Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.02.2019 o 23:03, mrrod napisał:

Moje trio: Arcady 3,5, Cayin A70 mk2 i Naim CD5X naprawdę świetnie się zgrało. Nawet Grzegorz się dziwił, że Naim w tym zestawieniu przegonił kilku współzawodników ;)

Czyli aktualna elektronika się obroniła. W sumie już jakiś czas za mną chodzi sprawdzenie w siebie cd5x, ale skubane mimo lat trzymają cenę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 23:03, mrrod napisał:

W weekend miałem gościa, który przyjechał ze wzmacniaczem z japońskiej stajni. Nie miałem wcześniej przyjemności obcować z takim cackiem. Byłem ciekawy, jak zagra z Arcadami 3,5 Berylium.

Złoty chłopak z niebieskim oczkiem grał niżej niż mój Cayin A70 mk2, było więcej środka, bardziej mięsiście. Uciekła dynamika, wykop, przestrzeń. Zrobiło się misiowato. Ciekawe, że nie było problemu z wysterowaniem Arcad. Potrafił zagrać głośno bez słyszalnych zniekształceń. Jednak nie tego szukam.

Moje trio: Arcady 3,5, Cayin A70 mk2 i Naim CD5X naprawdę świetnie się zgrało. Nawet Grzegorz się dziwił, że Naim w tym zestawieniu przegonił kilku współzawodników ;)

Rozmowa z Robertem jest jak zwykle wartościowa ,pouczająca ,a rozumiemy się chyba nawet bez słów .Z pewnością bo mamy te same początki prawdziwszego brzmienia (Magazyn Hi-Fi od pierwszego numeru październik 1991 ) ,który dla nas był sporą dawką prawdziwej wiedzy niegdyś .Wczoraj miałem przyjemność wymiany doznań brzmieniowych Lebena CS-300X ,który gościł u Roberta ,u mnie był na gościnnych występach CS-330 F. Ale nie o tym chciałem napisać ,a o fakcie bardzo dobrego wpasowania się w system Roberta Naima CD5X. Ja ten odtwarzacz miałem wielokrotnie u siebie i zwykle grał zbyt twardo ,wprawdzie dynamicznie ,ale twardo .Natomaist po sprawdzeniu innych zabawek u Roberta ten odtwarzacz spisuje się bardzo dobrze .To może nie mistrz gładkości ,tu w górze pasma w systemi Roberta też miał lekką tendencję do mechaniczności przekazu ,ale to w zasadzie jedyny minus w tym systemie ,scena dźwiękowa ,dynamika i konturowy bas tworzą bardzo dobry spektakl muzyczny .Ten odtwarzacz w systemie Roberta gra  naprawdę dobrze . U siebie sprawdźcie konciecznie przed wpieciem go na stałe do systemu bo napewno ten odtwarzacz nie lubi pustych scian ,akustyki jasnej ,nie lubi gdy czas pogłosu w pokoju jest duży lub gdy pozostały tor jest zbyt mocny górą pasma ,wtedy ten przekaz jest zbyt ofensywny ,traci się komfort słuchania .U Roberta zwarte odtwarzacze i przetworniki na TAK ,zwłaszcza przy znakomitej Arcadzie 3,5 .Bylem ostatnio ,słuchałem i po wstępnym wygrzaniu kolumnm brzmi ten zestaw bardzo bardzo dobrze .Muzykalność zakresu środka pasma i zszytej góry kolumn wypada świetnie .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Studio16Hertz napisał:

