ewentualnie u 2T,chodzi o Ariesy Referentz, korci mnie na zmianę kabli tej firmy bo Rcm za miedzą a kiedyś miałem u siebie na próbę Furukawę aidę i było zacnie,jedynie Furutech ma podobne

Chcesz wymienić wewnątrz kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Szymon napisał:

Jakie aspekty chciałbyś poprawić? Nie możesz wypożyczyć tego kabla na testy. Kupno w ciemno to nie jest dobry pomysł.

Też tak pewnie zrobię ale zawsze warto zapytać o zadowolenie i opinie... 

Jak ma być, wiadomo zacnie... Muzyka lnie, detalicznie, z kontrolą bez rozlazłości i równo bo to co niektóre kable robią to zgroza, no ale to kwestia gustu oczywiście 

Jak ktoś słuchał kiedyś dobrej Furukawę to wie o czy piszę, szkoda bo to dobra firma była, a leżały tekie kable w Rcm i się człowiek zastanawiał... 

 

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 godzin temu, gabler napisał:

Ma ktoś doświadczenie z kablami głośnikowymi Furutecha alpha 36 occ ewentualnie u 2T,chodzi o Ariesy Referentz, korci mnie na zmianę kabli tej firmy bo Rcm za miedzą a kiedyś miałem u siebie na próbę Furukawę aidę i było zacnie,jedynie Furutech ma podobne

Zielonego Fututecha u2t mam u siebie, to na pewno nie jest kabel neutralnie grający i przed zakupem zdecydowanie polecam posłuchać. Raczej podkoloryzowuje dźwięk wg mnie. - nawet nie chce wdawać się w jakieś kwieciste opisy bo każdy odbiera to inaczej w kilku różnych konfiguracjach zagrał całkiem inaczej. Jak się wpasuje to wg. mnie całkiem fajny kabel i w dosyć przystępnych pieniądzach. U mnie gra w komplecie z zielonym IC z tej serii i efekt jaki ten kabel wprowadza jest wzmocniny initerkonetketm, który bardzo podobnie się zachowuje dźwiękowo. Jakbyś chciał możesz go sobie u mnie w Krakowie posłuchać jak jesteś z okolic.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam głośnikowego zielonego Furutecha u2T (zakonfekcjonowanego bananami zakręcanymi Furutecha) i jestem z niego w dużym stopniu zadowolony. Miałem też zielony interkonekt Furutecha, i nie chciałem go zatrzymać. Barwowo i dynamicznie był w porządku, ale psuł stereofonię, zawężał ją mocno i ograniczał do obszaru pomiędzy głośnikami, z silną tendencją do skupiania całej akcji na środku sceny. Bardzo mi to przeszkadzało nie pozwalając cieszyć się dźwiękiem. Ale odkąd używam Transparenta Ultra nie myślę nawet o testowaniu jakichkolwiek innych interkonektów, aczkolwiek godne polecenia są IMHO również Neotechy NEI3001 oraz NEI3002. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, Olek, Łukasz dzięki za wczorajsze spotkanie. Dobrze się ubawiłem.  Takie wspólne odsłuchy to niezwykle miłe momenty w życiu każdego audiofila. Rafałek gratuluję progresu, pierwsza w nocy to za krótko żeby się zdążyć delektować tym graniem. Tą płytkę z wariacjami każdy musi przesłuchać. A Chesky Records to brak słów. Napisałem tak wcześnie bo mam przerwę po fasoli :)))

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, Szymon, Olek dziękuję za spotkanie! Szczególne dzięki dla Rafała i jego rodziny, która pozwala tacie zniknąć w otchłani na kilka dobrych godzin :)

Po niemal roku czasu chcieliśmy skorzystać z gościnności Rafała i odświeżyć nasze spojrzenie na granie zaawansowanego systemu, w stosunku do naszych zmodernizowanych, domowych setów. Nie chcąc się zbytnio rozpisywać, system u Rafała to potęga mocy brzmienia przy czym rygorystycznie kontrolowanej. Moc ta nie ma żadnego przekładu na wyostrzenie dźwięku czy faworyzacją jakiegoś pasma. Uderza przede wszystkim spokojne, bardzo spójne jak ja to określam teatralne granie. Scena jest naprawdę pięknie osadzona w przestrzeni. Usłyszałem ok + 20–30% więcej informacji w znanych mi utworach. Największą różnicę robi nadal symfoniczne, klasyczne granie. Jak w naszych ulubionych utworach (Jopek, Qyavy, Adreas, Acoustic Alchemy, Voo Voo itp..) granie po prostu ma więcej szczegółów, lepszą scenę i super dynamikę, tak przy Strauss’ie czy Fennell’u to już jest przepaść i grająca hala filharmonii.

