Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.01.2019 o 01:28, Darek7774 napisał:

Użytkuję Canto Grand S16 i Cayin a55TP.

Niedawno byłem w nowym salonie audio który chce podjąć współpracę w zakresie sprzedaży produktów naszej firmy i słuchaliśmy Canto Grand oraz A-55TP zarówno w zestawie jak i z innymi wzmacniaczami samych kolumn  z bardzo dobrymi krajowymi wzmacniaczami innej firmy i sam właściciel powiedział że do 10 tyś Canto Grand nie maja sobie równych .Zresztą opinie mam od samych klientów punktach autoryzowanych gdzie ten model sprzedajemy. Słuchaliśmy w salonie innych kolumn do 10 tyś za komplet .Zresztą popularność tego modelu bije rekordy sprzedażowe ,to o czymś mówi .Niestety po 5 latach stałej ceny będziemy mieli pierwszą w historii podwyżkę ceny tego modelu ,udało się nie zmieniać ceny przez tyle lat ,a obecnie koszta produkcji są już wysokie ,zresztą model świetny ,rzecz jasna nie każdy przecież musi go kupować .

A sam Cayin A-55TP sterował inne polskie kolumny firmy z Zielonej góry za 24 kzł 3 drożne gdzie na basie zaaplikowany był 22cm Eton z relatywnie nowej serii na membranach celulozowych .Ten wzmacniacz zaserwował tym kolumnom sporą dawkę dynamiki i kopa na basie .Ruszył  tą kolumną skutecznie zachowując bardzo klarowny charakter .

Tu się nie ma co przejmować trollingiem,gdyby firma była  mało znacząca nikt by jej nie kopal po kostkach ,widocznie z racji udziału w sprzedaży na rynku polskim kogoś to mocno boli. My będziemy nadal produkować kolumny i Wam je serwować ,lubicie nasze brzmienie cieszymy się bardzo . W produkcję zaangażowani są przecież nasi podwykonawcy a Ci także starają się jak najlepiej aby finalnie produkt był najlepszy w określonej kwocie .

 

 

15 godzin temu, DJ_Achmed napisał:

Jestem od 2013 roku posiadaczem  Aries Reference i ku  mojemu zdziwieniu  Aries jako jeden z najlepszych produktów  został wycofany z oferty studia 16 hertz . Czym jest to spowodowane  ??

Z punktu małego producenta niedużej skali produkcji nie można posiadać w ofercie nieskończoną ilość modeli .Z aktualnej oferty musimy przecież obecne modele posiadać ,niektóre w wyraźnie większych ilościach ,wiec Ariesa nie ma w katalogowej ofercie .Ale wytwarzamy go co pewien czas na indywidualne zlecenie w każdej postaci Aries ,Aries Classic, Referece .To nadal bardzo udana kolumna .Iluminatory to bardzo barwne brzmienie .Obecnie w ofercie katalogowej mamy Credo R150 i Credo R150 SE gdzie 18-tka iluminator pracuje na średnicy ,w tym projekcie głośnik ten pokazuje kapitalnie swoje walory klarowności ciepła ,barwy przede wszystkim .

Dopiero co wróciłem z  wyjazdu na północ Polski ,wracam do siebie na południe a tu jak było przed wyjazdem śniegu od po kostki po kolana. Miłego dnia i jak macie Pociechy lepcie Bałwana ,to dla wszystkich co parzy ich w klawiaturę i skupić się nie mogą na merytoryce pisania ,zawsze to odskocznia od szukania dziury w całym. Forum audiostereo to fajne miejsce i bank wiedzy zatem uszanujcie to miejsce .

37 minut temu, cortes napisał:

Pewnie dlatego, że teraz najlepszym produktem S 16Hz jest linia Ethos.

A tak seria Ethos daje największe możliwości brzmieniowe ,lubi się z dobrą elektroniką z jaką często grywa u zadowolonych nabywców .Ostatnio zagościły w Krakowie 31 grudnia 2018 roku zastępując godnie kolumny droższe krakowskiego dystrybutora .Ja Wam pisał nie będę jakie bo to jak czytam wywołuje emocje . Będzie salon w Kutnie najwcześniej zapraszam każdego w imieniu właściciela ,będą także inne salony gdzie będzie można posłuchać serii Ethos .

Miłego dnia koledzy klubowicze i forumowicze portalu audiostereo. Nie ma co się stresować hejtem. 