Rozmowa z Robertem jest jak zwykle wartościowa ,pouczająca ,a rozumiemy się chyba nawet bez słów .Z pewnością bo mamy te same początki prawdziwszego brzmienia (Magazyn Hi-Fi od pierwszego numeru październik 1991 ) ,który dla nas był sporą dawką prawdziwej wiedzy niegdyś .Wczoraj miałem przyjemność wymiany doznań brzmieniowych Lebena CS-300X ,który gościł u Roberta ,u mnie był na gościnnych występach CS-330 F. Ale nie o tym chciałem napisać ,a o fakcie bardzo dobrego wpasowania się w system Roberta Naima CD5X. Ja ten odtwarzacz miałem wielokrotnie u siebie i zwykle grał zbyt twardo ,wprawdzie dynamicznie ,ale twardo .Natomaist po sprawdzeniu innych zabawek u Roberta ten odtwarzacz spisuje się bardzo dobrze .To może nie mistrz gładkości ,tu w górze pasma w systemi Roberta też miał lekką tendencję do mechaniczności przekazu ,ale to w zasadzie jedyny minus w tym systemie ,scena dźwiękowa ,dynamika i konturowy bas tworzą bardzo dobry spektakl muzyczny .Ten odtwarzacz w systemie Roberta gra  naprawdę dobrze . U siebie sprawdźcie konciecznie przed wpieciem go na stałe do systemu bo napewno ten odtwarzacz nie lubi pustych scian ,akustyki jasnej ,nie lubi gdy czas pogłosu w pokoju jest duży lub gdy pozostały tor jest zbyt mocny górą pasma ,wtedy ten przekaz jest zbyt ofensywny ,traci się komfort słuchania .U Roberta zwarte odtwarzacze i przetworniki na TAK ,zwłaszcza przy znakomitej Arcadzie 3,5 .Bylem ostatnio ,słuchałem i po wstępnym wygrzaniu kolumnm brzmi ten zestaw bardzo bardzo dobrze .Muzykalność zakresu środka pasma i zszytej góry kolumn wypada świetnie .

Drobna korekta Leben CS300F :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jamówię napisał:

Drobna korekta Leben CS300F :))

Prawda ,literówka drobna się wkradła :-) Jak już o nim to pamiętam minę sympatycznego Pana który przywiózł Yamahę AS-3000 i owego Lebena CS-300F i sam sobie odpowiedział co warta jest Yamaha na tle skromniutkiej lampki bo jej gabaryt sporo mniejszy od AS 3000. A testy na 5 -6 parach kolumn nie tylko naszych .

Lampa to brzmienie i tylko inna lampa może być lepsza od tej pierwszej :-)

A kolumny stworzyliśmy specjalne pod Lebena CS-300F i zagrało świetnie ,to specjalna wersja Arcada 3.0 czyli 3 drożna na jednym revelatorze scanspeaka na basie 18W w wersji 4 ohm. Tylko z myślą o  Lebenie CS-300F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Studio16Hertz napisał:

Prawda ,literówka drobna się wkradła :-) Jak już o nim to pamiętam minę sympatycznego Pana który przywiózł Yamahę AS-3000 i owego Lebena CS-300F i sam sobie odpowiedział co warta jest Yamaha na tle skromniutkiej lampki bo jej gabaryt sporo mniejszy od AS 3000. A testy na 5 -6 parach kolumn nie tylko naszych .

Lampa to brzmienie i tylko inna lampa może być lepsza od tej pierwszej :-)

A kolumny stworzyliśmy specjalne pod Lebena CS-300F i zagrało świetnie ,to specjalna wersja Arcada 3.0 czyli 3 drożna na jednym revelatorze scanspeaka na basie 18W w wersji 4 ohm. Tylko z myślą o  Lebenie CS-300F.

O cholera,to powinienem posłuchać,ten wzmacniacz nie zmusza mnie już do poszukiwań,wiec Wasze kolumny po prostu muszę sprawdzić!

Ponieważ jesteśmy po sąsiedzku,Katowice/Tychy,to odzywam się na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
8 godzin temu, Silver_85 napisał:

Czyli aktualna elektronika się obroniła. W sumie już jakiś czas za mną chodzi sprawdzenie w siebie cd5x, ale skubane mimo lat trzymają cenę :) 

Bo to naprawdę dobre źródło, o ile uda się poskromić lekką metaliczność grania. No i masz w miarę nowy sprzęt, w jednym pudełku czyli nie musisz płacić za transport jak w przypadku DACów, no i dwa razy mniej kabli potrzeba. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Bo to naprawdę dobre źródło, o ile uda się poskromić lekką metaliczność grania. No i masz w miarę nowy sprzęt, w jednym pudełku czyli nie musisz płacić za transport jak w przypadku DACów, no i dwa razy mniej kabli potrzeba. 

