Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

I jak Grutka w temacie Minasów ? 

 

Tak tylko przypomnę jak wyglądają bo ostatnio raczej głośnie o Ethos Ultimo, a Minasy to już chyba taka kultowa kolumna z logiem S16Hz. 

 

mm2.thumb.jpg.d7814652fa2e807e85dcf636f2cdb094.jpg

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Silver_85 napisał:

I jak Grutka w temacie Minasów ? 

 

Tak tylko przypomnę jak wyglądają bo ostatnio raczej głośnie o Ethos Ultimo, a Minasy to już chyba taka kultowa kolumna z logiem S16Hz. 

 

mm2.thumb.jpg.d7814652fa2e807e85dcf636f2cdb094.jpg

który to Lector , szóstka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w tle gra na razie bez pokrywy w oczekiwaniu na nowe lampy. Aktualnie są chyba wsadzone RFT., a te są ponoć mega detaliczne. I tak gra ten cedek. Jak ktoś szuka ciemnego grania to nie ten kierunek przynajmniej z tymi lampami. Góra jest pięknie otwarta, detaliczna. Na razie mi się to podoba. Brakuje mi trochę "mięcha" na średnicy , ale liczę, że bardziej gęste lampy to poprawią. "Nasz"z Atoll CD100 Adamie ma dociążoną średnice , ale trochę kuleje na górze. Jak widać szukam ciągle pewnego kompromisu. Widzę, że na źródłach są też spore różnice w brzmieniu. Ciągle jestem w plecy z akustyką, z tyłu głowy pojawia się pomysł z przetestowaniem Arcad 2,5......

 

Ostatnio rozmawiałem z Rafałem o plikach i ,że wszystko zmierza w tym kierunku , a ja mam aktualnie 3 odtwarzacze cd . Czy jest na forum lekarz ?

 

lampki.jpg

4 minuty temu, Rezyslaw napisał:

który to Lector , szóstka?

Tak. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Silver_85 napisał:

Jak widać w tle gra na razie bez pokrywy w oczekiwaniu na nowe lampy. Aktualnie są chyba wsadzone RFT., a te są ponoć mega detaliczne. I tak gra ten cedek. Jak ktoś szuka ciemnego grania to nie ten kierunek przynajmniej z tymi lampami. Góra jest pięknie otwarta, detaliczna. Na razie mi się to podoba. Brakuje mi trochę "mięcha" na średnicy , ale liczę, że bardziej gęste lampy to poprawią. "Nasz"z Atoll CD100 Adamie ma dociążoną średnice , ale trochę kuleje na górze. Jak widać szukam ciągle pewnego kompromisu. Widzę, że na źródłach są też spore różnice w brzmieniu. Ciągle jestem w plecy z akustyką, z tyłu głowy pojawia się pomysł z przetestowaniem Arcad 2,5......

 

Ostatnio rozmawiałem z Rafałem o plikach i ,że wszystko zmierza w tym kierunku , a ja mam aktualnie 3 odtwarzacze cd . Czy jest na forum lekarz ?

 

lampki.jpg

Tak. 

Akurat średnica w Lectorach jest wyborna , RFT nie słuchałem ale nawet w 6-ce wymiana lamp dużo wnosi. Jak włożysz Mullarda to może się okazać że cdek za mocno dociąży środek , góra się wygładzi ale i dynamika spadnie, na TFK jest bardzo dobrze, osobiście gram najcześciej na Philpsach Miniwatt CV455 mają fenomenalną przestrzeń i separację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na tle DACa Cyrusowego i Qutesta uważam, że nasz Atoll CD 100 pogrubia dolny środek i w sumie nie byłoby to takie złe, gdyby nie to że on ma ten środek całościowo "zabałaganiony" i przez to mnie męczący, zniekształcony. No ale w końcu to Atoll ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, McGyver napisał:

Osobiście o wiele bardziej podoba mi się brzmienie Lectora CDP7TL, jest w nim większy potencjał. Więcej niż lampami można zyskać wymianą kondensatorów sygnałowych.

Adam a co wstawiałeś? albo co byś polecił ,myślę o Duelundach Alexandrach te co stosujesz w DACach

Generalnie 6kę bym sobie odpuścił i dołozył do 7ki to jest klasa wyżej i wszelkie zmiany są bardziej zauwazalne

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rezyslaw napisał:

Akurat średnica w Lectorach jest wyborna , RFT nie słuchałem ale nawet w 6-ce wymiana lamp dużo wnosi. Jak włożysz Mullarda to może się okazać że cdek za mocno dociąży środek , góra się wygładzi ale i dynamika spadnie, na TFK jest bardzo dobrze, osobiście gram najcześciej na Philpsach Miniwatt CV455 mają fenomenalną przestrzeń i separację

Mam już zamówione lampy Brimar. Zobaczymy jak zagrają. 

