Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, finchers napisał:

 

Haiku Sol IV za prawie 15 tyś? do kolumn za 6 tyś. nie o to w tym chodzi...

Z mojego doświadczenia, wiem, że lepiej kupić raz i mieć spokój na lata niż kombinować. Zmiana Dac-a, czy kabli to nie tędy droga. Tak jak piszą koledzy wyżej, są to kolumny stworzone pod lampę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, finchers napisał:

Haiku Sol IV za prawie 15 tyś? do kolumn za 6 tyś. nie o to w tym chodzi...

I tu pojawia się problem pozycjonowania produktu poprzez cenę.  Gdyby CG kosztowały 15 tysi to oczywiście, teoretycznie powinny być zestawiane z urządzeniami w podobnej cenie, z tym że zaraz rozpoczęło by się larum, że Grzesiek zwariował z cenami.  A tak są zestawiane z kiepskimi klockami i narzekania że kolumny nie grają.  

Posłuchaj ich z polecanym Cayinem A55TP to zobaczysz co to szybki bas jeśli pomieszczenie pozwoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nadmiaru basu w Canto Grand New przy głośniejszym słuchaniu to zdecydowanie wina wzmacniacza w tym zestawieniu i absolutnie od tego trzeba zacząć... Bardzo dobre połączenie to właśnie SOL II który nie dodaje od siebie niskiego tonu lecz bardzo ładnie go prowadzi i trzyma go w ryzach przez co jest bardzo szybki i punktowy. Druga opcja to słusznie ten Cayin A55TP bo to również mistrz szybkości ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MrSalieri napisał:

narzekania że kolumny nie grają

MrSalieri no nie przesadzaj...kto tu napisał że nie grają?Napisałem że w tym zestawieniu (wzmak,dac,kolumny) przy głośniejszym odsłuchu może zmęczyć.

Napisałem także, że góra jest świetna i urzeka średnicą i wokalami.

To nie moje 1 kolumny na tym NAD-ie i nie wszystkie tak zachowywały się w tym zakresie pasma więc trochę dziwne jest stwierdzenie: "zmień wzmak bo masz do du...   "

Może po prostu kolumny jak i wzmak grają podobną sygnaturą dzwięku. Dlatego zarówno z tym wzmakiem, jak i tymi kolumnami nie wszystko dobrze zagra?  

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, finchers napisał:

MrSalieri no nie przesadzaj...kto tu napisał że nie grają?Napisałem że w tym zestawieniu (wzmak,dac,kolumny) przy głośniejszym odsłuchu może zmęczyć.

Napisałem także, że góra jest świetna i urzeka średnica z wokalami.

To nie moje 1 kolumny na tym NAD-ie i nie wszystkie tak zachowywały się w tym zakresie pasma więc trochę dziwne jest stwierdzenie: "zmień wzmak bo masz do du...   "

To po prostu złe zestawienie i tyle ? Z drugiej strony CG nie są powściągliwe jeżeli chodzi o bas ?

 

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, finchers napisał:

To nie moje 1 kolumny na tym NAD-ie i nie wszystkie tak zachowywały się w tym zakresie pasma więc trochę dziwne jest stwierdzenie: "zmień wzmak bo masz do du...   "

 

Nikt nie twierdzi że "wzmak do du.... " po prostu wzmacniacz nie pasuje do tych kolumn i tyle, więc drogi są dwie albo inne kolumny albo inny wzmacniacz do Canto Grand New

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2 strony nie wiem dlaczego wszyscy piszą kolumny<->wzmacniacz...jakby DAC nic nie miał do powiedzenia w tym zestawieniu. I jak usłyszę że marginalne to...wybuchnę śmiechem:)

Nie chcę za bardzo "nakręcać" rozmowy bo nie na tym mi zależy, ale skupiliśmy się na tym "beznadziejnym" wzmacniaczu...gdzie nie wypada, go sparować z "takimi" kolumnami jak CG.

p.s. cudzysłowia z premedytacją;P

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, finchers napisał:

jakby DAC nic nie miał do powiedzenia w tym zestawieniu. I jak usłyszę że marginalne to...wybuchnę śmiechem:)

Ma znaczenie i to bardzo duże jeśli chodzi o całość prezentacji ale jeśli wzmacniacz nie jest w stanie kontrolować kolumn albo narzuca im swój charakter to nie pomoże nawet dCS Vivaldi.

