Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No piękna sprawa, właśnie jestem na etapie zmiany kolumn (kumpel uparł  się na moje CG) , czekamy na szczegóły . Liczę na to że charakter brzmienia CG będzie zachowany tylko wejdziemy na wyższy poziom

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2019 o 13:39, plastik1989 napisał:

Dzieje się sporo, my praktycznie co tydzień w Krakowie jakieś małe spotkania robimy - tylko później jak nadźwigamy się kilkadziesiąt kg sprzętu to nikomu nie chce się już na forum pisać ?

Witaj, mam pytanie gdzie mozna znalesc informacje odnosnie organizowanych spotkan w Krakowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, grrosiek napisał:

Witaj, mam pytanie gdzie mozna znalesc informacje odnosnie organizowanych spotkan w Krakowie?

Sami sie między sobą umawiamy, akurat klub s16hz jest o tyle wdzięcznym miejscem, że ludzie są tu otwarci i łatwo się kontakty nawiązuje. Dam Ci znać na Pw jak coś będziemy słuchać ?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, ankos44 napisał:

Słuchał ktoś Aries plus z lampą Gm 70 ? ciekaw jestem czy około 30W z tej lampy da radę pobujać tymi kolumnami i jaki ewentualnie efekt takiego połączenia ?

Ja słuchałem z lampą 6c33, oraz z lampą 845: 

mastersound 845, oraz monobloki 845 DIY (Jarexa jeśli mnie pamięć nie myli). Z mastersoundem było słabo, z DIY monoblokami było już całkiem OK - tyle że tam zasilanie było potężne i jeden monoblok ważył coś koło 30-40kg. 

Gm70 jest mocniejsza, gdyby był to wzmacniacz z mocnym i szybkim dołem mogłoby to być ciekawe połączenie. 

Ale tak między Bogiem, a prawdą to lampa SE do tych kolumn nie jest optymalnym rozwiązaniem. One jednak prądu potrzebują sporo, jeśli do słuchania spokojnego Jazzu i nie przeszkadza nam nieco spowolniony bas, to można próbować lampę SE, ale tylko te najmocniejsze IMO. 

Z Phastami na 6c33 zagrało fajnie ale bas był już takim misiem. Było go sporo i nie dudnił, ale szybkość i najniższe zejście - zerowe. 

Całościowo chyba mimo wszystko lepiej grało Phastem 6c33 niż z masertsound 845 - więc sporo zależy też od aplikacji.  

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, plastik1989 napisał:

Ja słuchałem z lampą 6c33, oraz z lampą 845: 

mastersound 845, oraz monobloki 845 DIY (Jarexa jeśli mnie pamięć nie myli). Z mastersoundem było słabo, z DIY monoblokami było już całkiem OK - tyle że tam zasilanie było potężne i jeden monoblok ważył coś koło 30-40kg. 

Gm70 jest mocniejsza, gdyby był to wzmacniacz z mocnym i szybkim dołem mogłoby to być ciekawe połączenie. 

Ale tak między Bogiem, a prawdą to lampa SE do tych kolumn nie jest optymalnym rozwiązaniem. One jednak prądu potrzebują sporo, jeśli do słuchania spokojnego Jazzu i nie przeszkadza nam nieco spowolniony bas, to można próbować lampę SE, ale tylko te najmocniejsze IMO. 

Z Phastami na 6c33 zagrało fajnie ale bas był już takim misiem. Było go sporo i nie dudnił, ale szybkość i najniższe zejście - zerowe. 

Całościowo chyba mimo wszystko lepiej grało Phastem 6c33 niż z masertsound 845 - więc sporo zależy też od aplikacji.  

Interesuje mnie konkretnie Gm 70 bo podobno napędzi wiele trudniejszych kolumn pomimo 30W . Czyli Waty Watom nie równe i nie ma się co tak do końca sugerować tylko mocą na papierze . Ciekawy jestem jak by było w tym konkretnym przypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
9 minut temu, ankos44 napisał:

Interesuje mnie konkretnie Gm 70 bo podobno napędzi wiele trudniejszych kolumn pomimo 30W . Czyli Waty Watom nie równe i nie ma się co tak do końca sugerować tylko mocą na papierze . Ciekawy jestem jak by było w tym konkretnym przypadku .