Mogę tylko potwierdzić,mam CD5X z Flatcapem i fajnie mi to gra. Poszukuję tylko plastycznego IC,który go zepnie z Lebenem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Studio16Hertz napisał:

Prawda ,literówka drobna się wkradła :-) Jak już o nim to pamiętam minę sympatycznego Pana który przywiózł Yamahę AS-3000 i owego Lebena CS-300F i sam sobie odpowiedział co warta jest Yamaha na tle skromniutkiej lampki bo jej gabaryt sporo mniejszy od AS 3000. A testy na 5 -6 parach kolumn nie tylko naszych .

Lampa to brzmienie i tylko inna lampa może być lepsza od tej pierwszej :-)

A kolumny stworzyliśmy specjalne pod Lebena CS-300F i zagrało świetnie ,to specjalna wersja Arcada 3.0 czyli 3 drożna na jednym revelatorze scanspeaka na basie 18W w wersji 4 ohm. Tylko z myślą o  Lebenie CS-300F.

Bo Yamaha nie gra z żadnymi głośnikami s16hz. Połączenie Yamahy z s16hz to nieporozumienie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jamówię napisał:

Niestety,Yamaha podobnie jak Sony,dobra już była. Nie słuchałem co prawda tej hi end linii,gdzie jest także gramofon,ale trochę się boję,bo to co słyszałem ze współczesnej Yamahy gra lipnie.

Szare, płaskie i nijakie granie bez dynamiki. Dobre dla lecących na wygląd jak w Accuphase:)

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szymon napisał:

Szare, płaskie i nijakie granie bez dynamiki. Dobre dla lecących na wygląd jak w Accuphase:)

Wygląda toto rzeczywiście bardzo fajnie. Ale ja wole żeby brzmiało dobrze. Dlatego stawiam raczej na takie coś, brzydkie jak Jean Paul Belmondo (i równie sławne wink.gif ):

DSC_6474-1024x686.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, McGyver napisał:

Wygląda toto rzeczywiście bardzo fajnie. Ale ja wole żeby brzmiało dobrze. Dlatego stawiam raczej na takie coś, brzydkie jak Jean Paul Belmondo (i równie sławne wink.gif ):

DSC_6474-1024x686.jpg

Da się w to wstawić 6B4G bo mam piękne Sylvanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wzmacniacz Yamahy to fajny i ładny sprzęt. Problem w tym , że bardzo słaby i nie daje on sobie rady z wieloma zestawami. Dziwne to trochę bo umnie poległ on (AS2100) w konfrontacji z Heglem HD 12 dac plus końcówka Nuforca na głośnikach Grand canto signature. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie obraź się kolego ale as3000 ma ok. 120 watt przy 8 ohm. Jak to ma grać w porownaniu do np. Hegla h360 gdzie jak się nie mylę jest prawie 300 Watt na kanał przy 8 ohm. Nie miałem as3000 ale robiłem 3 podejścia do tej serii. Mam swoje zdanie i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, paul klacska napisał:

Nie obraź się kolego ale as3000 ma ok. 120 watt przy 8 ohm. Jak to ma grać w porownaniu do np. Hegla h360 gdzie jak się nie mylę jest prawie 300 Watt na kanał przy 8 ohm. Nie miałem as3000 ale robiłem 3 podejścia do tej serii. Mam swoje zdanie i tyle w temacie.

Nie obraź się kolego ale moc to nie wszystko jak choćby wyszło to na przykładzie słabego pod tym względem opisywanego tutaj lebena. Wymień mi proszę kilka przykładowych tranzystorowych integr, w klasie cenowej as-3000, które mają pojemność kondensatorów filtrujących ponad 100 tys. uF. Oczywiście to samo, podobnie jak sama moc, nic jeszcze nie znaczy ale łącznie jeszcze z trafem świadczy o tzw. wydajności prądowej co wpływa na kontrolę kolumn, które mają spore spadki impedancji przy niskich częstotliwościach, inaczej mówiąc kontrolę basu.

Co powiesz na temat większości lamp lub tranzystorów A klasowych, jak tam u nich z tymi Watami?:) 

Amplitunery KD ze wzmacniaczami w klasie D reklamowane są z mocami po kilkaset, a nawet ponad 1000 W( bo marketingowo sumują wszytkie np 7.1 kanałôw) kup sobie taki do stereo i niech moc będzie z Tobą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szymon napisał:

Da się w to wstawić 6B4G bo mam piękne Sylvanie:)

Też mam Sylvanie 6B4G. Grają identycznie jak sowieckie Swietłana 6S4S, ale świecą sporo ładniej i mają zajebisty blue glowing.  

