Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Ja sądzę , że CG plus h160 lub h190 ,to już jest bardzo dobre granie. Nie wiem czy warto wydawać kasę na h360 pod te monitory. Według mnie stosunek jakości do ceny jest zachowany. 

Ja słyszałem je pod amplifonem WM 300, Tomek grał nimi pod amplifonem SET 140 więc rozsądku tutaj nie ma żadnego.  Zresztą monitory na scan speaku Discovery z włókienek szklanych i na morelu elit za kilka stówek,  dajcie spokój....

Nanorurki i grafen to jest granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 19:32, artur 1984 waw napisał:

Co myślicie o połączeniu Pathos classic one mk III z moimi Minas Anor IV ? OK ? pozdr i z góry dziękuję 

Mało popularne klocki u nas wiec ciężko będzie o opinie. Minasy wiadomo lubią się z lampkami więc może i z tą hybrydą się polubią. 

2 godziny temu, zoromoto napisał:

CG to dla mnie jakiś fenomen jest. Jakoś brzmienie monitorów nigdy mnie nie przekonywało, ale CG bardzo mi przypadły, zresztą każdy kto ich u mnie słuchał był pod wrażeniem, a dwóch kolegów nawet kupiło ?

To prawda. Miałem okazję posłuchać tych monitorów w kilku konfiguracjach i zawsze wychodziły obronną ręką. Nie są bardzo wybredne. Wiadomo ich lepsza reszta toru tym lepiej. Pewne aspekty były lepsze czy gorsze, ale całościowo ciężko popsuć ich dobre brzmienie ? 

1 godzinę temu, Szymon napisał:

Ostatnio chłopaki testowali u Rafała CG Signature + więc mogą coś na ten temat powiedzieć.

Słabo, wolno, bez energii, płasko ? 

A tak na poważnie to wyszły Grześkowi te monitory. Nie są takie drogie , a fajnie grają. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MrSalieri napisał:

Jayszałem je pod amplifonem WM 300, Tomek grał nimi pod amplifonem SET 140 więc rozsądku tutaj nie ma żadnego. 

Wbrew pozorom jest tutaj właśnie rozsądek. Takie zestawienia z pozornie dużo lepszą elektroniką niż teoretycznie rekomendowaną do klasy wybranej kolumny daje szanse na bardzo miłą niespodziankę. Wielu posiadaczy kolumn zazwyczaj nawet nie wie jaki jest potencjał w ich posiadaniu. Czasem na wystawach lub innych eksperymentach są takie „mezaliansu” i budzą spore zdziwienie ? Dlatego czasami do poszukiwanej satysfakcji można dojść na różne, a czasem zaskakujące sposoby. Czasem odwrotnie, mało wymagająca i pięknie grająca kolumna gra z „byle czym” za parę groszy i nie reaguje „na kable” ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, paul klacska napisał:

Według mnie stosunek jakości do ceny jest zachowany. 

Nie ma czegoś takiego...

 

8 godzin temu, Roxi napisał:

Wbrew pozorom jest tutaj właśnie rozsądek. Takie zestawienia z pozornie dużo lepszą elektroniką niż teoretycznie rekomendowaną do klasy wybranej kolumny daje szanse na bardzo miłą niespodziankę. Wielu posiadaczy kolumn zazwyczaj nawet nie wie jaki jest potencjał w ich posiadaniu. Czasem na wystawach lub innych eksperymentach są takie „mezaliansu” i budzą spore zdziwienie ? Dlatego czasami do poszukiwanej satysfakcji można dojść na różne, a czasem zaskakujące sposoby. Czasem odwrotnie, mało wymagająca i pięknie grająca kolumna gra z „byle czym” za parę groszy i nie reaguje „na kable” ? 

Idealnie w punkt...

8 godzin temu, MrSalieri napisał:

Ja zdaje sobie z tego sprawę ale raczej nikt nie połączy takich kolumn z dużo droższą od nich elektroniką.

To błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu została założona grupa na FB https://www.facebook.com/groups/studio16hertz/ 

Z tego co wiem będzie tam więcej zdjęć najnowszych produktów firmy i informacji, które nie koniecznie nadają się na publikacje na forum. Nie wiem dlaczego Grzegorz jeszcze nie opublikował zdjęć z dostawy najnowszych Cayinów jakie u siebie posiada. Wersje jubileuszowe wzmacniaczy, CD, DAC itd. 

Ciekawych materiałów do publikacji jest bardzo dużo. Trzeba będzie trochę Grzegorza przycisnąć w tym temacie, aby się zabrał w końcu do roboty z przedstawieniem tego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Roxi napisał:

Ciekawych materiałów do publikacji jest bardzo dużo. Trzeba będzie trochę Grzegorza przycisnąć w tym temacie, aby się zabrał w końcu do roboty z przedstawieniem tego ?

Dokładnie. Jakoś do mediów społecznościowych Grzegorz niema  smykałki. Trzeba go trochę zmobilizować ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Silver_85 napisał:

Dokładnie. Jakoś do mediów społecznościowych Grzegorz niema  smykałki. Trzeba go trochę zmobilizować ? 

Tym bardziej jest to dziwne, bo ma dużo fajnych produktów Cayina, które są mało znane. Zamiast zrobić zdjęcia, jakieś filmy telefonem z prezentacji i jak człowiek, to zamieścić, to nie ? 

Może jak ten Salon w Kutnie otworzą i pomieszczenie odsłuchowe na Śląsku, to będzie większa aktywność? Zamiast jakiś elaboratów długich, to co drugi dzień jakaś fotka na grupie, co się ciekawego dzieje, jakie plany itd. Panie Grzegorzu Rogala trzeba działać, a nie spać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roxi napisał:

Ciekawych materiałów do publikacji jest bardzo dużo. Trzeba będzie trochę Grzegorza przycisnąć w tym temacie, aby się zabrał w końcu do roboty z przedstawieniem tego ?

Temat znany i wielokrotnie poruszany tylko działania brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrSalieri napisał:

Temat znany i wielokrotnie poruszany tylko działania brak. 

Możecie ułatwić trochę życie Grzegorzowi i pokazać mu na czym polega aktywność w. social media. Czyli trochę zdjęć z komórki z krótkimi komentarzami, ale z zaplanowana jednak pewną regularnością. Problem u niego pewnie polega na tym myśleniu w starym stylu, że to trzeba się za to zabrać i przygotować, napisać coś konkretnego itd. A tu owszem, czasem i taki wpis być może, ale nie o to chodź i SM. Tak wiec Panowie jak ktoś będzie już w grupie, to komórka i jakiś szybki „snap” na start ?

1 godzinę temu, ziko369 napisał:

A Robert robi u Grześka za fotografa? Czy kt inny?

Zikuś ? To jest właśnie myślenie w starym stylu. Jaki znowu fotograf? Do takich rzeczy oni są potrzebni jak robi się folder do druku, ale nie n FB ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, Roxi napisał:

Zikuś ? To jest właśnie myślenie w starym stylu. Jaki znowu fotograf? Do takich rzeczy oni są potrzebni jak robi się folder do druku, ale nie n FB ! 

Wiem...chodzi mi o Roberta, sporo czasu na forum go nie widać, zastanawiam się czy u niego wszystko oki? A wiem, że jakiś czas współpracował z Grześkiem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się ciągle zastanawiam czy w obecnych czasach da się cokolwiek zrobić i funkcjonować bez fejsa. Mi do tej pory jakoś się udaje i nie specjalnie mam zamiar zmieniać ten stan. 

Temat o którym piszesz @Roxi był przez nas dyskutowany,  są pewne pomysły,  na razie przycichł ale może kiedyś coś z tego będzie kwestia tylko w jakiej formie. 

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MrSalieri napisał:

A ja się ciągle zastanawiam czy w obecnych czasach da się cokolwiek zrobić i funkcjonować bez fejsa. Mi do tej pory jakoś się udaje i nie specjalnie mam zamiar zmieniać ten stan. 

Temat o którym piszesz @Roxi był przez nas dyskutowany,  są pewne pomysły,  na razie przycichł ale może kiedyś coś z tego będzie kwestia tylko w jakiej formie. 