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Studio16Hertz said:

Niedawno byłem w nowym salonie audio który chce podjąć współpracę w zakresie sprzedaży produktów naszej firmy i słuchaliśmy Canto Grand oraz A-55TP zarówno w zestawie jak i z innymi wzmacniaczami samych kolumn  z bardzo dobrymi krajowymi wzmacniaczami innej firmy i sam właściciel powiedział że do 10 tyś Canto Grand nie maja sobie równych .Zresztą opinie mam od samych klientów punktach autoryzowanych gdzie ten model sprzedajemy. Słuchaliśmy w salonie innych kolumn do 10 tyś za komplet .Zresztą popularność tego modelu bije rekordy sprzedażowe ,to o czymś mówi .Niestety po 5 latach stałej ceny będziemy mieli pierwszą w historii podwyżkę ceny tego modelu ,udało się nie zmieniać ceny przez tyle lat ,a obecnie koszta produkcji są już wysokie ,zresztą model świetny ,rzecz jasna nie każdy przecież musi go kupować .
 

Jestem zwykłym konsumentem, który chce mieć w miarę sensowny sprzęt, który gra, a nie wydziela dźwięki. Miesiąc temu z żoną podjęliśmy decyzję o kupnie lepszych kolumn. Szukałem nowego modelu w cenie do 10 tys. Zwiedziłem 5 salonów w stolicy, przesłuchałem chyba blisko 20 modeli, mając już jakieś osłuchanie / doświadczenie (przechodziłem z KEF R300). Na moje ucho nic nie dorównało S16 Hertz w kwocie za którą kupiłem Minas Anor. Nikt mnie do niczego nie zmuszał ani nachalnie nie przekonywał, choć "hejt" wzbudzał jakąś nieufność, to postanowiłem nie podchodzić do sprawy na podstawie opinii w sieci i zaufać własnym uszom. Może i mogłem posłuchać jeszcze więcej (żałuję, że nie przesłuchałem tylko Klipsch HERESY III, nawet po to by zobaczyć te kolumny), ale kolumny miały wszystko, czego szukałem - średnicę, spokojne granie (choć tu ważny jest dobór elektroniki i kabli - "boje" opisane w niedawnych postach), łatwość adaptacji w moim pomieszczeniu a nawet względy wizualne (żona...). 
Pytałem dzisiaj żonę, który z zestawow (tzn obecny czy przeszły) jej bardziej odpowiada: odpowiedziała, że obecny, ze względu na to, że chce się słuchać więcej, jest spokojnie i melodyjnie. 
Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, artur 1984 waw napisał:

.Na moje ucho nic nie dorównało S16 Hertz w kwocie za którą kupiłem Minas Anor. Nikt mnie do niczego nie zmuszał ani nachalnie nie przekonywał.

To już pewnie w najnowszym wydaniu te zacne kolumny. Wrzuć foteczki jeśli kupiłeś, bo chętnie luknę co tam się zmieniło.

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś u mnie w systemie pogrywa mała kwadra 12au7 Rayteon i 12ax7 Amperex Buggle Boy.  Jestem oczarowany :)
Antonio Forcione Quartet - In Concert magia, magia, magia!!! 
[mention=63276]Rafał.M[/mention] wielkie dzięki za tą płytkę.
Na razie nie mogę przestać grać :)))  Napiszę później parę słów w klubie Cayina o tych lampkach.
Widzę, że się rozwijasz. Szlifowanie systemu trwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szymon napisał:

Widzę, że się rozwijasz. Szlifowanie systemu trwa.

Postanowiłem trochę zasmakować legendarnych lamp NOS i sprawdzić na własne uszy czy to co czytam, ma rzeczywiste przełożenie w jakości dźwięku. Jak na razie jest obiecująco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2019 o 15:59, artur 1984 waw napisał:

Jestem zwykłym konsumentem, który chce mieć w miarę sensowny sprzęt, który gra, a nie wydziela dźwięki. Miesiąc temu z żoną podjęliśmy decyzję o kupnie lepszych kolumn. Szukałem nowego modelu w cenie do 10 tys. Zwiedziłem 5 salonów w stolicy, przesłuchałem chyba blisko 20 modeli, mając już jakieś osłuchanie / doświadczenie (przechodziłem z KEF R300). Na moje ucho nic nie dorównało S16 Hertz w kwocie za którą kupiłem Minas Anor. Nikt mnie do niczego nie zmuszał ani nachalnie nie przekonywał, choć "hejt" wzbudzał jakąś nieufność, to postanowiłem nie podchodzić do sprawy na podstawie opinii w sieci i zaufać własnym uszom. Może i mogłem posłuchać jeszcze więcej (żałuję, że nie przesłuchałem tylko Klipsch HERESY III, nawet po to by zobaczyć te kolumny), ale kolumny miały wszystko, czego szukałem - średnicę, spokojne granie (choć tu ważny jest dobór elektroniki i kabli - "boje" opisane w niedawnych postach), łatwość adaptacji w moim pomieszczeniu a nawet względy wizualne (żona...). 
Pytałem dzisiaj żonę, który z zestawow (tzn obecny czy przeszły) jej bardziej odpowiada: odpowiedziała, że obecny, ze względu na to, że chce się słuchać więcej, jest spokojnie i melodyjnie. 
Wszystko w temacie.

