Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

A powinno być odwrotnie...???
Po prostu chciałoby się czasami posłuchać i tych inaczej nagranych płyt. Całe szczęście z całej mojej płytoteki to tylko płyt Luxtorpedy (i to wszystkich) nie jestem w stanie wysłuchać na moim zestawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor - orzech amerykański. Bardzo ładnie prezentują się w tym wykończeniu, oczywiście bez maskownic.
Gratulacje dojrzewasz. Teraz jeszcze porządna lampka i będzie dźwięk jak z nut.
Nie słuchałem twojego Cyrusa więc nie neguję tęgo połączenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Kolor - orzech amerykański. Bardzo ładnie prezentują się w tym wykończeniu, oczywiście bez maskownic.

Bardzo ładna okleina. 

5 godzin temu, venom200 napisał:

Gratulacje dojrzewasz. Teraz jeszcze porządna lampka i będzie dźwięk jak z nut.

Moim zdaniem jeśli Adam zdecyduje się na CGs kolejna obowiązkowa pozycja do odsłuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrSalieri napisał:

Bardzo ładna okleina. 

Moim zdaniem jeśli Adam zdecyduje się na CGs kolejna obowiązkowa pozycja do odsłuchu. 

Adam, to już która osoba sugerująca, że lampa do Twojej muzyki to obowiązek ;) ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam 38 napisał:

A ja sugeruję nie koncentrowanie się na tym kto co ma w następnej kolejności kupić a bardziej na dzieleniu się naszymi wrażeniami z odbioru muzyki. Sorry ale taki już jestem. Peace!

Peace! :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam 38 napisał:

A ja sugeruję nie koncentrowanie się na tym kto co ma w następnej kolejności kupić a bardziej na dzieleniu się naszymi wrażeniami z odbioru muzyki. Sorry ale taki już jestem. Peace!

CGs i Cayin A55TP to sprawdzony i polecany zestaw.  Ja się nad niczym nie koncentruje tylko polecam Ci sprawdzenie u siebie tego połączenia.  Zrobisz jak chcesz wiadomo ale moim zdaniem warto posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusicie koledzy tym Cayinem. Trzeba będzie się bliżej przyjrzeć. Szczególnie że do rocka jest chwalony. Tylko jak go odsłuchać u siebie w domu na spokojnie. Czy tylko wypożyczenie za kaucją wchodzi w grę?



Napisz z jakiego rejonu jesteś, może znajdzie sie jakiś klubowicz chętny do odwiedzin z wzacniaczem. Warto. Jeszcze fajniej, jeśli ktoś ma zestawiony wzmak z NOSami. Ostatnio znów odświeżyłem sobie brzmienie systemu MrSalieri i Canto Signature naprawde z lampkami amperexa są magiczne.

U mnie na tapecie testy kolejnych NOSów (o tym wkrótce w klubie Cayina) i mozoooolnym krokiem kolejne elementy akustyki. Arcady dostały poszerzone wsparcie za plecami ;) :

2796a103d6f004bb67bc23bd1b238afb.jpg

Tak naprawde teraz dopiero pierwsze odbicia za plecami kolumn trafiają w dyfuzory. Efekt ? Hmmm kolumn jeszcze bardziej nie ma w pokoju a precyzja sceny robi się coraz fajniejsza. Boczne sciany też zostaną rozproszone wkrótce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Warszawy. Ewentualny upgrade planuję na jesień także mi się aż tak bardzo nie spieszy z wymianą wzmacniacza. A jak to zestawienie sprawuje się przy cichym słuchaniu? Bo u mnie w przypadku wielu współczesnych płyt muszę obniżyć poziom głośności we wzmacniaczu. I brzmienie już nie jest najlepsze. On lubi jak się go trochę podkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 22:49, norbitek napisał:

Po prostu chciałoby się czasami posłuchać i tych inaczej nagranych płyt. Całe szczęście z całej mojej płytoteki to tylko płyt Luxtorpedy (i to wszystkich) nie jestem w stanie wysłuchać na moim zestawie.

U mnie Luxtorpeda nie torpeduje dźwięku ;)) mogę ich płyt słuchać komfortowo.

Napisz co jest nie tak z ich płytami ?

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas mija nieubłaganie i trzeba po mału żegnać się z CG S+. 

Są takie kolumny czy piecyki, które mieliśmy i szybko o nich zapominamy, a są i takie, których mimo, że nie wybraliśmy to zawsze będą nam  się dobrze  kojarzyły z naszą muzyką (i zwyczajnie będzie nam ich sposobu na przedstawienie muzyki brakowało). U mnie takim wzmacniaczem jest Dayens Menuetto a kolumny to dawna wersja Castle Knight 2. Canto Grand S+ zapamiętam tak samo jak ww Dayens-a czy Castle. Takich emocji jakie dostałem słuchając albumów "Ravensburg" Mathiasa Eick oraz "Love" Edyty Bartosiewicz nie da się zapomnieć... Tego właśnie szukam.

 Niestety to jeszcze nie koniec mojej drogi w audio...