Moim zdaniem jeśli podoba Ci się brzmienie CG warto powalczyć o lepszą kontrolę basu i posłuchać ich z innymi wzmacniaczami. 

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MrSalieri napisał:

Ma znaczenie i to bardzo duże jeśli chodzi o całość prezentacji ale jeśli wzmacniacz nie jest w stanie kontrolować kolumn albo narzuca im swój charakter to nie pomoże nawet dCS Vivaldi.

Moim zdaniem jeśli podoba Ci się brzmienie CG warto powalczyć o lepszą kontrolę basu i posłuchać ich z innymi wzmacniaczami. 

Dokładnie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MrSalieri napisał:

Moim zdaniem jeśli podoba Ci się brzmienie CG warto powalczyć o lepszą kontrolę basu i posłuchać ich z innymi wzmacniaczami. 

Nie napisałem, że całkowicie je skreślam, będą wysoko w moim rankingu.

Teraz wygląda to mniej więcej tak, że wszystko ładnie się skleja przy nocnych, spokojnych odsłuchach gdzie wcześniej na innych kolumnach było odwrotnie. I jak tu znaleść kompromis, by zarówno przy niższych poziomach głośności, jak i tych wyższych było równie dobrze?'

nasuwa się pytanie: i na co Ci było usuwanie regulacji barwy?!! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, finchers napisał:

Z 2 strony nie wiem dlaczego wszyscy piszą kolumny<->wzmacniacz...jakby DAC nic nie miał do powiedzenia w tym zestawieniu. I jak usłyszę że marginalne to...wybuchnę śmiechem:)

Nie chcę za bardzo "nakręcać" rozmowy bo nie na tym mi zależy, ale skupiliśmy się na tym "beznadziejnym" wzmacniaczu...gdzie nie wypada, go sparować z "takimi" kolumnami jak CG.

p.s. cudzysłowia z premedytacją;P

Z tej 2 strony skoro wszyscy piszą iż kolumna -wzmacniacz to najważniejsza sprawa  to mają rację . I tu do tych kolumn Haiku Sol II, IV Krell KAV300i , Cayin A55TP , nawet Exposure 3010 to BARDZIEJ pasujące wzmacniacze dla dobrej współpracy .

Źródło (odtwarzacz CD, DAC ,gramofon) to kolejna ważna sprawa ,ale nie zamiast wzmacniacza .Nie leczy się dżumy cholerą ,tylko jak napisane wzmacniacz ma być "pasujący " do zestawienia ,następnie dobre źródło ,następnie dobre okablowanie ,a całość ma grać w pasujących dla kolumn pomieszczeniu ,tzn. Canto Grand (New) nie ustawia się blisko ścian ,a zdala od nich .

Jeżeli w pomieszczeniu grają poprawnie wykastrowane kolumny basem to Canto Grand nie zagrają .

Jeżeli takie kolumny grają w pokoju jak Dynudio Contour 1,3 , 1,4 ,Audience 52, SE ProAc Response 2,5 to i Canto Grand będą grać , itd itd.

 

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy NAD 356 .........

W Audio On skąd zapewne są wypożyczone kolumny stoi Haiku Sol II i Sol IV ,tego typu sprzętem grajcie a nie NAD-em ,nawet mocniejszy 375 i tak jest kluchowaty .
Grzegorz ale po Modzie gra inaczej o wiele lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, venom200 napisał:

Grzegorz ale po Modzie gra inaczej o wiele lepiej

W to nie wątpię ,ale charakteru nie zmienia ,a który to wpisany jest w naturę urządzenia.  Innymi słowy SOL-a II się z niego nie zrobi a taki charakter jest tu polecany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Studio16Hertz napisał:

,nawet mocniejszy 375 i tak jest kluchowaty .

Pełna racja, miałem okazję słuchać CG z tym wzmakiem NADa i było słabo, zamulony dzwięk i bułowaty bas. 

 

2 godziny temu, Studio16Hertz napisał:

. I tu do tych kolumn Haiku Sol II, IV Krell KAV300i , Cayin A55TP , nawet Exposure 3010 to BARDZIEJ pasujące wzmacniacze dla dobrej współpracy .

