Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, zoromoto napisał:

Teraz kolumny wrocily na swoje miejsce 

Jakoś pokój z Ariesami taki przytulniejszy,  "melomański"  ?  Lampka jakoś ciągnie nie łatwe Ariesy ? 

3 godziny temu, zoromoto napisał:

Teraz kot ma inne drapaki ?

Dobrze widzę, że masz bluesound ? Jak się sprawuje ? W necie raczej same pozytywy. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Silver_85 napisał:

Jakoś pokój z Ariesami taki przytulniejszy,  "melomański"  ?  Lampka jakoś ciągnie nie łatwe Ariesy ? 

Dobrze widzę, że masz bluesound ? Jak się sprawuje ? W necie raczej same pozytywy. 

To jest moja oaza spokoju, audio jaskinia w piwnicy ? Lampka ledwo ciągnie te Ariesy, poprzednie Canto Grand Signature idealnie się zgrywały z pomieszczeniem i tym małym piecykiem, ale kolega mnie namówił i sprzedałem ? 

Bluesound do codziennego użytku jest dla mnie idealny. Wiadomo że można lepiej, drożej, ale dla mnie w salonie w niezbyt korzystnych warunkach akustycznych robi kawał dobrej roboty, a podpięty do dac-a Hegla HD25 to już całkiem jest kulturalne granie. Ma genialną apkę, radia internetowe z całego świata, gra pliki z dysku, naprawdę fajne urządzenie...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zoromoto napisał:

Hehe u mnie to tez niecodzienna sytuacja. Na tymczasowym miejscu okrylem kocykiem na wypadek jakby kot sie zainteresowal i tym go sprowokowalem ? Teraz kolumny wrocily na swoje miejsce 

IMG_20190321_165456.jpg

Teraz kot ma inne drapaki ?

 

IMG_20190321_170637.jpg

 

Co to za kolumny te czarne?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zoromoto napisał:

Amphion Xenon. 3 drożne na głośnikach SEAS prestige. Wymieniłem wszystkie elementy zwrotnicy, kable i terminale

zwrot midtremini.JPG

zwrot bas mini.JPG

Faktycznie, nie poznałem, jacm strasznie je zachwala z heglem. Czyli masz 2 zestawy które są całkowitym przeciwieństwem. Bardzo dobre podejście i nikt nie będzie ci marudził tutaj, że Ci nie gra ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sonic990 napisał:

Faktycznie, nie poznałem, jacm strasznie je zachwala z heglem. Czyli masz 2 zestawy które są całkowitym przeciwieństwem. Bardzo dobre podejście i nikt nie będzie ci marudził tutaj, że Ci nie gra ?

Tak, do lampy tylko S16H, tutaj już nie ma co kombinować ?

,a Hegel to zupełnie inna bajka jest i tak jak z Amphionami usłyszałem to przepadłem...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Szymon co Cię śmieszy? D400 to rewelacyjna kolumna.

Rozmawiałem właśnie z Panem który ma Dynaudio X44 i Ethosy, mówił żebym sobie nawet głowy nie zawracał żadnymi Dynaudio, tak że zostaję z R150 skoro D400 nie do kupienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 22.03.2019 o 11:33, Jonny napisał:

Szymon co Cię śmieszy? D400 to rewelacyjna kolumna.

Rozmawiałem właśnie z Panem który ma Dynaudio X44 i Ethosy, mówił żebym sobie nawet głowy nie zawracał żadnymi Dynaudio, tak że zostaję z R150 skoro D400 nie do kupienia. ?

Nie polegaj na cudzym zdaniu, tylko wyrób sobie własne. 

Credo R150 to znakomita kolumna, sam nawet myślałem chwilę nad Twoim ogłoszeniem, ale kupić wybitne kolumny, a później podłączyć je do mojej mizernej lampki 845 to byłby mezalians i sadomasochizm.

Nie ukrywam, że sam docelowo taki R150 bardzo bym chciał u siebie, ale problemem jest to, że nie stać mnie na tranzystorowy piec za 40tyś, a dopiero tej klasy sprzęty wyciągają z tych kolumn to w nich drzemie, niestety ze słabszymi się nie da - parę osób już zjadło zęby na tych kolumnach próbując półśrodków. Pierścieniowa wysokotonówka SS też wymaga bardzo wysokiej klasy źródła. Zresztą to wiesz, bo skoro planujesz przesiadkę na wyższy model i kolumny stały się u Ciebie ograniczeniem to wiesz jak duże wymagania co do amplifikacji mają te sprzęty.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, plastik1989 napisał:

Nie ukrywam, że sam docelowo taki R150 bardzo bym chciał u siebie, ale problemem jest to, że nie stać mnie na tranzystorowy piec za 40tyś, a dopiero tej klasy sprzęty wyciągają z tych kolumn to w nich drzemie

Toto poniżej to zalecane minimum ?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Nie polegaj na cudzym zdaniu, tylko wyrób sobie własne. 