Mogę się pod tym w całości podpisać. Wygląda to prawie (słuchałem o wiele mniej kolumn ale te zestawienia, których słuchałem w cenie wyższej mnie nie przekonały) tak jak moja droga do zakupu Minas Anor IV u pana Grzegorza i jestem bardzo zadowolony z efektu. Pozostaje mi do ogarnięcia kwestia źródła. Chciałbym zaznaczyć, ze nie aspiruje do miana audiofila ale raczej uważam siebie za melomana "na dorobku" :). 

W dniu 14.01.2019 o 15:41, Studio16Hertz napisał:

Miłego dnia koledzy klubowicze i forumowicze portalu audiostereo. Nie ma co się stresować hejtem

Amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrrod napisał:

Panowie, poszukuję nóżek do Arcad, takich jakie stosują np. KEF czy Dynaudio.

Nie wiecie gdzie można takie nogi kupić? Może znacie kogoś, kto mógłby coś takiego zrobić?

 

nogikef.png

nogidynki.png

widziałem takie na ebay,ale kosztują sporo.

oprócz Soundcare,są jeszcze takie z Chin:

HIFI Audio Speakers Amplifier CD Ceramic Steel beads Anti shock Shock Absorber Foot Pad Feet Pads Vibration Absorption Stands-in Speaker Accessories from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎19‎.‎01‎.‎2019 o 14:48, triode napisał:

Dzięki triode za linka. Soundcare i te z linku widziałem. Nie za bardzo mi się to podoba. 

Szukam takich nóżek jak na załączonej fotce.

nogi.thumb.png.2848a420e84ef1de86853d8cac61691f.png

nogi2.thumb.jpg.e7947ff48b7973c4783d5d8d8cf8d09d.jpg

Niestety, robione indywidualnie są drogie lub bardzo drogie.

Pamiętasz może, gdzie je widziałeś na ebay?

Edytowane przez mrrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
9 godzin temu, mrrod napisał:

Dzięki triode za linka. Soundcare i te z linku widziałem. Nie za bardzo mi się to podoba. 

Szukam takich nóżek jak na załączonej fotce.

nogi.thumb.png.2848a420e84ef1de86853d8cac61691f.png

nogi2.thumb.jpg.e7947ff48b7973c4783d5d8d8cf8d09d.jpg

Niestety, robione indywidualnie są drogie lub bardzo drogie.

Pamiętasz może, gdzie je widziałeś na ebay?

Te dolne to Dynaudio i z tego co wiem nie są dostępne "luzem", za to spokojnie bardzo podobne (bez gumowych oringów) ma w ofercie Gauder Akustik - nazywają się Spike extenders  i kpl. kosztuje ok. 1 750 PLN.(link)

gauder-akustik-spikes-auslegerset-fuer-1

Miałem takie w swoich Arconach 80 i bardzo je sobie chwaliłem

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki triode za linka. Soundcare i te z linku widziałem. Nie za bardzo mi się to podoba. 
Szukam takich nóżek jak na załączonej fotce.
nogi.thumb.png.2848a420e84ef1de86853d8cac61691f.png
nogi2.thumb.jpg.e7947ff48b7973c4783d5d8d8cf8d09d.jpg
Niestety, robione indywidualnie są drogie lub bardzo drogie.
Pamiętasz może, gdzie je widziałeś na ebay?
Jak sobię wyobrażam rozkład sił w takich podstawkach to w życiu bym tego nie zastosował sam. Może w dynkach jest to przemyślane, dopracowane. Ale bez odpowiedniego gniazda to słabo wg mnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Pure Aluminium Speaker Shock Absorbing Floor Stand Protectors Spike Feet | eBay

 

4x Aluminium Heavy Duty Speaker Stand with Brass Spikes | eBay

 

moim zdaniem-po wysunięciu punktów podparcia poza obrys skrzynki,kolce tracą sens...trzeba by budować sztywną platformę..wystarczy sobie wyobrazić jak rozkłada się ciężar kolumny.