Panowie, nie wiem jeszcze czy roon ma historię odtwarzania :) Jeśli tak to ładnie poproszę listę utworów jakie wczoraj graliśmy. Jeśli nie to na pewno przypomnijcie tą gitarę akustyczną live, która grała na samym końcu. Strasznie zapadła mi ona w pamięci. Odwzorowanie skali dynamiki i artykulacji grania na gitarze od uderzenia w pudło po muśnięcie struny było mistrzowskie.

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, McGyver napisał:

Też mam głośnikowego zielonego Furutecha u2T (zakonfekcjonowanego bananami zakręcanymi Furutecha) i jestem z niego w dużym stopniu zadowolony. Miałem też zielony interkonekt Furutecha, i nie chciałem go zatrzymać. Barwowo i dynamicznie był w porządku, ale psuł stereofonię, zawężał ją mocno i ograniczał do obszaru pomiędzy głośnikami, z silną tendencją do skupiania całej akcji na środku sceny. Bardzo mi to przeszkadzało nie pozwalając cieszyć się dźwiękiem. Ale odkąd używam Transparenta Ultra nie myślę nawet o testowaniu jakichkolwiek innych interkonektów, aczkolwiek godne polecenia są IMHO również Neotechy NEI3001 oraz NEI3002. 

No faktycznie teraz sobie przypominam, że u Ciebie chodzi ten u2t z bardzo dobrym efektem, pożyczę sobie w Rcm u2t i ze 2 inne kable to coś wybiorę,korci ten alpha 36 z occ

11 godzin temu, plastik1989 napisał:

Zielonego Fututecha u2t mam u siebie, to na pewno nie jest kabel neutralnie grający i przed zakupem zdecydowanie polecam posłuchać. Raczej podkoloryzowuje dźwięk wg mnie. - nawet nie chce wdawać się w jakieś kwieciste opisy bo każdy odbiera to inaczej w kilku różnych konfiguracjach zagrał całkiem inaczej. Jak się wpasuje to wg. mnie całkiem fajny kabel i w dosyć przystępnych pieniądzach. U mnie gra w komplecie z zielonym IC z tej serii i efekt jaki ten kabel wprowadza jest wzmocniny initerkonetketm, który bardzo podobnie się zachowuje dźwiękowo. Jakbyś chciał możesz go sobie u mnie w Krakowie posłuchać jak jesteś z okolic.  

Dzięki za chęć wypożyczenia ale mam Rcm blisko. 

Zielonego interconecta miałem kiedyś to był fa220 na rodowanych wtykach ale nie spodobał mi się, tak jak pisze Mcgyver grał wąsko, teraz mam Furukawę Amadeusa to inne klasowe granie

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie również dziękuję za mile spędzony dzień,  na wesoło ale też z merytorycznym wnioskami i porównaniami. Dobrze było znów posłuchać ethosów w doborowym towarzystwie.

Łukasz w zasadzie napisał już wszystko także nie mam się co więcej doktryzować. Piękne, barwne, równe,  gładkie brzmienie z niesamowitą dynamiką od niskich do wysokich poziomów glosnosci. Na to zwróciłem największą uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki Panowie za wczorajsze spotkanie.

Miło było się znowu zobaczyć ,wspólnie posłuchać tego co nam w duszy gra w świetne luźnej atmosferze, przy okazji wymienić się swoimi spostrzeżeniami,uwagami. 

Sześć godzin zleciało jak biczem strzelił. 

Łukasz z tego co pamiętam to na koniec słuchaliśmy, Antonio Forcione Quartet - In Concert. A płyta o której wspomina Szymon to ;

Amber Rubarth - Sessions from the 17th Ward, wydana przez Chesky Records w technice  Binaural. Tą płytę słuchaliśmy niestety po waszym odjeździe . Świetna realizacja.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rafał.M napisał:

Amber Rubarth - Sessions from the 17th Ward, wydana przez Chesky Records w technice  Binaural. Tą płytę słuchaliśmy niestety po waszym odjeździe . Świetna realizacja.

A na jakich słuchawkach ?

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.