W tych trzech konfiguracjach SE, które wcześniej wymieniłem, średnica i góra SE bardzo tym kolumnom pasowała, jedynie problemem był bas. Z mocnych 845 było już całkiem OK, ale trzeba mieć świadomość, że szybkość i zejście nigdy najwyższych lotow nie będą w przypadku tak wymagających kolumn, gdy połączymy je z SE.

Z wszystkich lamp, GM70 wydaje się najsensowniejszym połączeniem, bo po prostu ma najwięcej mocy, ale i tak trzeba liczyć się z kompromisem na dole pasma. 

Coś za coś, muzykalność i barwa kosztem szybkości i zejścia na basie. Ja z takim kompromisem mógłbym żyć, zwłaszcza gdyby alternatywą była szybkość na basie i zejście, kosztem muzykalności jak z np. Krella. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, plastik1989 napisał:

W tych trzech konfiguracjach SE, które wcześniej wymieniłem, średnica i góra SE bardzo tym kolumnom pasowała, jedynie problemem był bas. Z mocnych 845 było już całkiem OK, ale trzeba mieć świadomość, że szybkość i zejście nigdy najwyższych lotow nie będą w przypadku tak wymagających kolumn, gdy połączymy je z SE.

Z wszystkich lamp, GM70 wydaje się najsensowniejszym połączeniem, bo po prostu ma najwięcej mocy, ale i tak trzeba liczyć się z kompromisem na dole pasma. 

Coś za coś, muzykalność i barwa kosztem szybkości i zejścia na basie. Ja z takim kompromisem mógłbym żyć, gdyby alternatywą była szybkość na basie i zejście, kosztem muzykalności jak z np. Krella. 

Właśnie obecnie podpięty Krell a kusi mnie na zmiany ? . W planie albo mocne mono bloki lampowe albo końcówka +pre Krell jakiś wyższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, ankos44 napisał:

Właśnie obecnie podpięty Krell a kusi mnie na zmiany ? . W planie albo mocne mono bloki lampowe albo końcówka +pre Krell jakiś wyższy model.

Dużo zależy od osobistych preferencji. Są osoby które zdzierżą niedomagania na basie, ale nie przebaczą braku "muzykalności" średnicy i vice versa, osoby które cenią sobie szybkość na basie i rytm kosztem barwy. Wszystko zależy od rodzaju słuchanej muzyki i osobistych preferencji. No na pewno po przejściu z Krella (btw. jaki model?) odczujesz degradację dynamiki w dolnym paśmie. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, plastik1989 napisał:

Dużo zależy od osobistych preferencji. Są osoby które zdzierżą niedomagania na basie, ale nie przebaczą braku "muzykalności" średnicy i vice versa, osoby które cenią sobie szybkość na basie i rytm kosztem barwy. Wszystko zależy od rodzaju słuchanej muzyki i osobistych preferencji. No na pewno po przejściu z Krella (btw. jaki model?) odczujesz degradację dynamiki w dolnym paśmie. 

Krell 500i obecnie. Z tym słabym i wolnym basem z lampy to pewnie wielu sympatyków mogło by się obrazić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, ankos44 napisał:

Krell 500i obecnie. Z tym słabym i wolnym basem z lampy to pewnie wielu sympatyków mogło by się obrazić ?

I niesłusznie, że się obrażą bo bas z lampy może być i szybki i mocny, tyle że nie z typowej lampy SE połączonej z tymi kolumnami ?

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ankos44 napisał:

Właśnie obecnie podpięty Krell a kusi mnie na zmiany ? . W planie albo mocne mono bloki lampowe albo końcówka +pre Krell jakiś wyższy model.