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdecznie dziękuję za linki i porady.

2 godziny temu, maciek36 napisał:

Jak sobię wyobrażam rozkład sił w takich podstawkach to w życiu bym tego nie zastosował sam. Może w dynkach jest to przemyślane, dopracowane. Ale bez odpowiedniego gniazda to słabo wg mnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Może tak zastosować jakiś stalowy płaskownik, powiedzmy 50 mm x 8 mm o długości skrzynki plus jakieś 10 - 15 cm?

Trzeba taki płaskownik obrobić (zaokrąglić) i zamontować do skrzyni. Coś jak na tym ręcznym rysunku (przepraszam za jakość). Pomalować proszkowo. Przy rogach zrobić nowe otwory na kolce. Może by coś z tego było?

20190121_183241.thumb.jpg.e1afc916299c8551809f34ab6740edaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

W Nowych Dynaudio z serii Contour pojedyncze nóżki zostały zastąpione takimi profilami i msz. jest to najlepsze rozwiązanie:

Dynaudio_Contour_30-0046.jpg

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, triode napisał:

4 Pure Aluminium Speaker Shock Absorbing Floor Stand Protectors Spike Feet | eBay

 

4x Aluminium Heavy Duty Speaker Stand with Brass Spikes | eBay

 

moim zdaniem-po wysunięciu punktów podparcia poza obrys skrzynki,kolce tracą sens...trzeba by budować sztywną platformę..wystarczy sobie wyobrazić jak rozkłada się ciężar kolumny.

s-l1600.jpg

a jakie jest uzasadnienie  takiego twierdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowych Dynaudio z serii Contour pojedyncze nóżki zostały zastąpione takimi profilami i msz. jest to najlepsze rozwiązanie:
Dynaudio_Contour_30-0046.jpg
Może mieli zwroty, z wyrwanymi nóżkami ? :) więc zastosowali coś sensowniejszego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ma wspólnego modół  odkształcenia poprzecznego z kolcami, jakoś nie wyobrażam sobie aby zamontować pod kolumnami metalowych stóp , które nie wytrzymują ciężaru  statycznego dźwiganej konstrukcji, nie ma znaczenia czy wystają one poza obrys jak są dobrze zrobione, po prostu kolumny z szeroką podstawą są stabilniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
Godzinę temu, maciek36 napisał:

Może mieli zwroty, z wyrwanymi nóżkami ? :) więc zastosowali coś sensowniejszego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Nie sądzę, tu raczej chodzi o odróżnienie starej serii od nowej, bo rozstaw otworów montażowych wydaje się taki sam, więc na upartego można byłoby sobie samemu taki upgrade zrobić ;-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rezyslaw napisał:

ale co ma wspólnego modół  odkształcenia poprzecznego z kolcami, jakoś nie wyobrażam sobie aby zamontować pod kolumnami metalowych stóp , które nie wytrzymują ciężaru  statycznego dźwiganej konstrukcji, nie ma znaczenia czy wystają one poza obrys jak są dobrze zrobione, po prostu kolumny z szeroką podstawą są stabilniejsze

kolec żeby działał optymalnie musi stykać się z powierzchnią w jednym punkcie.prostopadle do podłoża.

nie ugina się kolec tylko jego zawieszenie.belka.

nóżki działają inaczej stanowią wielopunktowe podparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej może w jakiś ekstremalnych sytuacjach z długą i cienką belką , moje paczki ważą 70kg szt a platforma z kolcami jest z 1cm stali hartowanej wycinanej laserem ,nie będę wklejał zdjęć bo nie będę robił partyzantki ale chyba każdy ma trochę pojęcia i wie co kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, triode napisał:

Paweł,a co ja napisałem wcześniej..że trzeba zbudować sztywną platformę.

Kolce stosujesz,żeby odprowadzić drgania z obudowy a nie po to żeby ładnie wyglądały.

Kolce stosuje się po to aby drgania z drgającej kolumny nie przenosiły się na podłoże i nie powstawały pasożytnicze rezonanse rozmywające dźwięk! Sposobów pozbywania się tego zjawiska jest wiele ale to chyba nie jest miejsce na taką dyskusję EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rezyslaw napisał:

Kolce stosuje się po to aby drgania z drgającej kolumny nie przenosiły się na podłoże i nie powstawały pasożytnicze rezonanse rozmywające dźwięk!

Wlasnie po to, a nie zeby odprowadzic drgania z obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.