Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

    Ja powiem tak. Liczyłem że w tym roku na AVS będzie można posłuchać i zobaczyć  Ethos Ultimo. Niestety. Grały inne kolumny chyba Minas Anor ( mogę się mylić) - brzmienie w pokoju było jakościowo takie samo jak w znakomitej większości pokojów w Sobieskim czyli przeciętne. Nie wiem skąd ta egzaltacja pana z "hifiphilosophy" - w pokoju Studio 16Hz byłem 3 razy - i 3 razy przeciętne brzmienie.

   Kolumny Studio 16Hz nie mają jakiejś wyszukanej technologii, stosują znane, skandynawskie głośniki, elementy zwrotnicy ogólnodostępne, obudowy to powrzechnie stosowany MDF/HDF. Nie widzę technologicznej przewagi nad innymi producentami  ani nie  słyszałem  sonicznej wyjątkowości tych kolumn.

    Bardzo bym chciał by były lepsze od zachodniej konkurencji i kiedyś mocno kibicowałem tej firmie. Teraz entuzjazm troszkę mi zmalał po tym jak Studio16Hz dołączyło do (absurdalnego) wyścigu cenowego z innymi producentami.

   

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, babatular napisał:

Kolumny Studio 16Hz nie mają jakiejś wyszukanej technologii, stosują znane, skandynawskie głośniki, elementy zwrotnicy ogólnodostępne, obudowy to powrzechnie stosowany MDF/HDF. Nie widzę technologicznej przewagi nad innymi producentami  ani nie  słyszałem  sonicznej wyjątkowości tych kolumn.

A które firmy stosują wyszukane technologie,  nie stosują znanych głośników, tajemnicze, nie dostępne elementy zwrotnicy i kosmiczne materiały obudowy? Które firmy mają technologiczną przewagę? 

A i chyba jest jasne, że Minas Anor to nie jest poziom hi-end. Oceniasz cała firmę na podstawie jednego modelu. 

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mrrod napisał:

Od lipca czekałem na Arcady 3,5 Berylium. Pisałem o nich tutaj https://www.audiostereo.pl/topic/139546-arcada-35/

Kilka dni temu Grzegorz zadzwonił, że już są. Na szczęście obyło się bez sprzedaży nerki ;)

Jeszcze muszę załatwić jedną sprawę i... wyrzucić choinkę. Tydzień, dwa i Arcady będą u mnie.

Gratuluję ! Gdybym miał trochę więcej miejsca, skończyłbym z tą wersją Arcad :) Przyznam, że masz spokój ducha:D Nie dość, że od lipca czekasz to teraz jak kolumny są gotowe, to dajesz sobie tydzień, dwa... Masakra :) Jak Grzegorz zadzwonił, że moje Arcady były gotowe w poniedziałek, umówiliśmy się na środę to nie spałem dwa dni...

Uff. człowiek kilka dni zaszył się na odsłuchach ( @Szymon dziękuję za wypożyczenie DCS Network Bridge!) wraca a tu musi się przedrzeć przez 3 strony biadolenia sfrustrowanych "branżofcoof" aby przeczytać 2 słownie DWA posty merytoryczne, związane z klubem. Wasze systemy muszą naprawdę słabo grać, skoro macie na to czas :)

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

   Bardzo bym chciał by były lepsze od zachodniej konkurencji i kiedyś mocno kibicowałem tej firmie.

Baba. Malkontent z Ciebie jest.

Przecież wiadomo za ałdio szole to sobie możemy posłuchać brzydkich bąków. Sam pisałem że Minasy grały na 20% tego co u mnie mogłem z nich wycisnąć.

Wypożycz , posłuchaj w twoim systemie i coś skrobnij. A tak to tylko biadolisz.

Ps. Nie wspomnę już że tyłka też nie chcesz ruszyć żeby u kolegów forumowych posłuchać. A zaproszenia miałeś.

