Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, artart napisał:

Tak trochę inaczej - Minasy nie tylko dla toru cyfrowego, ale oprócz gramofonu, też kilkanaście decków robi robotę ?

Widać , że to pokój melomana przyjemnie "zagracony" płytami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2019 o 23:12, artart napisał:

Tak trochę inaczej - Minasy nie tylko dla toru cyfrowego, ale oprócz gramofonu, też kilkanaście decków robi robotę ?

sprzety_2.thumb.jpg.36bd196b4e686ceb32211d0592d15bad.jpg

Tak, są trochę jednak wysunięte do przodu ? I z boku trochę przestrzeni też mają (nie widać za bardzo na zdjęciu). I z Cayin A55TP (lampki trochę zmienione) grają bardzo fajnie ?

Widać rękę audiofila. Tylko TV zakłóca wspaniały widok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 07:39, KrzysztofDziubak napisał:

Jako że miałem ostatnio okazję u siebie gościć Amplifona SET42 i kolumny Arcady 2,5 mogę potwierdzić kilka oczywistych oczywistości.

Gra cały system. Wstawienie samych kolumn do zastanego zestawu może nas tylko do nich zniechęcić bo potencjał mają większy ale konfiguracja zestawu nie daje rozwinąć skrzydeł. Oczywiście być może nie daje rozwinąć skrzydeł zastanym kolumnom również, jest na to szansa więc trzeba dać im możliwość rozwinięcia ich i wpiąć w system odniesienia. Zrobiliśmy to. Podobnie z innymi elementami toru. Przepinanie i wpinanie po to by usłszeć to co dla Szymona praktyka było oczywiste bez podróżowania i dźwigania klamotów;) Mimo spiskowych teorii dziejów warto wsłuchać się w opinie praktyków. Nie chodzi docelowo o deprecjonowanie „metek” a znalezienie docelowego zestawu który pozwoli skupić się na muzyce a nie brakach poszczególnych elementów. Tego typu spotkania przybliżają nas do tego więc zupełnie bezinteresownie polecam skorzystać z możliwości jaką dają tego typu sesje. Zawsze jak to w życiu, gdzieś tam chodzi o kasę ale jeżeli ktoś ma dobry produkt co w tym złego? Poszerzanie horyzontów plus danie sobie możliwości poznania produktów których nie sposób poznać inaczej to podnoszenie świadomości a docelowo korzyść i dla uszu i dla portfela.

Reasumując: wzmak Amplifona i kolumny Studio 16 Hertz w odpowiednim otoczeniu pozostałych elementów toru plus odpowiedniej akustyce to kawał grania. Grania które dla wielu może być końcem poszukiwań odpowiedniego zestawu. 

Specjalnie unikam operowania metkami żeby nie siać fermentu ale zdiagnozowane słabe punkty mojego toru do wymiany to wzmak, kolumny i kable głośnikowe które to elementy wartościowo niewiele różnią się od cen tych z zestawu odniesienia a granie to niestety różnica kilku długości;(.

 

 

Krzysiek miło było Cię poznać osobiście. Jesteś szczęściarzem bo masz świetne wyjściowo pomieszczenie, Arcady zagrały u Ciebie wyśmienicie. Komplet wpasował się wyjątkowo dobrze. Potęga grania wręcz niewiarygodna jak z Arcady 2.5 oraz 40W lampki SET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szymon napisał:

Krzysiek miło było Cię poznać osobiście. Jesteś szczęściarzem bo masz świetne wyjściowo pomieszczenie, Arcady zagrały u Ciebie wyśmienicie. Komplet wpasował się wyjątkowo dobrze. Potęga grania wręcz niewiarygodna jak z Arcady 2.5 oraz 40W lampki SET.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszałem;) Ale odnoszę się do wpisu Szymona:

„Krzysiek miło było Cię poznać osobiście. Jesteś szczęściarzem bo masz świetne wyjściowo pomieszczenie, Arcady zagrały u Ciebie wyśmienicie. Komplet wpasował się wyjątkowo dobrze. Potęga grania wręcz niewiarygodna jak z Arcady 2.5 oraz 40W lampki SET.”

