Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Za świeży model. Pewnie delikatny progres jest , ale czy duży to musiałbyś posłuchać. 

Te monitory mogłoby być ciekawą alternatywą dla Canto. Tylko nie wiem czy je Grzegorz ukończył. 

 

Monitory.jpg

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Silver_85 napisał:

Za świeży model. Pewnie delikatny progres jest , ale czy duży to musiałbyś posłuchać. 

Te monitory mogłoby być ciekawą alternatywą dla Canto. Tylko nie wiem czy je Grzegorz ukończył. 

 

Monitory.jpg

A co to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2019 o 10:53, arek_d napisał:

Ktoś ma Arcad-y 2.5 blisko Poznania? Zastanawiam się nad wymianą moich Esa Credo Illuminator 1 na coś łatwiejszego do napędzenia... Wzmacniacz to Line-Magnetic LM-508IA

Ja mam MInas Anor 2,5 Premium (kiedyś mieli takie na Szewskiej w Poznaniu). Arcad nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, methan napisał:

Czy Studio 16Hz eksperymentowało z obudowami zamkniętymi? czy to po prostu nie wasz dźwięk?

pozdrawiam 

Tomek. 

To jedna z koncepcji systemów głośnikowych. Sam kiedyś grałem na kolumnach typu w OZ Infinity Kappa 7,8 ,Reference 60, przewijały się też Ranaisance 80, 90 . Temat obudów głośnikowych i ich rodzajów znany jest od lat  ,przy odpowiednich parametrach głośników do obudowy zamkniętej otrzymujemy szybki ,punktowy bas ,a spadek zaczyna się dość wcześnie. Poza tym głośniki musza być zwykle większe od 8 cali w górę gdyż promieniuje tylko przednia część membrany ,a do dużych głośników i zwykle ich zwielokrotnienia w obudowie potrzebne są wydajne  wzmacniacze a tych mało na rynku ,wiec trend na obudowy zamknięte masowo już nie powróci do audio .W przeważającej większości kolumn  będą stosowane bass reflexy to trend światowy i parametry głośników basowych zwykle to pod bass reflexy ustalany  jest .  Dziś pod prąd mało kto decyduje się iść ,to tak jak w samochodach V8 -ka 5 litrowa może jest i sensowniejsza ,ale  coraz więcej małych silników doładowanych w benzynie mamy czterocylindrowych .

 

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Studio16Hertz napisał:

coraz więcej małych silników (...) w benzynie mamy czterocylindrowych .

A żeby chociaż czterocylindrowych! Bo przecież kiedyś było sporo sensownych, wystarczająco mocnych czterocylindrowców. Taki  przykładowy wolnossący czterocylindrowiec benzynowy 2.0/140KM gdy nie ma do uciągnięcia czołgu, tylko normalne auto średniej klasy, to jeździ całkiem sensownie. Ale przyszła moda na downsizing i trzycylindrowe maleństwa. No i jeździ toto tak, że człowiek usypia z nudów za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chwostek napisał:

Panie Grzegorzu

Jestem chyba staroświecki. Mam kolumny w obudowie zamkniętej do tego samochód z silnikiem V8

Taki rodzynek ze mnie

Pozdrawiam

Gratuluję .
 

Jak pisałem lata 80/90 na przełomie oferta Infinity poza serią SM (Studio Monitor) to były obudowy zamknięte Reference ,Renaisance, Kappa. I to były głośniki do obudów zamkniętych : piankowe zawieszenia górne, nieduże cewki drgające ,umiarkowane magnesy i siła w szczelinie ,a dobroć ogólna na poziomie 0,5  ,  czyli to co potrzebne do obudowy zamkniętej ,poza tym membrana z polipropylenu wzmacniana włóknem węglowym. Dosyć sztywna . Bo dosyć często spotykam  w kolumnach głośnik do bass reflexu włożony do obudowy zamkniętej w dodatku niedużej powierzchni membrany . To nie jest to samo.

Po przejęciu firmy Infinity przez Harmana były już bass-reflexy ,na początku Audaxy arożelowe HDA a później inne.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, właśnie pierwszy raz w życiu mam do czynienia z OZ (ATC scm7 V3) i chociaż dobrze przy nich przysiądę dopiero po 23.00 to już teraz dołączam do miłośników OZ ? Jak nie na temat to proszę usunąć wpis. Pozdrawiam.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chwostek napisał:

Panie Grzegorzu

Jestem chyba staroświecki. Mam kolumny w obudowie zamkniętej do tego samochód z silnikiem V8

Taki rodzynek ze mnie

Pozdrawiam


Dla mnie, miłośnika (i użytkownika) różnych V8-ek pod maską, bass refleksy - jesli dobrze zestrojone - grają bdb.
Mam też stare kolumny, które zostaną w drugim systemie, tam 30 cm na basie i... też bass refleks ?

