Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
34 minuty temu, Szpieg napisał:

Nadal mnie atakujesz, piszesz o wszystkim dookoła, tylko nie na temat o który zostałeś poproszony

A ja chciałbym abyś przedstawił argumenty które leżą u podnóża Twoich tez. Jeśli ich nie ma to znaczy, że pomawiasz innych. Jeśli tak jest powinieneś czym prędzej przeprosić wszystkich i zaniechać takiej postawy, która dla wielu może być bardzo krzywdząca

Niestety, ale nie ma dowodów, argumentów ani podstaw do tego aby twierdzić iż ktoś podrobil S16hz. 

 

Moderacje proszę o usunięcie postów Szymona oraz McGyver, które sugerują podrabianie. Temat będzie wyczerpany i załatwiony. Przypomnę iż ten temat rozpoczął użytkownik Szymon pomawiając i oskarżając innych. Wszyscy są równi-bądźmy sprawiedliwi. 

Że swojej strony dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

Dziękuję Szymon i Rafał za zaproszenie. Może kiedyś.......

Studio16Hz to bardzo dobry Brand. Ale czy lepszych od innych producentow to śmiem wątpić.

To zamiast pisać swoje wyimaginowane opinie wreszcie skorzystaj z zaproszenia i posłuchaj.

41 minut temu, babatular napisał:

Magico, Rockport,  YG Acoustic - obudowy aluminiowe,  niedostępne głośniki, powlekanie diamentem, nanorurki, karbon, itd;   B&W - rohacell, kevlar,  Chario, Diapason - pięknie obronione naturalne drewno, Franco Serblin - szczyt jakości wykonania. 

To tylko przykłady ale wszystkie te firmy mają bardziej zaawansowaną technologie niż Studio16Hz.

 

No faktycznie porównanie iście mistrzowskie. Słuchałeś tych kosmicznych technologi czy tylko się o nich naczytaleś? O cenach nie wspomnę. Ale faktycznie ładne, kolorowe i takie trochę z kosmosu.

To co się w tym wątku wyprawia to jest coś niesamowitego... Miłośnicy produktów S16Hz uważajcie bo banda się powiększa.d09c7e3dd6a9fc6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 15:05, Szymon napisał:
W dniu 9.01.2019 o 11:17, Sovereign napisał:

Szymon, można prosić o pełną i dokładną listę zespołów głośnikowych z którymi wszystkie modele Ethos (od najtańszych Ethos Ultimo po najdroższe Studio 16 Hertz Ethos Arctico Signature http://studio16hz.pl/cennik/) były konfrontowane?

Wymień kolejno (w każdej grupie w kolejności od najlepszych) wszystkie zespoły głośnikowe z którymi Ethos'y brzmieniowo:

- wygrały

- zremisowały (czyli mniej więcej zbliżone)

- przegrały

Wiesz dobrze, że taka lista zagranicznych "metkowców" spowodowałaby natychmiastową falę hejtu na markę. Studio 16Hz jako najlepszy polski producent zestawów hi-end, zostawił daleko w tyle rodzimych wytwórców a jego produkty i koncepcje są niezwykle chętnie podrabiane. Stąd notoryczna chęć porównań z jego kolumnami reszty stawki.

W swoim czasie podzielę się spostrzeżeniami jak atmosfera i kultura rozmówców się nieco poprawi.

Tą problematykę podjął jeden z recenzentów:

https://hifiphilosophy.com/relacja-audio-video-show-2018-hotel-sobieski/


"Śląskie  Studio 16 Hz  to firma coś jakby ze świata polityki, mająca bardzo liczne pozytywne i negatywne elektoraty. Ten drugi najwyraźniej z powodu psucia innym biznesu. W komentarzach pod recenzjami ich kolumn pojawiają się nieraz bzdury, którym granie na AVS 2018 kłam zadawało doszczętny. Z towarzyszeniem lampowego wzmacniacza  Cayin  i przetwornika  VALVE Encore  by Mc Gyver grały te 16 Hz głęboką sceną, z mocnym czuciem muzyki, magią i stuprocentową muzykalnością. Bardzo zadowolony z tej sali wychodziłem, z głębokim przekonaniem o słuszności chwalenia ich w recenzji. Hejterzy – hańba wam!  "

 

Odsłuchy porównawcze (łącznie około 30 wizyt wyjazdowych i u mnie w domu) prowadzę od przeszło roku i póki co nic nie zagrało na poziomie Ethosów Arctico Signature jak i pozostałych z serii Ethos, dlatego postanowiłem je zakupić dla siebie.  Zastąpiły moje topowe elektrostaty Martin Logan CLX i zepchnęły je do drugiego systemu. Po 2 dekadach wreszcie znalazł się lepszy produkt za co jestem wdzięczny i zły zarazem :) Jeżeli cokolwiek "metkowego" z pierwszych stron gazet grałoby na takim samym lub lepszym poziomie to bym sobie takowe kolumny sprawił. Zawsze wybieram najlepsze granie, cena schodzi wtedy na drugi plan. 