BTW, najlepsze 2A3 to ...  sowieckie 2S4S Swietłana shocked.gif

Do Sun Audio dałoby się wstawić 6B4G na przejściówkach z Ebay, i po przerobieniu hajcungu na 6,3V. Nic innego nie trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audiofan01 napisał:

Wymień mi proszę kilka przykładowych tranzystorowych integr, w klasie cenowej as-3000, które mają pojemność kondensatorów filtrujących ponad 100 tys. uF

Xindak A600E - Zastosowane kondensatory filtrujące posiadają łączną pojemność 240000uF.

Xindak A600p - Zastosowane kondensatory filtrujące posiadają łączną pojemność 350000uF.

To tak na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szymon napisał:

Xindak A600E - Zastosowane kondensatory filtrujące posiadają łączną pojemność 240000uF.

Xindak A600p - Zastosowane kondensatory filtrujące posiadają łączną pojemność 350000uF.

To tak na początek :)

Znam te przykłady( gabarytowo nie dla mnie), miałem zresztą kilka xindaków, jak również dussuna, można dorzucić jeszcze Audio GD master 10, a coś nie made in china? może jakaś podróba z aliexpress:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiofan01 napisał:

Znam te przykłady( gabarytowo nie dla mnie), miałem zresztą kilka xindaków, jak również dussuna, można dorzucić jeszcze Audio GD master 10, a coś nie made in china? może jakaś podróba z aliexpress:)?

W tych cenach za nowe to raczej same chińczyki, chyba że końcówki wchodzą w grę. Za niski budżet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Sam sobie odpowiedziałeś, as3000 jest słabe prądowo i tyle. 

Z tym 1000 Watt to trafiłeś w 10 tke. Gram właśnie w taki sposób, dwie końcówki po 550 Watt na kanał. Ta twoja Yamaha przegrywa już nawet w przedbiegach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Szymon napisał:

W tych cenach za nowe to raczej same chińczyki, chyba że końcówki wchodzą w grę. Za niski budżet :)

No właśnie, można oczywiście szukać w używkach co jest ryzykowne lub idąc drogą solidnej japońskiej budowy wybrać topowego marantza lub denona, jest jeszcze MF m6500i ale juz ponad 20 tys. zł, sporo też różnych butikowych konstrukcji, które sprzedają głównie audiofilski nimb i powietrze. Wspomniany H360 to też ponad 20 tys. As-3000 nową można dostać za ok. 15-16, a as2100 za 8 tys.

12 minut temu, paul klacska napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś, as3000 jest słabe prądowo i tyle. 

Z tym 1000 Watt to trafiłeś w 10 tke. Gram właśnie w taki sposób, dwie końcówki po 550 Watt na kanał. Ta twoja Yamaha przegrywa już nawet w przedbiegach. 

 

Z czego wniosek, że ja sobie odpowiedziałem, że jest "słaba prądowo", chyba wykazałem coś przeciwnego.

Rozumiem, że te Twoje dwie końcówki plus PRE plus trochę wiecej kabli zmieściły się w klasie cenowej as3000 czyli ok 15 tys. zł i kładą ją na łopatki choć chyba napisałeś wcześniej, że słuchałeś tylko as2100? Świadczy o tym fakt, że napisałeś, że as3000 ma 120 W przy 8 ohm, ma mniej-100W.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, paul klacska napisał:

Zmieściłem się w ramach cenowych. Dwie primare a34.2 kosztowały mnie 7 tys a pre Hegla p20 5 tys. 

Z tego co wynalazłem na szyko to te 550 W to po zmostkowaniu, poza tym  wzmacniacze w klasie D jakoś póki co mnie nie przekonują no ale faktycznie mogą być też  tanie i sprawdzać się doskonale w KD,. Jest  też devialet i lyngdorf, które do tanich nie należą ale ze znajomych, którzy dysponują takim budżetem i przymierzali się do nich to jednak wybierali tradydycyjne konstrukcje w klasie A lub AB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie gram na końcówkach bang&olufsen 1000W i nie narzekam do tego pre lampowe BATa i jest jazda kontrola basu genialna reszta pasma też jest ok. Chcę jeszcze spróbować monobloków lampowych na lampach 211 w układzie pp. Myślę, że może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.