Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Plastik, nawet po przecenie czy wręcz z wyprzedaży jest wart więcej niż pisujący tu po próżnicy razem wzięci zusammen do kupy grin.gif
Ja zupełnie nie o tym.
Więc proszę mnie nie deprymować - szczególnie że Wać Pan sam święty w przeszłości w swoich wypowiedziach nie był. Jako, że uważam Wać Pana za jednego z bardziej inteligentnych na tym forum chciałbym przypomnieć, że Pan również nie przebiera w słowach do osób, które Panu na piętę nadepły.


Wobec powyższego zupełnie nie rozumiem Pańskiego udziału w niniejszej dyskusji - jeśli w ogóle można to nazwać dyskusją.
Zostałem tutaj znokałtowany i to przez Moderatora i to nie podlega żadnej dyskusji. Jeśli Pan jest fanem takiego zachowania to gratuluję taktu i wyczucia. To niedawno Pan walczyłeś z Moderatormi, którzy traktowali Pana jak mnie w tej chwili. Widać jednak, że udało się Panu jednak znaleść bratnią duszę w środowisku Modów. Proszę trzymać z nim jak najdłużej bo niewiadomo jak długo będzie u władzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hi_aro napisał:

nie jest rzadną

 

46 minut temu, piorasz napisał:

Panu na piętę nadepły.

Koledzy z jednej ławki... 

48 minut temu, piorasz napisał:

szczególnie że Wać Pan

Czy "wać" to jakaś odmiana waty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, piorasz napisał:



Plastik nie sądzisz, że przeceniasz się trochę?

 

Pisząc w tym miejscu, używając luki w forum, łamiesz regulamin. Walczysz w ten sposób o dwutygodniowe wakacje, nie tylko od tego klubu, ale od całego forum. Jeszcze jeden post i tą walkę wygrasz. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, plastik1989 napisał:

Pisząc w tym miejscu, używając luki w forum, łamiesz regulamin. Walczysz w ten sposób o dwutygodniowe wakacje, nie tylko od tego klubu, ale od całego forum. Jeszcze jeden post i tą walkę wygrasz. 

A właśnie miałem pytać czy moja pamięć mnie nie zawodzi i czy Pan piorasz nie miał tutaj czasami bana.

Panowie skończcie te pyskówki i do meritum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 godziny temu, MrSalieri napisał:

do meritum. 

To wracając do meritum, spuentować można w jeden sposób: dla Arcady 2.5 towarzystwo mocnej triody jest doskonałym rozwiązaniem. Świetnie się zgrywają z lampą 845, pewnie równie dobre efekty można uzyskać z lamp 211, gm70, 805 itp.

91dB z Arcady 2.5 pozwala mocnej triodzie SE wyprawiać z tymi głośnikami co tylko zechce, dynamika jest świetna, a zachowujemy   barwę i nasycenie triody. Jak dla mnie świetne granie i relatywnie tanie - patrząc przez pryzmat tego ile kosztowałoby uzyskanie takiej barwy z mocnego tranzystora.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, plastik1989 napisał:

To wracając do meritum, spuentować można w jeden sposób: dla Arcady 2.5 towarzystwo mocnej triody jest doskonałym rozwiązaniem. Świetnie się zgrywają z lampą 845, pewnie równie dobre efekty można uzyskać z lamp 211, gm70, 805 itp.

91dB z Arcady 2.5 pozwala mocnej triodzie SE wyprawiać z tymi głośnikami co tylko zechce, dynamika jest świetna, a zachowujemy   barwę i nasycenie triody. Jak dla mnie świetne granie i relatywnie tanie - patrząc przez pryzmat tego ile kosztowałoby uzyskanie takiej barwy z mocnego tranzystora.  

Mam od kilku tygodni przyjemność testować Arcady 2.5 + Cayina A845 Pro + dCSa Bartok i przyznaję bez bicia, że to najtańszy hi- edowy zestaw jaki udało mi się złożyć z nowych komponentów. Oczywiście ma swoje ograniczenia odnośnie metrażu w jakim może pracować oraz dynamiki w skali absolutnej ale całość prezentacji jest wyjątkowa zważywszy na cenę zestawu. Realizm przekazu, płynność, gładkość, wielobarwność, scena 3D,  rozdzielczość  połączona z niezwykłym spokojem oraz doskonale kontrolowany i świetnie zróżnicowany bas spodoba się praktycznie każdemu miłośnikowi audio.  Do tego ścieżka sygnału wyjątkowo krótka a ilość kabli znikoma. Jako źródło zasobów muzycznych służy Qnap HS 453DX , który jest połączony bezpośrednio z Bartokiem kablem LAN. Postaram się niebawem wrzucić więcej zdjęć i krótki opis na blogu tego NASa. Arcady 2.5 to wyjątkowe paczki o wysokiej skuteczności 91dB, które można napędzić niezbyt mocarnym wzmacniaczem. 845 wysterowuje je na 90%, Set42SE w 100%.  Nie trzeba zatem sięgać zbyt głęboko do portfela i silić się na mocarzy za pierdylion zł. Wystarczy spokojnie wydajna lampka set o mocy 20-50W i rozdzielcze wysokiej klasy źródło. W zanadrzu Grzesiek ma jeszcze Arcady 2.5 signature ale to dłuższa historia...

 

 

15.jpg

14.jpg

13.jpg

12.jpg

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
16 minut temu, cichom napisał:

Koledzy jakie są wymiary min max pomieszczenia żeby Arcada 2.5 dobrze zagrała? Zakładam, małe dobrze zaadaptowane (ded. pokój), a większe raczej słabo (salon). 