Osobiście zachęcam każdego miłośnika muzyki do wizyty u mnie lub innych właścicieli Ethosów ze swoimi kolumnami w dowolnej cenie. Będzie sobie można wyrobić zdanie osobiście co jest najcenniejszą rzeczą w naszej zabawie audio. Lista wymienionych "metek" zagranicznych na produkty z logo Studio 16Hz Ciągle rośnie, z czego jestem niezwykle dumny. Wreszcie mamy produkt klasy światowej zarówno pod względem wykonania jak i dźwięku. Ethosy Arctico będą prezentowane zapewne w najnowszym salonie hi-end w Kutnie.

Widziałem co się działo we wtorek w zakładce kluby->YB Audio, gdzie nawet zaczęli wtrącać śp. Piotra (S.A.). - nieładne zachowanie. Przed zamknięciem zdążyłem doczytać, że jakieś drogie YB Audio poległy z Ethos'ami - nie było podane jaki model YB, tyle że w Poznaniu. I stąd wcześniejsze pytanie.

Poniżej osłuchane jedne z lepszych polskich zespołów głośnikowych - możecie brać do ew. konfrontacji z S16Hz.

Destination Audio NiKA http://www.destinationaudio.eu/nika.html

Destination Audio Vista http://www.destinationaudio.eu/speakers.html

hORNS Opera : http://horns.pl/kolumny/opera/

Zeta Zero Orbital 360 Bi-Stereo - bas bardziej na potęgę taki jakiś subwooferowy coś jak z zawodów Car Audio - ja bym chciał z woofera bardziej w jakość, selektywność, szybkość, zwinność. Poza tym OK.

ESA Red House : http://esa.com.pl/red-house/

Sveda Audio Blipo Home U22 Limited Edition + Sveda Audio Chupacabra Subwoofers

Może być, ale dla mnie to wszystko musiałoby być możliwie jak najlepiej wysterowane.

Ci mają inne koncepcje niż S16Hz, wiec którzy rodzimi producenci podpatrują S16Hz. Bo już na pewno nie zagraniczni, gdyż oni ich nawet nie znają. A może jacyś w DIY klonują S16Hz, a żaden klon nie może nosić firmowej nazwy oryginalnego producenta, co najwyżej nazwę modelu i dopisek np. by Franio.

Tylko polskich Bauta Loudspeakers nie słyszałem. Nadaje się to do konfrontacji ze Studio 16 Hertz ? Na kolumnach z compression drivers prawie nikt nie zna się jak ja. Ale na zwykłych przetwornikach, w tradycyjnych kolumnach dobrze znasz się Ty, i jak to może grać z tymi przetwornikami (możliwe są?) : https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/3749-bauta.html

Zaczynał na Lipinski Sound 707 z dwoma subwooferemi i to może być coś podobnego, granie jak z przeciętnego monitorka z subwooferkiem. Subwoofer wygląda jak Dyton Audio. I to może być TS400D-4 15" Titanic Mk 4 Subwoofer 4 Ohm. Dalej dwa woofery ScanSpeak Classic 10'' i w środku kolumny moduł monitora z dwoma średniotonowymi ScanSpeak Classic 6,5'' i jedną kopułką ScanSpeak Illuminator. Co to za kolumny, które z samymi wooferami nie zagrają nawet przyzwoicie i musza mieć jeszcze zintegrowany subwoofer, by coś grało. Och moreno1973 moreno, te Bauty nawet się nie zbliżą do żadnego z Everest DD65000/DD66000/DD67000. Co najwyżej pod względem wykręcania wysokich zniekształceń i kompresji dźwięku :D. Projekt i przetworniki za słabe w Bauta.

Destination Audio są i w USA, a S16Hz nie widzę by były w USA, UK, czy Rosji. Jak są dobre to musza być na całym świecie, a nie tylko PL. Co tam na świecie, jak na miejscu w kraju mają konkurencję.