 

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Też na tle DACa Cyrusowego i Qutesta uważam, że nasz Atoll CD 100 pogrubia dolny środek i w sumie nie byłoby to takie złe, gdyby nie to że on ma ten środek całościowo "zabałaganiony" i przez to mnie męczący, zniekształcony. No ale w końcu to Atoll ?

Powiem Ci , że ten nasz cedek całkiem fajnie się brani. Ma wady , ale gra muzykę , a to nie jest oczywiste. 

 

Godzinę temu, McGyver napisał:

Osobiście o wiele bardziej podoba mi się brzmienie Lectora CDP7TL, jest w nim większy potencjał. Więcej niż lampami można zyskać wymianą kondensatorów sygnałowych.

Domyślam się , że gra lepiej , ale nie od razu Kraków zbudowano. Na razie "pobawię" się budżetowy klockami , a na wisienkę na torcie przejdzie czas ?  Aha kolega Muda od którego kupiłem tego cedeka wspominał o wymianie kondensatorów, żeby poprawić brzmienie. Jak u mnie zostanie to o tym pomyślę. 

 

53 minuty temu, Rezyslaw napisał:

Generalnie 6kę bym sobie odpuścił i dołozył do 7ki to jest klasa wyżej i wszelkie zmiany są bardziej zauwazalne

Dokładać zawsze można. Zaraz ktoś napisze , że po co 7 Lectora jak lepiej dołożyć do Vivaldi One. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rezyslaw napisał:

MC a co wstawiałeś?

Wstawiałem co sobie (po konsultacjach) "inwestor" zażyczył. 

5 minut temu, Rezyslaw napisał:

albo co byś polecił ,myślę o Duelundach Alexandrach te co stosujesz w DACach

Temat brzmienia kondensatorów jest szeroki. W skrócie, w DACach stosuję nie tylko Alexandry. To znakomite kondensatory, ale niekoniecznie w każdy system się wpasują. Równie dobre, ale o innym charakterze są Jupitery Cu-Wax.

7 minut temu, Rezyslaw napisał:

Generalnie 6kę bym sobie odpuścił i dołozył do 7ki to jest klasa wyżej i wszelkie zmiany są bardziej zauwazalne

Zażartowałbym sobie, że 7T, 7TL, 707, a nawet stare 1T, 2T, 3T to "pełna klasa" a 0.6T to "ułamek klasy", przedsmak klasy jakiś tam daje, ale to zawsze tylko przedsmak wink.gif

7 minut temu, Silver_85 napisał:

Zaraz ktoś napisze , że po co 7 Lectora jak lepiej dołożyć do Vivaldi One. 

Nie za bardzo, bo to są urządzenia z zupełnie różnych bajek. To trochę jak stawianie obok siebie Mazdy MX5 i Hummera wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 12:50, glonek1125 napisał:

Jakaś cisza w klubie, chyba wszyscy muzki słuchają;)

To pochwalę się, że ostatnio moje Canto Grandy przeszły upgrade do wersji Signature Plus, no i znowu pięknie jest;)

Mam rozumieć że to jakaś specjalna wersja wyższa od Signature? Modyfikowałeś podstawową wersje? 

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po informacji znalezionej w sieci wygląda na to, że Studio 16hz zakończyło właśnie prace nad najnowszą odsłoną znanego chyba wszystkim tutaj modelu monitora Canto Grand. Będzie on nosił nazwę Canto Grand New. Ktoś z Was może potwierdzić powyższe?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, glonek1125 napisał:

Tak ma dołożone duże rezystory grafitowe, modyfikacja z podstawowej wersji.

Miałeś okazję słuchać zwykłych Sig. czy od razu przeskok na sig plus ?

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie porównywalem 1:1, Grzegorz pisał, że są bardziej przejrzyste ze względu na grafit, w moim przypadku dopłata nie była mocno znacząca i bardziej przyszłościowo chciałem zrobić maks co się da i nie drążyć tematu za pół roku;) podejrzewam że zmiany raczej kosmetyczne ale zawsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 10:32, Adam 38 napisał:

Po informacji znalezionej w sieci wygląda na to, że Studio 16hz zakończyło właśnie prace nad najnowszą odsłoną znanego chyba wszystkim tutaj modelu monitora Canto Grand. Będzie on nosił nazwę Canto Grand New. Ktoś z Was może potwierdzić powyższe?

Z tego co widzę terminale pojedyncze , ale za to ładniejsze ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.