Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Cinematic  z całej trójki najmniej mi się podoba, ale i tak na +.  Może to też dlatego , że na razie tylko raz przesłuchałem. Pozostałe znam lepiej. Ja robię krótkie sesje koło 2h. Trafo po 2h było już gorące. Trafo głośnikowe tylko ciepłe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Silver_85 napisał:

Kurde upały straszne ? W rezerwie tranzystor by się przydał ?

Paweł ,taniej wyjdzie klimatyzacja. U mnie prawie pięćdziesiąt lampek na wzmocnieniu ,dzięki klimie maja zapewnione optymalne warunki pracy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał jak dziś odpaliłem lampkę to od razu pomyślałem o Twoim pomieszczeniu i przyjemniej temperaturze ?  Wybieram się do spółdzielni zapytać czy się zgodzą. W sumie ostatnie piętro więc może nawet agregat na dachu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima w audio roomie bajka ?

27 minut temu, Silver_85 napisał:

Cinematic  z całej trójki najmniej mi się podoba, ale i tak na +.  Może to też dlatego , że na razie tylko raz przesłuchałem. Pozostałe znam lepiej.

To ja znowu pozostałych nie słyszałem. Trzeba będzie nadrobić zaległości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na ostatnim piętrze mieszkam i chyba śmigam do spółdzielni na pozwolenie na założenie klimy?. Co prawda nie mam wzm.lampowych ale posiadam projektor zamiast tv i w taki upał to nie chcę mi się nawet odpalać. Rafał jaką Klime polecasz do ok 25m2.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kilka pytan odnosnie monitorow Canto Grand i Grand New.

- Czy robiac upgrade CG wyjda mi CGN?

- Czy "pomieszcze" te monitory w 16m2 czy lepiej szukac czegos mniejszego?

- Jak szeroko je zwykle rozzstawiacie i jak mniej wiecej daleko powinny stac od sciany?

A teraz pytanie o wzmacniacz do napedzenia tych kolumn. Czy ktos ich sluchal ze wzmacniaczmi Sansui z serii Alpha 607 lub 707? Czy byla tu synergia? 

Za jakiekolwiek informacje z gory pieknie dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luckyguliver napisał:

- Czy "pomieszcze" te monitory w 16m2 czy lepiej szukac czegos mniejszego?

To zależy od akustyki konkretnego pomieszczenia. W większości wypadków "pomieścisz". 

 

1 godzinę temu, luckyguliver napisał:

- Jak szeroko je zwykle rozzstawiacie

Uważam że baza powinna być nieco krótsza niż odległość baza-słuchacz. Ale to tez zależy od konkretnego pomieszczenia. Generalnie trzeba dążyć do tego żeby uzyskać szeroką i spójną scenę, ale nie przesadzić, i nie doprowadzić do przerwania ciągłości sceny (przy zbyt szerokim rozstawieniu kolumn pojawia się "dziura" na środku, tzn. obszar w którym pozorne źródła dźwięków nie chcą się precyzyjnie lokalizować). Ważne jest także dogięcie kolumn.

 

1 godzinę temu, luckyguliver napisał:

jak mniej wiecej daleko powinny stac od sciany?

To w dużym stopniu zależy od aranżacji pomieszczenia i jego akustyki. Osobiście poniżej 30cm od tylnej ścianki bym nie schodził, ale więcej, a nawet znacznie więcej zwykle nie zaszkodzi.

 

1 godzinę temu, luckyguliver napisał:

Czy ktos ich sluchal ze wzmacniaczmi Sansui z serii Alpha 607 lub 707? Czy byla tu synergia? 

Ja słuchałem. Z Ariesami.  I wracać do tego nie chciałem. Choć niektóre egzemplarze Sansui w kolorze szampan wyglądają pięknie. 

Synergia była z lampowcami, nawet z takimi słabymi, na lampach 2A3. Tu naprawdę nie potrzeba żadnego potwora, potrzeba wzmacniacza który gra czysto, gładko i żywo. Brute force jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luckyguliver napisał:

Czy robiac upgrade CG wyjda mi CGN?

Jak robić upgrade to na wersję signature.  W jednych i drugich masz te same przetworniki. 

6 godzin temu, luckyguliver napisał:

Czy "pomieszcze" te monitory w 16m2 czy lepiej szukac czegos mniejszego?

Jest to dla nich dobra powierzchnia.  U mnie grają w 17m2. Trzeba przymierzyć i posłuchać u siebie. 

6 godzin temu, luckyguliver napisał:

Jak szeroko je zwykle rozzstawiacie i jak mniej wiecej daleko powinny stac od sciany?

Im więcej dasz im miejsca wokół siebie tym lepszą sceną zagrają.  Jak w każdym pomieszczeniu trzeba trochę pokombinować aby znaleść optymalne ustawienie.  U mnie mają po około 1m z boku i od ściany tylnej a baza to około.  2m.

6 godzin temu, luckyguliver napisał:

A teraz pytanie o wzmacniacz do napedzenia tych kolumn. Czy ktos ich sluchal ze wzmacniaczmi Sansui z serii Alpha 607 lub 707? Czy byla tu synergia? 

Trzeba posłuchać u siebie.  Ogólnie kolumny s16Hz grają bardzo dobrze z lampowcami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za odzew. 