Jakieś tańsze białe podłogówki S16 Minas Anor IV Signature słyszałem w Blu Sobieskim - zwyczajne przyzwoite granie, nie grało źle i nie porywało. Pamiętam bezpośredni z RT-Project poszliśmy do pomieszczenia ze Studio 16Hz / Valvencore / Cayin. Dwa różne systemy i różne brzmienia. RT-Project + Accuphase P-102 + JBL L19 (wszytko tuningowane) i brzmienie bardziej na średnie, przestrzeń, średnicę pompowało, takie trochę jak to monitory, bardziej średnicowo monitorowo, choć detal był, ale góra słabsza ze starych papierówek, niż w pomieszczeniu za ścianą z waszego nowszego zestawu. Sonus faber Amator II były w poprzednich latach razem z L19 (przełączane bezpośrednie w trakcie utworów) i wybrali L19 które za trzecim razem grały same.

L100 Classic inna półka - L19, L100 / L100 Century, nawet nie ma co porównywać i nad czym się zastanawiać. W ogóle dużo bardziej przejrzyste i rozciągnięte pasmo z nowych L100 Classic. Śmiało można konfrontować z trzykrotnie droższymi monitorami, także dużego kalibru (3-way) jak Harbeth M40.2 Limited Edition, Yamaha NS-5000 itd. Już zostały porównane z Harbeth Monitor 40.1 : http://www.highfidelity.pl/@main-3388&lang= i po co przepłacać jak można taniej i :)

Niech Miroslav1 szykuje/organizuje konfrontację: Harbeth M40.2 Limited Edition vs. JBL L100 Classic vs. Yamaha NS-5000.

L100 Classic wyważone/zrównoważone w barwie i tonalności. Harbeth po cieplejszej stronie, kolorowe podgrzane na typowy Harbeth'owy zakres średnicowy. Yamaha po chłodniejszej, jaśniejszej – cecha brzmienia wpadająca w ucho: rozdzielczość. Yamaha tonalnie/barwowo taki trochę Focal. Mogliby się zamienić własnymi logo ;)

Martin Logan CLX - wysoka półka i został pokonane przez Ethos'y. To musza być dobre. U Ciebie Sympatyczny Szymonie z chęcią posłucham jak będzie coś do porównania :)

- Revel Ultima Salon2 https://revelspeakers.com/productdetail/~/product/salon2.html SENSITIVITY 86.4 dB SPL with 2.83 V @ 1m (4 pi anechoic). Wymagania co do wysterowania, coś jak CLX. Potrzebne jak najlepsze i wydajne wzmacniacze mocy, i dobra akustyka. Tego wymagają Salon2. Brzmieniowo trochę powyżej CLX.

Takie ma Cristiano Ronaldo - może by nam przywiózł na porównawcze odsłuchy ;)

- JBL Project Array™ – 1400 Array. Super zakres MF/HF/UHF i 3D - cala sekcja typu Horn. Bas głęboki, góra rozciągnięta. SENSITIVITY (2.83V @ 1M) 89dB. Wymagania: porządny metraż, niezła akustyka i jak najlepsza i wydajna amplifikacja. Najlepsze wymiatanie z prądowymi zwrotnicami głośnikowymi - dla ekstremalnego wysterowania i najlepszego brzmienia. Rozbudowa z dwóch na trzy komplety zacisków głośnikowych, pod trzy pary kabli głośnikowych. Nie straszne im droższe systemy jak WA Alexandria X2 + Lamm ML3 + LL1 : http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/jbl/1400-array-bg.html - to właśnie był ten zestaw na CES 2011

 

Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MrSalieri napisał:

To zamiast pisać swoje wyimaginowane opinie wreszcie skorzystaj z zaproszenia i posłuchaj.

No faktycznie porównanie iście mistrzowskie. Słuchałeś tych kosmicznych technologi czy tylko się o nich naczytaleś? O cenach nie wspomnę. Ale faktycznie ładne, kolorowe i takie trochę z kosmosu.

To co się w tym wątku wyprawia to jest coś niesamowitego... Miłośnicy produktów S16Hz uważajcie bo banda się powiększa.d09c7e3dd6a9fc6f.jpg

Masz jakiś problem ? Zadałeś pytanie to Ci odpowiedziałem. Skoro nie masz nic do powiedzenia to milcz.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, babatular napisał:

Masz jakiś problem ? Zadałeś pytanie to Ci odpowiedziałem. Skoro nie masz nic do powiedzenia to milcz.