Ile ludzi, tyle gustów, znajdą się też tacy, którzy lubią odgrody, tuby czy elektrostaty i pewnie też chętnie zobaczyliby kolumny producenta X w takiej konstrukcji. Grzegorz obrał taką drogę, skoro to wychodzi dobrze, nie ma co kombinować i kłaść na to siły i środki, zwłaszcza, że taki produkt mógłby się okazać jednak dość niszowy. Lepiej skupić się chyba na istniejących projektach i je rozwijać.
Sam w robocie często spotykam się z pytaniami o różne rzeczy, lecz nie podejmuję się bo wiem, że jeśli coś zajęłoby zbyt dużo mojego czasu, pracy, nie do końca znajdując satysfakcjonującą ilość odbiorców to chyba nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, konradwo napisał:


Dla mnie, miłośnika (i użytkownika) różnych V8-ek pod maską, bass refleksy - jesli dobrze zestrojone - grają bdb.
Mam też stare kolumny, które zostaną w drugim systemie, tam 30 cm na basie i... też bass refleks ?

Ile ludzi, tyle gustów, znajdą się też tacy, którzy lubią odgrody, tuby czy elektrostaty i pewnie też chętnie zobaczyliby kolumny producenta X w takiej konstrukcji. Grzegorz obrał taką drogę, skoro to wychodzi dobrze, nie ma co kombinować i kłaść na to siły i środki, zwłaszcza, że taki produkt mógłby się okazać jednak dość niszowy. Lepiej skupić się chyba na istniejących projektach i je rozwijać.
Sam w robocie często spotykam się z pytaniami o różne rzeczy, lecz nie podejmuję się bo wiem, że jeśli coś zajęłoby zbyt dużo mojego czasu, pracy, nie do końca znajdując satysfakcjonującą ilość odbiorców to chyba nie tędy droga.

Przewertuj tematy nawet tutaj i zobaczysz, że jest sporo osób które szuka OZ. Problemem jest to, że OZ nie jest najlepszym kompanem do lampy a Grzegorz preferuje takie wzmocnienie.

20 godzin temu, Adam 38 napisał:

Hah, właśnie pierwszy raz w życiu mam do czynienia z OZ (ATC scm7 V3) i chociaż dobrze przy nich przysiądę dopiero po 23.00 to już teraz dołączam do miłośników OZ ? Jak nie na temat to proszę usunąć wpis. Pozdrawiam.

Wreszcie.... ja daje sobie palec uciąć, że węglowe scany z pięknąc barwą w obudowie zamkniętej i do tego aktwne sprawiłby, że przestałbyś się cyndolić z metkowcami ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, konradwo napisał:


?

Ile ludzi, tyle gustów, znajdą się też tacy, którzy lubią odgrody, tuby czy elektrostaty i pewnie też chętnie zobaczyliby kolumny producenta X w takiej konstrukcji. Grzegorz obrał taką drogę, skoro to wychodzi dobrze, nie ma co kombinować i kłaść na to siły i środki, zwłaszcza, że taki produkt mógłby się okazać jednak dość niszowy. Lepiej skupić się chyba na istniejących projektach i je rozwijać.
 

Nie neguję rozwiązań konstrukcyjnych kolumn Pana Grzegorza. Słuchałem raz (Minas Anor) i bardzo mi się podobały. Po prostu byłem ciekaw czy kolumny w OZ były kiedyś produkowane. ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 02:33, McGyver napisał:

spośród produkowanych obecnie przetworników bardzo mało nadaje się do obudowy zamkniętej

Precyzyjniej byłoby napisać: nie są optymalizowane do obudów zamkniętych.

W każdej kolumnie z BR można zamknąć tunel i sprawdzić efekt albo inaczej - każdy głośnik można zamknąć i będzie to dla niego bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka jeszcze: kiedyś tam, w czasach kiedy montowałem sobie subwoofer w samochodzie, wybrałem taki w obudowie zamkniętej, nie zależało mi na dużym ciśnieniu czy niskim zejściu ale na szybkości, rytmice. Przy tamtych kompromisach obudowa zamknięta i szybki, mocny wzmak pomagały w tym.

Obecnie, przy Arcadach 3,5 (bass refleks, 18 cm basowe) rytm, szybkość, detal są na takim poziomie, że po prostu nie tęsknię za innymi rozwiązaniami, choć swego czasu po głowie też chodziły mi kolumny zamknięte z jakąś "trzydziestką"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakby ktoś był zainteresowany Minasami, to ten zakup radzę przemyśleć, nie brać i nie jechać w ciemno.

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-minas-anor-iiis-2-5r-CID99-IDzD3MI.html#b6cb237987

Jako, że mam blisko, podjechałem ,obejrzałem.

Napisane, stan jak na zdjęciach. Widać tylko zarysowanie. Nic na temat, że przetworniki w jednej skrzynce naprawiane, nie wiadomo dokładnie przez kogo i jak.

Wykonane dość niechlujnie, z odsłuchu nie skorzystałem.

W jednej maskownicy dziurka, ale to najmniejszy problem.

Na zdjęciach tego nie widać.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.