Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Robert84 napisał:

Wczoraj w końcu stałem się posiadaczem kolumn S16 Hertz Minas Anor.  Wersja z najwyższej jakości komponentami zwrotnicy.

Powiem tak, jakość wykonania i dźwięk stoi na najwyższym poziomie. Teraz wiem skąd te negatywne komentarze. 

Niebawem dostanę również lampy full music 12ax7 i 12au7 i Gold Lion 5AR4 dla Cayin A70. Zobaczymy jak zagra po wymianie, obecnie mam Sovteca i Electro Harmonic.

IMG_0363.jpg

IMG_0358.jpg

IMG_0357.jpg

Witam. Minasy kupiłeś używane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Robert84 napisał:

Nie mam takiej potrzeby, scena jest ok. Mieszkam w budownictwie z lat 60, pożądane ściany i regały z książkami ładnie wytłumiają dźwięk. W planach mam zmianę miejsca i zakupić jakiś fajny stolik pod lampe z jakiegoś drewna. 

Dziękuje ? Zgadzam się pasują idealnie.

Jestem w szoku jak taka pchełka jak chord gra. 

Napewno nie jest to optymalne ustawienie dla Minasów zwłaszcza w budowaniu sceny w głąb ,po wysunięciu na pokój kolumny uwolnią sìę od podbić pomieszczenia co spowoduje zmniejszenie ilosci basu ale z korzyścią dla jego jakości,nastąpi gradacja planów w tył oraz poprawi się lokalizacja lewo-prawo i przód-tył. Polecam ustawienie wg Cardasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, h3x_Lukasz napisał:

 


Mogę zrobić ale o co dokładnie chodzi ? No i moje nie są w czerni, chyba, że zdjęcie będzie czarno białe ?

 

Znajomy chce kupic B&W 702 S2. Chce go powstrzymac przed zrobieniem tego bledu ? Wydaje mi sie (wlasciwie to jestem pewien) ze do jego pomieszczenia i muzyki ta Arcada bedzie o niebo lepsza. Mam wrazenie ze on wybiera na oko a nie na ucho i wiem ze czarny mu sie podoba. Taka sytuacja...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, zoromoto napisał:

Znajomy chce kupic B&W 702 S2. Chce go powstrzymac przed zrobieniem tego bledu ? Wydaje mi sie (wlasciwie to jestem pewien) ze do jego pomieszczenia i muzyki ta Arcada bedzie o niebo lepsza. Mam wrazenie ze on wybiera na oko a nie na ucho i wiem ze czarny mu sie podoba. Taka sytuacja...

Ale to całkiem inne kolumny pod każdym względem: inna amplifikacja wymagana, inny styl grania, inna półka cenowa, inne wymagania co do reszty sprzętu...

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchal u mnie Ariesow i bardzo mu sie podobaly, ale palisander santos juz nie ;D Jak mi opowiadal jakie brzmienie lubi to nie mam pojecia po co sie pcha w B&W. On nie jest audiofilem. Ma kase i chce cos dobrego kupic ale chyba sam do konca nie wie co... Jak mu pokaze fotki i na oko bedzie ok to o dzwiek juz nie ma sie co martwic, to S16H przeciez, nie ma lipy ? a ja bede mial pare punktow w niebie za dobry uczynek ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoromoto skoro kolega rozgląda się za B&W to chce pewnie czarny piano. Nigdy na forum nie widziałem w takim wykończeniu Arcad. Raczej wszyscy idą w forniry. Może były robione w czarnym dębie , ale to też może się koledze nie spodobać jak nie lubi paczek fornirowanych. Ja ma Minasy w czarnym piano. Mogę jakieś fotki cyknąć jak to coś pomoże. Jednak to nie Arcady. 

Tak mniej więcej wyglądają. Stare fotki z telefonu. 

 

ma.jpg

ma...jpg

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Silver_85 napisał:

Zoromoto skoro kolega rozgląda się za B&W to chce pewnie czarny piano. Nigdy na forum nie widziałem w takim wykończeniu Arcad. Raczej wszyscy idą w forniry. Może były robione w czarny dębie , ale to też może się koledze nie spodobać jak nie lubi paczek fornirowanych. Ja ma Minasy w czarnym piano. Mogę jakieś fotki cyknąć jak to coś pomoże. Jednak to nie Arcady. 