Credo R150 to znakomita kolumna, sam nawet myślałem chwilę nad Twoim ogłoszeniem, ale kupić wybitne kolumny, a później podłączyć je do mojej mizernej lampki 845 to byłby mezalians i sadomasochizm.

Nie ukrywam, że sam docelowo taki R150 bardzo bym chciał u siebie, ale problemem jest to, że nie stać mnie na tranzystorowy piec za 40tyś, a dopiero tej klasy sprzęty wyciągają z tych kolumn to w nich drzemie, niestety ze słabszymi się nie da - parę osób już zjadło zęby na tych kolumnach próbując półśrodków. Pierścieniowa wysokotonówka SS też wymaga bardzo wysokiej klasy źródła. Zresztą to wiesz, bo skoro planujesz przesiadkę na wyższy model i kolumny stały się u Ciebie ograniczeniem to wiesz jak duże wymagania co do amplifikacji mają te sprzęty.  

 

Również wracałem do ogłoszenia kolegi Jonny kilka razy i absolutnie zgadzam się z Tobą, że dopiero 80kg spawarka zagra z tymi kolumnami jak trzeba. Myślę, że sumarycznie to może być bardzo dobre zestawienie ale WYŁĄCZNIE z potężną końcówką mocy. Ciekawi mnie też różnica między kolumną typu credo a arcadą na 2 małych revelatorach. Wiadomo, ze łatwiej napędzić arcade ale czy poprawnie wysterowane Credo na topowych przetwornikach scana zagra jeszcze lepiej?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Nie polegaj na cudzym zdaniu, tylko wyrób sobie własne. 

Credo R150 to znakomita kolumna, sam nawet myślałem chwilę nad Twoim ogłoszeniem, ale kupić wybitne kolumny, a później podłączyć je do mojej mizernej lampki 845 to byłby mezalians i sadomasochizm.

Nie ukrywam, że sam docelowo taki R150 bardzo bym chciał u siebie, ale problemem jest to, że nie stać mnie na tranzystorowy piec za 40tyś, a dopiero tej klasy sprzęty wyciągają z tych kolumn to w nich drzemie, niestety ze słabszymi się nie da - parę osób już zjadło zęby na tych kolumnach próbując półśrodków. Pierścieniowa wysokotonówka SS też wymaga bardzo wysokiej klasy źródła. Zresztą to wiesz, bo skoro planujesz przesiadkę na wyższy model i kolumny stały się u Ciebie ograniczeniem to wiesz jak duże wymagania co do amplifikacji mają te sprzęty.  

Gwoli ścisłości 

Własne zdanie i wyrobiony gust mam, zmiana kolumn była tylko spowodowana zmianą lokum, i pierwotnie myślałem o R150 w innym fornirze, potem pomyślałem o D400, tylko z jednym basowcem, GR może to potwierdzić, mówiłem mu o tym że cały czas chodzą mi po głowie średniak węglowy i kopułka Dynaudio.

R150 nie są żadnym moim ograniczeniem, źródło to Reimyo a wzmocnienie Karan, całość tworzy piękną synergię ?

 

Ale

Liczę się ze zdaniem kolegów i właśnie te zdania sprowadziły mnie do odsłuchu X44, dlaczego, dlatego że mój kolega ma S25 z lampą 845 i gra to zacnie, dlaczego zatem X44, bo inny znajomy z AS, wymienił S25 na X44, i twierdzi że u niego gra lepiej.

Tym sposobem postanowiłem wypożyczyć X44, jednak ku mojemu zaskoczeniu, nikt nie zgodził się na to, dzwoniłem do 3 sklepów e tym dystrybutora Nautilius, być może obawa że ktoś zjedzie ich sprzęt na AS, nie wnikałem ,nie to nie, jednak nie dawało mi to spokoju i znalazłem kawałek ode mnie używane X44, zadzwoniłem czy można odsłuchać, miły Pan oczywiście wyraził chęć, ale od słowa do słowa i okazało się że on ma Ethos Signature + SET140 a ja powiedziałem że mam Credo R150, więc miły Pan powiedział mi grzecznie że szkoda mojego czasu, bo X44 to najzwyklejsza kolumna która ni jak ma się do Ethos czy Credo. Nie będę zdradzał szczegółów rozmowy, ale zostałem bardzo mocno zniechęcony do X44.