Problem to masz Ty porównując jedno osobową manufakture, robiącą kolumny z dostępnych materiałów do koncernów z własnym zapleczem technicznym, laboratoriami,  nanorurkami i diamentami.  Jak porównywać to w podobnych kategoriach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MrSalieri napisał:

Jak porównywać to w podobnych kategoriach. 

I podobnych cenach ;)

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MrSalieri napisał:

Problem to masz Ty porównując jedno osobową manufakture, robiącą kolumny z dostępnych materiałów do koncernów z własnym zapleczem technicznym, laboratoriami,  nanorurkami i diamentami.  Jak porównywać to w podobnych kategoriach. 

Chłopie otrząśnij się. Przecież to ty się pytałeś jakie firmy są bardziej zaawansowane technologicznie od Studia 16Hz

16 minut temu, Kazik II napisał:

I podobnych cenach ;)

Jak S16Hz utrzyma tą dynamikę wzrostu cen to za chwilę przebije wyżej wymienione firmy zachodnie

Już obecnie dwie najwyżej wyceniony kolumny S16Hz to odpowiednio 150 tyś i 200tys złotych. To już poziom Magico, YG Acoustic czy Rockportow.

Edytowane przez babatular
uzupełnienie

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, babatular napisał:

Chłopie otrząśnij się. Przecież to ty się pytałeś jakie firmy są bardziej zaawansowane technologicznie od Studia 16Hz

+

2 godziny temu, babatular napisał:

Magico, Rockport,  YG Acoustic - obudowy aluminiowe,  niedostępne głośniki, powlekanie diamentem, nanorurki, karbon, itd;   B&W - rohacell, kevlar,  Chario, Diapason - pięknie obronione naturalne drewno, Franco Serblin - szczyt jakości wykonania. 

To tylko przykłady ale wszystkie te firmy mają bardziej zaawansowaną technologie niż Studio16Hz.

Odrębną kwestią pozostaje pytanie jak ta technologia przedkłada się na brzmienie.

Wiesz, ja się z Tobą zgadzam, wymieniłeś kilku znanych producentów mniej lub bardziej popularnych.

Ja to bym się chętnie kiedyś dowiedział, przekonał jak Etos Arctico grają na tle, np. trzech różnych kolumn: Franco Serblin Ktema, B&W 800d3 lub lumen White Kyara. A taki najwyższy model Etos Arctico Signature sprawdziłbym na tle powiedzmy konstrukcji odrobinę droższej - Szymon twierdzi, że konstrukcje 16hz grają lepiej od konstrukcji "metkowych" kilkukrotnie droższych. Mogłyby to być Dynaudio Evidence Master lub powiedzmy Wilson Audio Aleksandria XLF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Szpieg napisał:

+

Wiesz, ja się z Tobą zgadzam, wymieniłeś kilku znanych producentów mniej lub bardziej popularnych.

Ja to bym się chętnie kiedyś dowiedział, przekonał jak Etos Arctico grają na tle, np. trzech różnych kolumn: Franco Serblin Ktema, B&W 800d3 lub lumen White Kyara. A taki najwyższy model Etos Arctico Signature sprawdziłbym na tle powiedzmy konstrukcji odrobinę droższej - Szymon twierdzi, że konstrukcje 16hz grają lepiej od konstrukcji "metkowych" kilkukrotnie droższych. Mogłyby to być Dynaudio Evidence Master lub powiedzmy Wilson Audio Aleksandria XLF. 

O tak tak tak, z wszystkimi z w/w bardzo ale to bardzo polecam sprawdzić. Ugoszczę każdego chętnego z kolumnami za dowolne pieniądze. Pomogę również w transporcie. W ciągu ostatniego roku trochę się u mnie tego przewinęło :) Serdecznie zapraszam łącznie z kolumnami wymienionymi przez kolegę Babatular (w końcu taka technologia to na 100% zmiecie manufakturę w pył!). Do listy dodałbym jeszcze Trenner & Friedl Isis lub Duke, Davone Grande, Harbeth 40.2, Avantgarde Acoustic dowolny model i PMC MB2S XBD lub wyżej.

KOLEGÓW, KTÓRZY SŁUCHALI U MNIE WIELU METKOWCÓW PROSZĘ  O NIE PSUCIE ZABAWY!!!