Bardzo dziękuję Panie Grzegorzu.

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Luxtorpeda nie torpeduje dźwięku ;)) mogę ich płyt słuchać komfortowo.
Napisz co jest nie tak z ich płytami ?
Jak dla mnie na ich płytach słyszę za dużo średnicy. Co w połączeniu ze sprzętem który nie uwypukla skrajów pasma jest męczące. Może ja jestem skrzywiony brzmieniowo po starych czasach ale dla mnie brzmieniowo najlepiej nagrywała Pantera, Death, RATM. Ich płyty grają super i w aktualnym zestawieniu i poprzednio jak miałem Paradigm lub VA Mozart. A Luxtorpeda to jak nałożę słuchawki Philipsa za ok 80zł z podpitymi skrajami to mogę się cieszyć muzą. Na kolumnach nie słucham.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Takich emocji jakie dostałem słuchając albumów "Ravensburg" Mathiasa Eick oraz "Love" Edyty Bartosiewicz nie da się zapomnieć... Tego właśnie szukam.

 Niestety to jeszcze nie koniec mojej drogi w audio...

A co nie zagrało?  Wybrałeś coś z tych trzech modeli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy, pierwsza - 12m2 pokoik (wzbudzanie się basu, a i słychać że ten monitor nie rozwija się tak swobodnie jak mniejsze monitory w mojej audio dziupli), druga - z Cyrusem na części moich albumów wokalom brakowało otwarcia oraz namacalności.  Taka ciekawa sprawa, tam gdzie X14 wpadały w krzykliwość i cały obraz muzyczny  zamazywał się to CG S+ błyszczały (album Love E. Bartosiewicz), znowu album Samotność po zmierzchu A. Dąbrowskiej i jej głos na Dynkach czysty, otwarty a na CG S+ dla mnie za nosowy i za mało namacalny. 

Nic nie wybrałem, dopiero będą u mnie Evoke 10 i P3esr.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marteo1981 napisał:

Chyba Aurum i MA IV ale podjadę zobaczyć :)

Rybnik Tychy niedaleko dzwoń do Grzegorza S16Hz. 

 

U mnie taka sytuacja. Bobas szaleje. Minasy w sypialni. 

 

 

 

 

 

 

DSC02458.JPG

3 minuty temu, Silver_85 napisał:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 19:58, Adam 38 napisał:

Dwie rzeczy, pierwsza - 12m2 pokoik (wzbudzanie się basu, a i słychać że ten monitor nie rozwija się tak swobodnie jak mniejsze monitory w mojej audio dziupli), druga - z Cyrusem na części moich albumów wokalom brakowało otwarcia oraz namacalności.  Taka ciekawa sprawa, tam gdzie X14 wpadały w krzykliwość i cały obraz muzyczny  zamazywał się to CG S+ błyszczały (album Love E. Bartosiewicz), znowu album Samotność po zmierzchu A. Dąbrowskiej i jej głos na Dynkach czysty, otwarty a na CG S+ dla mnie za nosowy i za mało namacalny. 

Nic nie wybrałem, dopiero będą u mnie Evoke 10 i P3esr.

Jaka jest różnica między CG S a CG S+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam 38 napisał:

Pisałem, chyba na poprzedniej stronie. Dla mnie różnice są bardzo duże. Sorry , nie pisałem :) CG vs CG S + opisałem. Dobre pytanie.

Nie chodzi mi o różnice w brzmieniu tylko w budowie tych monitorów. Czy to jakaś wersja na specjalne zamówienie? 

2 minuty temu, MrSalieri napisał:

Lepsze elementy zwrotnicy i okablowanie wewnętrzne. 

Według tego co pisze na stronie Studio 16 hz najwyższa wersja to CG Sig. a ta środkowa to wersja premium. Sam mam CG Sig. i zdziwiłem się ze istnieje jeszcze wersja z plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MrSalieri napisał:

Czasami powstają projekty z poza oficjalnej oferty. 

Zgadza się. Ale chyba w tym wypadku mówimy o wersji Signature, tej najbardziej szlachetnej w brzmieniu  z Morelem Elite ,  lepszą zwrotnicą i zmienionym wewnętrznym okablowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend miałem gościa, który przyjechał ze wzmacniaczem z japońskiej stajni. Nie miałem wcześniej przyjemności obcować z takim cackiem. Byłem ciekawy, jak zagra z Arcadami 3,5 Berylium.

Złoty chłopak z niebieskim oczkiem grał niżej niż mój Cayin A70 mk2, było więcej środka, bardziej mięsiście. Uciekła dynamika, wykop, przestrzeń. Zrobiło się misiowato. Ciekawe, że nie było problemu z wysterowaniem Arcad. Potrafił zagrać głośno bez słyszalnych zniekształceń. Jednak nie tego szukam.

Moje trio: Arcady 3,5, Cayin A70 mk2 i Naim CD5X naprawdę świetnie się zgrało. Nawet Grzegorz się dziwił, że Naim w tym zestawieniu przegonił kilku współzawodników ;)

20190215_204836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.