I to są właśnie wzmaki które dobrze zagrają z CG , kumpel słucha na Expo, ja słuchałem Cayina  i słuszałem też że Haiku to dobry wybór, ja ostatnio słuchałem na hybrydzie w klasie A i było bardzo dobrze 

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc być złośliwym mało tych wzmakow które dobrze zagrają z tymi kolumnami:p wymieniacie ciągle te same modele. Ciekawe dlaczego... Nie ważne, fajne kolumny, ale odnoszę wrażenie ze z "byle czym" nie zagrają i potrzeba większej elektrowni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Audio-ON napisał:

Nikt nie twierdzi że "wzmak do du.... " po prostu wzmacniacz nie pasuje do tych kolumn i tyle, więc drogi są dwie albo inne kolumny albo inny wzmacniacz do Canto Grand New

Coś w tym musi być... Napiszę tylko że chłopaki z Audio-ON pożyczyli mi 2 pary kolumn. Drugie to Audiovector QR 1 które po początkowym odsłuchu bez DACa za szybko skreślilem... Odstawilem na bok skupiając sie na Canto. Dzisiaj podpinam do porównania i jest szybkość i tempo na basie:) średnica może nie taka jakbym chciał, ale bas z tego maleństwa potrafi zdziwić i wystarczająco zejść. Przy tym jest jędrny i przy wyższych głośnościach nie męczy. Zamulony wzmak nagle potrafi kontrolować niskie tony. Nie wiem jakie wnioski wyciągnąć? Niech będą takie by nie drażnić klubowiczów tego działu, żeby słuchać i rozsądnie dobierać resztę toru do tych kolumn. I aż ciśnie się na usta: kupić od razu wzmacniacz za 15 tyś. żeby nie było rozczarowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finchers to bierz  QR1 jeśli bardziej Ci odpowiadają i lepiej się zgrywają z tym co masz. To kolumny grające szczupło na basie, równowaga tonalna jest bardziej przesunięta ku górze. 

Do CG nie trzeba wzmacniacza za 15k , ale można taki podłączyć. Nie patrz na nie tylko przez pryzmat ceny . To perspektywiczne kolumny , które dobrze reagują na lepszą elektronikę. Taki A55TP kosztuje 6k i już razem to gra.  Podaje tego Cayina bo sam grałem z nim na Canto i mogę to polecić. Podejrzewam , że nawet taki Naim 5Si którego używkę można kupić za 2-2,5 wypadłby lepiej niż Nad. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, finchers napisał:

Zamulony wzmak nagle potrafi kontrolować niskie tony. Nie wiem jakie wnioski wyciągnąć? Niech będą takie by nie drażnić klubowiczów tego działu, żeby słuchać i rozsądnie dobierać resztę toru do tych kolumn. I aż ciśnie się na usta: kupić od razu wzmacniacz za 15 tyś. żeby nie było rozczarowania ?

Nadal nie rozumiesz. Jeżeli wzmacniacz ma zamulony powiedzmy bas i CG właśnie w taki sposób prezentuje dźwięk to tylko świadczy pozytywnie o tych kolumnach, że pokazują obraz taki jaki jest. 

Dlaczego jesteś zadowolony? Założę się, że Audiovector QR 1 grają bardziej górą dlatego bas jest lepiej kontrolowany. Takie łatanie dziury. Zmienisz za rok wzmacniacz to kolumny nie będą pasować. To znowu DAC będziesz regulować. Nie tędy droga.

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie w domu Canto w wersji Signatue+ na kilka dni. Znam ich zalety i wady. Przynajmniej w systemie w jakim ich słuchałem ale zupełnie szczerze ostatnie co mogę sobie wyobrazić to zamulenie Canto na basie. Fakt, jest nowy model i o nich teraz mowa ale Grzegorz chyba musiałby ogłuchnąć a co gorsza cofnąć się w rozwoju aby wypuścić gorszy model tej serii (w co serio wątpię ?). Canto odkąd ich posłuchałem zarysowały się w mojej głowie jako kopiący, dynamiczny i punktowy bas.

