Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Grutka napisał:

No właściwie o to mi chodziło,  znaczy miałem na myśli to że z tranzystorem jest o tyle prościej,  że można określić jaką specyfikację brzmienia ma dany wzmacniacz tranzystorowy,a w lampowych to czarna amba z tymi lampami, kombinacji alpejskich w nich jest tyle, że aż za dużo i ceny sporo wyższe, jakieś dobre lampy para dopasowanych ile? Dwa tysiące? Dziękuję bardzo 

Ja kiedyś kupiłem lampowca na handel, miał najtańsze lampy wsadzone a i tak na dzień dobry skopał d... dużo droższemu tranzystorowi... został na zawsze ? Kupowałem coraz lepsze lampy i zawsze był znaczny progres, żeby taki uzyskać na tranzystorze to dopiero są koszta...   

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Grutka napisał:

w lampowych to czarna amba z tymi lampami, kombinacji alpejskich w nich jest tyle, że aż za dużo i ceny sporo wyższe, jakieś dobre lampy para dopasowanych ile? Dwa tysiące? Dziękuję bardzo 

Nie przesadzajmy, podstawowy charakter brzmienia danego wzmacniacza lampowego jest stały, wymianą lamp można go tylko w pewnym ograniczonym zakresie korygować. Ale jego charakteru diametralnie zmienić się nie da. 

A co do kosztu lamp, to 2000zł za parę sterujących to pewne ekstremum. Dobre lampy dające realny postęp brzmieniowy w stosunku do tego co fabryka dała zaczynają się lekko powyżej 300zł za parę więc nie ma jakichś wielkich powodów do paniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Tutaj jest jedna mała różnica lamp, a tranzystor, jest mianowicie tak- chce kupić używany wzmacniacz tranzystorowy prawda?  Idę do salonu N odsluch i wiem jak brzmi i wtedy kupuję od kogoś używany, z lampą natomiast jest tak, że ludzie modyfikuja stosując ,kupując lepsze lampy, i teraz ja muszę jechać pół Polski do właściciela sprzedającego wzmacniacz lampowy, żeby usłyszeć jak brzmi, no bo dobrymi lampami zmodyfikował dźwięk i nie jest odpowiednikiem z salonu, a najlepiej to żebym kolumny jeszcze swoje zabrał, bo sa na olx wypasione zmodyfikowane dobrymi lampami wzmacniacze, ale ich brzmienie to jedna wielka niewiadoma, rozumiecie Panowie o co mi chodzi? ? A przy okazji -Spokojnych zdrowych świąt dla Was i Waszych rodzin,dużo zdrówka i wszystkiego dobrego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie tragizujesz. Jak już wspomniałem wcześniej, nawet najlepszymi lampami nie da się zmienić diametralnie "wrodzonego" charakteru brzmienia danego modelu wzmacniacza lampowego. Skoro zatem posłuchałeś jakiegoś modelu na fabrycznych lampach i uznałeś że jest wart zakupu, to śmiało możesz szukać wzmacniacza z drugiej ręki, nawet na innych lampach. Ludzie z reguły instalują lepsze lampy, więc wzmacniacz z drugiej ręki gorzej nie zagra. Ponadto wymiana lamp dokonana przez poprzedniego użytkownika jest przecież w każdej chwili całkowicie odwracalna poprzez banalną czynność wymiany lamp, co zwykle trwa ze dwie minuty. Nie widzę tu powodu do zamartwiania się na zapas. 

A tak BTW, zawracanie gitary sprzedawcom w salonie i marnowanie ich czasu ze świadomością że się u nich tego wzmacniacza na pewno nie kupi to takie nie fair jest, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Alez oczywiście, wiele nieuczciwości jest na świecie, a ilu nieuczciwych sprzedawców jest , nic nie zrobisz,takie życie

Ale dzieki Mcgyver za jasne realne wyjaśnienie tematu, bo sporo osób   pisze  że zmienianie lamp, diametralnie zmienia brzmienie danego wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grutka napisał:

poro osób   pisze  że zmienianie lamp, diametralnie zmienia brzmienie danego wzmacniacza

Wiele osób pisze też że wymiana kabla przynosi diametralną zmianę brzmienia. Ja tego nie neguję, ale trzeba sobie zdać sprawę z faktu, że zastosowano tu figurę stylistyczną zwaną hiperbolą po to, by ułatwić sobie opis zjawiska. 

A wymiana lamp we wzmacniaczu zwykle przynosi zmiany brzmienia o skali porównywalnej z wymianą okablowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grutka napisał:

Czyli nie przynosi zadnej zmiany ? to po co wymieniaja lampy

Dzwiek wzmacniacza zalezy w najwiekszej mierze od topologi układu i uzytych lamp

wymiana lamp na zmienniki innych producentów lub nosy może podnieść jakośc prezentacji lub ją obnizyć ale ogólny charakter grania wzmacniacza nie zmienia się

Szukając idealnego brzmienia i dlatego ,że istnieje taka mozliwość wymienia sie lampy by doswiadzalnie sprawdzić jakie sa różnice w brzmieniu, jest to jedna z cech tego hobby -porównania

nigdy nie mozna zakładac ,że dany wzmacniacz lampowy czy tranzystorowy lepiej sprawdzi się w systemie, zawsze nalezy odsłuchać i porównać

 

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grutka napisał:

Czyli nie przynosi zadnej zmiany ? to po co wymieniaja lampy

Kolego zmiana lamp zawsze coś wnosi ale nie zawsze są to spektakularne zmiany. Zwróć uwagę, że koledzy mają już fajnie dopieszczone systemy z wyższej półki i tu już zmiana lamp nie będzie wprowadzać rewolucji.