Dokładnie tak. Czarne piano chciałby najbardziej, a ja bym chciał żeby mu to jeszcze dobrze grało. Jasne, podeślij fotki jeżeli nie problem: [email protected]   Dzięki ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zoromoto napisał:

Znajomy chce kupic B&W 702 S2.

Koniecznie przekonaj znajomego.

GZ34 Gold Lion zamontowany i powiem Wam, że co prawda lampka jeszcze nie wygrzana, a szczęka mi opadła. Duuuża poprawa jeżeli chodzi o przestrzeń, namacalność dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Robert84 napisał:
9 godzin temu, zoromoto napisał:

Znajomy chce kupic B&W 702 S2.

Koniecznie przekonaj znajomego.

Nawet bylem tego "cuda" posłuchać. To takie granie "dzyń, jeb, urywa łeb" Tani dźwięk za kupę kasy. Niewprawione ucho daje się na to nabrać... 

 

11 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

 


Mogę zrobić ale o co dokładnie chodzi ? No i moje nie są w czerni, chyba, że zdjęcie będzie czarno białe ?

 

Bardzo proszę ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Studio 16 Hertz o ile się orientuje jest to jedne z pierwszych modeli z 2007 roku Xentia, grają ze wzmacniaczem Roksan Caspian mkI i DAC-em IFI audio xDSD. Jest to pierwszy mój przyzwoity zestaw stereo, do tej pory był amplituner Denon AVR 1911. Mogę śmiało powiedzieć że jestem zachwycony tym jak gra ten zestaw, dźwięk jest moim zdaniem mocno szczegółowy i pięknie wypełnia całe pomieszczenie, po prostu odrywa się od głośników, bas nie jest mocny a raczej słabowity ale uważam że ładnie kontrolowany i "sprężysty".

Tutaj mam małą prośbę do szanownych kolegów, czy możecie mi polecić jakieś przyzwoite budżetowe kable głośnikowe które nie zepsują góry i średnich tonów a wyciągną niego dół pasma? Jak na razie myślałem o kablach Melodika MDC2400 lecz będę wdzięczny za każdą rozsądną podpowiedź co do kabelków.

Dołączam zdjęcie dla zainteresowanych i pozdrawiam.

 

20190522_095911[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mardok78 napisał:

, czy możecie mi polecić jakieś przyzwoite budżetowe kable głośnikowe które nie zepsują góry i średnich tonów a wyciągną niego dół pasma?

Polecam Chord Carnival Silverscreen. 

Droższymi kablami na tym etapie raczej nie zawracaj sobie głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Robert84 napisał:

Lub Chord Clearway

Tego nie słuchałem.  Z Chordów słyszałem jeszcze  Odyssey 2 i Epic Twin.  Ten który wymieniłem powyżej gra w sposób który oczekujesz.

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mardok78 napisał:

Tutaj mam małą prośbę do szanownych kolegów, czy możecie mi polecić jakieś przyzwoite budżetowe kable głośnikowe które nie zepsują góry i średnich tonów a wyciągną niego dół pasma? Jak na razie myślałem o kablach Melodika MDC2400 lecz będę wdzięczny za każdą rozsądną podpowiedź co do kabelków.

Dołączam zdjęcie dla zainteresowanych i pozdrawiam.

 

 

Pomyśl o źródle. Dlaczego? choć nie słyszałem tego Twojego konkretnego modelu ifi miałem w domu inny model dac-a tego producenta. Różnica w przełączeniu się na ten ifi dac z mojego dac-04 to w pierwszej kolejności właśnie słaby bas. Żaden kabel by nie pomógł gdyby tak słabe źródło próbować ratować okablowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał już ktoś nowych Canto Grand? Tak pytam bo właśnie sprzedałem swoje CG w wersji podstawowej (kumpel się uparł) , i już myślałem o Minas Anor a tu pojawiła się nowa wersja CG i już sam nie wiem. 

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham od jakiegoś czasu w wersji podstawowej.

Połączone jest to z NAD 356 + mod i audio-gd R2 na drabince.