Nie trzeba stosunkowo dużo bo ok. 6tys pln na lampę dobrze gającą z nimi a jak ktoś lubi monitorki to perspektywa rozszerzenia systemu jest bardzo duża. W ostatni weekend byłem ponownie u kolegi z CGS+ i powiem, że słuchając na co dzień Arcad 2,5 naprawdę Canto nie mają się czego wstydzić. Ważne, by właściciel systemu znał pewną higienę doboru elementów systemu  a kolumny wyplują z siebie to do czego były stworzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, finchers napisał:

odnoszę wrażenie ze z "byle czym" nie zagrają i potrzeba większej elektrowni. 

Nic z tych rzeczy. One są łatwe do napędzenia, poprawnie zagrają nawet podłączone do co lepszych miniwież. Ale chyba nie o to chodzi żeby grało tylko poprawnie? Koledzy polecają zestawienia przetestowane i sprawdzone. Oczywiście nie wyklucza to innej elektroniki, której nikt tu nie testował, ale to już trzeba samodzielnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert84 kto pisze że ma zamulony bas? Czytaj więcej między wierszami... Słyszałeś go? Sluchales nowych CG?Bo wydaje mi sie że niewiele osób narazie miało przyjemność. Jeszcze zaczniecie udowadniać mi że mają równą charakterystykę brzmienia? Jak dla mnie środek ciężkości jest obniżony. Nie z pierwszymi kolumnami go porównuję. Poprostu to są 2 urządzenia które są "podbasowione" i łączenie podobnych wzmacniaczy może się różnie skończyć. Tyle i aż tyle chcialem napisać i kończę swoje wywody. Może kiedyś do was wrócę... Jak kupię Cayina:p

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie ta rzadko udzielamy się na tym forum... ponieważ przeważnie jest tu tak że osoba szukająca porad w efekcie kompletnie nie bierze ich pod uwagę i choćby 20 osób napisało że klucz to odpowiedni dobór wzmacniacza do kolumn to i tak dyskusja zmierza do tego że to nowe Canto są tak naprawdę nic nie warte... trudno nie wszystkim jednak można pomóc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, finchers napisał:

Czytaj więcej między wierszami... 

Czytanie między wierszami to prosta droga do ... zapuszczenia się w krzaczory. 

Należy czytać to co napisane czarno na białym. A jeżeli jest to niedostatecznie zrozumiałe bądź zbyt zagmatwane, to należy zwyczajnie dopytać, zamiast wdawać się w meandry mniemanologii stosowanej ... bo to zazwyczaj prowadzi w krzaczory. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, McGyver napisał:

Nic z tych rzeczy. One są łatwe do napędzenia, poprawnie zagrają nawet podłączone do co lepszych miniwież. Ale chyba nie o to chodzi żeby grało tylko poprawnie? Koledzy polecają zestawienia przetestowane i sprawdzone. Oczywiście nie wyklucza to innej elektroniki, której nikt tu nie testował, ale to już trzeba samodzielnie sprawdzić.

W tym przypadku nie mogę się z tobą zgodzić. Mocny wzmacniacz jest wymagany do tego modelu i nie tylko. Przerobiłem trochę wzmacniaczy ze swoimi CG i wiem o czym mówię. Kolumny na scanspekach lubią mocne wzmacniacze. 

Wracając do @finchers, wszyscy go próbują pouczać co ma kupić do swoich paczek. Pozwólcie , że zadam wam pytanie. Kto ma te paczki w domu? 

Co chwilę widzę gdzieś w opisach pouczanie kolegi tego czy innego, a w kontekście nie których wypowiedzi jeden czy drugi piszę, że miał w domu kolumny jeden dzień, słyszał u kolegi lub na audioshow. Połowa nawet na oczy ich nie widziała ale opinie lecę jakby zęby zjedli na tych paczkach. Będę bronił kolegę,bo za tydzień czy pół roku , połowa z was wszystko wiedzących będzie bała się z nim dyskutować na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, paul klacska napisał:

Połowa nawet na oczy ich nie widziała ale opinie lecę jakby zęby zjedli na tych paczkach

A to ciekawe bo ja w tej dyskusji widzę w większości posiadaczy (aktualnych i byłych)  tych kolumn oraz osoby , które wiele razy odsłuchiwało Canto, ale co ja tam wiem.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.