Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

No piękna sprawa, właśnie jestem na etapie zmiany kolumn (kumpel uparł  się na moje CG) , czekamy na szczegóły . Liczę na to że charakter brzmienia CG będzie zachowany tylko wejdziemy na wyższy poziom

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 13:39, plastik1989 napisał:

Dzieje się sporo, my praktycznie co tydzień w Krakowie jakieś małe spotkania robimy - tylko później jak nadźwigamy się kilkadziesiąt kg sprzętu to nikomu nie chce się już na forum pisać ?

Witaj, mam pytanie gdzie mozna znalesc informacje odnosnie organizowanych spotkan w Krakowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 godzin temu, grrosiek napisał:

Witaj, mam pytanie gdzie mozna znalesc informacje odnosnie organizowanych spotkan w Krakowie?

Sami sie między sobą umawiamy, akurat klub s16hz jest o tyle wdzięcznym miejscem, że ludzie są tu otwarci i łatwo się kontakty nawiązuje. Dam Ci znać na Pw jak coś będziemy słuchać ?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, ankos44 napisał:

Słuchał ktoś Aries plus z lampą Gm 70 ? ciekaw jestem czy około 30W z tej lampy da radę pobujać tymi kolumnami i jaki ewentualnie efekt takiego połączenia ?

Ja słuchałem z lampą 6c33, oraz z lampą 845: 

mastersound 845, oraz monobloki 845 DIY (Jarexa jeśli mnie pamięć nie myli). Z mastersoundem było słabo, z DIY monoblokami było już całkiem OK - tyle że tam zasilanie było potężne i jeden monoblok ważył coś koło 30-40kg. 

Gm70 jest mocniejsza, gdyby był to wzmacniacz z mocnym i szybkim dołem mogłoby to być ciekawe połączenie. 

Ale tak między Bogiem, a prawdą to lampa SE do tych kolumn nie jest optymalnym rozwiązaniem. One jednak prądu potrzebują sporo, jeśli do słuchania spokojnego Jazzu i nie przeszkadza nam nieco spowolniony bas, to można próbować lampę SE, ale tylko te najmocniejsze IMO. 

Z Phastami na 6c33 zagrało fajnie ale bas był już takim misiem. Było go sporo i nie dudnił, ale szybkość i najniższe zejście - zerowe. 

Całościowo chyba mimo wszystko lepiej grało Phastem 6c33 niż z masertsound 845 - więc sporo zależy też od aplikacji.  

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, plastik1989 napisał:

Ja słuchałem z lampą 6c33, oraz z lampą 845: 

mastersound 845, oraz monobloki 845 DIY (Jarexa jeśli mnie pamięć nie myli). Z mastersoundem było słabo, z DIY monoblokami było już całkiem OK - tyle że tam zasilanie było potężne i jeden monoblok ważył coś koło 30-40kg. 

Gm70 jest mocniejsza, gdyby był to wzmacniacz z mocnym i szybkim dołem mogłoby to być ciekawe połączenie. 

Ale tak między Bogiem, a prawdą to lampa SE do tych kolumn nie jest optymalnym rozwiązaniem. One jednak prądu potrzebują sporo, jeśli do słuchania spokojnego Jazzu i nie przeszkadza nam nieco spowolniony bas, to można próbować lampę SE, ale tylko te najmocniejsze IMO. 

Z Phastami na 6c33 zagrało fajnie ale bas był już takim misiem. Było go sporo i nie dudnił, ale szybkość i najniższe zejście - zerowe. 

Całościowo chyba mimo wszystko lepiej grało Phastem 6c33 niż z masertsound 845 - więc sporo zależy też od aplikacji.  

Interesuje mnie konkretnie Gm 70 bo podobno napędzi wiele trudniejszych kolumn pomimo 30W . Czyli Waty Watom nie równe i nie ma się co tak do końca sugerować tylko mocą na papierze . Ciekawy jestem jak by było w tym konkretnym przypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
9 minut temu, ankos44 napisał:

Interesuje mnie konkretnie Gm 70 bo podobno napędzi wiele trudniejszych kolumn pomimo 30W . Czyli Waty Watom nie równe i nie ma się co tak do końca sugerować tylko mocą na papierze . Ciekawy jestem jak by było w tym konkretnym przypadku .

