Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jak Grutka w temacie Minasów ? 

 

Tak tylko przypomnę jak wyglądają bo ostatnio raczej głośnie o Ethos Ultimo, a Minasy to już chyba taka kultowa kolumna z logiem S16Hz. 

 

mm2.thumb.jpg.d7814652fa2e807e85dcf636f2cdb094.jpg

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w tle gra na razie bez pokrywy w oczekiwaniu na nowe lampy. Aktualnie są chyba wsadzone RFT., a te są ponoć mega detaliczne. I tak gra ten cedek. Jak ktoś szuka ciemnego grania to nie ten kierunek przynajmniej z tymi lampami. Góra jest pięknie otwarta, detaliczna. Na razie mi się to podoba. Brakuje mi trochę "mięcha" na średnicy , ale liczę, że bardziej gęste lampy to poprawią. "Nasz"z Atoll CD100 Adamie ma dociążoną średnice , ale trochę kuleje na górze. Jak widać szukam ciągle pewnego kompromisu. Widzę, że na źródłach są też spore różnice w brzmieniu. Ciągle jestem w plecy z akustyką, z tyłu głowy pojawia się pomysł z przetestowaniem Arcad 2,5......

 

Ostatnio rozmawiałem z Rafałem o plikach i ,że wszystko zmierza w tym kierunku , a ja mam aktualnie 3 odtwarzacze cd . Czy jest na forum lekarz ?

 

lampki.jpg

4 minuty temu, Rezyslaw napisał:

który to Lector , szóstka?

Tak. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Silver_85 napisał:

Jak widać w tle gra na razie bez pokrywy w oczekiwaniu na nowe lampy. Aktualnie są chyba wsadzone RFT., a te są ponoć mega detaliczne. I tak gra ten cedek. Jak ktoś szuka ciemnego grania to nie ten kierunek przynajmniej z tymi lampami. Góra jest pięknie otwarta, detaliczna. Na razie mi się to podoba. Brakuje mi trochę "mięcha" na średnicy , ale liczę, że bardziej gęste lampy to poprawią. "Nasz"z Atoll CD100 Adamie ma dociążoną średnice , ale trochę kuleje na górze. Jak widać szukam ciągle pewnego kompromisu. Widzę, że na źródłach są też spore różnice w brzmieniu. Ciągle jestem w plecy z akustyką, z tyłu głowy pojawia się pomysł z przetestowaniem Arcad 2,5......

 

Ostatnio rozmawiałem z Rafałem o plikach i ,że wszystko zmierza w tym kierunku , a ja mam aktualnie 3 odtwarzacze cd . Czy jest na forum lekarz ?

 

lampki.jpg

Tak. 

Akurat średnica w Lectorach jest wyborna , RFT nie słuchałem ale nawet w 6-ce wymiana lamp dużo wnosi. Jak włożysz Mullarda to może się okazać że cdek za mocno dociąży środek , góra się wygładzi ale i dynamika spadnie, na TFK jest bardzo dobrze, osobiście gram najcześciej na Philpsach Miniwatt CV455 mają fenomenalną przestrzeń i separację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na tle DACa Cyrusowego i Qutesta uważam, że nasz Atoll CD 100 pogrubia dolny środek i w sumie nie byłoby to takie złe, gdyby nie to że on ma ten środek całościowo "zabałaganiony" i przez to mnie męczący, zniekształcony. No ale w końcu to Atoll ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, McGyver napisał:

Osobiście o wiele bardziej podoba mi się brzmienie Lectora CDP7TL, jest w nim większy potencjał. Więcej niż lampami można zyskać wymianą kondensatorów sygnałowych.

Adam a co wstawiałeś? albo co byś polecił ,myślę o Duelundach Alexandrach te co stosujesz w DACach

Generalnie 6kę bym sobie odpuścił i dołozył do 7ki to jest klasa wyżej i wszelkie zmiany są bardziej zauwazalne

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rezyslaw napisał:

Akurat średnica w Lectorach jest wyborna , RFT nie słuchałem ale nawet w 6-ce wymiana lamp dużo wnosi. Jak włożysz Mullarda to może się okazać że cdek za mocno dociąży środek , góra się wygładzi ale i dynamika spadnie, na TFK jest bardzo dobrze, osobiście gram najcześciej na Philpsach Miniwatt CV455 mają fenomenalną przestrzeń i separację

Mam już zamówione lampy Brimar. Zobaczymy jak zagrają. 