 

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Rafał.M napisał:

Baba. Malkontent z Ciebie jest.

Przecież wiadomo za ałdio szole to sobie możemy posłuchać brzydkich bąków. Sam pisałem że Minasy grały na 20% tego co u mnie mogłem z nich wycisnąć.

Wypożycz , posłuchaj w twoim systemie i coś skrobnij. A tak to tylko biadolisz.

Z tym można się zgodzić, AVS to nie jest miejsce podczas którego powinniśmy sondować ostateczne wyroki, szczególnie kiedy są złe. Drugie co mi się nasuwa na myśl względem Twojej wypowiedzi. Skoro kolumny grały na 20% ich możliwości i wcale się nie dziwię, że tak mogło być. To jaki czort Redaktor Ryka, pisze takie ochy i achy odnośnie tego co szłyszał na AVS - kłamie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Rafał.M napisał:

Baba. Malkontent z Ciebie jest.

Przecież wiadomo za ałdio szole to sobie możemy posłuchać brzydkich bąków. Sam pisałem że Minasy grały na 20% tego co u mnie mogłem z nich wycisnąć.

Wypożycz , posłuchaj w twoim systemie i coś skrobnij. A tak to tylko biadolisz.

Ps. Nie wspomnę już że tyłka też nie chcesz ruszyć żeby u kolegów forumowych posłuchać. A zaproszenia miałeś.

 

Babatular również Cię zapraszałem ale równie dobrze możemy przyjechać do Ciebie jeżeli nie jesteś mobilny. Chętnie poznam Cię osobiście. Najważniejsze, że znalazłeś swoje wymarzone kolumny i jesteś z nich zadowolony. O serii Arcada/Ethos polecam wypowiedzieć się po ich odsłuchu w optymalnych warunkach (system/pomieszczenie) tak będzie o wiele bardziej obiektywnie.

Pokój hotelowy i tłumy oglądaczy to nie jest miejsce do delektowania się muzyką na najwyższym poziomie. Przynajmniej tak mi się zawsze wydawało :)

Godzinę temu, h3x_Lukasz napisał:

@Szymon dziękuję za wypożyczenie DCS Network Bridge!

Jak zawsze do usług.

W dniu 9.01.2019 o 13:28, babatular napisał:

A co to są za kolumny Studio 16 Hz Ethos Arctico Signature  ?

Moje nowe kolumny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Szpieg napisał:

To jaki czort Redaktor Ryka, pisze takie ochy i achy odnośnie tego co szłyszał na AVS - kłamie?

Gdzie Ty widzisz takie ochy? O wielu zastawach wypowiedział się pozytywnie. Bardziej chciał zwrócić uwagę na hejterów, którzy dziwnym trafem zaatakowali jego stronę po recenzji Minasów. Przypadek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Silver_85 napisał:

Gdzie Ty widzisz takie ochy? O wielu zastawach wypowiedział się pozytywnie. Bardziej chciał zwrócić uwagę na hejterów, którzy dziwnym trafem zaatakowali jego stronę po recenzji Minasów. Przypadek ? 

Wiesz, ja tylko zadaję pytanie! Redaktor Ryka napisał, że poczuł magię (zwał, jak zwał), a Rafał.M posłużył się wyliczanką matematyczną (20%). Zatem gdzie leży prawda? 

Pytam o to, ponieważ jestem skłonny bardziej uwierzyć w taką tezę, że głośniki te na AVS nie grały w optymalnych warunkach dla siebie, a zatem nie mogły zaprezentować całego swojego spektrum możliwości. Jeśli tak było, to w powyższym coś się nie zgadza i nie chodzi o o mnie, ani o Rafała.M!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Silver_85 napisał:

Gdzie Ty widzisz takie ochy? O wielu zastawach wypowiedział się pozytywnie. Bardziej chciał zwrócić uwagę na hejterów, którzy dziwnym trafem zaatakowali jego stronę po recenzji Minasów. Przypadek ? 