W tych trzech konfiguracjach SE, które wcześniej wymieniłem, średnica i góra SE bardzo tym kolumnom pasowała, jedynie problemem był bas. Z mocnych 845 było już całkiem OK, ale trzeba mieć świadomość, że szybkość i zejście nigdy najwyższych lotow nie będą w przypadku tak wymagających kolumn, gdy połączymy je z SE.

Z wszystkich lamp, GM70 wydaje się najsensowniejszym połączeniem, bo po prostu ma najwięcej mocy, ale i tak trzeba liczyć się z kompromisem na dole pasma. 

Coś za coś, muzykalność i barwa kosztem szybkości i zejścia na basie. Ja z takim kompromisem mógłbym żyć, zwłaszcza gdyby alternatywą była szybkość na basie i zejście, kosztem muzykalności jak z np. Krella. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, plastik1989 napisał:

W tych trzech konfiguracjach SE, które wcześniej wymieniłem, średnica i góra SE bardzo tym kolumnom pasowała, jedynie problemem był bas. Z mocnych 845 było już całkiem OK, ale trzeba mieć świadomość, że szybkość i zejście nigdy najwyższych lotow nie będą w przypadku tak wymagających kolumn, gdy połączymy je z SE.

Z wszystkich lamp, GM70 wydaje się najsensowniejszym połączeniem, bo po prostu ma najwięcej mocy, ale i tak trzeba liczyć się z kompromisem na dole pasma. 

Coś za coś, muzykalność i barwa kosztem szybkości i zejścia na basie. Ja z takim kompromisem mógłbym żyć, gdyby alternatywą była szybkość na basie i zejście, kosztem muzykalności jak z np. Krella. 

Właśnie obecnie podpięty Krell a kusi mnie na zmiany ? . W planie albo mocne mono bloki lampowe albo końcówka +pre Krell jakiś wyższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 minuty temu, ankos44 napisał:

Właśnie obecnie podpięty Krell a kusi mnie na zmiany ? . W planie albo mocne mono bloki lampowe albo końcówka +pre Krell jakiś wyższy model.

Dużo zależy od osobistych preferencji. Są osoby które zdzierżą niedomagania na basie, ale nie przebaczą braku "muzykalności" średnicy i vice versa, osoby które cenią sobie szybkość na basie i rytm kosztem barwy. Wszystko zależy od rodzaju słuchanej muzyki i osobistych preferencji. No na pewno po przejściu z Krella (btw. jaki model?) odczujesz degradację dynamiki w dolnym paśmie. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, plastik1989 napisał:

Dużo zależy od osobistych preferencji. Są osoby które zdzierżą niedomagania na basie, ale nie przebaczą braku "muzykalności" średnicy i vice versa, osoby które cenią sobie szybkość na basie i rytm kosztem barwy. Wszystko zależy od rodzaju słuchanej muzyki i osobistych preferencji. No na pewno po przejściu z Krella (btw. jaki model?) odczujesz degradację dynamiki w dolnym paśmie. 

Krell 500i obecnie. Z tym słabym i wolnym basem z lampy to pewnie wielu sympatyków mogło by się obrazić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 minuty temu, ankos44 napisał:

Krell 500i obecnie. Z tym słabym i wolnym basem z lampy to pewnie wielu sympatyków mogło by się obrazić ?

I niesłusznie, że się obrażą bo bas z lampy może być i szybki i mocny, tyle że nie z typowej lampy SE połączonej z tymi kolumnami ?

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Gdybyś był z południa Polski to z moją lampą 845 oraz szybkim na dole PP kt88 pewnie dałoby się zorganizować odsłuch ? 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ankos44 napisał:

Właśnie obecnie podpięty Krell a kusi mnie na zmiany ? . W planie albo mocne mono bloki lampowe albo końcówka +pre Krell jakiś wyższy model.