I zamiast kupić kolumny to Pan chciał kupić moje Credo ?

Co do wysterowania Credo niech nikt tu bajek nie opowiada że trzeba kilkuset watów z Krella, Amplifon SET42 robi z nimi co chce,  a na Arcadach 3.5 się wyłożył 

Krell ma tylko moc i bas, zero finezji, to nie jest D'agostino 

Miałem KAV300 KAV500 KAV250a FPB200 FPB300 

Sprzedaż R150 to niewątpliwie była okazja do kupna,  na szczęście mnie oświeciło w porę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jonny napisał:

Co do wysterowania Credo niech nikt tu bajek nie opowiada że trzeba kilkuset watów z Krella, Amplifon SET42 robi z nimi co chce,  a na Arcadach 3.5 się wyłożył

Nigdy Credo z Set42 nie słuchałem, ale patrząc na zastosowane przetworniki w Credo i Arcadach to wydaje mi się, że mały Set właśnie z Credo powinien mieć większe problemy w zakresie poprawnego napędzenia kolumny. Grałem Set42+Ethos (a Ethos to rozwinięcie Arcady na prawie takich samych przetwornikach) przez jakiś czas, i absolutnie ta konfiguracja dawała rady, kompresje i "brak pary" uświadczyłem tylko na kilku płytach z klasyką grając na dużych poziomach głośności, 98% pozostałego repertuaru chodziło "jak ta lala" w tym zestawieniu.

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, Jonny napisał:

Gwoli ścisłości 

Własne zdanie i wyrobiony gust mam, zmiana kolumn była tylko spowodowana zmianą lokum

Ok, nie chciałem Cię urazić, a jedynie zwrócić uwagę byś nie wierzył w ciemno nikomu że coś gra super albo, że gra fatalnie. 

Czy Karan pociągnie te głośniki, jeśli twierdzisz, że tak to jestem skory Ci uwierzyć, chociaż ręki za to obciąć bym sobie nie dał. 

Też wielkim fanem krella nie jestem. 

Pozdrawiam i cieszę się, że kolumny zostają bo to na prawdę dobre paczki i pewnie po sprzedaży plułbyś sobie w brodę. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, plastik1989 napisał:

Ok, nie chciałem Cię urazić, a jedynie zwrócić uwagę byś nie wierzył w ciemno nikomu że coś gra super albo, że gra fatalnie. 

Czy Karan pociągnie te głośniki, jeśli twierdzisz, że tak to jestem skory Ci uwierzyć, chociaż ręki za to obciąć bym sobie nie dał. 

Też wielkim fanem krella nie jestem. 

Pozdrawiam i cieszę się, że kolumny zostają bo to na prawdę dobre paczki i pewnie po sprzedaży plułbyś sobie w brodę. 

Spoko luz, trzeba być czujnym i nie dać się wkręcić 

Nie sztuką jest wydać majątek na dobre granie, sztuką jest złożyć system z klocków które nie kosztują majątek a zacnie grają.

Mieszkasz niedaleko mnie, jak chcesz się przekonać jak gra Karan to się możemy kiedyś zgadać ?

32 minuty temu, tb82 napisał:

Nigdy Credo z Set42 nie słuchałem, ale patrząc na zastosowane przetworniki w Credo i Arcadach to wydaje mi się, że mały Set właśnie z Credo powinien mieć większe problemy w zakresie poprawnego napędzenia kolumny. Grałem Set42+Ethos (a Ethos to rozwinięcie Arcady na prawie takich samych przetwornikach) przez jakiś czas, i absolutnie ta konfiguracja dawała rady, kompresje i "brak pary" uświadczyłem tylko na kilku płytach z klasyką grając na dużych poziomach głośności, 98% pozostałego repertuaru chodziło "jak ta lala" w tym zestawieniu.

GR słuchał i inni słuchali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Jonny napisał:

Spoko luz, trzeba być czujnym i nie dać się wkręcić 

Nie sztuką jest wydać majątek na dobre granie, sztuką jest złożyć system z klocków które nie kosztują majątek a zacnie grają.

Mieszkasz niedaleko mnie, jak chcesz się przekonać jak gra Karan to się możemy kiedyś zgadać ?

Bardzo mi miło za zaproszenie, chętnie skorzystam jeśli tylko nie muszę jechać przez pół polski, to mogę być nawet jutro ?

Zgadamy się na priv. 

4 godziny temu, Jonny napisał:

dzwoniłem do 3 sklepów e tym dystrybutora Nautilius, być może obawa że ktoś zjedzie ich sprzęt na AS

E tam, chyba nie w tym żadnego drugiego dna. Mi bez problemu sprzęty pożyczali kilka razy, nigdy nie było z tym problemu.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
47 minut temu, glonek1125 napisał:

Jakaś cisza w klubie, chyba wszyscy muzki słuchają?