NIE ZDRADZAJCIE CO U MNIE BYŁO.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

Chłopie otrząśnij się. Przecież to ty się pytałeś jakie firmy są bardziej zaawansowane technologicznie od Studia 16Hz

Posłuchałem muzyki,  otrząsnolem się,  rozumiem Twoją odpowiedź ale analogii do FIRMY S16Hz pojąć dalej nie mogę. Trudno muszę jakoś z tym żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sovereign napisał:

Widziałem co się działo we wtorek w zakładce kluby->YB Audio, gdzie nawet zaczęli wtrącać śp. Piotra (S.A.). - nieładne zachowanie. Przed zamknięciem zdążyłem doczytać, że jakieś drogie YB Audio poległy z Ethos'ami - nie było podane jaki model YB, tyle że w Poznaniu

To były PMC za 113 000zł z kopułką Seasa za 100zł, ot taki zagraniczny hi end.

Franco Serblin Ktema ma kolega z Warszawy, może się skusi na porównanie?

Przydałyby się też topowe JBLe Everest z obecnej serii, bardzo kulturalne granie.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szymon napisał:

Nie, na bas jest Reimyo Pat 777 :)))

 

czyli tak, więc jest pasywna zwrotnica :)

 

6 minut temu, zibii napisał:

Hmm ciekawe więc trzeba jeszcze poczekać ;-). Może jest to układ symetryczny 4xbas, 2xśredni i 2xwysoki.

 

Pamiętam jak Grzegorz kiedyś mówił, żeby wyrównać pasmo w jakimś berylu ciekawie byłoby połączyć z jeszcze czymś na górze :)

E: Zibi, co byłoby najlepsze na dół i średnice :) ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
4 godziny temu, Szpieg napisał:

To pomówienie ze strony Szymona. W ten sposób chciałby zdyskredytować moją osobę w tym wątku, ponieważ w taki sposób będzie jemu łatwiej pominąć moje pytania, które do niego skierowałem i na które nie ma merytorycznej, rzeczowej odpowiedzi. 

A które pojawiły się jedynie po jego wcześniejszych wpisach.

Pomówieniem by to było gdybyś wcześniej nie funkcjonał na tym forum pod innym nickiem przed 21 lipcem 2018, (czyli w momencie założenia "Szpieg") - a funkcjonowałeś, więc nie udawaj Greka. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się tu szarpiecie za języki a ja tymczasem do mojej 845 zamontowałem lampki od Emdestera 6F8G + podstawki RCA VT99 Black. Zamiast fabrycznych oczywiście.

I dziwna sprawa bo dźwięk jakiś taki mocno do przodu bardzo dużą dynamika. Ale właśnie Arcady zagrały jasno jak nigdy przedtem tzn nie jest to poziom który kłuje uszy ale ucho przyzwyczajone do czegoś innego bardzo zrównoważonego grania.

Nie wymontowałem jednak lampek a zmieniłem kabel głośnikowy z M&B Hybrid na kilka razy tańszą Luna. Luna jest dużo bardziej łagodnym kablem który w poprzednim zestawieniu zagrał ciut gorzej.

Jednak w audio nie ma logiki w zestawieniu z lampami RCA tańszy kilku krotnie kabel zagrał o wiele bardziej akceptowalnym dźwiękiem niż z dużo droższym Hybrid.

Arcady zagrały świetnie pełna dynamika dźwięk nie męczący.

Chciałbym rzec aż to Audio

 

Najgorsze jest przedstawienie głowy że tańszy gra lepiej , długo walczyłem i zmieniałem kable ale werdykt jest jeden. PS bez mówienia czegokolwiek poprosiłem drugiego słuchacza o opinie i była identyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższej nieobecności przeglądam ostatnie wydarzenia w Naszym temacie.

Jestem niestety rozczarowany, wobec czego podjąłem działania , które pozwolą niektórym userom na kilkudniowy urlop.

mimo wszystko proszę o wpisy merytoryczne wpisy włącznie z wzajemnym szacunkiem dla drugiej osoby

 

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, terror twins napisał:

po dłuższej nieobecności przeglądam ostatnie wydarzenia w Naszym temacie.