Silver szkoda Twojego czasu na klona. Najlepiej go ignoruj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Szpieg napisał:

Wiesz, ja tylko zadaję pytanie! Redaktor Ryka napisał, że poczuł magię (zwał, jak zwał), a Rafał.M posłużył się wyliczanką matematyczną (20%). Zatem gdzie leży prawda? 

Wyliczanie procentowe trzeba traktować bardziej umownie ciężko to określić czy grały 20% czy może 23% czy też 51%. Zależy też do jakich pokoi porównujemy. Jakby stanęły u Rafała to zagrałyby na pewno wiele wiele lepiej. U kogoś innego te proporcje mogłyby być inne. Mam wrażenie , że szukasz dziury w całym.

Nie Dziwie się, że P. Ryka pochwalił ten pokój. Brzmienie było dobre na tle wielu pokoi. Można było posłuchać muzyki , a trzeba wziąć pod uwagę , że to drugie od dołu oferty podłogówki w ofercie S16hz. Kolumny na pewno mogą pokazać więcej to chyba oczywiste. Jedne kolumny w warunkach targowych radzą sobie lepiej inne gorzej.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Szpieg napisał:

Pytam o to, ponieważ jestem skłonny bardziej uwierzyć w taką tezę, że głośniki te na AVS nie grały w optymalnych warunkach dla siebie, a zatem nie mogły zaprezentować całego swojego spektrum możliwości.

Którym modelem kolumn w klubie MIŁOŚNIKÓW S16 HERTZ jesteś zainteresowany ? Są dwie opcje, napisz skąd jesteś jakiś klubowicz Cię na pewno zaprosi na odsłuch. Druga opcja to telefon do Grzegorza, przyjedzie posłuchasz. Nic prostszego. Po co włóczyć się po AVS'ach i pisać wyssane z palca podejrzliwe teorie spiskowe ? Chyba, że tu nie chodzi o zainteresowanie Twoje produktem a przynajmniej nie takie, jakie sobie wyobrażam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szymon napisał:

Silver szkoda Twojego czasu na klona. Najlepiej go ignoruj. 

"Diabełek" Mam jedno konto. Nie uzywam kilku. To z ktorego piszę jest, jak to ująć? Bardzo na setio. 

Zamiast czepiać się mojego konta wolalbym abys rzeczowo odpowiedział na postawione pytania - nie nabieraj wody w usta. 

19 minut temu, Silver_85 napisał:

Kolejny klon ?   Facepalm

To pomówienie ze strony Szymona. W ten sposób chciałby zdyskredytować moją osobę w tym wątku, ponieważ w taki sposób będzie jemu łatwiej pominąć moje pytania, które do niego skierowałem i na które nie ma merytorycznej, rzeczowej odpowiedzi. 

A które pojawiły się jedynie po jego wcześniejszych wpisach.

27 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Którym modelem kolumn w klubie MIŁOŚNIKÓW S16 HERTZ jesteś zainteresowany ? Są dwie opcje, napisz skąd jesteś jakiś klubowicz Cię na pewno zaprosi na odsłuch. Druga opcja to telefon do Grzegorza, przyjedzie posłuchasz. Nic prostszego. Po co włóczyć się po AVS'ach i pisać wyssane z palca podejrzliwe teorie spiskowe ? Chyba, że tu nie chodzi o zainteresowanie Twoje produktem a przynajmniej nie takie, jakie sobie wyobrażam...

Wiesz u klubowiczów to słuchać nie chcę bo to nie słuchanie, owszem można jakieś tam wnioski wysnuć ale na pewno nie ostateczne. Lepiej u siebie w domu. Wiesz, trafnie pytasz, nawet dziś trochę czytałem o Ethos Ultimo, fajnie byłoby je kiedyś posłuchać u siebie. Co do dalszej Twojej wypowiedzi, .... zatem jakie sobie wyobrażasz? Ciekawy jestem, zważ jednak, że nic w swoich wypowiedziach złego o tych kolumnach nie piszę - poprzednie wpisy to jedynie merytoryczne zapytania, z prośbą o sprostowanie bardzo (tak to ujmę), pokręconych wypowiedzi.