Od 1,5 roku użytkuję Cayina a55tp, to moja pierwsza lampa z czasem wymieniłem lampki bo mnie poprostu dupa swędziała;) takie hobby, zmianę odczułem ale mniejszą niż np. przeskok z trana na lampę. Gra muzyka i pięknie jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z okazji świąt miałem wczoraj gościa melomana audio w domu który mieszkał w krajach Arabskich Japonii Stanach itd.
W swoich domach miał audio Martiny Logany, Magnepany , Avangarde Acoustic itd.
Wzmacniacze od Mackintosh po Gryphony inne.
Gość przy okazji gościny poprosił a włączysz muzykę.
Na jego żądanie odsłuchu Carmen Cuesta, Diana Krall, Agnes Obel , Metallica i kilka innych kawałków.
Mój zestaw to Arcady 2,5 Signature, Cayin 845, Denafrips Pontus.
Bałem się ostro krytyki bo jednak kolega mocno osłuchany.
Ale był mega zaskoczony prezentacją, troszkę skrytykował pomieszczenie i w którym niektórych miejscach wzbudzający się delikatnie bas, pokazał mi te miejsca gdzie ja nawet nie miałem pojęcia o tym, ale wiedzą gościa dużo większa od mojej.
Zauważyć pragnę że mój pokój totalnie nie przygotowany pod kątem audio.
Wokale urzekły jednak gościa, był zachwycony prezentacją bo rozmawialiśmy o kosztach na początku i podejście było mocno sceptyczne. Marki S16HZ nie znał i nie słyszał nawet o niej kiedykolwiek, ale był w szoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Silver_85 napisał:

Jednak pod skosem ? 

 

 

 

 

CG.jpg

Tak ,zewnętrznie Canto Grand New różnią się tym iż frontowa ścianka została pochylona ,skos bo bokach skrzynki został także zwiększony aby jeszcze bardziej wysmuklic bryłę. Na tyle mamy inny terminal połączeniowy ,jest pojedynczy akceptujący gołe przewody ,wtyki bananowe ,oraz widełki ,nakrętka jest grawerowana aby trzymać solidnie cięższe kable .Płyta terminalowa jest aluminiowa w miejsce tej z tworzywa z poprzedniego modelu .

Wewnątrz zmiany ,zastosowana została solidna płytka drukowana miedziowana i  cynowana dostawcy zza Odry .
Zwrotnica lekko zmieniona . Komponenty to także oczko w górę ,w miejsce cewki rdzeniowej na zakresie bas-mid cewka powietrzna niemieckiego Intertechnika na solidnym karkasie .Grubość drutu to 1,4 mm2 ,mamy dosyć niską rezystancję i jeszcze  kilka innych  drobiazgów ?

Przetworniki w wersji standard pozostają bez zmian.

Co do Canto Grand poprzedniego modelu  to  nadal zostają w ofercie co najmniej rok .Będą wytwarzane razem z nowym odświeżonym modelem. 

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 10:30, Corvin74 napisał:

Cześć

Czy jest sen wymienić monitory Studio 16Hz model Aurum na nowe Canto Grand New??

Jaka jest różnica w dźwięku?  - docelowo ma to być wpięte we wzmacniacz lampowy na KT150.

Warto sprawdzić w swoim systemie .Canto Grand New dysponuje większą dynamiką zarówno w skali mikro jak i makro .To dynamiczna kolumna i dosyć efektywna . Aurum-y w tej materii ustąpią pola nowemu modelowi .

Lampy KT88,  KT90, 6550 , KT150 polecane .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 10:30, Corvin74 napisał:

Cześć

Czy jest sen wymienić monitory Studio 16Hz model Aurum na nowe Canto Grand New??

Jaka jest różnica w dźwięku?  - docelowo ma to być wpięte we wzmacniacz lampowy na KT150.

Jakiego wzmacniacza obecnie używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jutro komisyjnie pozbywam się wszystkich ( czyli całych dwóch) płyt jakie mam tego ARTYSTY. 

Jak mi w tym nie pomożesz, to wiem gdzie mieszkasz i znajdę foty z naszej-klasy Twoje! 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Teraz, McGyver napisał:

Co masz Vollenweidera? Może ja bym chciał?

za późno, zjadłem to płytę i własnie ją trawię. 

A mam do Niego to, że nie trawię Jego muzyki. Płyt najprawdopodniej też ?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za późno, zjadłem to płytę i własnie ją trawię. 
A mam do Niego to, że nie trawię Jego muzyki. Płyt najprawdopodniej też


My też na odsłuchach musimy znosić Rafała płyty Modern Talking Japanese Version.

A tak serio to lubimy Andreasa :) Rafał chyba czuje się przesłuchany tymi dźwiękami :)
W sumie jeśli z muzyki mamy czerpać przyjemność, to z słuchania pełnych albumów, ich koncepcji i klimatu przy dobrej realizacji nagrania.
Osobiście Andreasa traktuję jako super test selektywnego i rozdzielczego grania ale całych płyt na co dzień nie słucham. Stąd można zrozumieć wytrawnego słuchacza jakim jest Rafał, iż odpalając N’ty raz ten sam utwór można dostać mdłości. Nie mniej jednak, nie odpuszczę :) Brodka MTV Unplugged jutro przy testach lampy 845 musowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.