Moj pokoj to prostokat mniej wiecej 4.5m na 3.5m. Ze wzgledu na to, ze pelni wiele funkcji jedyne miejsce jakie mam to dluzsza sciana. Kolumny (Proac Response 1S) sa mniej wiecj ustawione na srodku tej sciany, 60 cm w glab pokoju. Odsluch mam po przeciwnej stronie sciany ale zauwazylem ze gdybym sie przesunal w glab pokoju to byloby znacznie lepiej. Tyle, ze w takim wypadku mialbym miejsce odsluchowe prawie w srodku pokoju na co nie moge sobie pozwolic z wiadomych powodow :))

Baza to troszke wiecej niz poltora metra.

Jesli chodzi o zabawe w lampy nie wchodzi ona w rachube. Ja w tej chwili chce zakonczyc budowe systemu i zajac sie sluchaniem muzyki i innymi rzeczami a nie rozpoczynac rozpracowywanie kolejnego tematu i niekonczace sie eksperymenty ?

Mam rozumiec, ze CG Signature to niejako CG New? 

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Silver_85 said:

Nie. CG New to odpowiednik CG wersji podstawowej. Wersja New na pochylony front i pewnie ciut inne strojenie. 

To w takim razie jeszcze takie pytanie. Czy da sie zrobic upgrade CG New? Nie bede ukrywal, ze wizualnie bardziej do mnie przemawiaja. 

Dziekuje za linki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki modele  Studio 16hz wziąść pod uwage  do 18m2 aby zastapic nimi Esa Ostinato 2 ?

Elektronika Naim XS. Najlepiej podłogówki i najlepiej do 90cm wysokosci, odealnie  85cm .

Lubie sledzic linie basu ( szybki, kontrolowany z dobrym atakiem), brzmienie lekko ocieplone wyzej, upiększające. Duze i przestrzenne. Wątpi aby podstawkowce zapewniły mi takie doznania na basie jak podłogowe. Muzyka: rock, depeche mode itp. Nie chodzi i mi o jak najbardziej audiofilski dzwięk tylko o najstrawniejszy, ale oczywiscie z głębią, sceną, dynamiką i uderzeniem.

Kolumny jakosciowo i cenowo dopasowane do Nait XS, którego nie bede zmieniał. 

Czym warto sie zainteresowac? Bede chciał wypozyczyc do domu, jesli sie da. Jesli sie nie da to poszukam czegos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Krzysz napisał:

Jaki modele  Studio 16hz wziąść pod uwage  do 18m2 aby zastapic nimi Esa Ostinato 2 ?

Canto Grand, Minas Anor IV, Arcada 2,5

48 minut temu, Krzysz napisał:

Elektronika Naim XS. Najlepiej podłogówki i najlepiej do 90cm wysokosci, odealnie  85cm .

Tu może być problem z podłogowymi. Np. Minasy mają około metra. Jakbyś jednak rozważał podstawkowe to mógłbyś Canto postawić na niższym standzie 50-55cm. Canto Grand na tym metrażu dadzą radę. Grają dość obszernie. Brzmienie wersji podstawowej jest ocieplone, barwne, gładkie, przyjemne dla ucha. Kolumny te sporo wybaczają.  W wersji Signature zyskasz więcej szczegółów, przestrzeni. Canto jak i Minasy mogą być ciekawym partnerem do Naima. 

Aha a czemu akurat taka wysokość kolumn ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady. Wysokość która mi pasuje to ok 80cm bo siedze nisko - niska sofa. Angielski styl, tak lubie. Z tego co widze jedynie Spendor, Rega, Kudos i pare innych maja taką wysokość. No i wygląda to u mnie zanacznie lepiej jesli kolumny są niskie. Takze musiałbym wziąśc pod uwage jedyie Canto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zoromoto napisał:

Koniecznie posluchaj Canto Grand. W takim metrażu genialnie się spisuja...

Dokladnie. 

U mnie w 17m zagrały pod względem basu lepiej niż Minas Anor IV.  Wiele zależy jak zawsze od akustyki,  ustawienia itp.  Trzeba posłuchać u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki za porady. Od dawna juz o nich myslałem. Zbiore sie i gdzies w Warszawie posłucham razem z innymi. 

Mam jeszcze na uwadze  Rega RX3, Kudos X2, Spendor A5, Chario Syntar 530. Moze ktos miał okazje słuchac i moze sie odnieść co do charakteru brzmienia?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez te upały to mało muzyki się słuchało.

Już prawie kupiłem chłodny wzmacniacz, kiedy moja SM przysłała mi zgodę na montaż klimatyzacji.

Teraz rodzi się pytanie. Jaka klimatyzacja? Ekstremalnie cicha i ładna (warunek żony).

No i taka, żeby moje dwie piękności nie dostały żadnej choroby ?

Do schłodzenia są dwa pomieszczenia 22m2 i 15m2.

Macie jakieś doświadczenia w tej materii?

Audio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 21:52, Patryk-1980 napisał:

mrrod

Ten Cayin napędza poprawnie Tobie tyle Revelatorów i pozostałe... ?

pzdr.

 

Patryk, poprawnie? Jak najbardziej. Jest świetna mikrodynamika, barwa, szybkość...

Gdybyś zapytał, czy A70mkII w pełni wykorzystuje potencjał Arcad 3,5 to odpowiedziałbym, że nie. Arcady projektowane były (o ile dobrze pamiętam słowa Grzegorza) pod silną triodę SE.

Podpinając różne tranzystory słyszałem inne rozłożenie akcentów. Jak np. bas pokazywał możliwości Arcad, to siadała barwa lub mikrodynamika. W tym przedziale cenowym nie udało mi się jeszcze znaleźć tranzystora, który całościowo byłby lepszy od Cayina.

Jeśli myślałbym o zmianie wzmacniacza to już spore wydatki: Amplifon SET42 albo Dan D’Agostino. Ewentualnie Cayin na 845...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.