Przypadkowa wizyta w Twoim „hrabstwie”;) przewartoścowała moją optykę. Wasza wizyta jeszcze bardziej ugruntowała przekonanie że jak nigdy dotąd znalazłem się o krok od tego czego szukam już od dawna. Audiofilski spokój wewnętrzny jest na wyciągnięcie ręki. Więc ją wyciągnąłem. Najpierw klepnięty Staszów. Następny krok Tychy. Powinieneś zostać honorowym obywatelem obydwu miejscowości;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KrzysztofDziubak napisał:

Przypadkowa wizyta w Twoim „hrabstwie”;) przewartoścowała moją optykę. Wasza wizyta jeszcze bardziej ugruntowała przekonanie że jak nigdy dotąd znalazłem się o krok od tego czego szukam już od dawna. Audiofilski spokój wewnętrzny jest na wyciągnięcie ręki. Więc ją wyciągnąłem. Najpierw klepnięty Staszów. Następny krok Tychy. Powinieneś zostać honorowym obywatelem obydwu miejscowości;).

Takie wpisy i zadowolenie z dobrego dźwięku zachęcają mnie do mojej audiofilskiej misji. Wizyta u mnie zmieniła postrzeganie wielu osób, którzy posiadają obecnie wyśmienite granie. Jest to dla mnie największą nagrodą.  

Po coś przerzucam te tony sprzętów przez 20 lat :))) Wiem, że wiele gratów jest trudno dostępnych i trzeba je gromadzić przez lata ale w ostatecznym rozrachunku warto się pomęczyć. Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie Wspaniałych osób z pasją jak Ty.

Pozdrawiam Serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przesłuchać opisywane w wątku kolumny Ethos Arctico. Niekoniecznie u siebie, gdyż może to stanowić kłopot logistyczny. Mogę dojechać np do Tychów, Oświęcimia, Katowic, Krakowa a nawet wziąć ze sobą swoją elektronikę i kable. Czy  istnieje taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przesłuchać opisywane w wątku kolumny Ethos Arctico. Niekoniecznie u siebie, gdyż może to stanowić kłopot logistyczny. Mogę dojechać np do Tychów, Oświęcimia, Katowic, Krakowa a nawet wziąć ze sobą swoją elektronikę i kable. Czy  istnieje taka możliwość?

A do czego i gdzie chcesz je podpiąć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Głuchy_Harry napisał:

Chciałbym przesłuchać opisywane w wątku kolumny Ethos Arctico. Niekoniecznie u siebie, gdyż może to stanowić kłopot logistyczny. Mogę dojechać np do Tychów, Oświęcimia, Katowic, Krakowa a nawet wziąć ze sobą swoją elektronikę i kable. Czy  istnieje taka możliwość?

Witaj Tomek ,
 

Miło Cię słyszeć !

Wiesz co to spore kolumny bardzo słusznej j wagi ,nie są zbyt często przewożone , ale nie widzę problemu abyś kiedyś do mnie podskoczył i pojedziemy ich posłuchać do centralnej Polski razem .Swój piec jak najbardziej zabierz bo darzę go szacunkiem ,zobaczymy czy da radę tym kolumnom.

Ja mam 29m2 pokoju wiec nie za dużo dla tych kolumn.Tutaj co najwyżej "małych  Ethosów" można posłuchać .

pzdr.serdecznie .

 

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Głuchy_Harry napisał:

A nie ma gdzieś bliżej wersji demo? Szczerze mówiąc to woj. łódzkie mi jakoś nie pasuje i to nie tylko z powodu odległości, jak się zapewne domyślasz. 

Tomek wiesz że ja nie reaguję na zaczepki kolegów z obu forów dyskusyjnych , gwarantuję że w moim towarzystwie nie pozwolę na docinki pod Twoim adresem ,znam Cię tylko od tej bardzo dobrej strony ,sam zresztą wiesz bo kilkakrotnie rozmawialiśmy o tym . Te sprawy które dotyczą wszystkiego innego tylko nie sprzętu i muzyki mnie nie interesują .