 

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Też na tle DACa Cyrusowego i Qutesta uważam, że nasz Atoll CD 100 pogrubia dolny środek i w sumie nie byłoby to takie złe, gdyby nie to że on ma ten środek całościowo "zabałaganiony" i przez to mnie męczący, zniekształcony. No ale w końcu to Atoll ?

Powiem Ci , że ten nasz cedek całkiem fajnie się brani. Ma wady , ale gra muzykę , a to nie jest oczywiste. 

 

Godzinę temu, McGyver napisał:

Osobiście o wiele bardziej podoba mi się brzmienie Lectora CDP7TL, jest w nim większy potencjał. Więcej niż lampami można zyskać wymianą kondensatorów sygnałowych.

Domyślam się , że gra lepiej , ale nie od razu Kraków zbudowano. Na razie "pobawię" się budżetowy klockami , a na wisienkę na torcie przejdzie czas ?  Aha kolega Muda od którego kupiłem tego cedeka wspominał o wymianie kondensatorów, żeby poprawić brzmienie. Jak u mnie zostanie to o tym pomyślę. 

 

53 minuty temu, Rezyslaw napisał:

Generalnie 6kę bym sobie odpuścił i dołozył do 7ki to jest klasa wyżej i wszelkie zmiany są bardziej zauwazalne

Dokładać zawsze można. Zaraz ktoś napisze , że po co 7 Lectora jak lepiej dołożyć do Vivaldi One. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rezyslaw napisał:

MC a co wstawiałeś?

Wstawiałem co sobie (po konsultacjach) "inwestor" zażyczył. 

5 minut temu, Rezyslaw napisał:

albo co byś polecił ,myślę o Duelundach Alexandrach te co stosujesz w DACach

Temat brzmienia kondensatorów jest szeroki. W skrócie, w DACach stosuję nie tylko Alexandry. To znakomite kondensatory, ale niekoniecznie w każdy system się wpasują. Równie dobre, ale o innym charakterze są Jupitery Cu-Wax.

7 minut temu, Rezyslaw napisał:

Generalnie 6kę bym sobie odpuścił i dołozył do 7ki to jest klasa wyżej i wszelkie zmiany są bardziej zauwazalne

Zażartowałbym sobie, że 7T, 7TL, 707, a nawet stare 1T, 2T, 3T to "pełna klasa" a 0.6T to "ułamek klasy", przedsmak klasy jakiś tam daje, ale to zawsze tylko przedsmak wink.gif

7 minut temu, Silver_85 napisał:

Zaraz ktoś napisze , że po co 7 Lectora jak lepiej dołożyć do Vivaldi One. 

Nie za bardzo, bo to są urządzenia z zupełnie różnych bajek. To trochę jak stawianie obok siebie Mazdy MX5 i Hummera wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2019 o 12:50, glonek1125 napisał:

Jakaś cisza w klubie, chyba wszyscy muzki słuchają;)

To pochwalę się, że ostatnio moje Canto Grandy przeszły upgrade do wersji Signature Plus, no i znowu pięknie jest;)

Mam rozumieć że to jakaś specjalna wersja wyższa od Signature? Modyfikowałeś podstawową wersje? 

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po informacji znalezionej w sieci wygląda na to, że Studio 16hz zakończyło właśnie prace nad najnowszą odsłoną znanego chyba wszystkim tutaj modelu monitora Canto Grand. Będzie on nosił nazwę Canto Grand New. Ktoś z Was może potwierdzić powyższe?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, glonek1125 napisał:

Tak ma dołożone duże rezystory grafitowe, modyfikacja z podstawowej wersji.

Miałeś okazję słuchać zwykłych Sig. czy od razu przeskok na sig plus ?

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie porównywalem 1:1, Grzegorz pisał, że są bardziej przejrzyste ze względu na grafit, w moim przypadku dopłata nie była mocno znacząca i bardziej przyszłościowo chciałem zrobić maks co się da i nie drążyć tematu za pół roku;) podejrzewam że zmiany raczej kosmetyczne ale zawsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2019 o 10:32, Adam 38 napisał:

Po informacji znalezionej w sieci wygląda na to, że Studio 16hz zakończyło właśnie prace nad najnowszą odsłoną znanego chyba wszystkim tutaj modelu monitora Canto Grand. Będzie on nosił nazwę Canto Grand New. Ktoś z Was może potwierdzić powyższe?

Z tego co widzę terminale pojedyncze , ale za to ładniejsze ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.