 

Dzieje się sporo, my praktycznie co tydzień w Krakowie jakieś małe spotkania robimy - tylko później jak nadźwigamy się kilkadziesiąt kg sprzętu to nikomu nie chce się już na forum pisać ?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, glonek1125 napisał:

To pochwalę się, że ostatnio moje Canto Grandy przeszły upgrade do wersji Signature Plus, no i znowu pięknie jest;)

Oj pięknie, pięknie ?

Jak powiedział Łukasz warto posłuchać wszystkiego jeszcze raz bo usłuszysz sporo nowych dźwięków ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz cytat z postu Grzegorza :

"

Minasy IV niebawem będą na nowej stronie w stałej ofercie . To taka przed premiera obecnie .

Opis i dane dotyczą podstawowych wersji :

 

Kolumny Minas Anor IV

- wysokość 102cm

- szerokość 21 cm

- głębokość 29/35cm

- waga 25kg

- promień zaokrąglenia frontu 8 mm

- wytłumienie :gąbka profilowana 2cm, gąbka gładka 1cm, .maty bitumiczne

-terminal : pojedynczy Jantzen

- nisko-średniotonowe - Scanspeak OEM kolor membrany czarny

- głośnik wysokotonowy :Morel CAT 308 z cewka Hexatech ,aluminiowe uzwojenie i komorą wytłumiająca za magnesem

- zwrotnice 2,5 drożne zmienione, wyższy punkt odcięcia zakresu niskotonowego

Cena detaliczna 10900,-

W cenie forniry: orzech amerykański,czereśnia amerykańska,dąb .

Lakiery high gloss ,palisander santos,heban makassar -dopłata 1000zł/od pary

---------------------------------------------

Kolumny Minas Anor IIIs 2,5 R

- wysokość 100cm

- szerokość 20,5 cm

- głębokość 29/35cm

- waga 23,5kg

- promień zaokrąglenia frontu 6mm

- wytłumienie :gąbka profilowana 2cm, gąbka gładka 1cm

- terminal: pojedynczy Parts Express

- głośniki nisko-średniotonowe - Scansperak OEM kolor membrany brązowy

- głosnik wysokotonowy :Morel CAT 298

- zwrotnice :2,5 drożne

Cena detaliczna :8900,-

Lakiery high gloss ,palisander santos, heban makassar -dopłata 1000zł/od pary

--------------------------

Przez pól roku ,może dłużej będzie dostępny model Minas Anor SPECJAL który dostał zwrotnice w technologii Minas IV ,oraz głośniki Scan Speak z czarna membraną z wersji IV -Brzmią korzystniej powinny się spodobać,nadal toleruje ta wersja gorsze realizacje płyt.

Cena detaliczna Minas Anor SPECJAL w fornirach orzech,czereśnia ,dąb 9990,-/para"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 12:50, glonek1125 napisał:

Jakaś cisza w klubie, chyba wszyscy muzki słuchają;)

To pochwalę się, że ostatnio moje Canto Grandy przeszły upgrade do wersji Signature Plus, no i znowu pięknie jest;) 

opisz różnicę i ile taka przyjemność? jeśli nie chcesz kwotami rzucać na forum proszę o pw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest duża było o tym pisane na forum mogę tylko potwierdzić. Generalnie dla mnie to trochę inne granie. CG grały jakby wiekszym dźwiękiem bardziej bezpośrednio z mniejszą ilością szczegółów, signature + są bardziej szczegółowe, lepszy wgląd w nagrania, słychać dźwięki których wcześniej nie było albo były gdzieś schowane. Ale absolutnie nie męczą, niby góry więcej ale to świetnia jakościowo góra, jest kultura, od razu słychać że to jakościowo dużo lepsze granie. Bas fajny punktowy taki jak lubię. 

Nie lubię opisywać dźwięku generalnie w moim systemie jest bardzo fajnie ale najlepiej posłuchać samemu.

Co do ceny to pisz do Grzegorza, nikt inny Ci tego nie zrobi, cennik modeli masz na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny w wersji Signature Studio 16 Hertz moim zdaniem należy traktować jako dobrą inwestycje na przyszłość. Dziś zauważysz różnicę po wymianie kolumn w swoim systemie, jutro zmieniaz klocki na lepsze a kolumny dzięki naprawdę dobrym zwrotnicom otworzą się jeszcze bardziej. Detale i dynamika wyleją się z nich jakbyś wraz z klockami zmienił kolumny na klasę wyżej.
Temat sprawdzony przez klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.