Jeżeli ciągnie Cię do lampy, to rozwiązaniem może być mocna, szybka końcówka tranzystorowa która da radę napędzić te kolumny, i do tego dobry lampowy preamp. Kolega Plastik zapewne przypomni sobie odsłuch Ariesów Plus z końcówką Metaxas Soltaire oraz preampem lampowym. Grało wybornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, McGyver napisał:

Jeżeli ciągnie Cię do lampy, to rozwiązaniem może być mocna, szybka końcówka tranzystorowa która da radę napędzić te kolumny, i do tego dobry lampowy preamp. Kolega Plastik zapewne przypomni sobie odsłuch Ariesów Plus z końcówką Metaxas Soltaire oraz preampem lampowym. Grało wybornie.

Biorę pod uwagę i taką opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Teraz, McGyver napisał:

Jeżeli ciągnie Cię do lampy, to rozwiązaniem może być mocna, szybka końcówka tranzystorowa która da radę napędzić te kolumny, i do tego dobry lampowy preamp. Kolega Plastik zapewne przypomni sobie odsłuch Ariesów Plus z końcówką Metaxas Soltaire oraz preampem lampowym. Grało wybornie.

Niestety, nie było mnie wtedy na tym odsłuchu, ale od kilku osób słyszałem, że było to jedno z najbardziej trafionych amplifikacji Ariesów jakie słyszeli. Sam Grzesiek też chyba bardzo zachwalał tą konfiguracje. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Też zastanawiam się nad lampą,  muszę pójść gdzieś na odsłuch i zobaczyć jak lampy grają,  jaka różnica jest między tranzystorem , lampa to ciężki temat, dla osoby nie zorientowanej w elektronice, to tranzystor jest o wiele prostszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grutka napisał:

Też zastanawiam się nad lampą,  muszę pójść gdzieś na odsłuch i zobaczyć jak lampy grają,  jaka różnica jest między tranzystorem , lampa to ciężki temat, dla osoby nie zorientowanej w elektronice, to tranzystor jest o wiele prostszy 

To Ci nic nie da  gdy pójdziesz do sklepu i posłuchasz dowolnej lampy .

Zmieniając pytanie to tak jakbyś poszedł do sklepu i  zapytał jak brzmi tranzystor ,chcesz posłuchać .Sprzedawca podłączy Ci amplituner Marantza , Krella, Marka Levinsona , Atolla i Sugdena - każdy gra inaczej i jaki z tego wniosek ? żaden ,albo jeden że każdy wzmacniacz tranzystorowy gra różnie w zależności od pomysłu,techniki ,budowy itd.

To samo jest z lampami ,w zależności od rozwiązań konstrukcyjnych ,rodzaju lamp, jakości podzespołów w tym transformatorów głośnikowych każdy taki wzmacniacz brzmi różnie .

Ogólnie rzecz biorąc łatwiej w dobrym brzmieniu zrobić to na lampie niż tranzystorze ,choć są wyjątki od tej reguły.

I konkludując dobry wzmacniacz lampowy ma wszystkie cechy dobrego tranzystora a całościowo zabrzmi od niego lepiej .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No właściwie o to mi chodziło,  znaczy miałem na myśli to że z tranzystorem jest o tyle prościej,  że można określić jaką specyfikację brzmienia ma dany wzmacniacz tranzystorowy,a w lampowych to czarna amba z tymi lampami, kombinacji alpejskich w nich jest tyle, że aż za dużo i ceny sporo wyższe, jakieś dobre lampy para dopasowanych ile? Dwa tysiące? Dziękuję bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grutka napisał:

lampa to ciężki temat, dla osoby nie zorientowanej w elektronice, to tranzystor jest o wiele prostszy 

To są mity. Lampa może być równie prosta jak tranzystor, tylko trzeba przestać się jej obawiać. Trzeba też zapoznać się z kilkoma prostymi faktami, i tyle. Może t być naprawdę łatwe, zwłaszcza w erze internetu i nieskrępowanych kontaktów bez względu na odległość. 

Na początek możesz umówić się na jakiś odsłuch z kimś zorientowanym, kto ma zbudowany zrównoważony system. Jednak główną korzyścią dla Ciebie z takiego spotkania będzie pogawędka. Nie wahaj się pytać o wszystko, bo nie ma głupich pytań. Mogą być tylko głupie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.