Bliżej tej prawdziwej wiosny możemy się wybrać na odsłuch .Ten model dostępny też będzie w Kutnie w sklepie który otwierać się będzie za pewien czas . Tylko nie na dworcu w Kutnie jak śpiewał Kazik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koto meloman ?

 pozatym on czuje że jakby mu się omsknął pazur to mogło by mu te 7 żyć nie wystarczyć ? 

, a kolumny wspaniałe, teraz grają z Heglem H360 i jest to lepsze połączenie niż H300...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Byłem u kolegi i słuchałem tych Ariesow ale jeszcze wtedy jak miał H300. Super to brzmi, podobało mi się bardziej niż jego drugi zestaw oparty na lampie w drugim pomieszczeniu. Poszedłem jego tropem i nie żałuję. Moim zdaniem pod monitory s16hz wystarczy h160 lub h190 ale pod większe kolumny to minimum to H300. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, venom200 napisał:

No no piecyk z potężną rezerwą.
Jak barwa nie za matowo?
Jest nasycenie?
Bo ja tak pamiętam H360

No wiesz, lampa to to nie jest ? Hegle grają trochę inaczej niż reszta, albo się go kocha albo nienawidzi. Mnie coś w tym brzmieniu pociąga i nie mogę się z nim rozstać, a wręcz wszystko inne brzmi dla mnie jakoś dziwnie. Wiadomo ucho się przyzwyczaja, ale mnie z tym dobrze ?

Chociaż lampowca mam i też go kocham. Ja jestem chyba jakimś audio bigamistą ;D

@Paul to jesteś pierwszy na którym lampka nie zrobiła większego wrażenia ? a ja do dziś żałuję że te CG Signature Ci sprzedałem ?

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt brzmienie Hegla jest specyficzne.
Nie zgadzam się z Paulem H160 czy H200 to nie jest maks co można wycisnąć z CG ale to fakt jest taki że tu trzeba mieć od razu na uwadze późniejszą rozbudowę systemu.
Jak finalnie to może zostać dobry stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG to dla mnie jakiś fenomen jest. Jakoś brzmienie monitorów nigdy mnie nie przekonywało, ale CG bardzo mi przypadły, zresztą każdy kto ich u mnie słuchał był pod wrażeniem, a dwóch kolegów nawet kupiło ?

Niestety jakoś tak niefortunnie się złożyło że je sprzedałem, a z Ariesami moja mała lampka się okrutnie morduje, ale nic to, może się kiedyś trafi duża lampka ?

H360, tak jak piszesz, kipi energią, ale rzeczywiście nie gra tak ciepło, jak chociażby H300, tyle że z Ariesami bywa już za "gęsto". U kolegi usłyszałem Amphion Xenon i one się genialnie z H300 zgrały, więc po długich poszukiwaniach, sprowadziłem takie z Włoch. Hehe Fińskie kolumny pojechały do Włoch a teraz są u mnie w Norwegii. Ariesy sprowadzałem z Anglii żeby było ciekawiej ? aż się boję co będzie dalej...

H200 jest za to jak kameleon. Kiedy go pierwszy raz usłyszałem to od razu zrozumiałem co to transparentne brzmienie ?  genialny piec w okazyjnej cenie, ale dla cierpliwych i doświadczonych audiofili. Takie mam odczucia...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, venom200 napisał:

Fakt brzmienie Hegla jest specyficzne.
Nie zgadzam się z Paulem H160 czy H200 to nie jest maks co można wycisnąć z CG ale to fakt jest taki że tu trzeba mieć od razu na uwadze późniejszą rozbudowę systemu.
Jak finalnie to może zostać dobry stosunek ceny do jakości.

Ostatnio chłopaki testowali u Rafała CG Signature + więc mogą coś na ten temat powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Oczywiście, że może być lepiej. Ja sądzę , że CG plus h160 lub h190 ,to już jest bardzo dobre granie. Nie wiem czy warto wydawać kasę na h360 pod te monitory. Według mnie stosunek jakości do ceny jest zachowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.