Sprzęt jeszcze nie wygrzany więc pewnie trzeba mu dać czas.

Wydaje mi się że przy cichszych odsłuchać jest bardzo wciągająco i bas ładnie wypełnia pokój. Wysokie tony z głośników są bardzo dobre na pewno lepsze niż na moich Tannoy Revolution. Wokale to petarda:) Ale tylko na niższych poziomach głośności. Przy głośniejszym słuchaniu te kolumny w moim setupie zaczynają zamęczać basem;/ jest go o dziwo za dużo... przydał by się bardziej punktowy,konturowy bo specyfikacja wzmacniacza i kolumn wydaje mi się podobna (misiowaty bas)
Nie wiem czy DAC by tu jakiś nie utemperował i trzymał w ryzach niskie tony bo żyją swoim życiem czasem;/

Nie mam porównania do starszych CG ale słyszałem że basu jest jeszcze więcej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finchers wrzuć jak możesz fotki. To by były chyba pierwszy raz na forum nowa wersja CG. 

Co o basu to jest to temat rzeka. Wiele zależy od ustawienie w pomieszczeniu. Na jakim metrażu grasz ? Do tego ten Nad gra trochę misiowato na basie (przynajmniej bez modyfikacji). Przydałoby się coś z lepszą kontrolą dołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, finchers napisał:

Ja słucham od jakiegoś czasu w wersji podstawowej.

Połączone jest to z NAD 356 + mod i audio-gd R2 na drabince.

 

Drodzy koledzy NAD 356 .........

W Audio On skąd zapewne są wypożyczone kolumny stoi Haiku Sol II i Sol IV ,tego typu sprzętem grajcie a nie NAD-em ,nawet mocniejszy 375 i tak jest kluchowaty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, niskie tony z Haiku SOL 2 a z NADa C356 to jak dzień i noc. Miałem przez około pół roku C356 i zmiany źródeł niewiele dawały, coś tam lepiej było z czymś od Marantza (nie pamiętam modelu) bo ten grał bardzo lekkim, punktowym dołem. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Studio16Hertz napisał:

Drodzy koledzy NAD 356 .........

W Audio On skąd zapewne są wypożyczone kolumny stoi Haiku Sol II i Sol IV ,tego typu sprzętem grajcie a nie NAD-em ,nawet mocniejszy 375 i tak jest kluchowaty .

Nie można powiedzieć że w tym NAD po modzie jest kluchowaty, może nie jest punktowy ale na pewno nie klucha.

Wydaje mi się, że więcej można poprawić i zapanować jakimś innym DACiem. Gram na ok. 20 m2

Porównywałem w tym samym pomieszczeniu np. Triangle Comete Ez gdzie bas był wariat sprężysty z tym że na DAC na sabre 9018.

Haiku Sol IV za prawie 15 tyś? do kolumn za 6 tyś. nie o to w tym chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, finchers napisał:

Nie można powiedzieć że w tym NAD po modzie jest kluchowaty, może nie jest punktowy ale na pewno nie klucha.

Wydaje mi się, że więcej można poprawić i zapanować jakimś innym DACiem. Gram na ok. 20 m2

Porównywałem w tym samym pomieszczeniu np. Triangle Comete Ez gdzie bas był wariat sprężysty z tym że na DAC na sabre 9018.

Haiku Sol IV za prawie 15 tyś? do kolumn za 6 tyś. nie o to w tym chodzi...

Niestety ale wzmak chrzani te kolumny. Miałem podobnie z atollem in 100.  Ja bym nie kombinował i zmienił wzmak na cayina jakiegoś i temat zamknięty.  To dobre zestawienie, używane przez wielu. DAC pewnie zmieni brzmienie minimalnie .

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, finchers napisał:

Haiku Sol IV za prawie 15 tyś? do kolumn za 6 tyś. nie o to w tym chodzi...

IV droga , ale już z II będzie bardzo dobrze. Co prawda testowałem go na Minasach, ale sądzę , że na Canto też będzie ok.  Sol II dobrze kontroluje bas, nie pompuje go przesadnie do tego świetna mikrodynamika. Opcja druga to Cayin A55TP.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.