Szczególnie, że część z to oskarżenia czy pomówienia - ja chcę dowiedzieć się prawdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Szymon i Rafał za zaproszenie. Może kiedyś.......

Oczywiście że odsłuch na AVS to loteria ale wyraziłem tylko swoje zdanie na temat opisu w hifiphilosophy. 

  Studio16Hz to bardzo dobry Brand. Ale czy lepszych od innych producentow to śmiem wątpić. Obym się mylił. Bowiem jak pisałem kibicuje im gdyż filozofia tej firmy jest mi bliska :)

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Szpieg napisał:

To pomówienie ze strony Szymona

Zerkając na Twoją zawartość w profilu od razu mi się skojarzył forumowicz Darth Vader, ale to może mi się tylko wydawać. Skupmy się może na temacie wątku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Silver_85 napisał:

Kolejny klon ?   Facepalm

No jasne, kolejny o gołębim sercu znaczy audio gołąb. Pełen troski o dobro klubowiczów, rejestracja 5 miesięcy temu i jakie zorientowanie w temacie :)

Poproś go o kilka zdjęć tego systemu skrojonego pod Ethosy + wizytę osobistą to zobaczysz jaka będzie reakcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Szymon napisał:

No jasne, kolejny o gołębim sercu znaczy audio gołąb. Pełen troski o dobro klubowiczów, rejestracja 5 miesięcy temu i jakie zorientowanie w temacie :)

Poproś go o kilka zdjęć tego systemu skrojonego pod Ethosy + wizytę osobistą to zobaczysz jaka będzie reakcja. 

Ujawnianie tego rodzaju sytuacji to jedno, uważam że należy to robić żeby była jasność w temacie. 

Ale robienie z tego wojny to drugie. Nic dobrego to nikomu nie przyniesie. Sugeruję poprzestać na ujawnianiu. Okładanie się różnego rodzaju złośliwościami nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rafał.M napisał:

Przecież wiadomo za ałdio szole to sobie możemy posłuchać brzydkich bąków. Sam pisałem że Minasy grały na 20% tego co u mnie mogłem z nich wycisnąć.

Jak czytam takie recenzje to tylko się smieję.

Panowie , czy producent tym bardziej krajowy, pierwszy raz prezentuje swoje produkty na wystawie?

Czy  warunki akustyczne pokoju nie były mu znane z przed roku dwóch lat trzech?

Czy system , który wybrał do prezentacji kolumn nie mógł być dopasowany wczesniej?

i jest to uwaga ogólna nie odnosząca się do konkretnego wystawcy.

Co rok jest ta sama powtarzająca się "melodia"

Wystawcy albo szanują swój produkt i dbają o oprawę pokazu tak pod względem samej elektroniki jak i akustyki albo zwyczajnie olewają potencjalnych nabywców słabo przygotowując prezentację

Jesli wśród miłosników marki są prawdziwi fachowcy to nie powinno byc dla nich problemem pomóc przy organizowaniu wystawy by potem nie było głosów ,że kolumny grały na 20%

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

Jak czytam takie recenzje to tylko się smieję.

Panowie , czy producent tym bardziej krajowy, pierwszy raz prezentuje swoje produkty na wystawie?

Czy  warunki akustyczne pokoju nie były mu znane z przed roku dwóch lat trzech?

Czy system , który wybrał do prezentacji kolumn nie mógł być dopasowany wczesniej?

i jest to uwaga ogólna nie odnosząca się do konkretnego wystawcy.