Wg. mnie 15-25m jest optymalne. Do większego metrażu to już pewnie 3.5 lepiej się sprawdzi. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 12:53, Silver_85 napisał:

Cayin kolegi Łukasza na Kt88 wypadł gorzej jak rozumiem? 

Nie ? Gorzej to słowo jakie mogę użyć do porównania z graniem tranzystora np. Atoll'a jakiego użytkowałem. CS88A można zaklasyfikować jako bardziej uniwersalny kompromis do grania szerszego spektrum rodzaju muzyki. Jest czar lampy, jest mocna dynamika tak więc zagra bardzo dobrze tak z elektronicznym repertuarem, cięższym brzmieniem jak i spokojnym jazz'em.

Natomiast CS-845A porównałbym jako kwintesencję grania analogowego z wyśmienitą muzykalnością. To trochę tak jakby słuchać z gramofonu lecz z wszystkimi smaczkami grania z CD ? Muzyka odrywa się jeszcze bardziej od kolumn i czuć jeszcze większą bliskość z instrumentami. Generalnie większe, głębsze doznania w odbiorze muzyki.

Osobiście mógłbym mieć oba rodzaje grania w domu ? Na razie pozostaję z CS88A ale będę myślami przy triodzie w przyszłości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stuknęła 666 strona w klubie, nie ukrywam że mnie to niezmiernie cieszy :)))

2 godziny temu, MrSalieri napisał:

Lepsze mniejsze a dobrze przygotowane.  Arkada gra dynamicznie wyższym basem z którym może być problem w większym salonie. 

Z wyższym basem to może być problem wszędzie, w małym pomieszczeniu szczególnie.

2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Wg. mnie 15-25m jest optymalne. Do większego metrażu to już pewnie 3.5 lepiej się sprawdzi. 

Pod warunkiem, że jest czym taką Arcadę 3.5 napędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, venom200 napisał:

Fajny ten 845 pro.
Ciekawe jakie plusy zyskałbym względem mojej 845 A

Ze zwykłą wersją 845 był u mnie ostatnio Tomek @azis_light. Szybie porównanie wykazuje jeszcze większe wyrafinowanie oraz rozdzielczość i nośność dźwięku w stosunku do wersji podstawowej. Nie są to wielkie różnice ale bez problemu słyszalne. Do tego wersja PRO jest po prostu piękna ?

Trzeba też pamiętać, że spore różnice następują po zastąpieniu standardowych lampek w odmianie podstawowej. Bas zyskuje na szybkości, konturze i ataku a góra jest bardziej precyzyjna. Tomek wstawiał nowsze lampki, może coś napisze. U niego ten wzmacniacz pracuje z Arcadą 3.5 więc ma co robić. Zastąpił pół kilowatowego Krella.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 22:46, Szymon napisał:

Ze zwykłą wersją 845 był u mnie ostatnio Tomek @azis_light. Szybie porównanie wykazuje jeszcze większe wyrafinowanie oraz rozdzielczość i nośność dźwięku w stosunku do wersji podstawowej. Nie są to wielkie różnice ale bez problemu słyszalne. Do tego wersja PRO jest po prostu piękna ?

Trzeba też pamiętać, że spore różnice następują po zastąpieniu standardowych lampek w odmianie podstawowej. Bas zyskuje na szybkości, konturze i ataku a góra jest bardziej precyzyjna. Tomek wstawiał nowsze lampki, może coś napisze. U niego ten wzmacniacz pracuje z Arcadą 3.5 więc ma co robić. Zastąpił pół kilowatowego Krella.

 

Właśnie wygrzewam nowe lampy ShuGuang 845T - i mogę tylko potwierdzić - grają jeszcze bardziej analitycznie, zdecydowanie poprawiła się rozdzielczość, lepszy wgląd w nagrania , i jak narazie bas jest - skromniejszy ale zdecydowanie twardszy , szybszy  bardziej konturowy ( basu było u mnie aż nadto na oryginalnych 845 )

Zobaczymy co dalej,  narazie to kilkadziesiąt  godzin pograły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu stałem się posiadaczem kolumn S16 Hertz Minas Anor.  Wersja z najwyższej jakości komponentami zwrotnicy.

Powiem tak, jakość wykonania i dźwięk stoi na najwyższym poziomie. Teraz wiem skąd te negatywne komentarze. 

Niebawem dostanę również lampy full music 12ax7 i 12au7 i Gold Lion 5AR4 dla Cayin A70. Zobaczymy jak zagra po wymianie, obecnie mam Sovteca i Electro Harmonic.

IMG_0363.jpg

IMG_0358.jpg

IMG_0357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert84 napisał:

Wczoraj w końcu stałem się posiadaczem kolumn S16 Hertz Minas Anor.  Wersja z najwyższej jakości komponentami zwrotnicy.

Powiem tak, jakość wykonania i dźwięk stoi na najwyższym poziomie. Teraz wiem skąd te negatywne komentarze. 

Witamy w klubie. Minasy to porządne kolumny. Idealnie pasują do wzmacniaczy lampowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej potrzeby, scena jest ok. Mieszkam w budownictwie z lat 60, pożądane ściany i regały z książkami ładnie wytłumiają dźwięk. W planach mam zmianę miejsca i zakupić jakiś fajny stolik pod lampe z jakiegoś drewna. 

5 godzin temu, Silver_85 napisał:

Witamy w klubie. Minasy to porządne kolumny. Idealnie pasują do wzmacniaczy lampowych. 

Dziękuje ? Zgadzam się pasują idealnie.

Jestem w szoku jak taka pchełka jak chord gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.