Jestem niestety rozczarowany, wobec czego podjąłem działania , które pozwolą niektórym userom na kilkudniowy urlop.

mimo wszystko proszę o wpisy merytoryczne wpisy włącznie z wzajemnym szacunkiem dla drugiej osoby

 

Jak najbardziej.  Prosimy o częstszą obecność bo czasami ciężko wytrzymać i czegoś nie napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Po ostatnich dyskusjach w klubie jestem w wielkiej D...
Jestem zupełnym amatorem który czerpał wiedzę z opinii, sugestii i doświadczenia innych osób w tym klubie.
Użytkuję Canto Grand S16 i Cayin a55TP.
Gra mi to jak na moje warunki pomieszczenia, sprzętowe, finansowe i osłuch super i jestem w pełni zadowolony.
Czytam o kolumnach, głośnikach, lampach, wzmacniaczach itp itd.
I teraz po tych dyskusjach ma wielką zadrę!
Źle wybrałem, mogłem inaczej?
Mam to wszystko wyrzucić za okno?

Pierwsza myśl ... chyba tak! Bo coś tu nie jest w porządku.

Na dzień dzisiejszy, jednak NIE!
Ale ... gdzie jest prawda?

Muzycznie, dźwiękowo, sprzętowo, obsługowo wszystko mi pasuje!

Sugestie forumowiczów są dla mnie bardzo ważne. Piszczcie jak najwięcej o swoich doświadczeniach!

Mam nadzieję, że Klub będzie działać jak dawniej i będzie encyklopedią nie tylko dla „wytrawnych” słuchaczy ale także dla tych z „niższej półki”. Poczułem się przez moment dyskusji jako użytkownik sprzętu „2 sortu”. Ale takie mamy czasy.
Będę nadal czytał i obserwował Klub bo wiele fajnych rzeczy w nim się dowiedziałem i jeszcze się wydarzy!
Nie wiem jak działa forum, jakie ma zasady marketingowe ale wiele dobrych rzeczy i tak się dowiedziałem.
D.
Keep on rock in the free world!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś u mnie w systemie pogrywa mała kwadra 12au7 Rayteon i 12ax7 Amperex Buggle Boy.  Jestem oczarowany :)

Antonio Forcione Quartet - In Concert magia, magia, magia!!! 

@Rafał.M wielkie dzięki za tą płytkę.

Na razie nie mogę przestać grać :)))  Napiszę później parę słów w klubie Cayina o tych lampkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Darek7774 napisał:

Witam.
Po ostatnich dyskusjach w klubie jestem w wielkiej D...
Jestem zupełnym amatorem który czerpał wiedzę z opinii, sugestii i doświadczenia innych osób w tym klubie.
Użytkuję Canto Grand S16 i Cayin a55TP.
Gra mi to jak na moje warunki pomieszczenia, sprzętowe, finansowe i osłuch super i jestem w pełni zadowolony.
Czytam o kolumnach, głośnikach, lampach, wzmacniaczach itp itd.
I teraz po tych dyskusjach ma wielką zadrę!
Źle wybrałem, mogłem inaczej?
Mam to wszystko wyrzucić za okno?

Pierwsza myśl ... chyba tak! Bo coś tu nie jest w porządku.

Na dzień dzisiejszy, jednak NIE!
Ale ... gdzie jest prawda?

Muzycznie, dźwiękowo, sprzętowo, obsługowo wszystko mi pasuje!

Sugestie forumowiczów są dla mnie bardzo ważne. Piszczcie jak najwięcej o swoich doświadczeniach!

Mam nadzieję, że Klub będzie działać jak dawniej i będzie encyklopedią nie tylko dla „wytrawnych” słuchaczy ale także dla tych z „niższej półki”. Poczułem się przez moment dyskusji jako użytkownik sprzętu „2 sortu”. Ale takie mamy czasy.
Będę nadal czytał i obserwował Klub bo wiele fajnych rzeczy w nim się dowiedziałem i jeszcze się wydarzy!
Nie wiem jak działa forum, jakie ma zasady marketingowe ale wiele dobrych rzeczy i tak się dowiedziałem.
D.
Keep on rock in the free world!

 

Z niższej półki?  Masz sprzęt lepszy niż 99%  ludzi w naszym kraju ;)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sonic990 napisał:

Masz sprzęt lepszy niż 99%  ludzi w naszym kraju ;)

Ośmielę się wprowadzić mała korektę :-). Jeśli weźmiesz pod uwagę ogół społeczeństwa, to myślę, że nawet 99,9999...% :-)

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo po przerwie . 

Jestem od 2013 roku posiadaczem  Aries Reference i ku  mojemu zdziwieniu  Aries jako jeden z najlepszych produktów  został wycofany z oferty studia 16 hertz . Czym jest to spowodowane  ??

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.