Co rok jest ta sama powtarzająca się "melodia"

Gdybyś choć raz był na AVS jako wystawca to nie zadawałbyś takich pytań. Wiedziałbyś jak to wygląda "od kuchni" i przestałbyś się dziwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Szymon napisał:

No jasne, kolejny o gołębim sercu znaczy audio gołąb. Pełen troski o dobro klubowiczów, rejestracja 5 miesięcy temu i jakie zorientowanie w temacie :)

Nadal mnie atakujesz, piszesz o wszystkim dookoła, tylko nie na temat o który zostałeś poproszony. 

A ja chciałbym abyś przedstawił argumenty które leżą u podnóża Twoich tez. Jeśli ich nie ma to znaczy, że pomawiasz innych. Jeśli tak jest powinieneś czym prędzej przeprosić wszystkich i zaniechać takiej postawy, która dla wielu może być bardzo krzywdząca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MrSalieri napisał:

A które firmy stosują wyszukane technologie,  nie stosują znanych głośników, tajemnicze, nie dostępne elementy zwrotnicy i kosmiczne materiały obudowy? Które firmy mają technologiczną przewagę? 

A i chyba jest jasne, że Minas Anor to nie jest poziom hi-end. Oceniasz cała firmę na podstawie jednego modelu. 

Magico, Rockport,  YG Acoustic - obudowy aluminiowe,  niedostępne głośniki, powlekanie diamentem, nanorurki, karbon, itd;   B&W - rohacell, kevlar,  Chario, Diapason - pięknie obronione naturalne drewno, Franco Serblin - szczyt jakości wykonania. 

To tylko przykłady ale wszystkie te firmy mają bardziej zaawansowaną technologie niż Studio16Hz.

Odrębną kwestią pozostaje pytanie jak ta technologia przedkłada się na brzmienie.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McGyver napisał:

Gdybyś choć raz był na AVS jako wystawca to nie zadawałbyś takich pytań. Wiedziałbyś jak to wygląda "od kuchni" i przestałbyś się dziwić. 

Wiesz, z tego co mi się wydaje tu nie chodzi o wystawcę. Ja nawet bronię wystawców, bo w tym roku mieszkając w Campanile, przechadzałem się przed otwarciem AVS po Tulipie do około 2 w nocy i widziałem doskonale tą walkę z czasem. To ciężka praca aby wszystko w takich pokojach pospinać w całość. Mi chodziło jedynie o to wypowiedz Redaktora Ryki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McGyver napisał:

Gdybyś choć raz był na AVS jako wystawca to nie zadawałbyś takich pytań. Wiedziałbyś jak to wygląda "od kuchni" i przestałbyś się dziwić. 

może wystąpie w tej roli i sie przekonam sam . jak zdrowie dopisze:)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielu pokojów w Sobieskim wychodziłem bez wsłuchiwania się w brzmienie nie dlatego, ze wystawca "olał" sobie mnie jako słuchacza, ale w jego pokoju słychać było wyraźnie ( no możne powinienem napisać głośno) to co grał system sąsiada w pokoju obok.  I co mu zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, McGyver napisał:

Tak robią Chińczycy, nikt ich za to kopiowanie nie szanuje, a ludzie kupują od nich wyłącznie dlatego że ich podróby są kilkukrotnie tańsze od pierwowzorów. 

Oczywiście istnieją również uczciwi chińscy producenci jak np. MingDa, Audio GD czy Cayin,  nie należy wszystkich do jednego wora wrzucać tylko z powodu pochodzenia.

Czy MT 35 Cayina nie jest kopia Triode??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AudioPietro napisał:

Z wielu pokojów w Sobieskim wychodziłem bez wsłuchiwania się w brzmienie nie dlatego, ze wystawca "olał" sobie mnie jako słuchacza, ale w jego pokoju słychać było wyraźnie ( no możne powinienem napisać głośno) to co grał system sąsiada w pokoju obok.  I co mu zrobisz?

Ken Ishiwata potrafił sie dogadywać z  sąsiadami  by wzajemnie nie przeszkadzać sobie w prezentacjach

więc widocznie można:)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.