Jeżeli ciągnie Cię do lampy, to rozwiązaniem może być mocna, szybka końcówka tranzystorowa która da radę napędzić te kolumny, i do tego dobry lampowy preamp. Kolega Plastik zapewne przypomni sobie odsłuch Ariesów Plus z końcówką Metaxas Soltaire oraz preampem lampowym. Grało wybornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

Jeżeli ciągnie Cię do lampy, to rozwiązaniem może być mocna, szybka końcówka tranzystorowa która da radę napędzić te kolumny, i do tego dobry lampowy preamp. Kolega Plastik zapewne przypomni sobie odsłuch Ariesów Plus z końcówką Metaxas Soltaire oraz preampem lampowym. Grało wybornie.

Biorę pod uwagę i taką opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Teraz, McGyver napisał:

Jeżeli ciągnie Cię do lampy, to rozwiązaniem może być mocna, szybka końcówka tranzystorowa która da radę napędzić te kolumny, i do tego dobry lampowy preamp. Kolega Plastik zapewne przypomni sobie odsłuch Ariesów Plus z końcówką Metaxas Soltaire oraz preampem lampowym. Grało wybornie.

Niestety, nie było mnie wtedy na tym odsłuchu, ale od kilku osób słyszałem, że było to jedno z najbardziej trafionych amplifikacji Ariesów jakie słyszeli. Sam Grzesiek też chyba bardzo zachwalał tą konfiguracje. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grutka napisał:

Też zastanawiam się nad lampą,  muszę pójść gdzieś na odsłuch i zobaczyć jak lampy grają,  jaka różnica jest między tranzystorem , lampa to ciężki temat, dla osoby nie zorientowanej w elektronice, to tranzystor jest o wiele prostszy 

To Ci nic nie da  gdy pójdziesz do sklepu i posłuchasz dowolnej lampy .

Zmieniając pytanie to tak jakbyś poszedł do sklepu i  zapytał jak brzmi tranzystor ,chcesz posłuchać .Sprzedawca podłączy Ci amplituner Marantza , Krella, Marka Levinsona , Atolla i Sugdena - każdy gra inaczej i jaki z tego wniosek ? żaden ,albo jeden że każdy wzmacniacz tranzystorowy gra różnie w zależności od pomysłu,techniki ,budowy itd.

To samo jest z lampami ,w zależności od rozwiązań konstrukcyjnych ,rodzaju lamp, jakości podzespołów w tym transformatorów głośnikowych każdy taki wzmacniacz brzmi różnie .

Ogólnie rzecz biorąc łatwiej w dobrym brzmieniu zrobić to na lampie niż tranzystorze ,choć są wyjątki od tej reguły.

I konkludując dobry wzmacniacz lampowy ma wszystkie cechy dobrego tranzystora a całościowo zabrzmi od niego lepiej .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No właściwie o to mi chodziło,  znaczy miałem na myśli to że z tranzystorem jest o tyle prościej,  że można określić jaką specyfikację brzmienia ma dany wzmacniacz tranzystorowy,a w lampowych to czarna amba z tymi lampami, kombinacji alpejskich w nich jest tyle, że aż za dużo i ceny sporo wyższe, jakieś dobre lampy para dopasowanych ile? Dwa tysiące? Dziękuję bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grutka napisał:

lampa to ciężki temat, dla osoby nie zorientowanej w elektronice, to tranzystor jest o wiele prostszy 

To są mity. Lampa może być równie prosta jak tranzystor, tylko trzeba przestać się jej obawiać. Trzeba też zapoznać się z kilkoma prostymi faktami, i tyle. Może t być naprawdę łatwe, zwłaszcza w erze internetu i nieskrępowanych kontaktów bez względu na odległość. 

Na początek możesz umówić się na jakiś odsłuch z kimś zorientowanym, kto ma zbudowany zrównoważony system. Jednak główną korzyścią dla Ciebie z takiego spotkania będzie pogawędka. Nie wahaj się pytać o wszystko, bo nie ma głupich pytań. Mogą być tylko głupie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.