Dać się da, choć ja np. obecnie chyba już nie potrafię ? Najwięcej klientów mam z poleceń i z FB, obserwuję taki stan na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Chłopaki mają rację, uruchomić FB, stety-niestety tą drogą jest obecnie ogromny przepływ informacji, a zdecydowana większość społeczeństwa z tego korzysta.

Grzesiek na brak roboty raczej nie narzeka, choć pewnie wszystko rozchodzi się w wąskim, specyficznym gronie, a takie portale jednak pozwalają dotrzeć do sporej grupy osób, która o istnieniu S16 Hertz nawet nie ma pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, McGyver napisał:

Moje kolumny wyglądają podobnie. Mój kot wygląda podobnie. Ale go na kolumny nie wpuszczam.

Hehe u mnie to tez niecodzienna sytuacja. Na tymczasowym miejscu okrylem kocykiem na wypadek jakby kot sie zainteresowal i tym go sprowokowalem ? Teraz kolumny wrocily na swoje miejsce 

IMG_20190321_165456.jpg

Teraz kot ma inne drapaki ?

 

IMG_20190321_170637.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, McGyver napisał:

Co to za Shanling?

 

15 minut temu, triode napisał:

cdt-100se..

miałem taki wiele lat temu ?

Tak, zgadza się to ten model. Trochę jak z Jetsonów ? Koniecznie chciałem CD na lampkach i ten się okazyjnie trafił. Jestem z niego zadowolony, jeszcze tylko inne lampki bym sprawdził...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

1 minutę temu, zoromoto napisał:

Koniecznie chciałem CD na lampkach i ten się okazyjnie trafił. Jestem z niego zadowolony, jeszcze tylko inne lampki bym sprawdził...

No niestety,  on jest na opampach.

Lampki dopiero na samym końcu mu przyczepili. Ich wymiana w obecnym stanie przynosi tylko niewielki skutek. Jeżeli szukasz poprawy, to warto się zastanowić nad usunięciem opampów i korektą stopnia lampowego. Gdzieś miałem fotki z takiej przeróbki Shanlinga CDT-80, jakbyś chciał to mogę podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dobrze wiedzieć że coś można poprawić. Jak go kupiłem to musiał mieć lampy w tragicznym stanie  w takim razie, bo jak wymieniłem na nowe to była ogromna różnica ? 

Jedna rzecz mnie martwi: jedno trafo się mocno grzeje. Jak zamieniłem lampy miejscami, ten sam się grzał...

DSC_0003.JPG

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zoromoto napisał:

 

Tak, zgadza się to ten model. Trochę jak z Jetsonów ? Koniecznie chciałem CD na lampkach i ten się okazyjnie trafił. Jestem z niego zadowolony, jeszcze tylko inne lampki bym sprawdził...

5670 Sylvania..Bendixy zbyt drogie są.

były dwie wersje tego cd-ka,taka z czarnymi nóżkami była bardziej ceniona ?

regulacja głośności,dwa rodzaje wyjść analogowych,piękny pilot

na stożkach wyglądał jak startujący krążownik kosmiczny. ?

ten,który miałem grał niewiele gorzej od Ayona dc1..gdzieś mam jeszcze fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, McGyver napisał:

Nie

No niestety,  on jest na opampach.

Lampki dopiero na samym końcu mu przyczepili. Ich wymiana w obecnym stanie przynosi tylko niewielki skutek. Jeżeli szukasz poprawy, to warto się zastanowić nad usunięciem opampów i korektą stopnia lampowego. Gdzieś miałem fotki z takiej przeróbki Shanlinga CDT-80, jakbyś chciał to mogę podesłać.

Cayin CS-55CD, CS-100CD i CDT-17mk2 Diamond Edition też na Opampach...

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To jest aż dziwne, nie wiem jak slabe trafo musiałoby tam byc by nie pociągnąć dwóch małych triodek... (sa cztery puszki wiec zakładam ze w kazdym jest trafo jedno dla układu cyfrowego a drugie dla lamp dla jednego kanału i dla drugiego analogicznie). 

Pomiń te opamy to doda mu oddechu i energii. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.